Парламентська Асамблея НАТО 2025
🟦 Парламентська Асамблея НАТО 2025 відбулась в Брюсселі, Бельґія.
Ⅴ Президент України Петро Порошенко запрошений для участі у засіданні Міжпарламентської Ради Україна–НАТО в Брюсселі.
Ⅴ Президент України Петро Порошенко невпинно веде Україну в НАТО.
🟦 „Прапор України має бути в НАТО!“
🟦 „НАТО має запросити Україну“
🟦 „Україна має бути в НАТО…“
🟦 „Україна буде в НАТО…“
🟦 „Україна потребує НАТО, але й НАТО потребує Україну“
🟦 „Україна в НАТО — гарантія безпеки Європи“
🟦 Петро Порошенко на Парламентській Асамблеї НАТО 2024
🟦 Парламентська Асамблея НАТО 2024
Ⅴ Президент України Петро Порошенко традиційно звітує з Брюсселю, перебуваючи у штаб-квартирі НАТО для участі в Парламентській Асамблеї НАТО 2025 у засіданні Міжпарламентської Ради Україна–НАТО.
· Петро Порошенко
Ⅴ Президент України
У штаб-квартирі НАТО проходить Міжпарламентська Рада Україна–НАТО. Надзвичайно важлива подія, в якій бере участь і Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, і керівник Міжнародного військового штабу НАТО генерал Януш Адамчак, і президентка Парламентської Асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям. Було підкреслене значення парламентської дипломатії для забезпечення просування інтересів Україні в НАТО і для прискорення надання Україні запрошення.
Світ зараз переживає історичні часи, і ми залишимось в історії або з гордістю, або з ганьбою… Цими словами розпочав свій виступ перед представниками країн-членів Північно-Атлантичного Альянсу на Міжпарламентській Раді Україна–НАТО.
Щотижня ми відвідуємо передову і, можу запевнити, це зовсім інша війна, зовсім інший її тип. Вона відрізняється від 2014 року і від 2022 року…
НАТО не готове до цієї війни…
НАТО має інвестувати в безпековий і оборонний сектор, навчитися на українському досвіді, як давати відсіч. Бо путіну не потрібен лише Крим чи Донбас, не потрібна лише Україна. Основна ціль путіна — знищити НАТО, Європу, демократію та свободу.
Ми повинні бути готові до цієї війни. Але поки що "рф" і "кндр" виробляють більше артилерійських снарядів, ніж усі країни НАТО. Лише 20% снарядів, якими "рф" атакує Україну, — це її власне виробництво. Цієї зими більше 60% снарядів поставила "кндр".
Протягом останніх трьох років ми відчули значну підтримку від НАТО.
Я хочу подякувати Парламентській Асамблеї НАТО за дуже сильні меседжі, які ми почули протягом трьох останніх років.
Зокрема, тепер понад 0,25% ВВП країн-членів НАТО мають бути направлені на підтримку можливості України захищатися. А дозвіл від Парламентської Асамблеї НАТО на вступ України до Альянсу від країн-членів — це відкриті двері для нашої Перемоги.
Радий призначенню Марка Рютте на посаду Генерального секретаря НАТО.
Після збиття боїнга MH-17 ми разом з ним домоглися створення спеціального трибуналу. І сьогодні організатори злочину вже сидять у в’язниці. Тримаю кулаки за те, щоб наступним за ґратами опинився путін — терорист, що відповідальний за десятки тисяч вбитих Українців.
Що ми повинні зробити зараз?
Повинні припинити втрачати людей, час та території.
Для цього нам потрібні пекельніші санкції проти "рф", більше зброї та зміцнити нашу єдність. Маю надію на те, що на Парламентській Асамблеї НАТО Україна отримає запрошення до НАТО.
Ⅴ Президент України Петро Порошенко, який в Брюсселі бере участь у засіданні Ради Україна-НАТО, поділився думкою щодо можливості отримання запрошення до Альянсу на наступному Саміті НАТО в Гаазі.
Відео, зокрема, оприлюднили “5 канал” і “Прямий”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час засідання Ради Україна–НАТО тепло привітався з П’ятим Президентом України Петром Порошенком.
Це були справжні обійми давніх друзів, які говорять більше, аніж тисяча слів, повідомляє “5 канал”
Ⅴ Президент України Петро Порошенко і Генсек НАТО Марк Рютте — давні знайомі — ще з початку війни проти України…
— „З Генсеком НАТО Марком Рютте знайомі вже дуже давно. Ми завжди знаходили спільну мову, зокрема в питаннях інтеграції України до західного світу. І навіть тоді, коли все видавалося складним, а інколи неможливим, ми знаходили виходи, надто щодо Угоди про асоціацію з ЄС. Певен, що знайдемо їх і зараз щодо інтеграції України до НАТО.
