Україна — Японія
30-річчя дипломатії
ウクライナ — 日本:外交30周年
🇺🇦🇯🇵🇺🇦
2022年1月26日、日本とウクライナの外交関係樹立30周年を迎えます!
2022 року відзначається 30-річчя встановлення дипломатичних стосунків між Україною і Японією.
В Країні Вранішнього Сонця відбуваються заходи з нагоди 30-річчя українсько-японської дипломатії.
🇺🇦🇯🇵🇺🇦
🇯🇵 Привітання з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Японією висловив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Мацуда Кунінорі 松田 邦紀
Дипломатичні відносини були встановлені між Україною та Японією 30 років тому — 26 січня 1992 року. За рік у Києві відкрилося японське посольство.
Японія визнала Україну після відновлення Незалежності, в грудні 1991 року.
Першим Амбасадором Японії в Україні став дипломат Едамура Суміо.
Усього за 30 років японськими послами в Україні були 11 дипломатів.
Із жовтня 2021-го цю посаду займає Мацуда Кунінорі.
З українських дипломатів послами у Японії ставали шестеро дипломатів.
Із квітня 2020-го цю посаду займає економіст Сергій Корсунський.
Із самого початку офіційних взаємин, Японія надає Україні технічну, ґрантову та фінансову допомогу. Японія допомагає Україні зміцнювати демократичні інститути, проводити адміністративні та економічні реформи, розвивати культуру, освіту, медицину та інфраструктуру. Фінансово-кредитне співробітництво України з Японією реалізується завдяки програмі Офіційної допомоги розвитку. Через неї з 1992-го Японці надали нам допомоги та кредитів на понад $3,2 млрд. При цьому більша частина цих коштів надійшла у 2014—2019 роках. Основна їх частина вкладається в реалізацію великих інфраструктурних проєктів.
Країни співпрацюють між собою і у культурній сфері.
2017-й був оголошений "Роком Японії в Україні". Протягом 2017 року в різних містах України висаджували сакури, проводили виставки японських художників, тощо. У свою чергу в Токіо восени 2018 року до 27-ї річниці Незалежності України пройшов "Тиждень України", діяла фотовиставка.
В Японії регулярно відбуваються українські культурні заходи.
Японці дедалі більш жваво цікавляться Україною.
Японія та Україна будують міцні відносини взаємодовіри як важливі партнери, які розділяють фундаментальні цінності. Японія послідовно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України і спостерігає із занепокоєнням за ситуацією нарощування військової присутності Росії біля кордонів України. Японія продовжуватиме підтримувати Україну у співпраці з міжнародною спільнотою.
Максимально активно українсько-японські відносини почали розвиватися після 2014-го, коли Японія засудила анексію Криму Россією та ввела проти Москви санкції.
Японія — єдина країна Азії, яка ввела санкції проти РФ.
🇺🇦🇯🇵🇺🇦
Японія рішуче засуджує аґресію РФ проти України!
➥ Від захисту України залежить захист Тайваню та Японії — на цьому наголошує Країна Вранішнього Сонця, Імперія Ніппон.
Один з найвпливовіших японських політиків та один з лідерів керівної Ліберально-демократичної партії Японії, Абе Шіндзо, у підсумковій промові 2021 року заявив, що з метою початку війни за Тайвань терористичне квазідержавне утворення "КНР" бере натхнення з терористичного квазідержавного утворення "РФ" та россійської агресії проти України.
Абе Шіндзо закликав союзників Японії та демократії вставати на захист України — для захисту Японії й Тайваню.
🇯🇵 Екс-прем’єр Японії, Абе Шіндзо:
“Від міжнародної відсічі аґресії "РФ" щодо України залежить захист Тайваню та Японії від "КНР".”
🇯🇵 Екс-прем’єр Японії, Абе Шіндзо:
„Світ має стати на захист України — для захисту Японії й Тайваню“
Політичний лідер Країни Вранішнього Сонця Абе Шіндзо свою першу новорічну промову 2022 року присвятив Україні та знову встав на захист України й Тайваню, а також закликав Світ об’єднатися проти терористичних квазідержавних утворень "КНР" і "РФ" та россійської агресії проти України.
