Перейти до контенту

Меморіял Василю Вишиваному відкриють у Золочеві

Меморіял Василю Вишиваному
відкриють у Золочеві

 
14 листопада 2020 року об 11 годині у місті Золочів відбудеться урочисте відкриття Меморіялу Василю Вишиваному на вулиці Січових Стрільців (при вході у Навчальний Центр Національної Гвардії України, який розташований на теренах колишніх австрійських казарм).

Меморіял, присвячений до 125-ї річниці з дня народження Вільгельма фон Габсбурґа — Василя Вишиваного (1895—1948) та 105-ій річниці прибуття Ерцгерцоґа Австрійського на військову службу у місто Золочів в 13 полк уланів.

Матеріял історико-освітнього майданчику «Порохівниця» до 125-ї річниці з дня народження Вільгельма фон Габсбурґа увазі Вельмишановнього Панства пропонується за нижченаведеним посиланням:

Вільгельм фон Габсбурґ — Василь Вишиваний

„На Запорожжі року 1918-го“

Вільгельм фон Габсбурґ — майбутній командувач Леґіоном Українських Січових Стрільців, український дипломат та поет, Незламний Український патріот, який назавжди увійшов в історію Визвольних Змагань Української Нації під козацьким ім’ям Василь Вишиваний.

Ідея створення Меморіялу Василю Вишиваному належить Ювілейному Оргкомітету громадських організацій Львівщини, котрий звернувся на початку 2020 року до Львівського коледжу декоративного мистецтва імені Івана Труша з проханням створити Меморіял Василю Вишиваному.

Два високохудожніх гіпсових барельєфи створив на громадських засадах творчий колектив у складі директора Львівського коледжу декоративного мистецтва імені Івана Труша — пані Ольги Коцовської, завідуючого відділу скульптури — пана Ярослава Юзьківа, скульптора викладача — пана Ярослава Троцько та автора дипломної роботи — пані Олександри Самкової.
Два бронзових барельєфи розміром 90х60 см. і 85х50 см., вартістю 85 000 гривень були виготовлені за повністю зібрані народні пожертви на рахунку благодійного фонду „Золочів Відроджений“.

Серед жертводавців необхідно особливо відмітити: вчителів шкіл Золочівського району, курсантів та офіцерів Навчального Центру Національної Гвардії України у Золочеві, громадських діячів Львівщини, чиновників та депутатів Золочівської Міської Ради, представників комерційних структур та інших не байдужих громадян, які приєдналися до створення Меморіялу Василю Вишиваному.
Організатори урочистостей:
— Міська Рада міста Золочів
— Навчальний центр Національної Гвардії України
— Золочівське Громадсько-патріотичне об’єднання „Український Чин“
— Оргкомітет громадських організацій Львівщини при ЛОДА по проведенню пам’ятних заходів: „2020 рік — рік Василя Вишиваного на Львівщині“.
За дорученням Оргкомітету:
Голова Оргкомітету, громадський діяч культуролог, пан Марко Сімкін,
контактні телефони: 067-725-3970, 091-323-3970, E-mail: [email protected] mail.ua

Місце проведення урочистостей:
вулиця Січових Стрільців, 2, місто Золочів, Львівська область
Навчальний Центр Національної Гвардії України
14 листопада 2020 року об 11:00

Про відкриття Меморіялу Василю Вишиваному повідомив головний редактор журналу „Визвольна Боротьба“, голова Львівського ГО „МЕМОРІАЛ“ ім. Василя Стуса пан Роман Ґунда через Товариство пошуку жертв війни „ПАМ’ЯТЬ“.

Джерела інформації:
© Roman Gunda (Роман Ґунда)
© Roman Gunda © Товариство пошуку жертв війни „ПАМ'ЯТЬ“
© „Чортківська офензива 07—28 червня 1919 року“
© „Фотографії Старого Львова“

Меморіял Василю Вишиваному відкрито у Золочеві