В Японії рекордно рано розквітла сакура
🌸 🇯🇵 🌸
14.Ⅲ.2023 у столиці Японії розквітла сакура — це сталося найраніше за всю історію спостережень, які ведуться з 1953 року.
Цьогоріч оголошення про цвітіння сакури 開花宣言 · Каікасенґен співпало зі ще одним святом, яке відзначається в Японії — ホワイトデー · Howaitodē · Білий День — коли чоловіки і хлопці дарують жінкам і дівчатам солодощі, в тому числі, й зі смаком сакури.
🌸 🇯🇵 🌸
🌸 🇯🇵 🌸
🌸 🇯🇵 🌸
🌸 桜, さくら — сакура — символ Японії!
Сакура — відомий символ Японії та японської культури.
Японці словом сакура називають взагалі будь-яку вишню.
Японці здавна шанують цю рослину. З часів епохи Мейдзі зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як вказівник рангу. В наш час використовується на гербах поліції та Сил Самооборони Японії.
Сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси.
Весняне цвітіння сакури в Японії за урочистістю — національне свято.
Згідно з географічним розташуванням ця подія неодночасна, офіційно вважається що розквіт сакури відбувається:
— у Саппоро — 12 березня — 20 квітня
— у Токіо — 27 березня — 7 квітня
— у Кіото — 4 — 16 квітня
— у Осака — 5 — 13 квітня
Тож, милуватись квітом сакури в Японії можна цілий місяць!
Початок, закінчення і тривалість цвітіння залежить від температури та опадів. Регіональні відмінності дуже сприяють туризму, адже бажаючі помилуватися красою природи охоче подорожують з півдня на північ, забезпечуючи собі щонайменше тиждень естетичної насолоди. Ритуал споглядання квіток, прогулянка між квітучих дерев та вживання спеціального бенто на природі називається Ханамі. Дуже цінуються передостанні дні цвітіння, коли дерева ще рясно вкриті квітками, але пелюстки вже легко відділяються і літають навколо з вітерцем, що часто порівнюється зі сніговою хуртовиною. Заради цього була навіть створена спеціальна служба повідомлення, яка за допомогою радіо то телебачення інформує, де і коли почалося цвітіння, скільки днів триває та чи спостерігається вже опадання пелюстків сакури.
Офіційне Оголошення про цвітіння сакури 開花宣言 · Каікасенґен відбувається з миті розквіту квіток сакури на дереві в Храмі Ясукуні 靖国神社 в Токіо.
2023 року оголошення про цвітіння сакури 開花宣言 · Каікасенґен співпало з Білим Днем ホワイトデー · Howaitodē, що ще більше потішило Японців.
В Країні Вранішнього Сонця є спеціальна процедура, яка визначає точну дату початку цвітіння сакури.
В Храмі Ясукуні 靖国神社, Токіо, є сакура-мірило всіх сакур — дерево сорту Somei Yoshino. Коли на цій сакурі з'являться перші 4-6 квітів — ця дата вважається офіційним початком цвітіння сакури.
Метеорологічна Аґенція Японії, яка з 1953 року веде спостереження за цвітінням сакури, і 13.Ⅲ.2023 було зафіксовано цвітіння чотирьох квітів. Понад 60 людей, у тому числі представники преси та місцеві мешканці, спостерігали за деревом. Таким чином, цвітіння сакури почалося на десять днів раніше середнього терміну і на шість днів раніше ніж торік.
Весна цьогоріч рання!
Оголошення про цвітіння 開花宣言 · Каікасенґен 14 березня 2023 року є рекордним днем розквіту сакури, найбільш вранішнім за всі роки спостережень.
У зв'язку з теплою погодою і ранньою весною початок цвітіння сакури очікується раніше й по всій Японії. Також повідомляється, що відвідувачі парків, якими керує уряд Токіо, зможуть вперше за три роки влаштовувати вечірки з їжею та напоями під час сезону цвітіння сакури. Раніше уряд рекомендував утримуватися від таких заходів через пандемію коронавірусу.
Отака рання весна в Токіо.
🌸 🇯🇵 🌸
🌸 🇯🇵 🌸
🌸 🇯🇵 🌸
Оголошення про цвітіння 開花宣言 · Каікасенґен 14.Ⅲ.2023 офіційно повідомила Метеорологічна Аґенція Японії, після чого Каікасенґен повідомили японські медія, зокрема, «Kyodo News», а в Україні про розквіт сакури повідомили «Укрінформ» та чудовий канал «Японія в деталях» 🇯🇵
🌸 🇯🇵 🌸
Українці Японії запрошуються на Ханамі — цвітіння сакури в одному з найкращих парків Токіо!
🇺🇦 🇯🇵 🇺🇦
Дякуємо, Японія!
Аріґато, Ніхон!
ありがとう, 日本!

Першоджерела матеріялу:
© «Японія в деталях» 🇯🇵
© «Японія в деталях» 🇯🇵
© «Японія в деталях» 🇯🇵
© «Японія в деталях» 🇯🇵
© «Японія в деталях» 🇯🇵
© «Kyodo News»
© «Укрінформ»
Сповіщення: 🌸 Де дивитись на сакуру в Україні? – «ПОРОХІВНИЦЯ»