Історія поступу України до НАТО
Історія поступу України до НАТО від початку війни терористичного квазідержавного утворення "рф" проти України в лютому 2014 і до повномасштабного вторгнення "рф" на Україну в лютому 2022…
ХТО СКАЗАВ УКРАЇНЦЯМ,
ЩО MNNA ЗАВАЖАЄ ПРИЄДНАННЮ ДО НАТО❓
• Постійна відмова Україні в наданні ПДЧ для вступу до НАТО.
• Сумна історія офіційних взаємин президентів Обами, Порошенка, Трампа, Байдена і зеленського.
• Спроба отримати хоча би статус MNNA — крок вперед за Порошенка і повний розворот назад за зеленського.
Ось лаконічна історія поступу України до НАТО від першого нападу РФ на Україну в лютому 2014 і до другого нападу РФ на Україну в лютому 2022…
ПОРОШЕНКО 🇺🇦 — ОБАМА 🇺🇸
2️⃣0️⃣1️⃣4️⃣
• 4 червня 2014 новообраний Президент України Петро Порошенко і Президент США Барак Обама зустрілися у Варшаві.
Обама дуже хвалив Порошенка.
Обама: Порошенко — мудрий вибір для України
• 21 липня 2014 ✅ президент України Петро Порошенко (через 4 дні після рашистського теракту проти авіалайнера MH17, де було вбито 298 людей) заявив в інтерв’ю CNN, що є всі підстави звернутися до Конґресу США про надання Україні спецстатусу MNNA (Major Non-NATO Ally of the United States) — головного союзника США поза блоком НАТО.
Президент України Петро Порошенко наголосив:
— „Я вважаю, що у випадку, коли санкції не працюють, то заради вирішення проблем безпеки є підстави для звернення до Конґресу США про надання Україні спеціального статусу MNNA — головного союзника США поза блоком НАТО, так само як Ізраїль, Австралія та Філіппіни.
Це загроза для всього Світу, це не конфлікт між Українцями.
Українська нація зараз єдина, як ніколи, і Світ має знайти правильну відповідь на дії терористів“.
• 5 вересня 2014 Порошенко і Обама зустрілися на саміті НАТО у Ньюпорті (Велика Британія), це був перший з 1991 року саміт НАТО без делегації РФ.
• 18 вересня 2014 відбувся офіційний візит Порошенка до Обами у Вашинґтоні.
• 18 вересня 2014 ❌ Президент США Барак Обама відмовив Україні і в отриманні статусу MNNA — головного союзника поза блоком НАТО, і в постачанні важкого озброєння…
— „Обама сказав "ні", бо ми вже маємо “спеціальний статус”. Рівень співпраці США й України в питаннях безпеки наразі і так значно вищий, ніж був би статус основного союзника поза НАТО. Домовленості України зі США не включають постачання важкого озброєння. Україна отримає цю зброю з інших країн, а від США отримуватиме військових інструкторів, бронежилети, шоломи, транспортні засоби та прилади нічного бачення“, — про це в ефірі CNN 18.09.2014 під час візиту до Вашинґтона заявив Президент Порошенко, розповідаючи про результати зустрічі з Президентом Обамою.
• 11 грудня 2014 ✅ Сенат США (Верхня палата Конґресу) підтримав законопроєкт S.2828 під назвою “Акт підтримки свободи в Україні 2014” щодо надання Україні озброєння та статусу MNNA — головного союзника США поза блоком НАТО.
Аналогічний законопроєкт під номером H.R.5782 мав також бути підтриманим Палатою представників (Нижня палата Конґресу), і лише потім Президент США мав вирішувати, чи підтримувати рішення Конґресу, чи накласти вето… ❌
Та до цього навіть не дійшло…
2️⃣0️⃣1️⃣5️⃣
• 28 вересня 2015 відбулася коротка зустріч Порошенка з Обамою в кулуарах Генасамблеї ООН в Нью Йорку.
