Перейти до контенту

II► «РЕЙД — Сила Нескорених»

«РЕЙД — Сила Нескорених»

II► «РЕЙД — Сила Нескорених»

Документальний фільм, який варто дивитись всім.
Реальна історія мужності українських воїнів, які здійснили найдовший у світовій військовій історії рейд по тилах ворога.
Документальний фільм «РЕЙД — Сила Нескорених» розповідає про безпрецедентний рейд українських десантників в тилу ворога під час наступу російської регулярної армії на Донбасі влітку 2014 року.
Стрічку виклали на YouTube-каналі «Військового телебачення України».

 

Цитата:

《Навесні 2014 російські генерали казали, що українська армія не протримається і 40 годин! А Україна і досі не здалася!》
© Філіп Карбер, військовий експерт США

У війні на сході України десантники довели, що для них немає нічого неможливого. Наприкінці липня 2014 вони вирушили у найдовший рейд у військовій історії світу. Подолали 400 кілометрів! Із них — 170 пройшли з боями за лінією фронту, коли ворог був на всі 360 градусів. Але десантники виконали всі завдання. Знищили опорні пункти й блокпости супротивника. Вивели з-під загрози оточення 3 000 бойових побратимів. Захопили зброю і військову техніку.

Стрічку «Рейд» зняли Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України («Військове телебачення України») у партнерстві з кінокомпанією «Film.ua» за сприянням Міністерства Оборони України та Адміністрації Президента України.
Над «Рейдом» працювала та ж команда, що й над документальним фільмом «Аеропорт» про Кіборгів — захисників Донецького аеропорту, прем’єра якого відбулася в травні 2015 року.
Автор ідеї фільму — Олексій Макухін, автор сценарію — Олексій Гончарук, режисер монтажу — Андрій Трандін, продюсери — Поліна Толмачова й Андрій Ризванюк.

Як розповів «Телекритиці» радник міністра оборони з питань комунікацій Олексій Макухін, робота над проектом тривала з кінця липня та була завершена 11 жовтня.
«— Працювали доволі довго, тому що у фільмі багато героїв, багато прямої мови. Оскільки наші герої — це бойові десантники, їх було складно зловити в Києві. Тому ми багато подорожували, їздили за 15 кілометрів до лінії зіткнення, щоб записати інтерв'ю з нашими героями», — розповів радник міністра оборони.

Журналістську роботу — запис інтерв'ю десантників — проводили як журналісти Центральної телерадіостудії Міноборони, так і сценарист Олексій Гончарук, а також радник міністра оборони Олексій Макухін.

«— У фільмі не було позиції режисера. Фактично ці функції виконували режисер монтажу, автор сценарію, я та продюсер», — розповів пан Макухін.

«— Фільм народився з того, що я звернув увагу на цитату американського військового експерта Філіпа Карбера, що українські десантники з 95-ї бригади зробили найдовший рейд збройного формування у військовій історії світу. Це понад 400 кілометрів. Ми починаємо фільм із цього рейду, який дозволив українській армії звільняти території. Потім росіяни почали активніше використовувати свою артилерію і 24 серпня ввели свої війська — сталася Іловайська трагедія. Після цього були вже інші рейдові операції, які допомогли зупинити наступ ворога, що планувався за двома напрямками — на Маріуполь і Харків, і змусили ворога сісти за стіл переговорів», — розповів Олексій Макухін.

За матеріалом
© «Телекритика»

В День Захисників України цей фільм транслювався на всіх провідних телеканалах країни в прайм-тайм.
Переговорами з телеканалами щодо показу «Рейду» займалися Центральна телерадіостудія Міноборони та Адміністрація Президента.

#Сила_Нескорених

Додаткові лінки:
II► «РЕЙД — Сила Нескорених»
II► «The Raid» (with english subtitles)

♪ II► «Enej» feat. Тарас Чубай — “Біля тополі”
• Гурт «Еней» (Польща) присвятив пісню “Біля тополі” українським військовим які загинули за Україну в АТО...
Пісня і відео з кадрів документального фільму «Рейд».
Вельми потужна пісня...

♪ II► «Enej» feat. Тарас Чубай — “Біля тополі” (повна версія синглу)

https://www.youtube.com/watch?v=SLyPcwQSTJE