Перейти до контенту

Міжпарламентська рада Україна–НАТО 2023 в Брюсселі

Міжпарламентська рада Україна-НАТО
2023 в Брюсселі

 
23.Ⅰ.2023 Ⅴ Президент України Петро Порошенко перебував у Штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, де спільно зі своєю командою партії “Європейська Солідарність” прийняв участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна–НАТО.
В Штаб-квартирі НАТО у Брюсселі обговорювались питання надання Україні членства в Альянсі та більш ефективної допомоги Україні для оборони від аґресії "рф", зокрема, постачання наступального озброєння, бронетехніки та винищувачів для ЗСУ.


 
Ⅴ Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з Генсеком НАТО закликав пришвидшити розгляд заявки України на членство в Альянсі.

Петро Порошенко після засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО заявив, що на саміті у Вільнюсі Україна має отримати офіційне запрошення в Альянс. Він також пояснив, що НАТО є найкращим безпековим механізмом, і стратегічні рішення про підтримку України ухвалюються на базі Альянсу.

Сьогодні ми знаходимося в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, де обговорюємо із Генеральним секретарем та його помічниками за різними напрямками, як зробити допомогу Україні більш ефективною та повною. Цим ми займаємося сьогодні у Брюсселі з Іванною Клімпуш-Цинцадзе. Кожен тиждень я буваю на фронті, і тому для мене дуже важливо доносити те, що кажуть наші воїни безпосередньо тим, хто приймає рішення у штаб-квартирі НАТО.

Наша дискусія виявилася дуже позитивною. На моє переконання, ми потребуємо декількох кроків. Крок перший — це, звичайно, зброя. І дуже обнадійливим виглядає результат «Рамштайну», коли ми отримаємо майже 1200 бойових броньованих машин, включно з броньованими «Хамві», «Бредлі», французькими танками ІМС-90. Це закладає можливість для України створити 8-10 додаткових бригад, які будуть як брати участь у контрнаступі весняному і посилять можливості оборони.

Ми маємо переходити і до постачання винищувачів F-16, ударних гелікоптерів. Нарешті має бути прийняте рішення про ракети великого радіусу дії для атаки на логістику, склади і пункти управління російських військ. На сьогодні вони розташовані буквально в 150-200 км і почувають себе в безпеці, що категорично неприйнятно. Нове наступальне озброєння має бути поставлене для ЗСУ в січні-лютому, перш ніж росія використає нову хвилю мобілізації.

Ми також говорили про протиповітряну оборону і різке збільшення її можливостей. Про розвідку, включно зі стратегічними безпілотними летальними апаратами, яких сьогодні потребують наші війська. Ми говорили про збільшення радіусу дії вже дуже відомих в Україні HIMARS, і ця розмова була достатньо продуктивною. На моє переконання, поєднання політичного та військового компонентів може призвести до гарних результатів.

Ми об’єднали питання постачання зброї з питанням санкцій, бо санкції мають послабити росію і скоротити обсяг російського експорту з діючих 540-580 мільярдів. Адже насправді фінансовий обсяг російського експорту майже не впав у 2022-му році.

Також я заявив про необхідність початку процедури вступу України в НАТО. Нам спочатку потрібно членство в НАТО, без якого ніякого миру та перемоги не буде. Я би дуже хотів, щоб це відбулося вже на Вільнюському саміті цього року.

© Ⅴ Президент України Петро Порошенко

Завжди радий зустрічі з добрим та надійним другом України, Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.
Сьогодні у Брюсселі висловив слова щирої вдячності Альянсу та країнам-членам за потужну військову та політичну допомогу Україні. Наша Держава перетворилася в надміцний надійний щит захисту союзників від варварства росії та за останній рік вже на полі бою довела свою готовність до членства в Альянсі.
Звернув увагу Генерального секретаря НАТО до необхідності пришвидшення розгляду офіційної заяви України щодо приєднання до Альянсу. Без України цей трансатлантичний проект так і не буде завершеним. Водночас з Україною НАТО стане і сильнішим, і безпечнішим, і авторитетнішим не лише в регіоні, а й у Світі.
В Україні розраховують на стратегічну далекоглядність та справді амбітні рішення під час чергового саміту НАТО у Вільнюсі цього року.
Також ми говорили про постачання бронетехніки та винищувачів для ЗСУ. Наголосив, що нове наступальне озброєння має бути поставлене для ЗСУ в січні-лютому, перш ніж росія використає нову хвилю мобілізації.

© Ⅴ Президент України Петро Порошенко

Нічого важливішого для нас зараз, ніж підтримка Збройних Сил і координація роботи по забезпеченню міжнародної солідарності країн на підтримку Збройних Сил України, не існує. І НАТО — це найкращий механізм. Попри те, що більшість допомоги для нас надходить через формати "Рамштайну", через формати двосторонньої співпраці — стратегічні рішення приймаються на базі НАТО.

