Перейти до контенту

Петро Порошенко на Парламентській Асамблеї НАТО

Петро Порошенко
на Парламентській Асамблеї НАТО

 
27.Ⅺ.2024 Парламентська асамблея НАТО закликала прийняти Україну до Північно-Атлантичного Альянсу.
Країни НАТО мають сприяти якомога швидшому набуттю Україною повноправного членства в Альянсі, йдеться в резолюції, ухваленій 27.Ⅺ.2024 під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО.
Ⅴ Президент України Петро Порошенко, запрошений в Монреаль на сесію Парламентської асамблеї НАТО, переконав Асамблею у необхідності якомога швидшого прийняття України до НАТО.


· Петро Порошенко
Ⅴ Президент України

Ці дні надзвичайно важливі для України та усього демократичного світу.
У Монреалі відбулася 70-та сесія Парламентської асамблеї НАТО, яка проходить у надзвичайно критичний час.
Ми тут, щоб згуртувати друзів, переконати скептиків та об’єднатися перед новими загрозами, які несе російська агресія. Переконати країни НАТО, що декларації щодо "відкритих дверей" для членства України в Альянсі мають стати реальністю.

Головний компонент нашої Перемоги — це членство України в НАТО.
Це мають усвідомити усі. Ми можемо виграти цю війну лише одним підписом — під запрошенням України до НАТО.

Правильна відповідь путіну на ескалацію — це підпис під запрошенням України до НАТО.

Наголосив на цьому під час виступу на сесії Парламентської асамблеї НАТО у канадському Монреалі та закликав членів Альянсу дати Україні запрошення.

путін надіслав світові меседж, атакуючи нас міжконтинентальною балістичною ракетою, запускаючи 12-15 балістичних ракет за ніч на Київ, на критично важливі об’єкти енергетичної інфраструктури. Кому адресований цей меседж? Не Україні. Ми не боїмося. Це — послання "слабкій" західній нації.

путін змінив ядерну доктрину росії, щоб налякати нас. Насправді це сам путін до біса наляканий. Він використав балістичну ракету середньої дальності проти України, щоб змусити нас панікувати. Але насправді це путін панікує. Він намагається ще більше використовувати свої нові ракети проти України, щоб змусити нас почуватися слабкими. Але це путін слабкий. А ми повинні мати абсолютно чіткий план.

Що є головним компонентом нашої перемоги? Членство в НАТО.
Ми можемо виграти цю війну без жодного пострілу, лише одним підписом. І це підпис під запрошенням України до НАТО. Це одразу все змінить. Продемонструйте, що путін не може шантажувати не лише Україну, а й вільний демократичний світ. Нам зараз потрібен цей підпис.

Ніхто у світі не розуміє, чому ми не повинні отримати дозвіл на підписання запрошення для України. Навіщо зв’язувати Україні руки, якщо протягом останніх двох тижнів ми демонструємо унікальну ефективність Збройних Сил України. Зі знищеними не тільки російськими, а й північнокорейськими позиціями.

Однозначно нам потрібно 0,25% ВВП вільного демократичного світу, країн-членів НАТО для підтримки України. Це має бути домовленість.

КНДР та Іран постачають росії більше артилерійських снарядів, ніж усі країни НАТО. Більше ракет, ніж усі країни НАТО. Це означає, що вони переводять свою економіку на військові рейки, а ми думаємо, що якось воно буде.

Зараз підпис під запрошенням до НАТО — це правильна відповідь путіну. Це — найдешевший варіант. Це — варіант, як уникнути ядерної катастрофи.

Кожного дня Україну обстрілюють російські, іранські та корейські ракети. Захист повітряного простору України залишається для нас викликом.
Лише кілька днів тому ми отримали дозвіл використовувати проти росії ракети великої дальності. Щоночі ми атакуємо аеродроми, знищуємо протиповітряну оборону, забезпечуємо дуже обнадійливу ситуацію, що ми можемо виграти цю війну.

На Парламентській асамблеї НАТО у Монреалі я особисто звернувся до виконуючого обовʼязки заступника Генсека НАТО із закликом обовʼязково збивати дрони чи ракети, які порушують повітряний простір країн НАТО. російські вони, чи іранські, чи північнокорейські, їх треба збивати. Це б нам дуже допомогло.

