Перейти до контенту

✠ Фердинанд фон Габсбурґ — юний Ерцгерцоґ ХХІ століття

Фердинанд фон Габсбурґ — юний Ерцгерцоґ ХХІ століття

 
Вельмишановне Панство, Українці!
Вйо знайомимось з юним Ерцгецоґом Австрії.
Фердинанд фон Габсбурґ — юний Ерцгерцоґ Австрійський, відомий австрійський автогонщик, а нині — рекрут Австрійської Армії.
Саме так — нащадок імператорських титулів славетної родини Габсбурґів нині перебуває в армійських касарнях нарівні з іншими призовниками на абсолютно рівних з ними правах і умовах.
Познайомимось з цим чудовим юнаком!


 

Гідний нащадок предків славетних

Ерцгерцоґ Австрійський Фердинанд Звонимир Марія Балтус Кіт Майкл Отто Антал Бахнам Леонард фон Габсбурґ-Льотаринґен (Österreichischer Erzherzog Ferdinand Zvonimir Maria Balthus Keith Michael Otto Antal Bahnam Leonhard von Habsburg-Lothringen) — народився 21 липня 1997 року в Зальцбурзі, Австрія — старший син титулярного Імператора Австрії Карла фон Габсбурґа і його дружини Франчески Тиссен-Борнеміза.
У Фердинанда є двоє сестер: старша сестра — Елеонора Олена Марія дель-Пілар Іона (28.ІІ.1994) і молодша сестра — Ґлорія Марія Боґдана Палома Реґина Фіона Габріела (15.Х.1999).

Карл фон Габсбурґ (Karl von Habsburg) — титулярний Імператор Австрії, Король Угорщини, Хорватії, Богемії, Галіції і Лодомерії (Володимирії або Волині), Герцоґ Буковини, голова монаршого Дому Габсбурґ-Льотаринґен, син Отто фон Габсбурґа, онук останнього Австро-Угорського Імператора Карла I, батько спадкоємця титулів Ерцгерцоґа Фердинанда фон Габсбурґа, двоюрідний онучатий небіж Вільгельма фон Габсбурґа (Василя Вишиваного).
Карл фон Габсбурґ підтримує Україну!

Те, що не вдалось реалізувати Вільгельму фон Габсбурґу (Василю Вишиваному) і Ерцгерцоґу Францу Фердинанду — реалізував з однодумцями Отто фон Габсбурґ — у 1929 році було створено Пан’Європейську Унію, прообраз нинішньої Європейської Унії.
Отто фон Габсбурґ найдовше керував Пан’Європейською Унією (PanEuropean Union) і доклав вдосталь зусиль для організації та створення Європейської Унії, а згодом місце батька посів син — Карл фон Габсбурґ.
Нині Карл фон Габсбурґ є почесним Президентом Пан’Європейської Унії та обіймає посаду президента Пан’Європейського руху Австрії.
Карл фон Габсбурґ є засновником низки організацій в Україні, зокрема, радіо «Країна FM» — перше радіо зі 100% українською музикою і контентом.
Карл фон Габсбурґ та Пан’Європейська Унія постійно підтримують Україну під час війни.

Карл фон Габсбурґ, Отто фон Габсбурґ і маленький Фердинанд фон Габсбурґ

Дідом юного Ерцгерцоґа Австрійського Фердинанда фон Габсбурґа є титулярний Імператор Австрії, Король Угорщини, Хорватії, Богемії, Галіції і Володимерії, Герцоґ Буковини Отто фон Габсбурґ — син Карла І і Зіти Бурбон-Пармської, з 1922 — голова монаршого Дому Габсбурґів.
Отто фон Габсбурґ — двоюрідний небіж Ерцгерцоґа Вільгельма фон Габсбурґа (Василя Вишиваного), а також один із головних ініціяторів та організаторів Пан’Європейської Унії — прообразу Європейської Унії, послідовний захисник України, постійно останні роки життя попереджав про зростаючу небезпеку квазідержавного утворення РФ і про загрозу війни РФ проти України й Європи.

Вільгельм фон Габсбурґ (Василь Вишиваний) пишався би такими нащадками!