Радий зустрічі, Марк Рютте!”
Головним став виступ Генерального секретаря НАТО Марка Рютте, якого знаю дуже багато років. Між нами випрацювана важлива довіра, і я з великою надією ставлюся до перспектив роботи нового Генерального секретаря НАТО.
Ми спільно працювали і в розслідуванні для притягнення до відповідальності винних в терористичній атаці на рейс MH-17. І щодо дуже складної ратифікації під час його прем'єрства асоціації України з Європейським Союзом, де була припинена спроба "рф" заблокувати ратифікацію Угоди про асоціацію. Я з великою надією ставлюся до перспектив роботи нового Генерального секретаря НАТО Марка Рютте. Марк Рютте є моїм великим другом і великим другом України. Сьогодні це було вкотре підтверджено.
Ⅴ Президент України Петро Порошенко зазначив, що Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має глибоке розуміння української політики.
Генсек НАТО Марк Рютте заявив про продовження фінансування України від НАТО та забезпечення зброєю, продовження неухильної підтримки всіма країнами-членами НАТО. Україна ж має виконати домашнє завдання. І насамперед, як сказав Генсек НАТО Марк Рютте, це — забезпечення принципу верховенства права, забезпечення основоположних принципів — це є ключовим. І забезпечення захисту прав опозиції, захисту прав засобів масової інформації.
Також домовилися про координацію дій напередодні підготовки Саміту НАТО в Гаазі в Нілерландах. Це рідна країна Генерального секретаря, і ми маємо зробити все, щоб Україна отримала запрошення. У комісії також наголосили, що парламентська дипломатія має вагоме значення для просування інтересів України в НАТО та прискорення надання Україні запрошення в НАТО.
Якщо вам хтось говорить про втому від України або про те, що наші західні партнери зволікають із допомогою, просто подивіться ці кадри.
Песимізм як рукою зніме.
Це була максимально продуктивна поїздка із низкою зустрічей у штаб-квартирі НАТО. Теплі обійми із моїм другом і великим другом України Генсеком НАТО Марком Рютте. Змістовні перемовини із Віце-президенткою Європейської Комісії та Високою представницею ЄС із закордонних справ і безпекової політики Каєю Каллас, із Головою Комітету із закордонних справ Парламенту Естонії Марком Міхельсоном, Комісаром ЄС з питань оборони та космосу Андрюсом Кубілюсом, з Головою делегації Туреччини у Парламентській асамблеї НАТО Мевлютом Чавушоглу, цікава розмова з депутатом Сейму Польщі та співголовою польсько-української парламентської групи Марціном Босацьким.
Ми отримали підтвердження про продовження фінансування України, забезпечення зброєю та неухильної підтримки всіх країн-членів НАТО.
Ми повинні посилити санкції, зміцнити нашу єдність та отримати, можливо, на саміті Парламентської Асамблеї НАТО в Гаазі запрошення до НАТО.
Але й Україна, як зазначив Марк Рютте, має виконати своє домашнє завдання. Влада має забезпечити верховенство права, захист прав опозиції та засобів масової інформації. Дотримуватися поваги до власних Збройних Сил України, які, я не втомлююся повторювати, — найкращий у Світі переговорник.
У цей історичний час, коли путін намагається знищити НАТО, Європу, демократію і свободу, ми не маємо права на помилку. У єдності та солідарності — наша сила та запорука перемоги!
“Зробімо НАТО сильним і потужним знову!”
Вдячний, що всі учасники комітету підтримали оплесками моє звернення до новообраного президента США Дональда Трампа.
Сьогодні інавгурація нового президента США.
Коли хтось каже, що це небезпечно, я кажу — ні.
Я працював із Дональдом Трампом три роки як Президент України.
Саме від президента Трампа Україна отримала першу летальну зброю. Так само, як і перші санкції проти "північного потоку-2" після моєї зустрічі з ним в Овальному кабінеті Білого дому.
Переконаний, що понад 0,25% ВВП країн-членів НАТО мають бути направлені на підтримку можливості України захищатися. Ми повинні посилити санкції та зміцнити нашу єдність. Та передати з Парламентської Асамблеї НАТО прохання надати Україні запрошення до НАТО, можливо, на Саміті НАТО в Гаазі. Це — абсолютно можливо.
У цей день інавгурації наше послання президенту Трампу повинно звучати так: “Зробіть НАТО знову великим”.
Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Ⅴ Президент України Петро Порошенко
© Ⅴ Президент України Петро Порошенко