Перейти до контенту

Ⅴ Президент України Петро Порошенко в Європейському Парламенті

Ⅴ Президент України Петро Порошенко
в Європейському Парламенті

 
Ⅴ Президент України Петро Порошенко працює в Європарламенті.
У Брюсселі завершила роботу Парламентська Асамблея НАТО 2025, куди Петро Порошенко був запрошений для участі у Міжпарламентській Раді Україна–НАТО. Проте, Петро Порошенко залишився в Брюсселі й надалі продовжує працювати на користь України в Європейському Парламенті та на дипломатичному фронті, щоденно проводячі низки важливих зустрічей і перемовин із західними політиками щодо безпекових питань та подальшої підтримки України.


🟦 Парламентська Асамблея НАТО 2025

Ⅴ Президент України Петро Порошенко традиційно звітує з Брюсселю, перебуваючи у штаб-квартирі НАТО для участі в Парламентській Асамблеї НАТО 2025 у засіданні Міжпарламентської Ради Україна–НАТО та продовжуючи роботу в Європейському Парламенті, де щоденно проводить низку плідних важливих зустрічей і перемовин із західними політиками щодо безпекових питань та подальшої підтримки України.

· Петро Порошенко
Ⅴ Президент України

Якщо вам хтось говорить про втому від України або про те, що наші західні партнери зволікають із допомогою, просто подивіться ці кадри.
Песимізм як рукою зніме.

Це була максимально продуктивна поїздка із низкою зустрічей у штаб-квартирі НАТО. Теплі обійми із моїм другом і великим другом України Генсеком НАТО Марком Рютте. Змістовні перемовини із Віце-президенткою Європейської Комісії та Високою представницею ЄС із закордонних справ і безпекової політики Каєю Каллас, із Головою Комітету із закордонних справ Парламенту Естонії Марком Міхельсоном, Комісаром ЄС з питань оборони та космосу Андрюсом Кубілюсом, з Головою делегації Туреччини у Парламентській асамблеї НАТО Мевлютом Чавушоглу, цікава розмова з депутатом Сейму Польщі та співголовою польсько-української парламентської групи Марціном Босацьким.

Ми отримали підтвердження про продовження фінансування України, забезпечення зброєю та неухильної підтримки всіх країн-членів НАТО.
Ми повинні посилити санкції, зміцнити нашу єдність та отримати, можливо, на саміті Парламентської Асамблеї НАТО в Гаазі запрошення до НАТО.

Але й Україна, як зазначив Марк Рютте, має виконати своє домашнє завдання. Влада має забезпечити верховенство права, захист прав опозиції та засобів масової інформації. Дотримуватися поваги до власних Збройних Сил України, які, я не втомлююся повторювати, — найкращий у Світі переговорник.

У цей історичний час, коли путін намагається знищити НАТО, Європу, демократію і свободу, ми не маємо права на помилку. У єдності та солідарності — наша сила та запорука перемоги!

Чудова зустріч із Віце-президенткою Європейської Комісії та Високою представницею ЄС із закордонних справ і безпекової політики Каєю Каллас. Глибоко поважаю пані Каллас за її особисте лідерство, амбітність і щиру підтримку України. Її принципова позиція та рішучість надзвичайно важливі для об’єднаної Європи в умовах сучасних політичних і безпекових викликів.

Під час розмови детально обговорили ситуацію на фронті та першочергові потреби України у зміцненні політичної та безпекової стійкості. Передав теплі вітання від українських захисників і подякував за послідовну та незмінну підтримку України.

Наголосив на важливості збереження загальноєвропейського політичного консенсусу у протидії російській агресії та пришвидшенні нашого євроінтеграційного шляху.
Особливу увагу приділили питанню гарантій безпеки для України, включаючи розміщення миротворчого контингенту під егідою ЄС та інтеграцію до НАТО.
У світлі змін у міжнародному політичному ландшафті, зокрема з огляду на нову американську адміністрацію, ми обговорили перспективи трансатлантичного співробітництва та виклики для безпеки європейського континенту.