Є сподівання, що спадкоємець титулів, юний Ерцгерцоґ Австрійський Фердинанд фон Габсбурґ також послідовно буде стояти на захисті України, хоча зараз юнак не втручається в політику і є відомим австрійським автогонщиком.

Фердинанд фон Габсбурґ був хрещений 20 вересня 1997 року в Загребі архієпископом Загребським Франьйо Кухаричем. Його хресними батьками є Георґ фон Габсбурґ, Алоїс Костянтин Ловенштайн-Розенберґ, Маргарита Сакскобурґ (дружина царя Болгарії Симеона) та Аґнес Гусслайн.

Österreichischer Erzherzog Ferdinand von Habsburg — Schloß Schönbrunn — 2015
світлина: © Markus Zahradnik

Фердинанд фон Габсбурґ є Ерцгерцоґом Австрії, нащадком імператорського, королівських та ерцгерцоґських (великокнязівських) престолів різних країн, що входили до Австро-Угорської Імперії, включно з Буковиною, Галіцією і Лодомерією (Волинню). Його титули використовуються за кордоном республіки Австрія та в генеалогічній літературі, але вони не визнані австрійським та угорським урядами, адже його дід Отто фон Габсбурґ мусив відмовитися від всіх претензій на австрійський престол 31 травня 1961 року. Відтак, в рідній Австрії Фердинанд фон Габсбурґ не має права офіційно звати себе Ерцгерцоґ та використовувати фамільну частку "von", заборонену в 1919 році, тож, використовується проста форма ініціялів: Фердинанд Габсбурґ.

Фердинанд Габсбурґ — професійний автогонщик, виступав в чемпіонатах Світу по картингу, Кубках Формула Renault 2.0; Формула Renault 2.0 NEC; Formula Renault 1.6 NEC; Toyota Racing Series; Weathertech SportsCar Championship, Європейському чемпіонаті Formula-3.

Ерцгерцоґ Австрійський Вільгельм фон Габсбурґ, якому Ерцгерцоґ Фердинанд фон Габсбурґ приходиться правнучатим небожем, теж полюбляв автівки в юності.
Навчаючись в імператорській Терезіянській військовій академії у Вінер-Нойштадт напередодні Першої Світової війни, юний Віллі був неформальним лідером у військових касарнях (казармах) та інколи бешкетував: вночі "викрадав" автівку коменданта академії й катав курсантів по плацу. Щоправда, бешкетники невдовзі були викриті, але як справжній провідник бешкетної компанії, юний Ерцгерцоґ Вільгельм брав всю провину виключно на себе і за це потрапив на карцер! Там же юний Віллі й дізнався про Сараєвське вбивство улюбленого дядька, Ерцгерцоґа Франца Фердинанда… Це було у 1914-му…
А далі почалась Велика Війна…

Кермувати досхочу автівки Ерцгерцоґу Вільгельму фон Габсбурґу не довелось, бо юність і молодість провів у шанцях Великої Війни пліч-опліч із бойовими побратимами Леґіону Українських Січових Стрільців, пройшовши спільно бойові шляхи від Карпат до Запорожжя вже як Василь Вишиваний…

А ось правнучатий небіж Василя Вишиваного, нинішній юний Ерцгерцоґ Фердинанд фон Габсбурґ — мав можливість реалізувати себе як автогонщик, і вже став відомим світовим чемпіоном з автоперегонів.

Втім, у 2020 році довелось зробити перерву у спортивній кар’єрі, позаяк призов до армії ніхто не відміняв, а ховатись від армії Ерцгерцоґ звісно ж навіть не збирався. Адже він Габсбурґ!
Гідний нащадок предків славетних!

Проте, до армії ще дійдемо, а поки що ознайомимося трохи ближче з найцікавішим юнаком Австрії.
В Австрії Фердинанд фон Габсбурґ — доволі відомий юнак, першочергово, як автогонщик, хоча, безумовно, всі знають що він — Ерцгерцоґ, тож, часто Фердинанда називають просто — "Праонук", мається на увазі, праонук останнього Імператора Карла І.
Фердинанд фон Габсбурґ — медійна персона, як риба у воді почувається перед об'єктивами, позаяк змалку звик, що в Австрії родина Габсбурґів завжди у центрі уваги.

