В Німеччині бачать спосіб “завершити війну без вирішальної битви”
Контрнаступ ЗСУ жваво обговорюється на Заході.
Часто це чергові заклики "сісти за стіл переговорів з россією" та "нарешті закінчити війну", немов це Україна почала цю війну.
Втім, іноді є й тверезі, або й контраверсійні тези.
Німецький військовий експерт Крістіан Мьоллінґ пояснив виданню «Spiegel» причини повільної офензиви — відсутність зброї через те, що країни Заходу вчасно її не надають.
ЗСУ здатні повільно, але все ж подолати фортифікації "вс рф" на Півдні: для подальшого успіху потрібно досягнути певної точки на Запорожжі.
Мьоллінґ бачить спосіб “завершити війну без вирішальної битви”, щоправда, при цьому не пояснює, як саме — кинути все, як задощить, "сойтісь посрєдінкє" чи "просто пєрєстать стрєлять"?
Крістіан Мьоллінґ (Christian Mölling) заявив, що Збройні Сили України мають пройти першу ворожу "лінію оборони" "вс рф" на Півдні України, й тоді "наступ буде успішним". На його переконання, одна з головних цілей, до якої потрібно дійти — це Мелітополь.
Діставшись до Мелітополя, ЗСУ розв'яжуть два завдання:
— переріжуть шляхи постачання "вс рф" на Півдні;
— зможуть прострілювати весь терен Запорожжя до Озівського моря.
Експерт обґрунтував свою позицію такими тезами.
За словами Мьоллінґа, контрнаступ ЗСУ просувається “повільно, але вірно”. Причина цієї "повільності" — занадто довге очікування західної зброї, зокрема — ракет дальнього радіуса ураження.
Мьоллінґ наголосив що на Заході були хибні очікування швидкого наступу, оскільки Захід не надав достатньої кількості необхідної зброї.
Зокрема, зволікала й Німеччина, і це свідчить про “невігластво західних, у тому числі німецьких осіб, які ухвалюють рішення в політиці й уряді”.
Україна потребує більше всіх західних систем озброєння, які були поставлені досі, а також ракет більшого радіусу дії, додав Мьоллінґ , критикуючи, що Німеччина завжди надто пізно постачала озброєння для України.
Вельми слушні зауваження висловив військовий експерт Крістіан Мьоллінґ.
Коли ЗСУ зможуть зайняти вигідні позиції, то "вс рф" не зможе утримати Південь, і тоді стане можливим звільненням окупованого Криму, зазначив Мьоллінґ.
По тому Мьоллінґ нащось додав незрозумілу сентенцію:
“Цю війну можна вирішити без вирішальної битви.
Це не обов’язково повинно закінчуватися, як у голлівудському кіно”.
Щоправда, при цьому Мьоллінґ не пояснює, як саме — кинути все, як задощить, "сойтісь посрєдінкє" чи "просто пєрєстать стрєлять"?
Інші експерти не такі оптимістичні щодо ситуації, як Крістіан Мьоллінґ.
Бригадний генерал Бундесвера Крістіан Фройдінґ, наприклад, прогнозує подальші важкі бої в їхньому контрнаступі ЗСУ. За його словами, наразі в обох сторін — паритет сил. Водночас рф-окупанти протягом дев’яти місяців будували фортифікації й мінні поля. Тому попереду в ЗСУ — важкі бої та повільне просування, впевнений начальник управління планування Бундесвера, який координує військову допомогу Німеччини Україні.
Для наступу необхідно створити локальну й обмежену в часі перевагу сил.
“І цим теж пояснюється дуже обережний, невійськово кажучи, нерішучий підхід Українців до пошуку цього місця. І це досить складно. Треба лише подивитися на мапу, щоб побачити реальність”, — наголошує Крістіан Фройдінґ.
Як свідчить мапа бойових дій «DeepState», із теперішньої лінії боїв до Токмака — близько 25 км, Мелітополя — близько 75 км. Якщо дістатись до Мелітополя, то в межах досяжності артилерії будуть наступні точки: до Чонгара — близько 100 км, до Севастополя — близько 275 км, до Кримського мосту — близько 220 км.
Також варто звернути увагу на лінію фортифікацій "вс рф", котрі позначив на мапі OSINT-розслідувач Brady Africk. На мапі видно, що війська ЗСУ наблизилися до першої лінії укріплень, попереду — ще одна, а також Токмак, по колу оточений захисними спорудами, і дорога на Мелітополь, яку також укріпили "вс рф".
Аналізуючи ситуацію на Токмакському напрямку на початку серпня-2023 OSINT-розслідувач Brady Africk наголошує:
“Зволікання Заходу шкодить Контрнаступу ЗСУ”
Першоджерело:
© «Spiegel»
Український переклад:
© «Фокус»