Перейти до контенту

✠ Книжкова серія „Повернута спадщина“ на «Порохівниці»

Книжкова серія „Повернута спадщина“
на «Порохівниці»

 
До уваги Вельмишановного Панства — промоція книжкової серії „Повернута спадщина“, укладачем якої є запорожський історик, кандидат історичних наук, керівник запорожського науково-дослідного центру „Спадщина“ пан Юрій Щур (Yuriy Shchur​).
Унікальні свідчення про історичні події Української Революції та Перших Визвольних Змагань на Запорожжі.
В цій промоції — постійні посилання на огляди видань книжкової серії „Повернута спадщина“ а також постійні посилання на матеріяли з історії Перших Визвольних Змагань на Запорожжі, публікації, презентації, промоції тощо.
Книжкова серія „Повернута Спадщина“ — за цим теґом.


 
Історія — найважливіша наука людства!
Справа відродження справжньої історії України нині неабияк важлива і актуальна!
Навесні 2019 року «Порохівниця» долучилась до справи відродження справжньої історії України.
Хоча майданчик «Порохівниця» з самого початку акцентує особливу увагу на історико-освітніх матеріялах, втім, не зайвим було долучитись до справи видання книжкової серії „Повернута спадщина“ та висвітлення подій Визвольних Змагань на Запорожжі.
Відтак, було започатковано окремі розділи й підрозділи та відповідні теґи сайту.

Цикл публікацій „Історичні прогульки по Запорожжю“:
➥ категорія „Історичні прогульки по Запорожжю“
➥ теґ „Історичні прогульки по Запорожжю“
Матеріяли Запорожського науково дослідного центру «Спадщина» поєднані теґом
«Спадщина» Запорожжя
Олгяди книжкової серії „Повернута спадщина“:
Книжкова серія „Повернута Спадщина“
Читальня «Порохівниці» також увібрала в себе решту матеріялів про друковані видання й часописи національно-державницького, історико-освітнього і патріотичного напрямку.

„Повернута спадщина“

„Повернута Спадщина“ — це брошури кишенькового формату.
Брошури завжди коштують недорого, а відтак доступні й зручні.
Маленькі книжечки містять об'ємний і унікальний історичний матеріял!
Унікальні історичні спогади, знайдені в архівах істориками, більшість з яких раніше не друкувалась. Унікальні свідчення про історичні події Української Революції та Перших Визвольних Змагань на Запорожжі й Січеславщині. Спогади українських вояків, свідчення боїв від безпосередніх учасників, спомини й щоденникові записи, унікальні історичні світлини сторічної давнини…
Всі спомини подано мовою ориґіналу авторів — тією українською мовою, що була 100 років тому.
Перевага книжкової серії „Повернута Спадщина“ в тому, що книги повною мірою передають дух епохи Визвольних Змагань і Української Революції 1917—1921 років.
Видання друковані до відзначення подій 100-річчя Української Революції і Перших Визвольних Змагань.
Укладач книг — кандидат історичних наук, керівник запорожського науково-дослідного центру „Спадщина“ пан Юрій Щур.

„Наші книги з історії Української Революції на Запорожжі 1918 року потроху мандрують до місця призначення.
Боротьба за Україну триває!“
Юрій Щур

Ще навесні «Порохівниця» радо презентувала книжкову серію „Повернута спадщина“.
Вже традиційно книжкова серія „Повернута Спадщина“ безкоштовно розповсюджується волонтерами на лінії фронту — Захисники України зачитують брошурки до дірок!

Захисники України на передовій з брошурами книжкової серії „Повернута Спадщина“.

Також формат невеликих кишенькових брошур приваблює юнацтво і молодь — щоб швиденько прочитати, але, зазвичай, ці подорожі в минуле, немов машина часу, занурюють, зацікавлюють і прочитавши хоча б одну з брошур серії „Повернута спадщина“, юнацтво з нетерпінням буде чекати наступних подорожей у Минуле. 😉
В дитячих і юнацьких бібліотеках на освітніх полицях такі невеличкі брошури з цікавими обкладинками завжди привертають увагу юного читача. Хитро занурюємо юнацтво у історичні подорожі в наше звитяжне Минуле! 😉
Відтак, примірники передаються в читальні, міські й дитячі бібліотеки, в учбові заклади.
Книги будуть вельми цікаві й юнацтву. Тим паче, що часто 100 років тому учасниками Визвольних Змагань теж були юнаки, чиї спогади зібрані й опубліковані.

Огляди останніх випусків книжкової серії „Повернута спадщина“ презентовані на «Порохівниці».
В оглядах представлено добірки ключових цитат з книги та ілюстрації історичних світлин, які містить книга, обкладинка і світлина самої друкованої брошури.

„На Запорожжі року 1918-го“
(„Повернута спадщина“ випуск 6)

У книзі подано спогади безпосередніх учасників подій Української Революції на Запорожжі у 1918 році: підхорунжого, четара Леґіону Українських Січових Стрільців, січового стрільця Мирона Заклинського; Остапа Луцького – ад’ютанта Ерцґерцога Австрійського Вільгельма фон Габсбурґа; та козака повстанського загону В. Тоніна.
Всі спомини подано мовою ориґіналу авторів — тією українською мовою, що була 100 років тому.
Унікальні спогади і свідчення від очевидців і учасників Ⅰ Визвольних Змагань на Запорожжі, написані кольоритною українською мовою сторічної давнини.
Справжня подорож в часі!