Ознайомив пані Каллас з актуальною політичною ситуацією в Україні, акцентуючи на необхідності забезпечення багатопартійного плюралізму, свободи медіа та протидії інформаційним кампаніям, спрямованим на дискредитацію політичних опонентів. Разом наголосили, що збереження внутрішньої єдності є ключовою умовою для нашої перемоги у війні та подальшої повоєнної відбудови.

Був радий знову зустріти Голову Комітету із закордонних справ Парламенту Естонії Марка Міхельсона.

Важливо, що нашим спільним фундаментом залишається перемога України, посилення демократичної, військової, економічної стійкості об’єднаної Європи для протидії складним геополітичним викликам, членство нашої держави в ЄС та НАТО.

В єдності та солідарності — наша сила та запорука перемоги!

Змістовна зустріч з Комісаром ЄС з питань оборони та космосу Андрюсом Кубілюсом.

Був радий особисто привітати давнього друга з призначенням на посаду члена Європейської Комісії. Вірю в успішність та лідерство Андрюса Кубілюса у зміцненні безпекової складової об’єднаної Європи, невід’ємним елементом якої є демократична Незалежна Україна.

Обговорили ситуацію на фронті, нагальні політичні, військові, економічні потреби нашої Держави та перспективи завершення війни. Важливо, щоб Європейський Союз брав на себе більше відповідальності за безпеку, мир та стабільність на європейському континенті.

Маємо подвоїти зусилля демократичного світу для забезпечення перемоги України та інтеграції нашої Держави до ЄС і НАТО.

Зустрівся з Головою делегації Туреччини у Парламентській асамблеї НАТО, колишнім міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу.

Обговорили шляхи завершення війни та запровадження надійних гарантій безпеки для України, включаючи членство в НАТО. Наголосив на важливій ролі Туреччини у стабілізації безпекової ситуації на європейському континенті та у регіоні Чорного моря.

Цікава розмова з депутатом Сейму Польщі та співголовою польсько-української парламентської групи Марціном Босацьким.

Обговорили пріоритети польського головування в Раді ЄС, перспективи справедливого та сталого завершення війни, а також проблематику членства України в ЄС та НАТО. Успішна реалізація цих завдань стане нашою спільною перемогою.

Дружня зустріч із міністром закордонних справ Австрії Александером Шалленбергом, виконувачем обов’язків Федерального канцлера Австрії.

Обговорили виклики європейській та глобальній безпеці, пов’язані з повномасштабним російським вторгненням в Україну, та ситуацію на фронті. Розповів про нагальні потреби українського війська і важливість сталої військової та економічної допомоги Україні. Обмінялися думками про важливість інтеграції України до ЄС.

Окрему увагу приділили ситуації в Європі у світлі нової, республіканської адміністрації в США та відповідних викликів і можливостей.

Сьогодні цілий день працюю в Європейському Парламенті.

Під час зустрічі з Головою Комітету з питань безпеки та оборони Європарламенту Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн обговорили ситуацію на фронті, перспективи зміцнення безпекової стійкості на європейському континенті та посилення лідерства Європейського Союзу у сфері оборони.

Закликав наших європейських партнерів посилити підтримку України до перемоги, зокрема збільшити інвестиції у розвиток українського ОПК і сприяти в будівництві фортифікаційних споруд. Ми також обговорили шляхи посилення економічних та секторальних санкцій проти росії і гарантування Україні повноправного членства в НАТО.

Запросив делегацію Комітету здійснити візит в Україну найближчим часом.

З Головою делегації Європарламенту у Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Пеккою Товері обговорили перспективи та нагальні питання щодо вступу України до Європейського Союзу.

Також обговорили посилення оборонного співробітництва, необхідність побудови системи багатоешелонних оборонних ліній, передачі Україні західних військових технологій та збільшення інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс.

Разом наголосили на важливості початку нового переговорного кластеру під назвою «Основи». Згідно з ним, необхідно зосередитися на стані демократії, поваги до багатопартійного плюралізму, свободи слова та прав опозиції.

