Перейти до контенту

Токмак: ім’я Василя Вишиваного під загрозою?

Токмак: ім’я Василя Вишиваного
під загрозою?

 
В місті Токмак на Запорожжі найдовша вулиця Європи отримала ім’я на честь Василя Вишиваного — Ерцгерцоґа Австрійського Вільгельма фон Габсбурґа. Це сталося згідно Закону про декомунізацію.
Зараз виникла приватна ініціятива "перейменувати Центральну вулицю на Бульвар Центральний, а найдовшу вулицю Токмака Василя Вишиваного у однойменний проспект".
Ініціятива цікава, щоправда, невірно озвучена. Позаяк місцеве населення з антиукраїнськими поглядами миттєво збудилось від такої ідеї й почало активно вимагати прибрати ненависне їм ім’я патріота України Василя Вишиваного!


Пропозицію озвучив 7 листопада 2019 року місцевий "журналіст" (насправді, відеоблоґер та місцевий весільний відеооператор) Віктор Халамівський — пряма цитата:
"…пропоную перейменувати вулицю в те, у що її перетворили - Бульвар Центральний, а найдовшу вулицю Токмака Василя Вишиваного - у однойменний Проспект."

Ну, по-перше, ініціятива мала би звучати про зміну статусу міських об'єктів у генеральному плані міста, а саме: зміна статусу вулиць на бульвар і проспект відповідно.
Це означає, що Центральна вулиця має стати суто пішохідною, рух транспорту має бути закритим — тоді головну вулицю міста можна перетворювати на бульвар.
З перетворенням найдовшої вулиці міста на проспект ідея вельми цікава, адже ця найстаріша в місті й найдовша вулиця всієї Європи пов'язує всі правобережні райони міста Токмака. Тут варто зауважити, що вулиця Василя Вишиваного дійсно є найдовшою вулицею Європи, а ось серед проспектів, є й довші за 15 кілометрів, зокрема, проспект Соборний у місті Запорожжя, або ж зліплений заради рекорду 100-кілометровий "проспект" у Кривому Розі (звичайна автострада, що поєднує шахтарські селища вздовж Саксагані, злучені у одне довжелезне брудне місто).
Відтак, перетворення вулиці Василя Вишиваного на проспект відразу винесе цей географічний об'єкт з категорії найдовшої вулиці Європи, але об'єкт не стане найдовшим проспектом Європи. А, до речі, як перетворити вулицю на проспект?
Так ось, щоб перетворити вулицю Василя Вишиваного на проспект, необхідно зробити це буквально: розбудувати дві смуги для руху транспорту, тротуари, розбудувати відповідну інфраструктуру (освітлення, дренажна система, переходи, світлофори), тощо, причому, на протязі всіх 15 кілометрів, від самого початку й до самого кінця! Це реально в реаліях Токмака?
Вочевидь, автор ідеї чудово усвідомлює, що це наразі нереально.

Вірніше, теоретично, звісно ж це реальна ідея, та й взагалі наше місто можна перетворити при бажанні на місто-сад, збудувавши хоч поліс зі хмарочосів на місці знищеного заводу в центральній частині міста, реставрувавши залишки історичної частини міста, можна заасфальтувати всі вулиці нарешті (а не класти втридорога неякісну тротуарну плитку від місцевого "мера"-реґіонала на проїзджі частини штучно "депресивного" міста), можна багато чого збудувати — все це можна, але не тоді, коли при владі в місті десятиліттями знаходяться одні й ті ж мародери та крадії!
У нас і Україну можна розбудувати за десяток років, якщо буде нарешті про-українська влада.
Та все це "якбитологія" наразі — реалії геть інші…
А ще ж і війна…

Токмак Василя Вишиваного

Вулиця Василя Вишиваного на мапі Токмака
(Google Maps так і не оновили декомунізовані назви вулиць і населених пунктів)