Мирослав Стефанóвич
„Спомини з побуту на Придніпрянській Україні 1918—1919“

(„Повернута спадщина“ випуск 7)

У книзі „Спомини з побуту на Придніпрянській Україні 1918—1919“ подано спомини галицького Українця Мирослава Стефанóвича — безпосереднього очевидця подій Української Революції та боротьби з большевиками у місті Січеслав (Дніпро) та навколишнього терену Січеславщини. Автор також мав можливість спостерігати перебіг подій того часу на Донеччині та Центральній Україні.
Спомини були опубліковані 9—19.Х.1919 у часописі „Нова Рада“ (Львів).
Перевидані 2019 року запорожським науково-дослідним центром „Спадщина“ в книжковій серії „Повернута спадщина“ (випуск 7).

Юрій Магалéвський
„В Олександрівську на Запоріжжі“

(„Повернута спадщина“ випуск 8)

У книзі „В Олександрівську на Запоріжжі“ подано спогади безпосереднього учасника подій Української Революції та керівника боротьби з большевиками на території міста Запорожжя (тоді – Олександрівськ) у 1917 році, видатного художника Юрія Магалéвського (1876–1935).

Гаврило Гордієнко
„Вовнизький повстанський відділ“

(„Повернута спадщина“ випуск 9)

Спогади мешканця міста Запорожжя (тоді — Олександрівська) Гаврила Гордієнка, очевидця та учасника Визвольних Змагань і подій Української Революції, про життя в місті у першій половині 1920 року та про діяльність Вовнизького повстанського відділу.

Гаврило Гордієнко
„Повстанський курінь “Чорна Хмара”“

(„Повернута спадщина“ випуск 10)

У книзі подано спогади безпосереднього учасника подій Української Революції, уродженця та мешканця Запорожжя (тоді — Олександрівськ) Гаврила Гордієнка про життя у місті в другій половині 1920-го року та формування й боротьбу місцевого повстанського відділу «Чорна Хмара».
Представлені в книзі світлини з особистого архіву Гаврила Гордієнка.

Книги з серії „Повернута спадщина“ стануть улюбленими на Вашій книжковій полиці, й незамінним читанням у мандрівках. Зручний кишеньковий формат ідеальний для читання в дорозі під час подорожей.
Замовити книги можна за символічну вартість двох філіжанок кави — бадьорить не гірше!

СПІЛЬНОКОШТ

Бажаючі долучитися до видання книжкової серії „Повернута Спадщина“ можуть прийняти участь у спільнокошті та перерахувати хто скільки бажає на видання наступних книг.
Кожен учасник спільнокошту звичайно ж отримає примірники книг!

Вельмишановне Панство!
➥ СПІЛЬНОКОШТ на видання книжкової серії „Повернута Спадщина“
Картка Приватбанку 4731-2191-0254-6268 — Юрій Щур
(у призначенні переказу варто вказувати "на друк книги")

СПІЛЬНОКОШТ. Як це працює?
Все просто: оголошується СПІЛЬНОКОШТ, всі учасники спільнокошту гарантовано отримують примірники книжок. Тобто, іншими словами, за відсутності державної підтримки і фінансування, ми, свідомі Українці, спільно й самостійно складаємося на друк історико-освітньої літератури для самих себе, ще й Захисникам України частину відправимо!

Підтримавши видання книжкової серії „Повернута спадщина“ Ви підтримуєте відродження справжньої історії України! Крок за кроком, рік за роком! Адже на Ваших книжних полицях з'являться цікаві книги і цінні історичні знання отримає вся родина!

Цілком можливо, з дозволу пана Юрія Щура, історико-освітній майданчик «Порохівниця» згодом почне викладати в електронному варіянті книжкову серію „Повернута спадщина“. Принаймі ті випуски, макети яких вже створені й чекають своєї публікації на історико-освітньому майданчику «Порохівниця».

Також є мрія створити й видати всю серію „Повернута спадщина“ однією великою книгою.
Поки що, з огляду на обмежені ресурси, друкуються брошури.
Проте, є сподівання, що зацікавленість до історичної книжкової серії „Повернута спадщина“ буде невпинно зростати і в найближчому майбутньому доведеться не лише друкувати наново наклади брошур, але й готувати видання повноцінної великої книги про Визвольні Змагання на Запорожжі й Січеславщині, в яку увійдуть всі попередні видання серії „Повернута спадщина“ включно з раніше не опублікованими.

Видання великої книги „Повернута спадщина“ залежить лише від Вашої зацікавленості, Вельмишановне Панство!
Буде запит — буде велика книга „Повернута спадщина“!

Щоб не відбувалось навколо — а нам своє робить!
Спільно відроджуємо справжню Історію України!
Свої для своїх про своє!

Книжкова серія „Повернута спадщина“
© Запорожський науково-дослідний центр „Спадщина“
© Юрій ЩУР
2019

© «Porohivnyçä»
2019