На зустрічі говорили і про необхідність розбудови демократичних інституцій та неприпустимості тиску на політичну опозицію.

Завжди щира та дружня розмова з головою неформальної групи друзів України в Європарламенті Пєтрасом Ауштрявічусом.

Обговорили складну ситуацію на фронті та першочергові потреби України у відсічі російської агресії та завершенні війни. Маємо припинити втрачати людей, території та час. Маємо перемогти і забезпечити членство України в ЄС та НАТО. Обмінялися думками щодо шляхів посилення взаємодії з новою американською адміністрацією для зміцнення трансатлантичної безпеки.

Звернув увагу на окремі тенденції розвитку внутрішньополітичних процесів в Україні, зокрема щодо функціонування демократичних інституцій та багатопартійного плюралізму.

Наголосили на важливості збереження внутрішньої політичної єдності як ключової гарантії стійкості держави в умовах агресії, що триває.

Змістовна зустріч із керуючим директором із питань Східної Європи Європейської служби зовнішньої діяльності Міхаелем Зібертом.

Головну увагу приділили обговоренню шляхів поліпшення переговорних позицій нашої держави. Зокрема, йшлося про збільшення постачання західних озброєнь, посилення санкційного тиску на російського агресора, зростання інвестицій в український ОПК, прискорення процесів набуття членства в ЄС і НАТО. Невід’ємним елементом успіху переговорів залишається зміцнення демократичної стійкості на засадах внутрішньої єдності, політичного плюралізму, поваги до прав і свобод та функціонування інституцій.

Обмінялися думками щодо наповнення наступного пакета санкцій ЄС проти росії.

У дружній атмосфері обговорили з депутатом Європейського Парламенту, доповідачем з питань України Міхаелем Галером змістовне наповнення порядку денного парламентського співробітництва між Україною та ЄС в умовах російської агресіі та переговорів про вступ.

Скоординували ключові позиції майбутньої резолюції Європарламенту з нагоди третьої річниці російського вторгнення та основні пріоритетні питання «домашньої роботи» нашої держави у сфері демократії та верховенства права.

Обмінялись думками щодо впливу нової американської адміністрації на політичну та безпекову ситуацію в Європі.

Добігає кінця черговий день нашої роботи в Європейському Парламенті.

Сьогодні, зокрема, працювали у Європейській службі зовнішніх справ — EEAS, де змогли домогтися кількох знакових речей.

Долучилися до розробки спеціальної Резолюції Європейського парламенту до третіх роковин повномасштабного вторгнення "рф" в Україну.
Ми робимо все, щоб дотримувався принцип “нічого про Україну без України”. А також розширюємо цей принцип в межах загального партнерства НАТО — “нічого про Європу без Європи”. Важливо, щоб поруч з Україною були європейці та special presidential envoy Сполучених Штатів Америки.

Сьогодні готується новий пакет санкцій проти "рф", в якому плануються енергетичні та секторальні обмеження, а найголовніше — значне розширення їх проти тіньового флоту "рф". Саме ним зараз забезпечується російський експорт нафти. Це рішення створить додаткові труднощі та скоротить додаткові надходження валюти на "рф", що зробить Вільний Світ сильнішим.

Нічого важливішого за Збройні Сили України немає, тому тут, у Брюсселі, робимо все можливе, щоб посилювати їх. Окремо обговорили участь країн-членів Європейського Союзу у спільному будівництві ліній оборони, зокрема і на межі Дніпровської області. Плануємо також порушити питання залучення миротворчих місій як гарантії забезпечення української безпеки.

Ⅴ Президент України Петро Порошенко по завершенні роботи у штаб-квартирі НАТО та в Європейському Парламенті вирушив до Франції, де проводить низку зустрічей і перемовин з французькими політиками щодо безпекових питань та подальшої підтримки України.

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© Ⅴ Президент України Петро Порошенко
© Ⅴ Президент України Петро Порошенко