У відповідь від Бориса Руге я почув дуже важливий меседж для України: у НАТО не заперечують проти збиття країнами-членами російських ракет, якщо вони порушуватимуть повітряний простір НАТО. Він додав, що союзники готові це робити, у тому числі колективними зусиллями.

Працюючи на Парламентській асамблеї НАТО, я побачив, що дедалі більше делегатів із країн-членів НАТО стають прихильниками України в питанні членства, надання допомоги та озброєння. А скептиків стає все менше — приємно, що в тому числі і завдяки нашій роботі. Так і має бути.

Чітким сигналом підтримки стала прийнята резолюція, в якій ПА НАТО підтримала право України бити по військових цілях у тилу росії й закликала Альянс надати Україні для цього далекобійні високоточні ракетні системи. Можу привітати із важливим рішенням.

Кожного дня ми працюємо над посиленням та розширенням допомоги.
Демократичний світ має бути одностайним і безкомпромісним у підтримці України.

путін намагається шантажувати весь Вільний світ.
Щодня атакує Україну ракетами та бомбами, погрожує ядерною зброєю.
Союзники мають дати правильну відповідь на ескалацію.
Для цього ми і працювали в Монреалі.

Парламентська асамблея НАТО завершилася ухваленням резолюції, в якій ПА НАТО підтримала право України бити по військових цілях у тилу росії і закликала Альянс надати Україні для цього далекобійні високоточні ракетні системи. Це — той сигнал підтримки, на який ми чекали.

Від наших партнерів із країн НАТО я почув не лише рішуче засудження подальшої ескалації з боку росії, а й готовність їй протидіяти. Вдячний прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, Генеральному секретареві Альянсу та давньому другу України Марку Рютте, які засвідчили свою відданість обраному шляху — бути пліч-о-пліч з Україною. Заступнику Генерального секретаря НАТО Борису Руге, який запевнив, що Альянс не проти збивати російські ракети, якщо вони порушують повітряний простір НАТО.

Продовжую свою місію: збільшувати коло прихильників членства України в НАТО.
Декларації щодо "відкритих дверей" для України мають стати реальністю.
Від цього залежить безпека всього демократичного світу.

© Ⅴ Президент України Петро Порошенко

27.Ⅺ.2024 Парламентська асамблея НАТО закликала прийняти Україну до Північно-Атлантичного Альянсу.
Країни НАТО мають сприяти якомога швидшому набуттю Україною повноправного членства в Альянсі, йдеться в резолюції, ухваленій 27.Ⅺ.2024 під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО.

“Асамблея закликає уряди й парламенти держав-членів Альянсу наростити політичні й практичні зусилля, аби допомогти Україні отримати запрошення та якомога швидше стати 33-м членом НАТО”, — йдеться йдеться в резолюції, ухваленій 27.Ⅺ.2024 під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО.

“Північно-Атлантичному Альянсу також необхідно наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України, забезпечуючи вчасну доставку боєприпасів і сучасних збройних систем”.

“Закликаємо посилити санкційну політику проти РФ на КНДР, аби підвищити ціну за їхню співпрацю в агресії проти України, а також надати Україні усі засоби, в тому числі ракети середньої дальності, для самозахисту і стримування подальшої агресії”, — йдеться в резолюції.

Крім того, країни-члени НАТО мають використати політичний й економічний тиск для “стримування КНР від підтримки воєнних зусиль РФ”, підсумували члени Парламентської асамблеї НАТО.

🔹Члени Ради Україна–НАТО засудили атаку на Дніпро 21.Ⅺ.2024 як акт терору, спрямований на залякування цивільного населення та міжнародних прихильників України.

💬 “Використання РФ балістичної ракети середньої дальності 21.Ⅺ.2024 є ще одним свідченням її безрозсудної та ескалаційної поведінки. Наша підтримка територіальної цілісності, суверенітету і Незалежності України залишатиметься непохитною”.

💬 “Ми ніколи не будемо миритися з погрозами застосування ядерної зброї, не кажучи вже про будь-яке застосування ядерної зброї, з боку РФ в контексті її агресивної війни проти України”.

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Ⅴ Президент України Петро Порошенко
© Світовий Конґрес Українців