Автогонщик Фердинанд Габсбурґ

Юний Ерцгерцоґ завжди відкрито й просто вітається сонячним дзвінким юнацьким голосом: „Привіт, я Фердинанд“.
Нащадок імператорських титулів абсолютно нічим не вирізняється від однолітків: сучасний одяг, айфон, аккаунти в соцмережах, хіба що невеличкий фамільний герб Дому Габсбурґів можна помітити у вигляді кулону під одягом чи як лоґо на спортивному шоломі, в якому зазвичай виходить на трасу Фердинанд.

Фердинанд фон Габсбурґ вирізняється аристократичним вихованням, ввічливістю й чемністю, відкритістю й простотою у спілкуванні, абсолютно не має ніякої пихатості чи зверхньості, не користується охоронцями і не вважає себе якоюсь віп-персоною, хоча чудово знає собі ціну, а також місце і роль своєї легендарної монаршої родини в історії Світу.

В Австрії Ерцгерцоґ Фердинанд фон Габсбурґ постійно в центрі уваги автожурналів та часописів і не уявляється без автівки чи боліда. Аристократичний профіль юного обличчя Фердинанда виглядає однаково стильно як на тлі імператорських карет в стилі бароко з ХІХ століття, так і поруч з імператорськими автівками початку ХХ століття, що виставлені в Музеї Імператорських Карет у Палаці Шьонбрунн, ну а в ретромобілях другої половини ХХ століття Фердинанд взагалі виглядає хвацько й круто.

Різноманітні інтерв'ю Фердинанд дає часто, особливо після змагань, зазвичай вони стосуються лиш спортивної тематики, проте, практично ніколи не обходиться без питань про монаршу частину життя юного Ерцгерцоґа.
Візьмемо, до прикладу, інтерв'ю редактора австрійського спортивного видання «Auto Turing» пана Августа Карґла.

— До Вас часто звертаються як до Його Імператорської Високості?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Навіть дуже часто. Особливо на моїх сторінках у соцмережах. Я гадав, що це смішно, круто. І тоді я запитав Батька, що це означає. Батько сказав, що так люди висловлюють повагу до нашої родини. І це вельми приємно.

— Ви з дитинства у центрі уваги: фотосесії, історії вашої родини…

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Я стикаюся з цими речами з першого дня, нічого іншого не знаю, тому для мене це нормально. І не один раз я читав своє ім’я в підручнику з історії у школі. Мені розповіли про нашу родину задовго до школи. Хоча лише з часом я збагнув родинні стосунки: хто ким був і як все працювало. Найцікавіше, що коли я відвідував міжнародну школу, то там про австрійську історію майже не було розмов, може, всього пара уроків. Втім, звісно ж, історію своєї родини та історію Австрії я чудово знаю.

Ерцгерцоґ Австрійський Фердинанд фон Габсбурґ — Schloß Schönbrunn — 2015
світлина: © Markus Zahradnik

— Якщо говорити про історію: чи є хтось, з ким ви почуваєтесь як споріднена душа, хто вас надихає?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— На мене сильно впливає сімейна історія і я намагаюся продовжувати писати цю історію. Не на політичному рівні, а в перегонах. Я хочу відкрити в родинній історії зовсім нову главу.

— Отже, Ви хочете бути автогонщиком. Як Ви зрозуміли цю ідею?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Через картинґ, куди мій Батько взяв мене вперше коли мені було вісім років. Хоча я тоді був геть малим, я одразу зрозумів — це моє! До картинґу я багато чого пробував: теніс, фехтування, кунґ-фу. Картинґ став моїм хоббі, все інше я покинув. Першу гонку я проїхав у віці десяти років, коли вже жив у Відні.