Так ось, вочевидь, автор ідеї — депутат міськради минулого скликання, а нині заступник головного редактора комунальної газети міськвиконкому "Наше місто Токмак" Віктор Халамівський чудово усвідомлює, що наразі нереально перетворити у проспект найдовшу вулицю Європи, на якій тверде покриття і тротуари присутні лиш на відтинку між вулицями Центральною і Шевченка, а решта 15-кілометрової вулиці являє собою у кращому випадку залишки старого ще совєтського асфальтового покриття, або ж взагалі ґрунтова, з багнюкою по самі вуха!
Невже людина, що зве себе "журналіст" і працює кореспондентом місцевої газети "Наше місто Токмак" не усвідомлює, що просто назвати вулицю проспектом недостатньо, для того, аби вулиця з асфальтом "мєстамі і нємноґо, чтоб враґ на подступах застрял" миттєво перетворилась на широкий проспект. Тим паче, ці очевидні речі має усвідомлювати вчорашній депутат міськради.
То навіщо озвучувати ідею, котру ніхто не буде втілювати в життя, та ще з такою "прикрою помилкою" — із застосуванням слова "перейменування"?
Чи невже для того, аби місцеві ватніки й сепаратисти збудилися й почали вимагати "вєрнуть взад валадарскава" та прибрати ненависне їм ім’я Василя Вишиваного?

Можливо, це був перший, пробний "камінчик", таке собі "прощупування ґрунту" — а як містяни сприймуть ідею про "перейменування"?
Враховуючи, що більша половина мешканців міста, на жаль, не має української свідомості, і всіх їх корчами корчить третій рік від назви вулиці, перейменованої на честь патріота України Василя Вишиваного, — звісно ж місцеві ватніки миттєво зубами вчепились у використане Халамівським слово "перейменування" й там же, у нього в коментарях, почали вимагати негайно прибрати ненависне ватнікам ім’я Василя Вишиваного!
Якщо В.Халамівський позиціонує себе як "журналіст", то як можна було так "прикро помилитися" та не подумати про наслідки? Тут варто нагадати, що Віктор Халамівський є представником БЮТ в місті Токмак та має, скажімо так, не зовсім чіткі про-українські позиції, висловившись одного разу що Україна для нього нічого не варта, бо "он поляк". Втім, не хочеться думати поганого про людину, хоча, публікації в його аккаунті говорять самі за себе.

Невже В.Халамівський є латентним сепаратистом? Який жах! А ще ж "журналіст"! Чи це "журналістська" звичка маніпулювати?
Хочеться сподіватись, що В.Халамівський є законослухняним громадянином і звісно ж не стане порушувати Закон про декомунізацію, і його ідея про "перейменування" вже декомунізованих і перейменованих об'єктів дійсно є помилковою у висловлюванні, а насправді Віктор Йосипович мав на увазі саме зміну статусу вулиць на бульвар і проспект відповідно, без зміни назв.
Бо у нас вже є приклад роздмухування "топонімічної війни" одним таким "журналістом" в містечку Більмак, і як виявилось, "журналіст" виявився всього лиш маріонеткою бердянського оліґарха-сепаратиста пономарёва — поплічника клану пшонок. І використовуючи адмінресурс, "журналіста"-маріонетку та купку "ручних" місцевих чиновників-сепаратистів, нардеп-сєпар два роки поспіль каламутив воду в містечку Більмак з метою повернення совєтської назви "куйбышево", а місцеві ватніки чубилися з іншими мешканцями та влаштовували істерики. Зрештою, через Адмінсуд і Верховну Раду довелось наголошувати, що декомунізовані топоніми НЕ перейменовуються наново і Більмак ніхто не буде перейменовувати.

Згідно Закону про декомунізацію, перейменування вже декомунізованих і перейменованих топонімів НЕМОЖЛИВЕ.

Може спочатку навчитись думати про наслідки, а потім висувати ідеї?
В даному випадку маємо факт свідомої маніпуляції заради хайпу.

