Відійшов у Зáсвіти Сакамото Рюїчі…
Відійшов у Зáсвіти видатний японський композитор Сакамото Рюїчі…
На 72-му році життя від раку помер маестро електронної музики з Японії, який отримав нагороди “Оскар”, “Ґреммі” та “Бафта”.
Сакамото Рюїчі на знак підтримки України і Українців присвятив музичні композиції, одну з яких виконали Сакамото Рюїчі та юний скрипаль Ілля Бондаренко.
Це одна з останніх композицій Маестро…
Трагічну звістку про смерть оприлюднило авторитетне міжнародне видання «Clash Music» із посланням на родину Сакамото Рюїчі.
Рідні повідомили про смерть Маестро вже після похорон…
Композитор-віртузоз і водночас продюсер став світовою легендою за життя, експериментуючи з різними жанрами електронної музики, яка огортала глядачів його не менш приголомшливих кінострічок.
• 坂本 龍 — Сакамото Рюїчі (17.І.1952 — 28.ІІІ.2023) — японський композитор, музикант, продюсер і актор, який створював музику різних стилів як сольний виконавець і як учасник гурту «Yellow Magic Orchestra». Разом зі своїми колегами по гурту Хосоно Харуомі та Такахасі Юкіхіро композитор Сакамото Рюїчі вплинув на низку жанрів електронної музики всього Світу.
Magnum opus — фільм “Merry Christmas, Mr. Lawrence” (1983), де у головних ролях окрім самого Сакамото Рюїчі, який грав начальника табору для військовополонених, інший геній Девід Боуї у ролі незламного британського офіцера.
Власне, сюжет цієї кінострічки показує психологічну боротьбу двох аристократів із різних куточків Світу, а відтак очевидно і зовсім різних, чи пак протилежних культур, де, попри різницю, кожен знаходить щось спільне та привід для захоплення іншим, — і все це під акомпанемент чудової японської музики.
Стрічка “Щасливого Різдва, містере Лоуренс” ознаменувала його дебют і як актора (одна із головних ролей), і як кінокомпозитора. Головна музична тема фільму була адаптована в синґл “Forbidden Colours”, який став міжнародним хітом. Найуспішнішою роботою Сакамото Рюїчі як кінокомпозитора був “Останній імператор” (1987), після чого композитор продовжував отримувати нагороди, створюючи композиції для таких фільмів, як “Небо, що приховує” (1990), “Маленький Будда” (1993), “Легенда Г'ю Гласса” / “Уцілілий” (2015) та “Клич мене своїм ім'ям” (2016).
Як композитор музики до фільмів Сакамото Рюїчі отримав премії “Оскар”, “BAFTA”, “Ґреммі” та 2 нагороди “Золотий глобус”.
Іноді Сакамото Рюїчі також працював як композитор і сценарист аніме та відеоігор.
27 лютого 2022 року, невдовзі після повномасштабного військового вторгнення "рф" в Україну, на офіційному youtube-каналі композитора опубліковано його саундтрек до документального фільму “Олексій і весна” / “Alexei and the Spring” (2002, реж. Seiichi Motohashi), присвяченому темі Чорнобильської трагедії 1986 року.
Навесні 2022 року Сакомото Рюїчі співпрацював з молодим українським скрипалем Іллею Бодаренком над синглом “Piece for Illia” в рамках збірки коштів музичного проєкту “Ukraine” — благодійної збірки для дітей-переселенців і для допомоги жертвам російського вторгнення в Україну.
Сакомото Рюїчі висловив слова солідарності та підтримки народу України:
“I am with the Ukrainian people.
Peace for Ukraine and the world.”
„Я з українським народом. Миру Україні і всьому Світу.“
— Ryuichi Sakamoto

Першоджерела матеріялу:
© «Clash Music»
© «Fader»
© Illia Bondarenko
© Посольство України в Японії/Embassy of Ukraine in Japan /
在日ウクライナ大使館