Перейти до контенту

80 років пакту молотова-ріббентропа (гітлера-сталіна)

80 років пакту молотова-ріббентропа
(гітлера-сталіна)

 
23 серпня 1939 року 1939 Совєти і Третій Райх розділили Європу пактом молотова-ріббентропа, він же пакт гітлера-сталіна.
Ця подія стала спусковим механізмом найкривавішої трагедії в історії людства — Другої Світової війни.
Україна опинилась між двох вогнів, двох тоталітарних імперії…

Через 80 років історія повторюється…

 

Європа не помічала, що СССР одразу почав тісно співпрацювати з націонал-соціалістами Німеччини, і став першим союзником Третього Райху! Попри заборону для Німеччини мати армію, Третій Райх готувався теж до війни, до реваншу за "ганебний" Версальський мир. Совєти залюбки навчали у військових училищах майбутніх льотчиків "Люфтваффе" та майбутню еліту Вермахту! Майбутні легенди "Luftwaffe" — выпускнікі рязанскіх, псковскіх та лєнінґрадскіх лётных школ і ваєнных учіліщ — вже скоро будуть бомбардувати Лондон під аплодисменти товаріща сталіна
Європа не помічала цієї дружби!

Європа не помічала геть нічого!
Європа закривала очі на будь-які нахабні дії нового райхсканцлера Гітлера — окупація демілітарізованої зони, повернення Рура і Саару, мілітарізація, односторонній розрив Версальських угод.
1936 рік — рік Олімпіад, рік тріумфу Третього Райху і особисто фюрера Адольфа Гітлера!
Світ захоплено гомонів про "німецьке чудо" — економічно-промисловий підйом, автобани, нові надсучасні автомобілі, гігантські стадіони! Майже ніхто не помічав дискримінації Гебреїв, концтаборів та початок Голокосту.
Світ захоплювався "німецьким чудом"!
Засновник Міжнародного Олімпійського Комітету П'єр де Кубертен у свої 90 років був так захоплений та зачарований Гітлером, що заповів всю свою бібліотеку фюреру та мав намір внести у заповіт бажання "назавжди проводити Олімпіади лише у Третьому Райху"! Власне, наступні дві Зимові Олімпіади 1936 та 1940 років теж пройшли у Третьому Райху! СССР вперше приймав участь в Олімпіаді саме у Берліні 1936 року…
Європа і Світ були в захваті від Третього Райху!

1938 — аншлюс Австрії!
Хоча влада Австрії робила все можливе, аби аншлюс не відбувся, втім, спроби були марними. Перша спроба Третього Райху силою захопити Австріюе коштувала життя австрійському канцлеру і диктатору Дольфусу, але заколот було подавлено і новим канцлером Австрії став Курт фон Шушніґ. Втім, більшість Австрійців під впливом нацистської пропаґанди воліли "об'єднання", всі бажали приходу націонал-соціялізму! Зрештою, канцлер Курт фон Шушніґ змушений був погодитися на допущення до влади австрійських нацистів.
Гітлер направив австрійському канцлеру ультиматум, де вимагав, щоб той передав усю повноту влади австрійським нацистам, інакше німецька армія розпочне вторгнення. Термін ультиматуму спливав опівдні, але був подовжений на дві години. Не чекаючи на відповідь, Гітлер уже віддав наказ ввести війська до Австрійської республіки о першій годині дня.
Ліга Націй, Франція і Британія одностайно повідомили Австрію, що "це внутрішня проблема німецького народу в Австрії та Німеччині, втручатись в яку ніхто не прагне".
22 лютого 1938 британський прем'єр-міністр Невілл Чемберлен заявив у парламенті, що Австрія "не може розраховувати на захист Ліги Націй".
Розуміючи, що ані Французька республіка, ані Велика Британія не налаштовані допомогти Австрійській республіці зберегти самостійність, канцлер Курт фон Шушніґ пішов у відставку, наказавши австрійській армії не чинити опору можливому німецькому вторгненню.
Європа не втручалась, бо ж ̶"̶О̶д̶н̶а̶ ̶к̶р̶а̶ї̶н̶а̶,̶ ̶Є̶д̶і̶н̶а̶я̶ ̶С̶т̶р̶а̶н̶а̶!̶"̶ «Одін народ! Одна страна! Одін вождь!» — «Ein Volk! Ein Reich! Ein Führer!»

1938 — Мюнхенська змова — Європа зреклась свого серця — Чехо-Словаччини!
Чехо-Словаччина в міжвоєнний період була найрозвинутішою індустріально-промисловою країною Європи.
Франція, Велика Британія з одного боку, Італія і Третій Райх, без участі Чехо-Словаччини, вирішили долю цієї країни.
"Умиротворення" — так називали цей процес британський прем'єр Невіл Чемберлен та французький прем'єр Едуард Деладьє.
Гітлер висунув ультиматум — до 1 жовтня 1938 року Судети повинні бути передані до складу Третього Райху!
Нажахані ймовірністю нової війни в Європі, Чемберлен і Деладьє миттєво пішли на поступки. США, перебуваючи у Великій Депресії, підтримала процес "умиротворення".
Лідери Великої Британії та Французької республіки прагнули політичними й територіальними поступками за рахунок країн Центральної та Південно-Східної Європи задовольнити експансіоністські домагання Третього Райху і Королівства Італія, досягти "широкої" угоди з ними і забезпечити тим самим власну безпеку, підштовхнувши німецько-італійську аґресію в східному напрямку.
О 01.00 ночі 30 вересня 1938 Гітлер, Чемберлен, Муссоліні і Деладье підписали "Мюнхенську угоду". Вермахт отримував право увійти в Судети 1 жовтня з тим, щоб завершити окупацію до 10 жовтня 1938 року.
Польща завзято допомагала Третьому Райху шматувати Чехо-Словаччину! Польща ще не знала, що буде наступною!
Після окупації Судетів, решта Чехії була поглинута Райхом як "протекторат Богемії і Моравії", а пошматована Словаччина стала маріонетковим пронацистським режимом…
Наслідки Мюнхенської змови не забарились…