Втім, необережно кинуте слово "перейменування" вже запустило хвилю ватяних "хотєлок" та вологих мрій "вєрнуть всё взад", і вже в коментарях у Халамівського напівграмотні ватніки шкрябають свої "мнєнія" про "володарскоґо", або ж мріють: "как бы не пришлось в дальнейшем переименовывать".

Місцевих ватніків, сепаратистів і колабораціоністів корчами корчить від імені Василя Вишиваного вже третій рік. Вони люто ненавидять нову назву вулиці, навіть чути не бажають, хто такий Василь Вишиваний, бо ж, це патріот України! А їм тут українське нічого не потрібно!
Місцеві сєпари мріють повернути "володарскоґо", "воровскоґо", навіть не знаючи, хто це взагалі і які їх справжні імена.
→ Для довідки: "володарскій" — мойсєй ґолдьштейн — коммісар пропаґанди РСФСР, поплічник лєйби троцкоґо, ліквідований за наказом сталіна у 1918-му.
Який стосунок до українського міста має жидок-большевік (навіть не Гебрей за світоглядом і віросповіданням), ліквідований самими ж большевіками?
Невже Василь Вишиваний, звільнявший наш Запорожський край від совєтських окупантів у 1918-му, гірше совєтського жидка-пропаґандона? Ну звісно ж, для українофобів і ватніків "володарскій" мілєє! Адже від всього українського виродків корчами корчить!

Показово те, що і саму ідею Халамівського, і коментарі ватніків відмітили вподобайками найбільш одіозні місцеві сепаратисти!
Сховавшись за ніби-то "помилкою", була вкинута ідея про перейменування?
Вікторе Йосиповичу, на чий млин водичку ллєте? )))

Не вам, понавезеним в Україну москалям і ляхам та зманкуртілим покручам, вирішувати, чиї імена будуть носити наші українські вулиці в наших українських містах!
Це Україна! Тут господар Українець, а не чужинець!
Ми не дозволимо прибрати ім’я легендарного патріота України, Ерцгерцоґа Австрійського Вільгельма фон Габсбурґа — Василя Вишиваного!
Не подобається Україна? Забирайтесь геть на свої "історічєскіє родіны" — на мєщорскіє і мазовецькі багнища — москалі на кацапстан, ляхи на свою жечь посполіту! Це стосується тих ватніків, кому не до вподоби українські топоніми і назви вулиць в українських містах.
Ну а "журналістам" перед тим як писати, краще навчитись спочатку думати.
Думати про наслідки.

Непогана на перший погляд ідея через ніби-то "ненавмисну" помилку зі словом "перейменування" в перші ж кілька годин збурила місцеву вату до стану ейфорії.
Або це була умисна помилка.
Тоді це зовсім кепсько…

А ідея щодо бульвару і проспекту дійсно файна.
Народжувати ідеї розвитку і розбудови рідного міста потрібно, тільки робити це необхідно так, аби хибно озвучена ідея не збуджувала місцевих ворогів України, бо цього разу вийшло якось не зовсім гарно…

Головною претензією до хибно висловленої пропозиції Халамівського було:
Журналіст не має права хибно формулювати думки й громадські ініціятиви.
І справжній журналіст не має права маніпулювати!
Але сталося що сталося…

ОНОВЛЕННЯ 9.ХІ.2019
За результатами невдалих спроб дискусій, так званий "журналіст" Віктор Халамівський замість конструктивної дискусії та дослухання до слушних порад відредагувати свій пост (аби не збуджувати місцевих ватніків), вирішив "впасти на дурника", перейшов на особистості, почав "мірятись френдами", а потім взагалі істерично самозабанився.

Що ж… Часи нині, під час зє-окупації, такі, що "свадєбні фотографы" гадають, ніби можуть вирішувати важливі громадсько-суспільні та державні питання, або ж вважають себе "журналістами"!