2️⃣0️⃣1️⃣6️⃣
• 31 березня 2016 ❌ відбулася коротка зустріч Порошенка з Обамою під час саміту з ядерної безпеки у Вашинґтоні, Обама пообіцяв Україні $1 млрд в обмін на “формування нового уряду, націленого на реформи”.
• 14 квітня 2016 головою нового уряду став Володимир Гройсман…
• 8 липня 2016 Порошенко відвідав саміт НАТО у Варшаві, проте, окремої зустрічі з Обамою так і не було…
ПОРОШЕНКО 🇺🇦 — ТРАМП 🇺🇸
2️⃣0️⃣1️⃣7️⃣
• 22 березня 2017 ✅ Верховна Рада України 232-ма голосами ухвалила проект постанови №6111 про “Звернення Верховної Ради України до Конгресу США щодо безпекових гарантій” де йшлося про надання статусу MNNA.
“Надання Україні статусу MNNA — основного союзника поза НАТО — та укладення двосторонньої оборонної угоди між Україною та США матиме величезний вплив на припинення російської агресії проти України, стримування агресора та запобігання розпалюванню великої війни в Європі”, — йшлося у пояснювальній записці до документу.
Постанова також мала на меті практично реалізувати міжнародно-правові гарантії, які було надано Україні за Будапештським меморандумом.
Окрім того, йшлося у пояснювальній записці, таке звернення сприятиме забезпеченню ЗСУ сучасною військовою технікою та зброєю.
Одна з авторів проєкту постанови, а саме депутат Ганна Гопко, пояснила з трибуни Ради, навіщо Україні це звернення до США:
— „Ми просимо поглибити двостороннє безпекове партнерство між Україною і США, ми хочемо щоб Америка зробила Україну MNNA, бо ми розуміємо, що виконати критерії НАТО: реформувати сектор безпеки й оборони – це ще тривалий шлях“, — зазначила вона.
Водночас, нардеп від фракції “Батьківщина” Сергій Власенко виступив з критикою відносно постанови, висловивши "побоювання", що “статус союзника поза НАТО закриє Україні шлях до повноцінного вступу в Альянс”.
• 27 травня 2017 відбувся закритий саміт НАТО в Брюсселі в новому офісі Альянсу. Порошенка не запросили.
• 8 червня 2017 ✅ Верховна Рада ухвалила (276 голосів за) законопроєкт №6470, згідно з яким вступ України в НАТО визначено як одну з засад зовнішньої політики.
У колишній редакції статті 11 Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" пріоритетом було "поглиблення співпраці з НАТО з метою досягнення критеріїв, необхідних для отримання членства в цій організації". Тепер метою поглиблення співпраці з НАТО буде отримання членства, а не просто досягнення необхідних критеріїв.
Курс на членство в НАТО також тепер прописано у законі "Про основи національної безпеки України".
• 20 червня 2017 відбувся робочий візит Порошенка до Трампа у Вашинґтоні (були сподівання на залучення США до Мінського процесу).
• 21 вересня 2017 відбулася коротка зустріч Порошенка з Трампом в кулуарах Генасамблеї ООН в Нью Йорку (головна тема — боротьба проти корупції).
2️⃣0️⃣1️⃣8️⃣
• 29 січня 2018 зірвалася коротка зустріч Трампа з Порошенком в кулуарах економічного форуму в Давосі (у Трампа не вистачило часу).
• 12 липня 2018 відбулася коротка зустріч Порошенка з Трампом в кулуарах саміту НАТО в Брюсселі (головна тема — Північний Потік-2 та найближча зустріч Трампа з путіним 16.07.2018 в Гельсінкі).
• 11 листопада 2018 ❌ відбулася коротка зустріч Порошенка з Трампом в кулуарах “Форуму заради миру” в Парижі.
• 22 листопада 2018 ✅ Верховна Рада першим голосуванням (311 "за", 31 "проти") підтримала законопроєкт про внесення курсу на вступ до НАТО в Конституцію України.
2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣
• 7 лютого 2019 ✅ Верховна Рада другим голосуванням (334 "за", 35 "проти") остаточно закріпила в Конституції України незворотність стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Евросоюзі та НАТО.
