Перейти до контенту

Токмак: врятований з окупації Тризуб згасає…

Токмак: врятований з окупації Тризуб згасає…

 
Коли зникають Тризуби — з'являються двоголові "пєтухі"!
Доведено 2014-м…
В місті Токмак на Запорожжі повільно згасає врятований з окупації Тризуб на Центральному Майдані…
Цей Тризуб у 2014-му зірвали россійсько-фашистські окупанти з будівлі міськради Севастополя, але небайдужий патріот зміг врятувати Тризуб і таємно вивезти з окупованого Криму на Запорожжя в місто Токмак. Деякий час Тризуб знаходився на фасаді місцевого кафе "Аляска", а згодом його було передано на баланс Міської Ради Токмака та перенесено на фасад міського будинку культури.
Визволений з РФ-окупації Тризуб світився навпроти Міської Ради над Центральним Майданом Токмака, але, настала "епоха негідників" і Тризуб з Прапором України почав згасати…
Севастопольський Тризуб в Токмаку майже згас…

Увагу Вельмишановного Панства на згасаючий Тризуб звернув воєнний волонтер-доброволець і Патріот України, пан Денис Черненко.
Пряма мова:

Мир, Вам, та доброго вечора всім, хто знаходиться в етері мережі Фейсбук.
Вийшов я сьогодні ввечері у місто, подивився на МБК і… ну таке.
Багато хто знає, як потрапила у Токмак ось ця багатостраждальна вивіска — Тризуб на тлі Прапора України. Хто не знає, дуже стисло нагадаю.
У 2014 році коли російсько-фашистські війська на чолі з карликом-путлером окупували Крим, далекобійники вивезли оцю вивіску з геральдикою України звідти й привезли її у Токмак. Дуже довго вона висіла на фасаді у кафе-барі «Аляска», а потім її передали у комунальне господарство Токмака і повісили на міському будинку культури (МБК). Так, з нею завжди були якісь несправності, але їх якось робили. Зараз вивісили її і забули. Висіть вона, як ото доропало на МБК і очі муляє.
Ось я і поміркував собі — якщо зараз вибори на носі, то й може якась партія (замість того, щоб викидати гроші на рекламу) може взяти та зробити цю вивіску з геральдикою України. Тобто спрямувати гроші з реклами на ремонт патріотичної вивіски у центрі міста, а потім як зробите можете з нею досхочу фотографуватись. Як Вам така пропозиція? Так що любі друзі-патріоти — ставимо лайки, робимо репости і буде Вам щастя, Шановні!
Слава, Україні!
P.S. Вибачте за нечітке фото, але професійної камери не маю.
© Денис Черненко

Вельми слушне зауваження зробив пан Денис Черненко.
Щоправда, мало хто звернув увагу на це вельми слушне зауваження…
Ну то таке…
Що ж, варто підняти це питання не лише в соцмережевій місцевій групі, але й винести на широкий загал у медіяпростір.
Отже, Вельмишановне Панство, розгляньмо детальніше ситуацію навколо врятованого з РФ-окупації, але згасаючого Тризубу…

Навесні 2014 року, коли в Севастополі й Криму вже були россійсько-фашистські окупанти без розпізнавальних знаків, ці "зєлёныє чєловєчкі" знищували все українське на окупованому українському півострові Крим, від пам'ятників Тарасу Шевченку та Лесі Українки, до, звісно ж, української символіки. Насамперед, зривали й розбивали Тризуби на адміністративних будівлях.
Те саме відбувалось і на щойно окупованих теренах української Донеччини.
Звісно ж, всі Тризуби і Прапори України російсько-фашистські окупанти зривали по всьому окупованому Криму і в Севастополі зокрема.

Цей Тризуб і Прапор України з підсвіткою був світло-декоративним елементом поверх офіційного Тризубу на будівлі Севастопольскої державної адміністрації. (Севастополь — місто республіканського значення, тому має свою власну адміністративно-теріторіяльну одиницю, державну адміністрацію, а потім вже міськраду і ради міських районів). Тризуб також було зірвано 14.ІІІ.2014 з будівлі Севастопольскої державної адміністрації й окупанти збирались викинути його в море або на смітник, але один з далекобійників, який воліє не називати свого імені, забрав декоративні елементи Тризубу, сховав у лохміттях та, ризикуючи, зміг вивезти з окупованого Криму на Запорожжя в місто Токмак, де передав конструкцію власнику кафе "Аляска" Сергію Олексійовичу Денисенку. Згодом власник закладу передав бізнес своєму родичеві Максиму Вікторовичу Пархоменку (кандидат від "ЄС" на цих виборах), а вже він передав композицію «Тризуб і Прапор України» на баланс міської ради Токмака, тобто, подарував місту Токмак врятований з РФ-окупації Тризуб України.