Отже, висновок один:
сєпар Віктор Йосіповіч Халамовскій НАВМИСНО ллє воду на млин коллабораціонізму і, відповідно, умисно "помилився" у своїй пропозиції "перейменувати вулицю Василя Вишиваного".
Більш ніж очевидно, що сєпар Халамовскій зробив свій вкид про "перейменування вулиці Василя Вишиваного" цілком свідомо!
Нікого в Токмаку не цікавить зміна статусу вулиці Центральної на бульвар (ага, спочатку треба розігнати автівки таксистів і базарників та заборонити рух автівок), і звісно ж нереально перетворити вулицю Василя Вишиваного на проспект, бо це десятки мільйонів бюджетних коштів! Складно уявити, скільки коштів потрібно для перетворення 15-кілометрової вулиці у проспект!
В місті доріг немає, асфальт де-не-де, який проспект?
А ось "перейменування" вулиці Василя Вишиваного для коллабораціоністів і сепаратистів — "ватэта же очєнь і очєнь!"
Ніхто не звернув увагу на "перейменування" вулиць на бульвар і проспект, зате всі місцеві ватніки запам'ятали тезу "перейменувати вулицю Василя Вишиваного" — вочевидь, тільки заради цього й писався маніпулятивний пост з ніби-то пропозицією, котра, насправді, нікого не цікавить і неможлива у реалізації.

Від будь-який відповідей на питання сєпар Халамовскій ухилився, натомість переводив дискусію у інше русло й ображено роздував губоньки. Хоча, варто було просто зважити на зауваження, виправити власний маніпулятивний пост, повидаляти українофобні коментарі ватніків та прийняти до уваги слушні зауваження щодо своєї "журналістської" діяльності. Тим паче, що всі спроби достукатись до Халамовскоґо хоч і були вельми чемними, але у відповідь було лиш роздратоване, ображене та еґоїстичне спілкування у хамовитій манері з подальшим самозабанюванням. (Власне, така хамська манера спілкування товаріща хамловскоґо з про-українськими користувачами в соцмережах є постійною — яскравим прикладом є скріншом вище з реплікою Халамовскоґо щодо України відомій волонтерці з Німеччини, чия допомога ЗСУ відзначена чисельними грамотами, в тому числі від Міноборони, пані Лілії Григоренко — зверхність, хамство, жодної ввічливості, хоча б до жінки…)

Свою публікацію сєпар Халамовскій, звісно ж, не виправив, не повидаляв і українофобні коментарі від місцевих сепаратистів з принизливими висловлюваннями на адресу патріота України Василя Вишиваного.
Втім, достатньо просто поскроллити аккаунт Халамовскоґо, аби побачити цілком очевидну річ — сєпар!
У френдлисті Халамовського зібралась вся калірована сепаратня міста!
Жодні українофобні і сепаратистські коментарі у себе сєпар Халамовський НЕ видаляє, а отже — толерує й підтримує. І це публічна особа, котра позиційонує себе чи не "головним журналістом міста" та через свій особистий аккаунт впливає і формує суспільну думку міста й району. Відтак, сєпар Халамовскій активно сприяє поширенню метастаз українофобії та сепаратизму. Та й з місцевим нардепом-сєпаром капінусом вони давні друзі.
До того ж, у сєпара Халамовського не помітно жодних постів про війну, він не шанує українські свята бодай якимись публікаціями чи привітаннями своїх чисельних читачів та дописувачів, бо, вочевидь, його авдиторію, як і його самого, не цікавлять ані українські свята, ані День Захисника України, ані День Незалежності України, ані взагалі будь-що українське. Хіба що є фотоальбоми місцевого хору, та й то, лиш тому, що Халамовскій був деякий час директором місцевого будинку культури.
Ось такий є в Токмаку "журналіст" та "заслужений дєятєль культури".