ЗЕЛЕНСЬКИЙ — ТРАМП 🇺🇸
• 31 травня 2019 ✅ у Палаті представників Конґресу США представлено проєкт закону, що передбачає посилення підтримки суверенітету і територіальності цілісності України, розширення оборонної допомоги та надання нашій державі статусу MNNA — головного військово-політичного союзника США.
Проект закону “Про надання підтримки Україні для захисту її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності” спрямований на посилення обороноздатності нашої держави, у тому числі шляхом передачі озброєнь, продажу летальних оборонних засобів ЗСУ, а також зміцнення спроможностей України протистояти російським кібератакам. Перелік видів озброєнь, що можуть бути передані Україні, доповнюється протитанковими, протикорабельними та протиповітряними системами.
Законопроект передбачає можливість надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО на період від часу набуття даним документом чинності до вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу. Такий статус може бути використаний для спрощення процедури передачі Україні оборонних засобів.
Цей статус мав діяти доти, поки Україна не вступить в НАТО, і мав спростити процедуру отримання зброї від США. Зокрема йшлося про продаж літаків, гелікоптерів, та систем протикорабельної, протитанкової та протиповітряної оборони; а також про зміцнення кібербезпеки. Також в цьому законопроєкті було рішуче засуджено захоплення московитами 24 українських моряків біля Керченської протоки.
Закон на підтримку України з наданням статусу MNNA ініціювали четверо конґресменів — республіканці Маккол та Кінзінґер, демократи Енґель та Кітінґ.
• 1 червня 2019 із zє-ОП повідомили, що президент Трамп запросив зеленського відвідати Вашинґтон у серпні-вересні 2019…
• 25 липня 2019 ❌ відбулася скандальна телефонна розмова зеленського з Трампом (Трамп натякав на ініціацію судової справи проти Байдена-молодшого).
• 25 вересня 2019 ❌ відбулася коротка зустріч зеленського і Трампа в кулуарах Генасамблеї ООН в Нью Йорку.
• 2 листопада 2019 ❌ Трамп оголосив, що сподівається на повноцінну зустріч із зеленським у Вашинґтоні (але коли вже будуть хоча би перші результати роботи уряду гончарука).
• 3 грудня 2019 відбувся закритий саміт НАТО в Лондоні, куди зеленського не запросили…
2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣
• 4 березня 2020 головою нового уряду України став шмигаль…
2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣
ЗЕЛЕНСЬКИЙ — БАЙДЕН 🇺🇸
• 14 квітня 2021 парламентар Гончаренко запропонував повернутися до питання MNNA — і подав до Верховної Ради проєкт Постанови №5380.
• 14 червня 2021 відбувся закритий саміт НАТО в Брюсселі, куди, звісно ж, зеленського не запросили…
• 1 вересня 2021 ❌ зеленський відвідав з офіційним візитом Байдена в США.
• 7 вересня 2021 ✅ через тиждень після зустрічі Байдена і зеленського чинний голова Верховної Ради Дмитро Разумков, за вимогою 153 депутатів, оголосив про позачергове скликання Ради для голосування проєкту Постанови №5380 про Звернення Верховної Ради України до Конґресу США щодо надання Україні статусу MNNA — основного союзника США поза НАТО.
• 7 вересня 2021 ❌ ввечері посол України в США Оксана Маркарова застерегла депутатів Верховної Ради щодо наміру просити Конґрес США про надання Україні статусу MNNA — основного союзника США поза НАТО.
"MNNA - статус для країн, які не планують чи не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО. Це точно не про нас", — написала у своєму фейсбуці Маркарова.
Маркарову підтримали Кулеба, Гопко (!), Железняк, Юрчишин, тощо.
• 8 вересня 2021 ❌ у день голосування Ольга Стефанішина (віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції) розкритикувала як "недоречну і несвоєчасну" ініціативу парламентарів просити Конґрес США про надання Україні статусу MNNA — основного союзника США поза НАТО.