— Ви носите на своєму шоломі фамільний герб Габсбурґів — двоголового орла, і Ваші аккаунти в соцмережах та вебресурси містять нікнейм "DoubleEagle62". Чи є фамільний герб Габсбурґів заявою чи традицією?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Фамільний герб Габсбурґів був моєю ідеєю. Це прямий зв’язок з моєю родиною, з історією монархії. "DoubleEagle62" також звучить абсолютно спортивно, звучить як швидкість. А 62 — це моє щасливе число, воно було призначене мені в моєму першому міжнародному сезоні. Тепер я просто люблю це число.
(На спортивному однострої прізвище Габсбурґа стилізовано як „HA62BURG“).

— Як ваші батьки ставляться до вашого вибору кар'єри гонщика Формули-1?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Багато хто думає, що мої батьки цього не люблять. Що лише частково правда. Моя Мама, звісно ж, завжди нервує, коли я за кермом. Та хіба не всі батьки нервувалися би, якби їхня дитина стала автогонщиком? Але обидва мене підтримують, і це найголовніше. І поки вони мене не зупинять, я продовжуватиму 🙂 (сміється).

La Familia: родина Габсбурґів святкує перемогу Фердинанда.
Мама Франческа, сестри Елеонора і Ґлорія, Батько Карл фон Габсбурґ та Фердинанд з кубком переможця.
світлина: © Tünde Hanszeros

— Вас вважають ввічливою, вихованою людиною, але якщо, скажімо, на треку ви позаду конкурентів, ви панікуєте. Чому це?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Я надзвичайно амбітний та дуже конкурентоспроможний. Мої сестри мають велику участь у цьому. Сестри завжди підштовхували мене до кращого у всьому, завжди вчили йти до мети й досягати перемоги. Ці характеристики тепер стали частиною мого еґо гонщика.

— Сестри-тренери?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Безумовно! Окрім спортивного тренера моїми життєвими тренерами є сестри. Від народження вони мене виховували, підлаштовували, працювали зі мною. Але сьогодні я вдячний. Це зробило мене кращим у поєдинку, безкомпромісним у обгоні, і у змаганнях мене важко обігнати. Це було основою. Відтепер я став бійцем і навіть встиг зосередитись на найшвидших колах. Я навчився і буду перемагати! Бо я переможець!

— Ви у в розквіті юності, чи є час на розваги, музику, вечірки, друзів, дівчат?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Я завжди знаходжу час для цього! 🙂 (усміхається) Мені б хотілося на 100% зосередитись на перегонах, але іноді юність мене вражає. Я думаю так: якщо вірно розставити пріоритети, то можна встигати і вчитися, й тренуватися, і знаходити час на розваги. І я встановлюю пріоритети. Батьки кажуть, що освіта — номер один. Я кажу: також насамперед гонки, а вже потім розваги, друзі…

— Ім’я Габсбурґа чи образ гонщика більш популярні серед дівчат?

Фердинанд фон Габсбурґ:
— Ім’я Габсбурґа у образі гонщика! 🙂 (сміється)


Johann Gödel, APA - Kaiserliche Wagenburg / Schönbrunn

Рекрут Фердинанд Габсбурґ

Рекрут — це призовник до армії. В Австрії призов обов’язковий.
Юний Ерцгерцоґ Австрійський Фердинанд фон Габсбурґ нині — рекрут (призовник) Австрійської Армії.
Ще зовсім нещодавно Різдвяні Свята Ерцгерцоґ Фердинанд фон Габсбурґ зустрічав у Празі, а вже 7 січня 2020 року несподівано для чисельних своїх дописувачів опублікував першу світлину без розкішної світлої шевелюри та у військовому однострої.
Саме так — нащадок імператорських титулів славетної родини Габсбурґів нині перебуває в армійських касарнях нарівні з іншими призовниками на абсолютно рівних з ними правах та умовах.
У 2020 році довелось зробити перерву у спортивній кар’єрі, позаяк призов до армії ніхто не відміняв, а ховатись від армії Ерцгерцоґ звісно ж навіть не збирався. Адже він Габсбурґ!
Гідний нащадок предків славетних!