Зрештою, а з яких це пір питаннями архітектури та благоустрою міста стали опікуватись "свадєбні фотографи" та "заслужениє дєятєлі культури"?

Констатація факту: сєпар Халамовскій є хитрим сєпаром-провокатором, котрий позиціонує себе як "журналіст", займає посаду заступника головного редактора в комунальній газеті "Наше місто Токмак" і, на жаль, впливає та формує суспільну думку в місті у вигідному для сепаратистів руслі.
Віктор Халамовскій — небезпечний сепаратист-"журналіст".
Власне, змоскалений лях-покруч і не може бути Українцем…

Недарма у своїх мемуарах Василь Вишиваний (Вільгельм фон Габсбурґ) писав:

„Найлютішими ворогами Українців є ляхи й москалі!“

Ну, що ж, принаймі, тепер ми знаємо, хто першим вкинув тезу про "перейменування" вулиці Василя Вишиваного в Токмаку — це лях за походженням і покруч за ментальністю, представник партії БЮТ в місті та палкий прихильник "прєЗєдєнта"-Янєлоха, заступник головного редактора комунальної газети Токмацького міськвиконкома "Наше місто Токмак", сєпар-"журналіст" Віктор Йосіповіч Халамовскій.
Варто нагадати громаді міста, що працівників комунальної газети Токмацького міськвиконкома "Наше місто Токмак" утримують за рахунок податків містян.
Тепер виникає питання, коли цей вкид стане офіційною позицією міської сєпар-власті?
Але ми вже знаємо, хто започаткував цей реваншистський процес — сєпар Халамовскій.
Ця публікація залишиться як свідчення реваншизму в Токмаку.

Ми не дозволимо зазіхати на ім'я щирого патріота України, полковника Леґіону Українських Січових Стрільців Василя Вишиваного — Ерцгерцоґа Австрійського Вільгельма фон Габсбурґа!

Не забувайте:
ТОКМАК — ЦЕ УКРАЇНА!

Ну а для тих містян, хто все ще не знає, хто такий Василь Вишиваний, він же Ерцгерцоґ Австрійський Вільгельм фон Габсбурґ — будь ласка, цілий цикл публікацій про найщирішого і найвірнішого патріота України з монаршого роду Габсбурґів:
ВАСИЛЬ ВИШИВАНИЙ
Василь Вишиваний — Король України
Василь Вишиваний — МЕМУАРИ
Василь Вишиваний — «Минають дні…»
Січові Стрільці Василя Вишиваного і Запорожці Болбочана на Запорожжі

Мешкати на вулиці Василя Вишиваного — це велика честь!…
Ну а я, де б не знаходився — в Дніпрі, у Львові чи Києві — я буду ставати на захист вулиці Василя Вишиваного у рідному місті Токмак — найдовшої вулиці Європи!
Свого часу довелось докласти доволі багато зусиль, аби врятувати топонім Більмак, і це вдалось зробити. Я пишаюсь, що є одним з тих, хто врятував назву містечка Більмак завдяки публікаціям на своєму майданчику «Порохівниця» — саме ці публікації стали головним арґументом на розгляді у комісіях Верховної Ради та в Адмінсуді міста Дніпра, де розглядалась справа щодо неприпустимості перейменування Більмака.
Якщо доведеться, назву вулиці Василя Вишиваного в Токмаку буду захищати завзято і з боями!

P.S.:
«Порохівниця», на щастя, НЕ Є ЗМІ — це інформаційно-публіцистичний історико-освітній майданчик.
Автори «Порохівниці», на щастя, НЕ Є журналістами.
Але «Порохівниця» стоїть на захисті всього українського!
Свої для своїх про своє!

© Dem'än Dzüba
2019.ХІ.7
© «Porohivnyçä»

1 коментар до “Токмак: ім’я Василя Вишиваного під загрозою?

  1. Сповіщення: Віче на Майдані — Токмак – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.