Перейти до контенту

Як 24.Ⅱ.2022 змінився Мелітополь

Як 24.Ⅱ.2022 змінився Мелітополь

 
До перших і дев’ятих роковин війни…
Рівно рік, як життя мелітопольців розділилося на до і після. Абсолютно для всіх воно стало випробуванням на міцність і лакмусовим папірцем, який проявив хто є хто.
РІА «Мелітополь» відтворює події перших днів окупації Мелітополя.


© РІА «Мелітополь»

“Нас б'ють, але ми пишемо історію”

Команда РІА «Мелітополь» вистояла цей рік інформаційної війни, переслідувань, DoS-атак, погроз, взяття в заручники рідних. Ми були і залишаємося в інформаційному просторі лідерами, незважаючи на те, що ось уже рік, як Мелітополь, упевнені, тимчасово, топче чобіт рашистської армії. Ми були і є ковтком вільного повітря і вдячні за це нашим: наймужнішим читачам, що лишаються в окупації та чекають на визволення міста; нашим найсміливішим підписникам, що допомагають боротися з ворогом та діляться з нами інформацією; нашим найвірнішим та найнадійнішим шанувальникам, що роз'їхалися всіма містами України і Світу, але продовжують тримати зв'язок з Медовим містом через РІА «Мелітополь».

У цьому матеріалі РІА «Мелітополь» наводить хронологію подій 24 лютого, які змінили нас усіх.

Авіаційний обстріл

Рівно о 05:47 з'явилася перша стаття на сайті РІА «Мелітополь» про те, що росія накрила "ґрадами" весь кордон України від Луганська до Житомира. А вже о 05:56 з'явився перший матеріал про авіаційний обстріл Мелітопольського аеродрому.

Міська влада Мелітополя проводила засідання штабу з військовими та силовими структурами.

Одночасно почалася хакерська атака на ресурс РІА «Мелітополь». Але ресурс продовжував працювати й попередив мешканців Мелітополя, що школи та дитячі садки закриті, просили не панікувати. Але страх узяв своє. Люди масово кинулися знімати гроші, біля банкоматів були довгі черги. У супермаркетах аналогічно.

О 9 годині до мелітопольців звернувся міський голова Іван Федоров, який повідомив, що о 05:30 ранку було завдано авіаударів по військовій базі в Мелітополі.

Далі Мелітопольський нардеп Сергій Мінько зробив термінову заяву. Після цього спільно з нардепом Сергієм Міньком у місті було організовано штаб цивільної оборони з реагування в надзвичайних ситуаціях, що знаходився у ПК Шевченка.
РІА «Мелітополь» опублікували місця укриттів, щоб люди могли сховатися під час обстрілів. Але, на жаль, більшість із них були або закриті, або не підготовлені, щоб люди могли там перебувати.
(Хіба при владі в Мелітополі були не Федоров і Мінько?)

Тим часом, в Мелітополі над будинками вже літали рашистські ракети.

Паніка

Багато мелітопольців на своїх машинах масово стали виїжджати з міста.
Жодних даних про безпеку траси на Запоріжжя не було.
Про те, що потрібно евакуюватися більшості, представники влади не говорили.
А в супермаркетах тривав ажіотаж. Люди змітали все з полиць.

Тим часом рашисти продовжували бомбити аеродром. Один літак вибухнув. Були загиблі. Незабаром ці відеокадри облетять весь світ і ляжуть в основу багатьох кліпів артистів у піснях про війну.

Російські снаряди летіли не тільки по військовій інфраструктурі, а й по житлових будинках. Один зі снарядів залетів у двір на вул. Колосова на Юрівці.

Для всіх панікерів, які розпускали чутки про те, що влада втекла з міста і на флагштоку на центральній площі вже знято український прапор, РІА «Мелітополь» показали, що це не відповідає дійсності. Над будівлею мерії також був синьо-жовтий Прапор України.

Міський голова Іван Федоров надвечір виступив із черговим зверненням. Він повідомив про те, що військовим було віддано наказ покинути аеродром і зробив оголошення про обмеження продажу палива.
У тероборону Мелітополя записується велика кількість людей. Завдання тероборони зберегти Мелітополь від мародерства. Міський голова просив усіх громадян охороняти своє майно.
Однак уже того ж дня надвечір у місті почалося мародерство.

Танки на в'їзді в місто Мелітополь

А надвечір на в'їзді в Мелітополь із південного боку вже стояли танки. Вони не вимикали мотори, але й не заїжджали в Мелітополь - чекали наказу. Бійці тероборони вели локальні бої, але до вечора їм дали наказ вийти з Мелітополя.

О 21:33 РІА «Мелітополь» опублікували звернення міського голови Івана Федорова. Він запевнив усіх, що електрику, тепло і воду відключати не будуть, школи і дитячі садки не працюватимуть, а він особисто нікуди з міста не виїжджав.

Так мешканці Мелітополя прожили перший день війни, що розділив життя людей на "до" і "після". Одні ось уже рік поневіряються світом, рік не обіймали своїх батьків, не бачили рідного дому. Інші ось уже 365 днів живуть під владою окупантів у страху і терорі російського тоталітарного режиму, бачать, як колись чисте і європейське місто перетворюється на смердючий совок із нудотним "аквафрешем" усюди і сотнями озброєних солдатів, військової техніки, котрі активно переміщуються містом.

Війна змінила на всіх. Ми більше ніколи не будемо такими, як були. Але ми впевнені, що Мелітополь буде звільнено і він стане одним із найкрасивіших, найкомфортніших та економічно розвинених європейських міст України. І на РІА «Мелітополь» обов'язково з'являться найочікуваніші новини — “Мелітополь звільнено! Україна перемогла!” — всі її території, включно з Донецькою, Луганською областями та Кримом звільнено.

© РІА «Мелітополь»