Власне, це було цілком вірне рішення, позаяк врятований з РФ-окупації Тризуб мав би бути переданий місту та зайняти гідне місце в центральній частині Токмака. З такою історією цей Тризуб є не просто декоративним елементом, а справжнім "біженцем" з окупованих теренів України!

І все було би добре, якби в місті була українська влада.
Але влада в місті Токмак не змінилась після Майдану, й місто все ще знаходиться в кримінальній окупації "крєпкіх хазяйствєннікав партіі рєнєґатов" з клану пшонкі.

Врятований Тризуб ця сєпар-"власть" звісно ж взяла на баланс Міської Ради. Ще б пак! Адже в такому випадку на утримання ще одного об'єкту можна виділяти з міського бюджету кошти, і виділяти не стільки, скільки справді необхідно на догляд за об'єктом, а в кілька разів більше, але при цьому об'єкт взагалі не утримується, а виділені на його утримання тисячі бюджетних гривень платників податків "хутко зникають у невідомому напрямку"! Так само, власне, як решта інших коштів міського бюджету, котрі ніби-то виділяються на потреби міста, але в десятикратних розмірах вище необхідного й також "хутко зникають у невідомому напрямку"!
Бо це ж "крєпкіє хазяйствєннікі"!

На баланс міського бюджету подарований місту врятований з РФ-окупації Тризуб було взято в березні 2019 року.
Про це тут же повідомила "лояльная к мэру прєсса".

Композиція проста, складається з каркасу та світлодіодних смуг, невибаглива у догляді. Варто лише час від часу замінювати світлодіодні смуги, або проводити періодично повну їх заміну. Світлодіодні смуги не надто дорогі й з міського бюджету не потягнуть десятки тисяч гривень, за умови, якщо самі "крєпкіє хазяйствєннікі" не потягнуть сотні тисяч гривень з міського бюджету.
Всьо просто! )))

Композицію наново змонтували на фасаді міського будинку культури.
Таким чином, врятований з РФ-окупації Тризуб і Прапор України стали прикрасою над Центральним Майданом Токмака. Щовечора Тризуб і Прапор України сяють підсвіткою й тішать око свідомих містян та патріотів України.

Ще на Різдво 2019—2020 Тризуб і Прапор України сяяли над Центральним Майданом Токмака, віншуючи ансамбль різдвяних вогників, якими було прикрашено міський Майдан.

Проте, 2020 рік не лише високосний, не лише рік глобальної пандемії та кризи, але в Україні це ще й рік крутого піке "епохи негідників", коли після захоплення влади реваншистами і встановлення кремлядського маріонеткового зє-режиму все стрімко летить шкереберть некерованим потягом у прірву, включно з Державністю і Незалежністю України…
Композиція «Тризуб і Прапор України» почала згасати…

Знаменитий Тризуб, вивезений з окупованого россійсько-фашистськими окупантами Севастополя і Криму, скоро зовсім згасне… Попри те, що переданий у комунальну власність Тризуб знаходиться навпроти міськради, але очевидні проблеми т.зв. "влада" не помічає, а на утримання Тризубу звісно ж "дєнєх нєт" — це ж не пластиковий “Roten Herzen Dupen” за 300 тисяч ₴!…

Особливо епічно виглядає "крєпко-хазяйствєнная любовь" до Токмака на тлі обшарпаної стіни будинку культури на Центральному Майдані міста.

Втім, "крєпкіє хазяйствєннікі" знають, як взяти 300 000 ₴ на "красныє жопы" з міського бюджету, тобто, з кишень мешканців міста, а ось як не красти та скеровувати кошти міської громади на потреби міста, і в тому числі на імідж та обличчя міста, а це також і взята на баланс міськради врятована з РФ-окупації композиція «Тризуб і Прапор України»…

Показово, що окрім вкрадених 300 000 ₴ на "рутен ґерцен дупен" ще невідомо скільки було вкрадено на помпезні "праздєнства побєдобєсія і дня ґорода" та на помпезний пшонний мега-салют! Хоча, за салют теж відомо.
Салютик обійшовся міському бюджетові у 50 000 ₴ (п'ятдесят тисяч гривень). Причому, за повідомленням сайту «061» з посиланням на електронну систему закупівель «ProZorro», салютик спочатку відгатили, а потім подали заявку від міського відділу культури на його закупівлю, й до кінця 2020 року постачальник має виконати цю заявку.
"Згідно з угодою, міськрада закупила у підприємця Левченко К.С. 327 піротехнічних виробів "для проведення святкового феєрверку з нагоди святкування Дня визволення і заснування міста Токмака" за 49 500 гривень.
Термін поставки вказано до кінця року, при цьому День міста в Токмаку відсвяткували 20 вересня. Повідомлень про масові святкування Дня міста в Токмаку на сайті мерії немає."