"З точки зору іміджу країни така ініціатива виглядає як недалекоглядна політична диверсія, яка ні на крок не наближає Україну до конституційно закріпленого курсу на євроатлантичну інтеграцію та членство в НАТО; не має практичної доданої вартості, адже країна вже має набагато більше, ніж міг би дати цей статус. Жодних гарантій статус MNNA не дає." — написала у своєму фейсбуці "слуґа народа" Стефанішина.
• 8 вересня 2021 ❌ голосування в Раді щодо запиту на MNNA провалено — утрималися чи “відсутніми” були (тобто, по суті були проти) абсолютно вся "монобільшість": 243 "слуги народу", всі 44 "ОПЗЖ", всі 22 "за майбутнє".
Підтримали постанову про надання Україні статусу MNNA зокрема депутати партії «Європейська Солідарність».
При чому і сам Разумков, і стефанчук теж “не голосували”.
• 8 жовтня 2021, рівно через місяць, головою Верховної Ради став стефанчук — якраз у день народження Разумкова…
• 2 листопада 2021 ❌ зеленський мав коротку зустріч з Байденом в кулуарах кліматичного саміту в Ґлазґо (Велика Британія).
СПИСОК КРАЇН ЗІ СТАТУСОМ MNNA:
статус надано Бушем-старшим:
• Австралія (1989)
• Египет (1989)
• Ізраїль (1989)
• Республіка Корея (1989)
• Японія (1989)
надано Клінтоном:
• Йорданія (1996)
• Нова Зеландія (1997)
• Аргентина (1998)
надано Бушем-молодшим:
• Бахрейн (2002)
• Таїланд (2003)
• Тайвань (2003)
• Філіппіни (2003)
• Кувейт (2004)
• Марокко (2004)
• Пакистан (2004)
надано Обамою:
• Афґаністан (2012) — статус скасовано у 2022 внаслідок держзаколоту
• Туніс (2015)
надано Трампом:
• Бразилія (2019)
надано Байденом:
• Катар (2022)
• Колумбія (2022)
ДИВНА ПОЛІТИКА США 🇺🇸
Отже, висновки з вищевикладених фактів невтішні…
Будапештський меморандум став початком дивної політики щодо України…
➥ “Будапештський меморандум” 5.Ⅻ.1994 — Історія роззброєння України
Західні гарантії виявились пустопорожніми й призвели до нинішньої війни. Гаранти, а особливо США, не поспішають рятувати Україну. Більш того, відкидаються будь-які спроби України стукати у “відкриті двері” НАТО.
Неодноразові спроби України отримати статус ПДЧ в НАТО постійно блокувались як західними політиками, наляканими істеричними погрозами РФ, так і кремлядськими колаборантами в Україні.
Вищенаведена історія спроб України отримати статус союзника США поза НАТО теж красномовно свідчить про закриті “відкриті двері” НАТО для України.
Президент України Петро Порошенко з початку війни всю каденцію намагався добитися надання Україні або членства в НАТО, або хоча б ПДЧ чи статусу союзника США поза НАТО. Порошенко отримував обіцянки, чесно звітував перед Українцями за американські обіцянки, але то були американські обіцянки-цяцянки. Обама давав красиві обіцянки й тут же їх скасовував, малюючи чергові смішні "red lines" для "містера путіна", Трамп залежить від крємля, а Байден лиш стискав руку й казав "умгу"…
Тим часом, Україна і ЗСУ десять років тримають щит над Європою і Світом, ціною життів захищаючи Європу і Світ від кровожерливої орди орків.
США і Європа звісно допомагають, дякувати їм, але допомагають так, щоб Україна могла триматись, але не перемагати. Озброєння надається старе й мізерними дозами, невчасно й запізно… Зазвичай замість озброєння надається безліч обіцянок-цяцянок, забалаканих демаґоґією, затяганих політиканством і забутих через деякий час…
Західний Світ десять років поспіль страшно боїться "містера путіна".
Західний Світ щораз страшно лякається чергового ядерного шантажу.
Хоча, Західний Світ міг зупинити цю війну ще у 2014…
Або хоча б у 2022…
Якби Світ хотів…
За матеріялом:
© “Radio Lemberg”