Перейти до контенту

Відбудеться освячення місця майбутнього пам’ятника Василю Вишиваному

Відбудеться освячення місця майбутнього
пам’ятника Василю Вишиваному

 
10 лютого 2021 року о 12:00 год. за адресою: м. Київ, вул. Іллєнка, 39 (метро Лук’янівська) відбудеться освячення місця для майбутнього пам’ятника Василю Вишиваному (Ерцгерцоґу Австрійському Вільгельму фон Габсбурґу-Лотрінґену, 1895—1948) — видатному діячу українського національно-визвольного руху.

Василь Вишиваний — Австрійський Ерцгерцоґ Вільгельм Франц Йозеф Карл фон Габсбурґ-Льотрінґен (Österreichischer Erzherzog Wilhelm Franz Joseph Karl von Habsburg-Lothringen) — український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський Архікнязь (Ерцгерцоґ) династії Габсбурґів, полковник Леґіону Українських Січових Стрільців.

Найбільш цікава постать ХХ століття у європейській і українській Історії…
Некоронований Король України, народний Гетьман України, палкий патріот України, щиро закоханий всім серцем і душею в Україну…
Справжній патріот України, щиро закоханий в Україну і українську мову — Вільгельм фон Габсбурґ називав себе Василь Вишиваний і до загибелі вважав себе Українцем…

ВІДКРИТТЯ І ОСВЯЧЕННЯ ПАМ’ЯТНОЇ ДОШКИ ВАСИЛЕВІ ВИШИВАНОМУ

Пані Тетяна Осташко — дослідниця історії Визвольних Змагань в Україні, історії культури, української біографістики та українського консервативно-монархічного руху, а також спільно з Юрієм Терещенком співавторка книги “Український патріот із династії Габсбурґів” — першою повідомила про майбутнє відкриття пам’ятнику Василеві Вишиваному в Києві, освячення місця для якого відбудеться у день народин Вільгельма фон Габсбурґа — 10 лютого.

Історичний клуб «Холодний Яр» повідомляє:
Представники інститутів громадянського суспільства, науковці та небайдужі громадяни вже давно відзначають вшанування пам’яті видатного українського та австрійського політичного діяча, військового діяча — Архикнязя Вільгельма фон Габсбурґа, відомого також як Василь Вишиваний.
Василь Вишиваний (1895–1948) є видатним політичним і військовим діячем, активним учасником Української Революції 1917–1921 років, командував військовим формуванням, до складу якого входив і курінь Українських Січових Стрільців, відтак заслуговує на гідне увічнення його пам’яті в Україні.

10 лютого 2021 року о 12:00 год. у сквері по вул. Іллєнка, 39, відбудуться урочистості з нагоди 126 річниці від дня народження Архикнязя.
У програмі заходу:
— чин освячення місця майбутнього пам’ятника Василю Вишиваному за участі вікарного єпископа Вишгородського Володимира Черпака із собором духовенства;
— виступи лідерів громадської думки — Романа Коваля, президента Історичного клубу «Холодний Яр»; Лесі Воронюк, засновниці Всесвітнього дня вишиванки; Михайла Горлового, автора скульптурної композиції; Павла Подобєда, представника Українського інституту національної пам’яті; представників Міністерства закордонних справ та інших.
— музичний виступ лідера рок-гурту «Друже Музико» Максима Трубнікова з піснею на вірш Василя Вишиваного.
Модератор заходу — Андрій Ковальов, історик, політолог, тележурналіст.

Михайло Горловий, співавтор (разом з Олександром Фурмана) погруддя Василя Вишиваного.
Жовтень 2020. Світлина Романа Коваля.

10 лютого 2021 року о 12:00
м. Київ, вул. Іллєнка, 39 (метро. Лук’янівська)
освячення місця для майбутнього пам’ятника Василю Вишиваному (Ерцгерцоґу Австрійському Вільгельму фон Габсбурґу-Лотрінґену) — видатному діячу українського національно-визвольного руху.

Тішить, що пам’ять про Василя Вишиваного дедалі більш гідно вшановується.
15 листопада 2020 року в місті Золочів на Львівщині, куди 105 років тому прибув лейтенант і Ерцгерцоґ Австрійський Вільгельм фон Габсбурґ, на фасаді австрійських касарень (казарм), при вході у Навчальний Центр Національної Гвардії України на вулиці Січових Стрільців, відбулось урочисте відкриття Меморіялу Василю Вишиваному.
✠ Меморіял Василю Вишиваному відкрито у Золочеві

Меморіял присвячено до 125-ї річниці з дня народження Вільгельма фон Габсбурґа — Василя Вишиваного (1895—1948) та 105-ій річниці прибуття Ерцгерцоґа Австрійського на військову службу у місто Золочів в 13 полк уланів.

У своїх мемуарах Ерцгерцоґ Вільгельм фон Габсбурґ писав:

“Українці люблять співати. Я люблю слухати, як вони співають. Обов'язково я казав співати: “Не пора”, “Ще не вмерла Україна”, “Верховино”, “Над Прутом у лузі”… Читати по українськи навчився я в зимі 1915 р. Вчив мене жовнір з моєї сотні Примак з Тернопільщини — на національних піснях…”

✠ ✠ ✠

 
«Порохівниця» має добірку публікацій, присвячених Василю Вишиваному.
Добірку можна переглянути за теґами: Wilhelm Franz von Habsburg-Lothringen, Вільгельм фон Габсбурґ, Василь Вишиваний.

✠ Василь Вишиваний — МЕМУАРИ
✠ Василь Вишиваний — «Минають дні...»
✠ Василь Вишиваний — «До збруї!»
✠ Василь Вишиваний — Король України
✠ Василь Вишиваний і Берестейський Мир
✠ Січові Стрільці Василя Вишиваного і Запорожці Болбочана на Запорожжі

Укладач матеріялу і постери:
℗ Dem'än Dzüba
℗ «Порохівниця» \ «Porohivnyçä»

Джерела інформації:
© Тетяна Осташко
© Роман Коваль
© «Холодний Яр»

1 коментар до “Відбудеться освячення місця майбутнього пам’ятника Василю Вишиваному

  1. Сповіщення: Освячення місця для майбутнього пам’ятника Василю Вишиваному – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.