Перейти до контенту

Чому важливо для Українців, щоб Голодомор було визнано геноцидом?

Чому важливо для Українців, щоб Голодомор було визнано геноцидом?

 
▪️ В України є всі підстави, юридична та історична арґументація вимагати визнання Голодомору геноцидом.

 
На українську історію випало чимало трагедій, найжахливішою із яких є Голодомор…
Майже кожна українська родина втратила когось з рідних…
Імена частини цих людей та їхні могили залишаються невідомими…

Моральний обов’язок Держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями — вшановувати пам’ять жертв трагедії. Визнання Голодомору геноцидом є одним із способів такого вшанування.
Голодомор — один із найважливіших маркерів самоідентифікації Українців.

Пам’ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. За опитуваннями соціологічної групи "Рейтинг", проведеними у 2017 році, близько 77% Українців вважають Голодомор геноцидом.

Визнання Голодомору геноцидом сприятиме посиленню самоідентифікації Українців, їхньої ідентифікації із власним минулим. З іншого боку, Держава та політичні сили як інституції відповідальні перед виборцем мають підтримувати ініціативи, які користуються такою підтримкою населення.

Пам’ять про Голодомор як геноцид також руйнує нав’язувану та підтримувану Россією ідеологему "трёх братскіх народов", об’єднаних "спільністю долі". Натомість трактування голоду як спільного лиха для всього колишнього СССР лише підтримує цей ідеологічний міф.

Нарешті, визнання Голодомору геноцидом є справжнім запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому. Увага Світу на таких трагедіях як Голодомор робить світову громадську думку та політичний істеблішмент нетерпимими до будь-якого масового насильства, зокрема у специфічних формах, пов’язаних із голодуванням.

Ми пам’ятаємо! Ми сильні!
#Голодомор85 #Holodomor85

© Український Інститут Національної Пам’яті