Абе Шіндзо закликав союзників Японії та демократії:
„Україна і Тайвань пов’язані, а США треба заявити про готовність воювати за Україну!“
➥ „Світ має стати на захист України — для захисту Японії й Тайваню“
Прем’єр-міністр Японії Кішіда Фуміо пообіцяв вжити заходів, якщо РФ нападе на Україну. Про це він заявив під час онлайн-переговорів з президентом США Джо Байденом.
🇯🇵 Прем’єр-міністр Японії Кішіда Фуміо:
„Напад Росії на Україну має зустрітися жорсткою відповіддю Японії та союзників!“
➥ „Напад "РФ" на Україну має зустрітися жорсткою відповіддю Японії та союзників!“
Японія уважно слідкує за розгортанням подій навколо України.
Адже у нас спільні вороги, і Японія може стати наступною після України…
🇺🇦🇯🇵🇺🇦
В Японії в рамках заходів з нагоди 30-річчя українсько-японської дипломатії Посол України в Японії Сергій Корсунський провів зустріч із заступником міністра закордонних справ Японії Кентаро Уесугі, під час якої було здійснено обмін офіційними привітальними грамотами між Японією і Україною. Потім відбулось обговорення ситуації навколо України.
„Є повне розуміння з боку Японії!“ — запевняє Посол України.
🇺🇦🇯🇵🇺🇦
26.І.2022 в Токіо у «Foreign Correspondents Press Club» з нагоди 30-річчя українсько-японської дипломатії відбулась прес-конференція в рамках другого міжнародного форуму “Україна і Японія в регіональному і глобальному контексті”.
Посол України в Японії Сергій Корсунський відповів на питання репортерів найстаріших і ключових медія Країни Вранішнього Сонця, зокрема, 毎日新聞 «Mainichi Shimbun» («Майніші Шімбун», виходить з 1872) та англомовні «The Japan Times» 株式会社ジャパンタイムズ («Джапан Таймузу», виходить з 1897) і «Nikkei Asia» ニッケイ・エイジア.
Посол України в Японії Сергій Корсунський зазначив, що за напруженою ситуацією довкола України спостерігають у всьому Світі, і в Японії також. За його словами, буквально у ці дні відбувається вироблення політики Японії по відношенню до напруги на українському кордоні та координація спільних дій “G-7” щодо РФ.
Дипломат зауважив, що малоймовірно, щоб між РФ та Україною сталася "повномасштабна війна", хоча можуть бути "більш локалізовані конфлікти".
21.І.2022 відбувся онлайн-саміт США—Японія, у ході якого обговорювалися, в тому числі, питання щодо України, після прем’єр-міністр Японії під час зустрічі з пресою зробив ремарку, що Японія дуже серйозно ставиться до ситуації, веде моніторинг і готується разом з країнами Великої Сімки солідарно вжити відповідних кроків по відношенню до РФ.
— Це викликало шалену психічну реакцію посольства РФ в Токіо і МЗС РФ! — сказав Корсунський.
Посол додав, що російські дипломати час від часу друкують у своїх акаунтах у соцмережах хамські заяви щодо Японії, “вони зробили це й цього разу”.
— Але в Японії чітко розуміють, що є прямий зв’язок між тим, що відбувається у нас, і тим, що буде відбуватися в Азії. І мені дуже приємно, що розмову з представниками японського уряду ми завжди починаємо і закінчуємо тим, що принцип неприпустимості зміни кордонів силою має дотримуватися у будь-якій точці земної кулі, і принцип свободи мореплавства також. І це стосується і Азії, і Європи, і Африки, і Америки, — підсумував посол України.
Амбасадор України в Японії особливо наголосив, що Українці ніколи й нікому не погрожували, ніколи не зазіхали на території сусідніх народів, ніколи ні на кого не нападали й ніколи не розпочинали війн!
Також Сергій Корсунський підкреслив, що Україна повністю віддана дипломатичному вирішенню цього питання, але в той же час Українська Нація налаштована захищати Україну і за потреби воювати проти Росії.
