Таємний план трампа задушити Україну
Так званий “мирний план” трампа “мир через силу” виявився зашморгом!
США і "рф" почали процес розшматування і капітуляції України…
Не враховуючи інтереси України і Європи…
Це і є “мир через силу” трампа!
США перейшли на сторону зла!
Україна у великій біді…
• • •
Україну планує вщент розграбувати президент США трамп, котрий почав вимагати суми, вищі за репарації Німеччини за Першу Світову війну й вищі за репарації Німеччини та Японії за Другу Світову війну!
200… 300… 350… 500 мільярдів $ — "тарифи" трампа щораз зростають!
У разі невиконання вимог трампа "передати $500 мільярдів", трамп пригрозив "передати Україну путіну на тарілці"!
«The Telegraph» опублікували розслідування щодо шахрайського і злочинного "мирного плану" трампа.
ХТО ЗҐВАЛТУЄ УКРАЇНУ — ПУТІН ЧИ ТРАМП?
Таємний план трампа для придушення України
В Києві почалася паніка через вимогу президента США щодо частки ВВП, вищої за репарації Німеччини після Першої світової війни.
Вимога Дональда Трампа щодо "компенсації" в розмірі $500 мільярдів від України виходить далеко за межі контролю США над критично важливими мінеральними ресурсами країни. Вона охоплює все — від портів та інфраструктури до нафти й газу, а також ширшу ресурсну базу України.
Умови контракту, що привезли до офісу zєлєнскоґо 7.2.2025, фактично означають економічну колонізацію України з юридичною дією на невизначений термін. Це накладає репараційний тягар, який неможливо виконати. Цей документ викликав занепокоєння та паніку в Києві.
«The Telegraph» отримала проект попереднього контракту, позначеного як "Привілейований і конфіденційний", датованого 7 лютого 2025 року. У ньому йдеться, що США та Україна мають створити спільний "інвестиційний фонд", щоб "ворожі сторони конфлікту не отримали вигоду від відбудови України".
*******
УГОДА ПРО УМОВИ ТА ПОЛОЖЕННЯ
ПРОЄКТ СТАНОМ НА 7 ЛЮТОГО 2025 РОКУ
ЗВАЖАЮЧИ, ЩО Сполучені Штати Америки надали значну фінансову та матеріальну підтримку Україні з моменту вторгнення Рóсії у лютому 2022 року;
ЗВАЖАЮЧИ, ЩО американський народ прагне інвестувати разом з Україною у вільну та безпечну Україну;
ЗВАЖАЮЧИ, ЩО Сполучені Штати Америки та Україна бажають встановлення тривалого миру в Україні та міцного партнерства між їхніми народами та урядами;
ЗВАЖАЮЧИ, ЩО Сполучені Штати Америки та Україна хочуть гарантувати, що ворожі сторони конфлікту не отримають вигоду від відбудови України після встановлення міцного миру;
ТОМУ Сполучені Штати Америки та Україна мають намір укласти угоду про створення Фонду реконструкційних інвестицій, щоб поглибити партнерство між Сполученими Штатами Америки та Україною.
Ця угода регулюється законами штату Нью-Йорк, без урахування колізійних норм права.
Сторони: Сполучені Штати Америки (USG) та Україна (GOU)
******
Інші умови та положення
Закупівля: Для всіх майбутніх ліцензій уряд США матиме право першочергового викупу експортованих мінералів, причому це право може бути передано третім сторонам.
Управління Фондом реконструкційних інвестицій: Фонд реконструкційних інвестицій матиме виключне право встановлювати методи, критерії відбору, умови та положення, які влада України (GOU) використовуватиме при наданні та документуванні майбутніх ліцензій на видобуток або іншу монетизацію природних ресурсів України відповідно до цієї Угоди.
Законодавство: Ця Угода регулюється законами штату Нью-Йорк, без урахування колізійних норм права.
Вирішення суперечок: Відповідно до правил Міжнародної торгової палати; 3 арбітри (по одному обирають кожна зі сторін спору, а головного арбітра – за спільною згодою). Місце арбітражу – Нью-Йорк, мова розгляду – англійська.
Тривалість: Безтермінова
Відмова від суверенного імунітету: Українська влада(GOU) відмовляється від суверенного імунітету щодо своєї відповідальности; також визнає, що ця угода є комерційною діяльністю в розумінні Закону США про суверенний імунітет іноземних держав; також відмовляється від імунітету щодо арешту та виконання рішень щодо активів у разі необхідности для задоволення будь-яких претензій уряду США (або будь-якого призначеного ним отримувача) до уряду України.