«Kronen Zeitung» («Кронен Цайтунґ» — австрійський часопис «Корона») супроводжував „Праонука“ Фердинанда Габсбурґа, коли він вступив до австрійської армії. („Праонук“ — так в Австрії звуть нащадка імператорських титулів Фердинанда фон Габсбурґа, якщо хто встиг забути. Позаяк офіційно законом заборонено називати монарші титули Габсбурґів та навіть фамільну частку "фон", то Австрійці свого юного Ерцгерцоґа звуть просто Праонук.)

„Від гонщика до призову в Армію — із патріотичними почуттями!“ — фабулює свій репортаж часопис «Кронен Цайтунґ».
Отже, завітаємо до касарнь Збройних Сил Австрії (АВС) в місто Корнеубурґ, Нижня Австрія.
Втім, український переклад репортажу «Кронен Цайтунґ» у цій публікації «Порохівниці» розбавлять також світлини самого Фердинанда.

Бурґомайстер Корнеубурґа пан Крістіан Гепп та командуючий розташованої там касарні комендант Дабш Юрґен Шлехтер були задоволені цьогорічним призовом. Гонщик DTM та „Праонук“ Фердинанд Габсбурґ розпочав свою основну військову службу в єдиному центрі оборони АВС у Нижній Австрії.

Бурґомайстер Корнеубурґа пан Крістіан Гепп розповів Ерцгерцоґу Фердінанду фон Габсбурґу про історію військових касарнь у своєму місті Корнеубурґ.
(світлина: © «Starpix» — Alexander Tuma)

Комендант військової касарні Корнеубурґа Дабш Юрґен Шлехтер і рекрут Фердинанд Габсбурґ.
(світлина: © «Starpix» — Alexander Tuma)

— Звичайно, ми раді, що у нас є такий відомий автогонщик, — сказав Комендант Шлехтер. Спеціальні умови чи пільги? Для нас усі рекрути рівні!
— Не маю нічого проти спеціальних умов, — жартує Фердинанд Габсбурґ, — але, звичайно, це неможливо.

Медичний огляд: рекрут Фердинанд Габсбурґ і військова лікар, фрау Клаудія Граховач.
(світлина: © «Starpix» — Alexander Tuma)

Захисна маска є частиною базового обладнання для вояків Збройних Сил Австрії.
(світлина: © «Starpix» — Alexander Tuma)

„На захисті Держави!“
Рекрут Фердинанд Габсбурґ і репортер «Kronen Zeitung» Адабей Норман Шенц.
(світлина: © «Starpix» — Alexander Tuma)

Репортер «Кронен Цайтунґ» Адабей Шенц дочекався вільної хвилини рекрута Фердинанда Габсбурґа, щоб запитати перші враження.
— Так! Все так реально! Дуже приємно відчувати, що можна щось зробити для рідної країни. Це неймовірно круто! — ділиться враженнями Ерцгерцоґ Фердинанд фон Габсбурґ, вірніше, тепер вже просто рекрут Фердинанд Габсбурґ.

Рекрут Фердинанд Габсбурґ у кімнаті, стелить своє армійське ліжко.
(світлина: © «Starpix» — Alexander Tuma)

Першого ж дня рекрут Фердинанд Габсбурґ був призначений командиром кімнати (Zimmerkommandant).
Судячи зі світлин та коротких відеоісторій у соцмережах, зі хлопцями по кімнаті й по касарні у Ерцгерцоґа одразу склались дружні стосунки. В перші ж дні всі хлопці, включно з Фердинандом, отримали посилки від рідних (вочевидь, це австрійська традиція — батьки одразу щось відправляють синам у армію).
На одному з коротеньких stories (на жаль, відео активне лиш добу) рекрут Фердинанд Габсбурґ ділиться із друзями по кімнаті своєю посилкою: смаколики, цукерки, чоколяда і дві пляшки вочевидь файного вина, котрі викликали загальне пожвавлення серед хлопців та іронічне зауваження Фердинанда: „Ось тепер комендант мене точно відправить на гауптвахту!“

Рекрут Фердинанд Габсбурґ зі своїми підлеглими по кімнаті

Що ж, юний Ерцгерцоґ Вільгельм фон Габсбурґ теж бешкетував у касарнях Терезіянської військової академії у Вінер-Нойштадт.
А ще рекрут Фердинанд Габсбурґ похизувався подарунком від хлопців — чеське пиво „Ferdinand“.