50 000 ₴ на салют — чи не занадто?

Ще раз: з кишень громадян міста було взято 170 000 ₴ на дешеву пластикову конструкцію з підсвіткою, котра вочевидь не може коштувати таку суму. Фактично це така ж проста конструкція, як вивіски з підсвіткою на крамницях, і коштувати сотні тисяч гривень така проста конструкція аж ніяк не може, якщо тільки це не вивіска на "ісполком" або "сєрдцá"!
Потім сума взагалі зросла до 300 000 ₴!
300 000 ₴ + 50 000 ₴ = 350 000 ₴
350 000 ₴ вкрадено як мінімум!

Зате на простецький ремонт згасаючого Тризуба "дєнєх нєт"!
Ще більш показово виглядає цей мега-салют на фото все тієї ж "лояльной к мэру жорналістікі" — під мега-салютом за десятки тисяч крадених бюджетних коштів ледь жевріє врятований з РФ-окупації Тризуб України…

Сумно й так знаково…
Тризуб і Прапор України, врятовані з РФ-окупації, ледь жевріють і згасають ніби на теренах України, але вже в умовах кримінальної окупації…
Згасаючий Тризуб ніби символізує нинішній стан України…
Бо місто Токмак, як і увесь Запорожський край, знаходяться в кримінальній окупації… Та й вся Україна нині знаходиться в окупації кремлядських реваншистів і зє-коллаборантів…

Скільки потрібно коштів для заміни світлодіодних смужок?
Там тієї роботи: зняти конструкцію, замінити світлодіодну стрічку, встановити конструкцію. На це не потрібно десятки тисяч бюджетних коштів.
Скільки потрібно задіяти ресурсів і часу для простого лагодження простої світлодекоративної композиції?
Власне, потрібно небагато: закупити необхідні за кольором і довжиною світлодіодні смуги (котрий там "крєпкій хазяйствєннік" "патроніровал" відкриття будмаркету "33м²"?), надати розпорядження комунальникам і за допомогою автовишки провести ремонт композиції.
Справ на один робочий день з перекурами.
Чому це зобов'язана робити міськрада? Тому що цей об'єкт взято на баланс міськради, на його утримання виділяються кошти, а відтак міськрада зобов'язана привести об'єкт у належний стан. Багато коштів для цього не потрібно. Світлодіодні смуги не коштують як вілла на Кіпрі. І міськраді не треба шукати волонтерів, за чий кошт можна провести цей простий ремонт, а потім списати виділені на утримання цього об'єкту кошти у стократному розмірі.
Проте, чомусь виникає стійка підозра, що коли "крєпкіє хазяйствєннікі" візьмуться за полагодження утримуваного міськрадою об'єкту, то це виллється у неймовірні цифри!
Не забуваймо, на дешеві пластмасові "сєрдца" з міського бюджету було вкрадено 300 000 ₴!

Можливо, патріотичні політичні сили хоча б під вибори не дадуть згаснути Севастопольському Тризубу в Токмаку?
Але не забуваймо — композиція «Тризуб і Прапор України» знаходиться на балансі Міської Ради Токмака, а це означає, що ніхто сторонній не має права без відому й дозволу утримувача лагодити цей об'єкт. Тобто, привести в належний стан об'єкт має лише утримувач. В такому разі патріотичні політичні сили та про-українські депутати міськради (якщо такі є) можуть лише спонукати та проконтролювати дії міськради.

Бо коли згасають Тризуби — прибігають двоголові "пєтухі"!…

Матеріял:
© Денис Черненко © Денис Черненко
© Dem’än Dzüba
© «Porohivnyçä»
2020.Х.7

P.S.:
Спостерігати здалеку за рідним містом завжди важко, бо, де б не знаходився, душа завжди лишається Вдома, у рідному Токмаку. Є миті, коли втішаєшся і радієш за рідне місто, а є миті, коли стає дуже сумно…
Ґречна вдячність панові Денису Черненку за підняте питання.
Дмитро Дзюба
Дніпро-Січеслав

1 коментар до “Токмак: врятований з окупації Тризуб згасає…

  1. Сповіщення: В Токмаку від імен Василя Вишиваного і Марка Безручка місцевих ватніків корчами корчить! – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.