„Ми зараз підготовлені до територіальної оборони, у нас більшість свідомих Українців готові до війни, але ми повністю мирні люди, ми хочемо мирного вирішення.“ — запевняє Посол України.
Амбасадор України в Японії наголосив:
„Японія дуже уважно розглядає ситуацію навколо України і готова розглянути власні заходи, якщо почнеться чергова хвиля агресії“
Також Посол України в Японії Сергій Корсунський звернувся до Українців.
Українські медія також присвятили сюжет з нагоди 30-річчя українсько-японської дипломатії, зокрема, «Факти ICTV»
Одним із ключових аспектів розбудови двосторонніх українсько-японських відносин є співпраця у галузі культури, яка зосереджена на проведенні культурно-мистецьких заходів з популяризації України в Японії.
Щороку проводяться засідання Асоціації Україністів Японії на чолі з професором Університету Кобе Ґакуїн паном Окабе Йошіхіко. Головне завдання діяльності Асоціації — ознайомлення всіх охочих з історією, економікою, суспільством, культурою та традиціями України.
Між іншим, перший захід до 30-річчя українсько-японської дипломатії проведено в Університеті Кобе Ґакуїн.
• ОКАБЕ Йошіхіко 岡部 芳彦・おかべ よしひこ — справжній козак-самурай зі стародавнього самурайського роду Окабе, професор Університету Кобе Ґакуїн і президент Японської Асоціації Україністів — є чи не найактивнішим популяризатором України в Японії.
Професор Окабе Йошіхіко є автором моноґрафії “Історія японсько-українських відносин 1915—1937” • 日本・ウクライナ交流史1915—1937年
Праця стала результатом багаторічних наукових досліджень, за що професора Окабе в Японії було удостоєно ступеня доктора філософії в галузі історичних наук. Професор Окабе став справжнім реконструктором історії японсько-українських відносин.
Готується до видання друга і третя частини моноґрафії.
Професор Окабе Йошіхіко сприяє й бере участь у виданні книг в Японії про Україну і Українців, зокрема, японською мовою вийшли у світ 「ウクライナの心」• “Душа України” і 「エンドウ豆太郎」• “Котигорошко”.
Український буклет у Замку Хімедзі також з'явився завдяки професору Окабе Йошіхіко.
Українська мова в Країні Вранішнього Сонця наразі викладається в якості факультативу в Токійському університеті іноземних мов. Відтепер, завдяки наполегливості професора Окабе Йошіхіко, і в Університеті Кобе Ґакуїн буде викладатись повний курс української мови.
Аріґатó, Окабе Йошіхіко-сáма! ありがとう, 岡部 芳彦!
🇺🇦🇯🇵🇺🇦
26.І.2022 в Токіо на Ніші-Азабу 5 в Мінато, де знаходиться Амбасада України в Японії, з нагоди 30-річчя українсько-японської дипломатії, спільно з японським проєктом Послів Миру відбулася каліґрафічна церемонія, присвячена миру та дружнім відносинам між Україною і Японією.
Каліґрáфія — 書道 і каліґрафічні церемонії є одним з традиційних церемоніялів Країни Вранішнього Сонця.
Послання миру й процвітання Україні створювала каліґрафиня Кошихара Йоші, а також долучились Посол в Японії Сергій Корсунський та українські дипломати.
🇺🇦🇯🇵🇺🇦
Амбасада України в Японії з нагоди 30-річчя українсько-японської дипломатії публікує звернення Амбасадора України в Японії Сергія Корсунського.
Сергій Корсунський
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії
Дорога українська громадо!
Сьогодні, 26 січня, ми відзначаємо 30 річницю з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною і Японією. З приємністю хочу сказати, що за три десятиріччя, що минули, ми спромоглися збудувати між нашими країнами відносини дружби, партнерства та довіри, які з 2011 року сягнули рівня глобального партнерства. Важливу роль у цьому відіграли і представники української громади.
