Перейти до контенту

“Люди створюють історію” — Небесна Сотня

“Люди створюють історію”
Небесна Сотня

 
До Дня Героїв Небесної Сотні Національний Музей Революції Гідності презентував освітнє відео про Майдан і Небесну Сотню, орієнтоване насамперед на школярів.

Покоління дітей, народжених у часи Революції Гідності, вже пішло до школи. Ті, хто у 2014 році були першачками, незабаром стануть студентами. Надзвичайно важливо, яке уявлення про події Майдану має нова ґенерація української молоді. Адже більшість із них особисто не знає або ж майже не пам'ятає, що відбувалося у ті дні…

“Люди створюють історію” — освітнє відео про Майдан і Небесну Сотню насамперед орієнтоване на школярів. Адже історії розповідають школярі-свідки тих подій. Воно також стане помічником для вчителів та батьків у збереженні пам’яті про Героїв Небесної Сотні та всіх учасників нашої Революції Гідності.
Відеоролик змальовує історію, що допоможе сформувати цілісне уявлення про значення і цінності Революції Гідності. Розповість, що спонукало Українців вийти на Майдан, яких змін зазнала їхня свідомість і як події вплинули на майбутнє України.

Відеоролик слугуватиме додатковим джерелом матеріалу у закладах освіти для змістового наповнення уроків і тематичних заходів, присвячених Революції Гідності. Він стане у пригоді й для кураторів шкільних гуртків та працівників історико-краєзнавчих музеїв, для організації і спрямування дослідницької діяльності учнів тощо.

Відео створила компанія “WhiteMovie production” на замовлення Національного музею Революції Гідності.

Про особливості роботи над цим відеороликом і темою Майдану розповіли продюсер Максим Заїка та режисерка Нелля Дубовська.

— “Створення цього відео для нас також було певним дослідженням. Коли будуєш історію на інтерв’ю, можеш прогнозувати, але стовідсотково не знаєш, якими будуть відповіді. Я здивувалася, що є проблема необізнаності школярів у темі Майдану. Дітям складно відповісти на запитання про Революцію Гідності. Із дітьми треба, по-перше, говорити їхньою мовою – це покоління візуального контенту. А по-друге, це треба робити чесно, не моралізуючи. Бо то покоління, яке не сприймає пропаганду. Тому важливо було, щоб цю історію розповіли діти. Діти активістів Майдану, які пам’ятають щось про ці події, можуть розповісти про них, їм є що згадати, й вони мають уже певну громадянську позицію. Також героєм ролика є хлопець, який тільки пізнає тему. Він художник і хоче створити комікс про Революцію Гідності. Хочеться, щоб таких дітей ставало більше. Для цього ролик і створено”, — наголосила Нелля Дубовська, режисерка компанії “WhiteMovie production”.

— “Для нас робота над цим проєктом особливо важлива. Адже тема відео — і про Майдан як явище, і про пам’ять, ушанування Героїв Небесної Сотні. Важливо, що у цьому відео підлітки розповідають підліткам про ті події та про ті теми. Цим воно й особливе”, — додав Максим Заїка, продюсер “WhiteMovie production”.

Відео створила компанія “WhiteMovie production” на замовлення Національного музею Революції Гідності.

Відеоролик можна переглянути на ютуб-каналі музею. Також освітні заклади й організації, які провадять просвітницьку роботу, можуть звернутися до Музею й отримати відео для поширення на своїх ресурсах.

Національний музей Революції Гідності — культурно-освітній осередок, який постав на запит суспільства. Зберігає пам’ять про події, учасників і наслідки Революції Гідності, Помаранчевої революції, Революції на граніті. Працює у царині осмислення соціальних рухів і масштабних історичних процесів, рефлексій над питаннями свободи й ідентичності, промоції відповідального критичного мислення, соціальної відповідальності, громадського діяльності та консолідації суспільства.

Першоджерело матеріялу:
© Національний Музей Революції Гідності
© Національний Музей Революції Гідності
© “WhiteMovie production”