Перейти до контенту

Пóказ гуцульських стрóїв в Еспáнії

Пóказ гуцульських стрóїв в Еспáнії

 
17.ХІ.2019 Мадрид, Еспáнія 🇺🇦 🇪🇸 Madrid, España
17.ХІ.2019 Столиця Королівства Еспáнія Мадрид сі тішив пóказом традиційних стрóїв Гуцýлії й Покýття з колекції майстрині народньої творчості пані Мирослави Кавацюк.
Пóказ відбувся в Музеї Одягу (Museo del Traje) у Мадриді в рамках ініційованого пані Мирославою Кавацюк проєкту „Збереження Національної Свідомості“.
Про цю подію повідомила Амбасада України в Королівстві Еспáнія.


 
Файно, коли за справу беруться справжні майстри й майстрині!
Файно, коли Україну відкривають для себе інші країни, знайомлячись з українськими традиціями, автентикою і культурою.
Добре, що Українці з діяспори не лише зберігають у своїх серцях Неньку-Україну, але й гідно презентують Україну в тих куточках Світу, куди занесла їх доля. Нашого цвіту по всьому Світу!

Українці!
Навіть на чужині не забувайте, що ви — Українці!

Справжні й свідомі Українці не втрачають свого українського коріння!

Пані Мирослава Кавацюк — авторка та ініціяторка проєкту „Збереження Національної Свідомості“, очільниця товариства «Код Нації» у Мадриді, в якому об’єднала українських прихильниць вишивки та інших способів рукоділля. Метою товариства є популяризація української вишивки, в’язання, писанкарства тощо за допомогою майстер-класів та виставок, донесення до Еспанців краси української культури та народного мистецтва, зазначається на сайті «Українці в Іспанії». «Код Нації» у Мадриді ще влітку був вперше запрошений Мадридським Музеєм Одягу для популяризації українського народного мистецтва для Еспанців.
Українська вишивка та автентичні стрóї зачарували Еспанців і вже восени в Музеї Одягу відбувся пóказ традиційних автентичних стрóїв Гуцýлії й Покýття з колекції майстрині народньої творчості.

Серед багаточисленних моделей в пóказі брали участь дівчата і юнаки з СУМ — Спілки Української Молоді в Еспáнії.
Варто зауважити, що один з учасників проєкту — Захисник України, ветеран АТО Назарій Гординяк — пройшов пекло на Савур-Могилі, Іловайський котел, медик — рятував життя бойовим побратимам… Назарій написав книгу, де розповів про події на Савур-Могилі з погляду медика, передав свої почуття та почуття своїх товаришів. Мертвих і живих…

Гості виставки-показу мали можливість також переглянути виставку світлин різних часів, де зображені Українці у старовинних національних строях.
Під час показу лунали українські народні пісні під акомпанемент скрипки. Музичний супровід заходу забезпечила пані Лілія Ткачук.

Ґречна вдячність пані Мирославі Кавацюк за проєкт „Збереження Національної Свідомості“, за те, що не даєте діяспорянам забути своє українське коріння та рідний край, і за поширення української культури в Еспáнії.

Ґречна вдячність українським діяспорянам в Еспáнії, особливо талановитій молоді та юнацтву, за участь у пóказі й за те, що тримаєте у своїх серцях рідну Україну!

Ґречна вдячність пані Ірині Бережінській за неймовірно чудові світлини, а за їх поширення ґречна вдячність пані Олександрі Федорук.

До уваги Вельмишановного Панства — добірка світлин з пóказу неймовірно кольоритних традиційних стрóїв Гуцýлії й Покýття, які змогла побачити сонячна Еспáнія.

Колекція автентичних стрóїв Гуцýлії й Покýття
від Мирослави Кавацюк

 

Мирослава Кавацюк


Захисник України, ветеран АТО Назарій Гординяк

Захисник України, ветеран АТО Назарій Гординяк

Пóказ стрóїв Гуцýлії й Покýття
в Музеї Одягу в Мадриді

Матеріял і світлини з відкритих джерел:
© Мирослава Кавацюк
© Oleksandra Fedoruk
© Ірина Бережінська
© Nazarii Hordyniak
© СУМ — Спілка Української Молоді в Еспáнії
© Embajada de Ucrania en el Reino de España
© «Українці в Іспанії» — Українська громада Іспанії за права, честь і гідність Українців

1 коментар до “Пóказ гуцульських стрóїв в Еспáнії

  1. Сповіщення: Чергова українофобія від “кварталу”: анти-гуцульська “реклама” в Київському метрополітені – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.