Контакти між Україною і Японією насправді мають давню, більш, ніж сторічну історію. Українці, які ще задовго до здобуття Україною Незалежності принесли до далекої Японії знання про наш народ, його мову, культуру, традиції, стали першими народними амбасадорами. Варто згадати і Генеральне консульство Японії в Одесі, і Зелений Клин, і постать Тайхо Кокі, і багатьох інших Українців, які внесли вклад в розвиток Країни Вранішнього Сонця. Більше п’ятидесяти років нараховують побратимські відносини між Одесою і Йокогамою, Києвом і Кіото. Але особливого динамізму двосторонні контакти набули саме після встановлення дипломатичних відносин у 1992 році. Щиро вдячний всім, хто всі ці роки не залишався байдужими, за внесок у спільні зусилля.
У 2014 році Росія розпочала підлу війну проти України, яка триває і досі. Японія — єдина країна Азії, що приєдналася до санкцій проти Росії ще у 2015 році. У цьому велика заслуга і української громади Японії. Сьогодні, в часи випробувань, коли ворожа орда стоїть на наших кордонах, коли весь Цивілізований Світ намагається привести до тями оскаженілого московського диктатора, ви особливо потрібні Україні. Японія підтвердила свій намір приєднатися до нового пакету міжнародних санкцій у випадку поновлення бойових дій на території України. Давайте зберігати спокій і єдність та й надалі просувати нашу спільну мету — відвернення російської загрози. Не майте жодного сумніву, ні на секунду, ні на йоту, що і керівництво країни, і Дипломатична служба, і Збройні Сили роблять все можливе для уникнення війни, і не будь-якою ціною, а з повноцінним урахуванням наших національних інтересів. Захист територіальної цілісності, суверенітету і свободи нашої Держави є головним пріоритетом української дипломатії.
Давайте працювати разом. Публікації у соціальних мережах, особливо японською мовою, лекції і зустрічі з громадськістю, культурно-мистецькі заходи є дієвими інструментами для просування українських інтересів в Японії. Серед наших пріоритетів — забезпечення підтримки Японії у протистоянні з агресором, укладення Угоди про вільну торгівлю та нової Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, лібералізація візового режиму, здійснення в Україні масштабних інфраструктурних проектів із залученням японських інвестицій, розвиток співпраці у сфері високих технологій та академічних обмінів. Хто, як не ви, може реально допомогти у поширенні знань про Україну, вивченні Японцями української мови, а також у перекладах, виданні та популяризації в Японії української літератури. Це робилося раніше, робиться зараз і має ще активніше робитися у майбутньому.
Завдяки саме вам, українським громадам Йокогами і Наґої, Кобе і Токіо, Українцям які працюють практично в усіх куточках Японії від Хоккайдо до Окінави, нашим прекрасним українським артистам, в Японії вже існує досить широке коло друзів України, у чому я маю можливість переконуватись щоразу, коли відвідую регіони цієї чудової країни. Давайте продовжувати цю діяльність, Посольство України готове підтримувати ваші ініціативи.
Бажаю вам всім здоров’я, добробуту, родинного щастя і успіхів в усіх починаннях.
Посол Сергій Корсунський
Історія японсько-українських відносин триває!
ありがとう, 日本!

Матеріял укладено з відкритих джерел:
© 在ウクライナ日本国大使館 • Посольство Японії в Україні
© 在日ウクライナ大使館 • Посольство України в Японії
© 在日ウクライナ大使館 • Посольство України в Японії
© Посол України в Японії Сергій Корсунський
© Посол України в Японії Сергій Корсунський
© «The Japan Times» 株式会社ジャパンタイムズ
© «Nikkei Asia» ニッケイ・エイジア
© 毎日新聞, まいにちしんぶん «Mainichi Shimbun»
© «ICTV»
* Японські ініціяли наведено згідно правил написання в Японії: спочатку прізвище, потім ім’я.
Сповіщення: Україна і Японія мають схожі проблеми через сусідство з РФ – «ПОРОХІВНИЦЯ»
Сповіщення: Україна — Японія: спільні зусилля заради миру – «ПОРОХІВНИЦЯ»