******
Угода охоплює "економічну вартість, пов’язану з ресурсами України", зокрема "мінеральні ресурси, нафту та газові ресурси, порти, іншу інфраструктуру (за погодженням)", залишаючи незрозумілим, що ще може бути включено.
"Ця угода регулюється законами штату Нью-Йорк, без урахування колізійних норм права", – зазначено в документі.
США отримуватимуть 50% регулярних доходів, які Україна отримує від видобутку ресурсів, а також 50% фінансової вартості "всіх нових ліцензій, виданих третім сторонам" для майбутньої монетизації ресурсів. На ці доходи буде "накладено заставне право" на користь США.
Цей пункт означає: “Спочатку заплатіть нам, а потім годуйте своїх дітей”, — зазначив один із посадовців, близьких до переговорів.
У документі зазначено, що "щодо всіх майбутніх ліцензій США матимуть право першочергового викупу експортованих мінералів". Вашингтон матиме суверенний імунітет і майже повний контроль над більшістю української економіки товарів і ресурсів. Фонд "матиме виключне право встановлювати методи, критерії відбору, умови та положення" всіх майбутніх ліцензій і проєктів. І так далі, у тому ж дусі. Це, здається, написали приватні юристи, а не департаменти Держдепу чи Міністерства торгівлі США.
zєлєнскій сам запропонував ідею надання США прямої частки в українських рідкоземельних елементах і критично важливих мінералах під час візиту до Trump Tower у вересні-2024, сподіваючись таким чином забезпечити "подальші постачання зброї".
Хоча, радше, забезпечити zє-узурпаторам подальшу узурпацію влади в Україні, уникнення відповідальності, "кришу" трампа і свою долю від ресурсів України.
"Якщо ми говоримо про угоду, то давайте укладати угоду, ми тільки за", — просив zєлєнскій.
Деякі мінеральні басейни розташовані поблизу лінії фронту на сході України або на окупованих територіях України. При цьому, у прифронтовій зоні існує подальша небезпека потрапляння стратегічних запасів титану, вольфраму, урану, графіту та рідкоземельних елементів у російські руки.
Ймовірно, zєлєнскій не очікував зіткнутися з умовами, які зазвичай накладають на агресорів, що зазнали поразки у війні.
Умови США до України навіть жорсткіші за фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після їхньої поразки в 1945 році. Обидві країни в підсумку отримали фінансову допомогу від переможних союзників.
Новий “Версаль” чи рекет?
Якщо цей проєкт буде прийнято, то вимоги трампа складуть більшу частку ВВП України, аніж репарації, накладені на Німеччину Версальським договором, які пізніше були скорочено на Лондонській конференції 1921 року та за планом Доуса у 1924 році. Водночас Трамп, схоже, готовий повністю звільнити росію від відповідальности.
трамп заявив, що Україна "фактично погодилася передати $500 мільярдів".
"У них неймовірно цінна земля з точки зору рідкоземельних металів, нафти й газу, а також інших ресурсів", — заявив трамп.
У разі невиконання вимог трампа "передати $500 мільярдів", трамп пригрозив "передати Україну путіну на тарілці"!
"Україна має борг перед США у $500 мільярдів!" — заявив трамп.
"Вони можуть укласти угоду. Вони можуть не укласти угоду. Колись вони можуть стати російськими, а можуть і не стати. Але я хочу ці гроші назад", — заявив трамп.
Також трамп заявив, що США "вже витратили на війну $300 мільярдів", додавши, що "було б дурістю передавати більше".
Насправді п’ять пакетів допомоги, схвалених Конґресом США, загалом становлять $175 мільярдів, з яких $70 мільярдів було витрачено всередині США на виробництво зброї. Частина допомоги надається у вигляді гуманітарних ґрантів, але значна частина — це кредити за програмою ленд-лізу, які потрібно буде повертати.
Тож, коли трамп говорить, що "США надавали Україні допомогу задарма, а Європа лиш в кредит" — трамп просто бреше!
Так само, як трамп бреше про суми: 200, 350, 500 мільярдів $…
Республіканський сенатор Ліндсі Ґрем на Мюнхенській безпековій конференції припустив, що вимога трампа — це хитрий хід, спрямований на зміцнення щораз меншої підтримки України серед американців. "Він може звернутися до американського народу і сказати: “Україна – це не тягар, а вигода”", — зазначив республіканець.
Втім, в це мало віриться, особливо Українцям.
Сенатор Ґрем сказав европейцям, що їм слід щиро підтримати цю ідею, адже вона прив’язує Вашингтон до захисту майбутнього врегулювання. "Якщо ми підпишемо цю угоду щодо мінералів, путіну кінець, бо трамп буде її захищати", — сказав республіканець.