Невідомо, як зрештою реаґував комендант касарні, але невдовзі рекрут Фердинанд Габсбурґ у соцмережах радісно повідомив, що був призначений черговим по армійській кухні, і першим його завданням було приготування яєчного омлету для своїх підлеглих.
Ерцгерцоґ гідно впорався з омлетом.
Яйкен шкваркен вийшли їстівними.

Рекрут Фердинанд Габсбурґ на армійській кухні

Рекрут Фердинанд Габсбурґ готує омлет для підлеглих

Яйкен шкваркен вийшли ґут!

Рекрут Фердинанд Габсбурґ у вільні хвилини ділиться у соцмережах історіями свого армійського побуту. Не щодня, хай би як там не зітхали у соцмережах числені дописувачі, але час від часу. То чергування по кухні, то разом із хлопцями у кімнаті в повній екіпіровці перед виходом на польові збори і повернувшись з них, то у польових умовах, або ж просто у однострої, як щоденному, так і парадному.


Рекрут Фердинанд Габсбурґ ділиться у соцмережах історіями свого армійського побуту

Польові збори перед ґартуванням.
Світлина „Знайди Габсбурґа“! (рекрут Фердинанд Габсбурґ — другий ліворуч у задньому ряду).

— Дитинство, юність, ти багато вчишся, віддаєш себе автоперегонам, а у моєму спорті ти самотній боєць. Аж раптом все міняється і ось ти один із багатьох у команді. І тепер, як командир кімнати, командир своєї ланки, я маю обов'язки й відповідальність.
Я пишаюсь тим, що знаходжусь тут!
Служити Батьківщині це честь!

Через місяць, отримавши вакацію (відпустку), Фердинанд фон Габсбурґ перейде до Австрійської спортивної асоціяції, щоб він міг завершити випробування та тренувальні збори для своєї команди „Aston Martin DTM“.

• Ерцгерцоґ Австрійський Фердинанд фон Габсбурґ у соцмережах:
Ferdinand von Habsburg — twitter
Ferdinand von Habsburg — facebook
Ferdinand von Habsburg — instagram
Ferdinand von Habsburg — youtube

P.S.:
Готуючись укладати цей матеріял, не можна було не подякувати родині Габсбурґів в коментарях однієї з армійських світлин юного Ерцгерцоґа.
Адже він Габсбурґ!
Гідний нащадок предків славетних!

Скріншот з аккаунту Фердинанда фон Габсбурґа із коментарем подяки.

Seine Hoheit Erzherzog Ferdinand von Habsburg setzt die ruhmreichen Traditionen seiner Vorfahren fort. 🤴
Die Ukrainer erinnern sich und sind Erzherzog Wilhelm von Habsburg (Wasyl' Wyschywany) für ihren Schutz und ihr Engagement für die Ukraine dankbar. Auch Seiner Majestät Otto von Habsburg und dem derzeitigen Chef des Habsburgerhauses, Carl von Habsburg, für die Unterstützung der Ukraine dankbar. 🇦🇹🇺🇦🇦🇹
Der junge Erzherzog Ferdinand von Habsburg sieht in Militäruniform gut aus. 🤴
Viel Glück in Österreich! 🇦🇹
Dem'än Dzüba

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Karl von Habsburg
© Ferdinand von Habsburg — twitter
© Ferdinand von Habsburg — facebook
© Ferdinand von Habsburg — instagram
© Ferdinand von Habsburg — youtube
© «Kronen Zeitung» Adabei Norman Schenz \ світлини: © «Starpix» — Alexander Tuma
© «Auto Turing» — August Kargl
© «WikipediA» — Фердинанд Звонимир Габсбурґ-Лотаринґен
© «WikipediA» — Карл фон Габсбурґ
© «WikipediA» — Отто фон Габсбурґ

Укладач матеріялу:
℗ Dem'än Dzüba
2020.Ⅱ.25
℗ «Порохівниця» \ «Porohivnyçä»