Перейти до контенту

Заява ОУН до 110-річчя народин Провідника Степана Бандери

Заява ОУН (б)
„Як відзначати 110-ту річницю з дня народження Бандери?“

 
Відзначаючи 110-ту річницю з дня народження і 60-ті роковини з дня загибелі Провідника Організації Українських націоналістів Степана Бандери, Провід ОУН (б) заявляє, що боротьба за українську Незалежність перейшла на новий етап.
2019 рік, до речі, — рік Степана Бандери, офіційно оглошений в Україні Верховним Головнокомандувачем і Президентом України Петром Порошенком.

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

 

Сьогодні ми потребуємо захисту і зміцнення Української Держави. Її існування ні в якому разі не може ставитися під сумнів діями, що фактично руйнують цю Державу. Розмови про новий Майдан, "справжню" революцію, культ "боротьби з корупцією" не перекреслять факту зміцнення українського суспільства та інститутів влади. Це ще не та Держава, яку ми хочемо мати, однак після Революції Гідності ми вже на правильному шляху.

Переможна Революція може швидко привести до влади нові політичні сили, але вона не може так само швидко змінити свідомість українців, яка знищувалася століттями різними окупаційними режимами. Всі недоліки нашого суспільного життя, включно з корупцією, пострадянською системою влади, старими структурами влади (часто ще не зміненими по суті, але перейменованими), пасивністю, низькою особистою і професійною культурою значної частини наших співгромадян, ми розуміємо, що на нас ще чекає велика праця і боротьба. Тому сьогодні, як ніколи, ми потребуємо згуртованості і впевненості у власних силах.

Степан Бандера віддав своє життя в боротьбі проти тоталітарних режимів ХХ століття: нацизму і комунізму. Тому немає ніяких підстав ототожнювати його ім’я з різними формами ненависті, у т.ч. класовою чи расовою, також з відповідними злочинними ідеологіями та символами. Революційна боротьба Степана Бандери була спрямована на створення демократичної України, що спиралася б на гармонійне суспільство, згуртоване почуттям національної єдності.

Українська визвольна традиція ніколи не втрачає своєї актуальності. Український націоналізм в умовах незалежності носить державотворчий характер. Він спрямовує свою енергію проти всіх явищ, що стоять на заваді реалізації права української нації на самовизначення, на гідне життя у власній, ні від кого Незалежній Державі.

Після Революції Гідності в Україні були створені українська політична нація і українське громадянське суспільство. Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликає всіх Українців, не залежно від походження, політичних чи релігійних вподобань, до оборони Української Держави, яка одна лише зможе захистити права свої громадян. Показовим є згуртування української політичної нації навколо становлення Помісної Православної Церкви, що було підтримано представниками практично всіх релігій і християнських конфесій, окрім "РПЦ".

Згідно з традицією українського націоналізму, відбитою в гаслі Антибольшевицького Блоку Народів: “Свобода народам! — Свобода людині!”, кожний громадянин, як і ціла українська нація мають всі можливості для самовираження. Так само, Україна, як член ООН, визнає універсальні людські права, зафіксовані у міжнародних хартіях.

Найкращим відзначенням пам’яті Степана Бандери буде відстоювання першочергових інтересів української нації, що сьогодні включають у себе наступні завдання:

1. Відбудова і зміцнення державних інститутів.
2. Українізація всіх сфер державного життя.
3. Боротьба проти російського шовінізму та імперіалізму, зовнішніх і внутрішніх ворогів, знищення Російської імперії зла, відновлення територіальної цілісності України.
4. Захист політичних прав і свобод, забезпечення соціальної справедливості, що їх потребує кожна вільна нація.
5. Забезпечення глобальної місії України в сенсі повернення сучасної Європи до культурних коренів європейської цивілізації.

В ім’я світлої пам’яті Степана Бандери, перед обличчям смертельної небезпеки, пов’язаної з російською агресією, на початку надзвичайно відповідального 2019 року, що несе із собою президентські і парламентські вибори, ОУН (б) закликає Українців до єдності та державної мудрості. Це дозволить нам вистояти і перемогти.


 

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

 

Провід ОУН(б)
2018.ХІІ.27

© «Націоналістичний Портал»
Офіційний портал ОУН (бандерівців)