Чемберлен був у захваті, перебуваючи в упевненості, що підписаний Гітлером документ має якесь значення, він по поверненню до Лондона радісно кричав з трапу літака «Я привіз Європі мир! Це мир для цілого покоління!»
Вже через 2 роки, 7 вересня 1940 року Лондон і Британію бомбардували "Luftwaffe", навчені в тому числі і Совєтами!
Сталін аплодував та хвацько підкручував собі вуса, обсмикуючи кітель.

Як відомо, замість миру Європа отримала і війну, і ганьбу!
І совєтську окупацію на півстоліття!…

Першими в Європі спротив Третьому Райху та його союзникам здійснили Українці!
15 березня 1939 року на захист від окупації повстала Карпатська Україна! Перебуваючи автономією у складі Чехо-Словаччини, з початком окупації цієї країни, Карпатська Україна проголосила Незалежність і розпочала захист від пронацистських військ Угорщини та польських наймитів. На жаль, сили були нерівні…

У серпні 1939 Совєти і Третій Райх розділили Європу пактом Молотова-Ріббентропа.
1 вересня 1939 року Третій Райх напав на Польщу, 17 вересня СССР приєднується до Третього Райху і після ліквідації Польщі проводять разом "парад дружби" в у колись українському місті Берестя (Брест-Литовському, або за польської окупації — Бжеч-над-Буґєм).
Україна опинилась між двох вогнів, двох тоталітарних імперії…


ІІ Світова війна стала й початком ІІ Визвольних Змагань України.
Совєтське "освобождєніє" принесло "красный тєррор" і на західні терени України, які вже потопали в крові від свавілля польских шовіністів та започаткованої ще на початку 1930-х так званой "пацифікації", а фактичного геноциду Українців поляками…

Заснована у Відні в 1929 році Організація Українських Націоналістів (ОУН) під проводом Євгена Коновальця, розпочала спротив як проти Совєтів, так і проти Третього Райху.
Сталінський режим був стурбований наростанням активності ОУН і організував вбивство лідера організації Євгена Коновальця в Роттердамі у 1938 році.
Після подій у Карпатській Україні, що виявили справжнє ставлення Третього Райху до українського питання, Провід Українських Націоналістів (ПУН) зайняв чітку і виразну позицію щодо політики гітлерівської Німеччини, яка стала виразно антинацистською.
Також ОУН і УПА захищали Українців від польської аґресії. А з початком совєтської окупації західних теренів України, почався спротив ще й Совєтам.

Покінчивши з Польщею та почавши окупацію західних теренів України й Білорусі, СССР напав на Фінляндію, за що Ліга Націй вигнала Совєти, і це було єдине, перше й останнє сміливе дійство з боку попередниці сталінського ООН.
В 1940 році СССР почав окупацію країн Балтії.
І лише у 1941 найліпші союзники зіткнулися між собою! Та й то, вони обопільно готувались до нападу — у Гітлера був "План Барбаросса" з бліцкріґом, у Сталіна був "План Ґроза", яким вусатий людожер волів не лише "раздавіть Ґєрманію", але й окупувати решту Європи разом з "проклятимі анґлічанамі"!
Втім, Гітлер встиг перший нанести удар по Совєтам.
Власне, Європу це влаштовувало.

Опору в Європі красні совєтські й нацистські аґресори практично ніде не зустрічали.
І тільки Українці не лише першими сприйняли удари ІІ Світової, але й затято чинили опір будь-яким окупантам!
Перші загони Української Повстанської Армії (УПА) з'явились на Поліссі ще у червні 1941 року. З осені 1942 року почали паралельно створюватися збройні загони ОУН на Поліссі й Волині, очолені Степаном Бандерою.
УПА діяла до 1953 року, коли активні її дії припинено, а окремі вогнища спротиву діяли впродовж 1950-1960-х років.
З 1943 по 1950 роки Головним Командиром УПА був генерал Роман Шухевич, з 1950 по 1954 — Василь Кук.
Українці найдовше і найзвитяжніше чинили опір окупантам!
ІІ Світова офіційно завершилась у вересні 1945, а ІІ Визвольні Змагання тривали до 1960-х років!

Політика "уміротворєнія" призвела до зміцненя двох тоталітарних режимів та дала змогу Совєтам і Третьому Райху роздмухати ІІ Світову війну. Японська Імперія та фашистська Італія грали в цьому процесі вже другорядні ролі.
Попри те, що до 1941 року СССР і Третій Райх були найближчими союзниками, Захід все одно пішов на угоду з Совєтами задля повалення нацизму, за що після 1945 заплатив ціну в 45-річну совєтську окупацію половини Європи з Холодною війною та ядерними погрозами з боку Кремля!
І в ХХІ столітті Світ все ще платить за угоду з Совєтами…

В ХХІ столітті історія повторюється з лякаючою схожістю подій!
На жаль, Світ і Європа не зробили висновків з уроків Історії…

2 коментарі до “80 років пакту молотова-ріббентропа (гітлера-сталіна)

  1. Сповіщення: Знову “Ніколи знову”, або, Чергові “крітічєскіє дні мая” – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: Ґрунтовне дослідження про ОУН і УПА – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.