Дякуємо, але ні!
Українським посадовцям довелося обережно маневрувати на цьому мінному полі під час Мюнхенського форуму, намагаючись зберігати привітний вираз обличчя, підкреслюючи потенційні переваги ресурсної угоди, водночас благаючи про перегляд, адже поточний текст порушує українське законодавство. І це дійсно так.
Ресурси України
Розмови про багатство українських ресурсів часто набувають фантастичного характеру. Фігурує цифра в $26 трильйонів — загальна оцінка мінеральних і вуглеводневих запасів. Ці суми є вигадкою.
Україна, ймовірно, має найбільше родовище літію в Європі.
Але ціни на літій обвалилися на 88% після того, як у 2022 році луснула літієва "бульбашка". Великі запаси відкриваються по всьому Світу.
Кальдера МакДермітт у Неваді вважається найбільшим на планеті родовищем літію — 40 мільйонів метричних тонн, чого достатньо, щоб вивести США вперед у перегонах із КНР.
Проєкт “Thacker Pass” має запрацювати вже наступного року. Основна цінність літію полягає в його переробці та в пов’язаних із ним галузях.
Сирі поклади руди, які залягають в Україні, є абсолютно марними для США.
Схожа ситуація і з рідкоземельними металами. Вони не є рідкісними. Американські гірничодобувні компанії відмовилися від цього бізнесу в 1990-х роках через надто низьку рентабельність. Тоді уряд США не звертав уваги на проблему, а коли прокинувся, виявив, що Китай узяв під контроль постачання критично важливих елементів для високих технологій і сучасної зброї. Цю проблему вже почали вирішувати.
Україна має запаси кобальту, але більшість акумуляторів для електромобілів нині використовують літій-залізо-фосфат і більше не потребують кобальту. До того ж, натрій-іонні та сірчані батареї обмежать майбутнє зростання попиту на літій. Так само, як і переробка. Міф про дефіцит мінералів є значно перебільшеним.
Щодо українського лупакового (сланцевого) газу:
а) частина Юзівського родовища перебуває під контролем "рф";
б) західно-карпатські запаси перебувають у складних геологічних умовах з високою вартістю буріння, через що “Chevron” відмовилася від проєкту в Україні, як і раніше в Польщі.
Україна має більше перспектив як експортер електроенергії до Європи — з відновлюваних джерел та за рахунок розвитку атомної енергетики. Але це не те, що зараз на думці трампа.
Друге зґвалтування України
Україна фізично не може виконати вимогу трампа щодо $500 мільярдів у будь-які розумні терміни, не кажучи вже про моральний аспект — наскільки гідно так ставитися до країни, яка 11 років веде оборонну війну й три роки стримує повномасштабну війну та тримає лінію фронту ціною величезних жертв, закриваючи щитом Європу і Світ заради ліберальних демократій.
Хто насправді винен кому "борг"❓
"Мій стиль укладання угод – дуже простий і прямолінійний", — пише трамп у своїй книзі “Мистецтво укладати угоди” — "Я ставлю перед собою надзвичайно високі цілі, а потім просто наполегливо просуваюся вперед, поки не досягну свого".
У чесному бізнесі інша сторона зазвичай може просто відмовитися від угоди.
Але вимога Трампа — це залізна хватка неоімперської держави, що шантажує слабшого союзника, який опинився в безвихідному становищі. І все це — заради ресурсної наживи, яка існує головним чином у власній уяві трампа.
"Часто найкраща угода – це та, яку ти не уклав", — сказав Трамп, видавши ще одну зі своїх "перлин мудрости".
Такої розкоші zєлєнскій не має. Йому доводиться обирати між воєнним зґвалтуванням України путіним і економічним зґвалтуванням України її американським союзником…
«The Telegraph» забули ще додати, що zєлєнскій і zє-узурпатори також вже 6 років цілодобово ґвалтують Україну…
P.S.:
Пентаґон спростував заяву трампа про витрачені на Україну $350 мільярдів.
Із лютого 2022 року Конґрес США виділив Україні приблизно $183 мільярди, згідно з даними міжвідомчої наглядової групи, що звітує перед Конґресом США.
За інформацією Пентаґону, США передали Україні військову допомогу на суму 65,9 мільярда доларів. Ще $3,9 мільярда, схвалених Конґресом США для військової підтримки Києва, залишаються невикористаними.
Загалом 58 із 183 мільярдів $, виділених Україні, були витрачені у США.
Матеріял з відкритих джерел:
© «The Telegraph»
© “Radio Lemberg”
© “Апостроф”