У штаб-квартирі НАТО, де приймаються стратегічні рішення, ми закликали не обмежуватися лише танками «Леопард». Надання винищувачів F-16 — це питання сьогоднішнього дня, а не "коли-небудь у 2023 році". Ми поставили питання великої кількості боєприпасів — починаючи від снарядів для автоматичних гранатометів, яких дуже потребують наші війська в Бахмуті і на сході, і завершуючи питанням протидії дронам. Ключове для нас — протиповітряна оборона. Питання збільшення радіусу дії для ракет, які постачаються Україні, включаючи ATACMS — це також питання сьогоднішнього дня. І ми маємо їх отримати зараз і вже. Для того щоб ефективно забезпечити контрнаступ. І це буде найкраща форма для того, щоб зірвати російський наступ навесні.

Вперше ми підняли питання координації дій країн-членів НАТО щодо санкцій. І це буде у поєднанні з потужністю Збройних Сил України найбільш ефективним засобом зупинити війну.

Українська делегація підтримала позицію щодо членства України в НАТО.
Для мене є категорично неприйнятною позиція окремих, в тому числі наших союзників про те, що: давайте, коли Україна переможе, тоді відкриють двері для України в НАТО. Ні! Бо саме членство України в НАТО і є ключовою складовою і для нашої Перемоги, і для миру на українських умовах.
І миру без членства України в НАТО не буде. І це мають зрозуміти всі. І це те, що я сьогодні намагався донести і доніс. Це питання ставилися і Генсеку, це питання ставилося і керівникам Парламентської асамблеї. Це питання ставилося і послам.
Ми дуже сподіваємося, що нам вдасться просунути це питання напередодні саміту у Вільнюсі. Вільнюс щасливе для нас місто. Ми не говоримо про те, що у Вільнюсі має бути прийняте рішення про членство. Але ми говоримо, щоб Україна нарешті отримала запрошення в НАТО. І ми будемо робити все від нас залежне, щоб запрошення України в НАТО нарешті прозвучало.

© Ⅴ Президент України Петро Порошенко

· Іванна Клімпуш-Цинцадзе

Закінчилася Міжпарламентська рада Україна – НАТО.
Генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга нагородили спеціальною відзнакою Верховної Ради.
Протягом усього дня була дуже відверта розмова за участі і Генерального секретаря Альянсу, і заступників генсека, і послів країн-членів та депутатів національних парламентів.

Важливо, що Альянс дотримується єдності в питанні підтримки України. Усі розуміють, що результат цієї війни визначить геополітичне та безпекове майбутнє Європи і всього світу. Хоча військова допомога формується у ширшому форматі "Рамштайну" та вийшла на новий якісний рівень, – НАТО як організація підтримує нас через комплексний пакет допомоги (КПД), який спрямований на подолання наших поточних викликів.

Вважаю, що нам треба докласти більше зусиль, аби використовувати його можливості в середньостроковому форматі ефективніше. КПД має стати також інструментом для того, щоб ми стали максимально сумісними з НАТО в усіх сенсах.

Звісно, ми розуміємо, що до кінця війни рішення про членство України в НАТО ухвалити неможливо. Але я наполягала на тому, що за аналогією з умовами надання нам кандидатського статусу на вступ до ЄС, треба отримати такі ж умови від НАТО, аби ми могли їх виконати і, як Швеція та Фінляндія, претендувати на політичне рішення – щойно з’явиться вікно можливостей.

Є багато наших друзів, які наполягають, як і ми, що вже у Вільнюсі має бути даний чіткий сигнал щодо наступного кроку запрошення України в НАТО. Але є і багато країн, які вважають, що сьогодні основним пріоритетом повинна бути допомога, аби ми вистояли і відновили свою територіальну цілісність.

Відчувається, що з багатьма країнами відбулася історична трансформація в розумінні України, з одного боку, та загроз від Росії – з іншого. Водночас нам треба докладати більше зусиль, аби пришвидшити надання потужнішої військової допомоги.

Треба іще більше посилити інформаційну роботу, аби західні суспільства розуміли, чому їхні уряди повинні нас підтримувати.

Наголосила на тому, що швидкість надання нам зброї – це збереження життів людей, які є нашою найбільшою цінністю. Сподіваюся, що питання про надання нам танків вирішиться найближчими днями. А ми ставимо питання про винищувачі та дальнобійні потужності.

Партнери нададуть нам усю необхідну допомогу, питання часу і наполегливої роботи. Але і ми маємо демонструвати вірність заявленому реформаторському курсу та зміцнювати демократію, які захищає українське військо на фронті проти авторитарної імперії.

P.S.:
Між іншим, рівно рік тому, 23.Ⅰ.2022, Ⅴ Президент України Петро Порошенко повідомив, що його участь у засіданні Ради Україна–НАТО блокується за вказівкою zєлєнскоґо
Це було рівно за місяць до повномасштабного вторгнення "рф" в Україну.
"Думай.тє!"

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Ⅴ Президент України Петро Порошенко
© “Європейська Солідарність”
© Ivanna Klympush-Tsintsadze