Перейти до контенту

❄ З РІЗДВОМ! УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ! ❄ 2018—2019

❄ З РІЗДВОМ! ❄
❄ УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ! ❄

 
Українці, Захисники України! З Різдвом!
«Порохівниця» Щиро вітає Вас з прийдешнім Різдвом та Новорічними й Різдвяними Святами!


 
Українські Різдвяні Свята, що коріннями сягають сивої давнини, дійсно чарівні й казкові! Найчарівніші у Світі Різдвяні Свята!
Нині ми наново знайомимося з нашими українськими традиціями, українськими Різдвяними Святами! А вони дійсно найчарівніші у Світі!… Розваги й дітям, і дорослим!…
Стародавні, різдвяні традиції, що коріннями сягають сивої давнини…
Святий Миколай, калита на Андрія, Святий Вечір, дідух і кутя, Різдво, Щедрик і Щедрий Вечір, щедрівки й колядки, Меланка, Водохреща… Вертеп! Ялинка, звісно, смаколики й Різдвяні Дзвоники!…

В Україні Різдвяні Свята починаються ще з дня Андрія Первозванного, коли починають співати перші колядки й танцювати калиту, потім приходить Святий Миколай і приносить діткам подарунки, в ніч з 24 на 25 грудня віряни західного обряду зустрічають Різдво, причому, 7 січня Різдво за східним обрядом також лишається державним святом. Новий Рік звісно ж в ніч на 1 січня. В ніч з 13 на 14 січня — Щедрий Вечір (Старий Новий Рік), Василя і на ранок приходить Миланка, а 19 січня Водохреща. Українські Різдвяні Свята насичені старовинними традиціями святкування і є дійсно казковими.
Українське Різдво — найчарівніше!

Різдво — найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому Світі.
Українська традиція святкування Різдва має свою історію, свій колорит та особливості. Це пов'язано з поєднанням дохристиянської та християнської традицій, а саме старого слов'янського свята на честь поворота Сонця на весну — Коляди та великого християнського свята на честь народження сина Божого Ісуса Христа — Різдва Христова.
Знаючи про цей мультикультурний феномен, можна краще зрозуміти символи українського свята Різдва-Коляди.
Зірка, яку носили колядники від хати до хати, на початку означала народження нового Сонця, а пізніше Вифлеємську зірку, що привела трьох мудреців до маленького Ісуса Христа.
Сніп пшениці, або жита, який приносили до хати, називали Дідухом-Прадідом, а іноді називали Колядою. Він був символом добробуту, урожаю та безсмертного предка, оберега роду.
Настільний хліб, або хліб, якім обдаровували колядників-співаків також називався Хлібом-Колядою.
Для святкової вечері готували 12 священних страв, що символізували 12 місяців, а згодом 12 апостолів. Однією з головних страв була кутя, яку ставили на покуті для вшанування пам'яті померлих предків. Мед в куті — був символом життя, мак — символом сну-смерті.
Величальні пісні зимового циклу, які за слов'янських часів присвячувались сонцю, місяцю, зорям та предкам, а згодом, за Християнства, в які додались сюжети про народження Христа, називались колядками.
А величальні пісні весняного циклу, які були присвячені новому року, який слов'яни святкували навесні, називались щедрівками. Саме через це в них були згадки про ластівок, побажання багатого врожаю, приплоду худоби, доброго роїння бджіл.
Згодом, коли святкування нового року було перенесено на зиму, щедрівки стали співати на Різдво разом з колядками та у Щедрий вечір.
Згадуймо та святкуймо разом!«Ще́дрик, щедри́к, ще́дрівочка,
При́летіла ла́стівочка…»


Ще́дрик, щедрúк, ще́дрівочка,
Прúлетіла Ла́стівочка,
Ста́ла собі́ ще́бетати,
Го́сподаря вúкликати:


„Вийди, вийди, господарю,
Подивися на кошарý —
Там овечки пóкотились,
А ягнята рóдились.“


Меланóчка воду пила,
Тонкий фартух замочила.
Повій, вітре буйнесенький,
Висуш фартух тонесенький.


Меланочка нáша, нашá
Та спіймала в руки Пташá.
Співаючи заблудилась,
В чистім полі загубилась.


Прилетіли три Янголи,
Взяли Йсуса на небеса.
Прилетіли три Янголи,
Взяли Йсуса на небеса.


Ще́дрик, щедрúк, ще́дрівочка,
Прúлетіла Ла́стівочка,
Ста́ла собі́ ще́бетати,
Го́сподаря кликати…

 
♫II► Олег Скрипка та «Ле Гранд Оркестр» — «Щедрик» (мультфільм)

♫II► «Воплі Відоплясова» — «Щедрик»

Не дарма саме український «Щедрик» став відомим в усьому Світі як «Carol of the Bells» і наші різдвяні дзвоники лунають українським мотивом в усьому Світі — їх знає кожна дитина!

«Hark how the bells,
sweet silver bells…»

Українці споконвіку шанували по-особливому Різдво.
Адже Різдво — народження надії на спасіння, надії на мир, надії на справедливість.
Нині Різдво, як і 100 років тому, опалене полум’ям Великої Війни…

Понад 100 років триває Велика Війна…
Спочатку люди влаштовували Різдвяне Перемир’я… Але століття тому, на тій війні й на тому західному фронті по обидва боки воювали люди, тому й влаштовували Різдвяне Перемир’я… Нині люди воюють лиш з одного боку — з нашого! Для того, аби лиходії з того боку фронту не прийшли і не вбили Різдво, як вони це завжди намагались робити.

П'ятий рік поспіль триває нинішня війна…
Війна квазідержавного утворення "РФ(россія-фашистская)" проти України…
Думками ми сьогодні повинні бути з нашими Захисниками України — братами, синами, батьками, які захищають від одвічного ворога нас, нашу Батьківщину, нашу Україну!
Тож, це різдвяне привітання не буде тривіальним…

Не забуваймо про Захисників України…

Коли вночі у дім, квартиру, хату
Прийде Різдво, ялинка і вогні —
Згадай, хоч на хвилинку, про солдата,
Який в окопі мерзне на війні…

Згадаймо наших найперших Героїв нинішньої війни…
Герої Небесної Сотні… Діти Героїв Небесної Сотні зняли кліп „Колядка для Янголів“, заспівавши різдвяні пісні заради пам’яті про своїх загиблих батьків…

♪ II► «Колядка для Янголів»

На превеликий жаль, п'ятий рік Різдвяні Свята у нас сумні, позаяк проти України триває війна і на фронті гинуть наші Захисники. Так звані "новорічні перемир’я" навпаки лиш спонукають ворога до збільшення аґресії. Маємо справу з дикунами і орками, тому всі ці "новорічні перемир’я" геть не такі, як шляхетне Різдвяне Перемир’я 1914 — ні про яке примирення з орками не може бути й мови! Відтак, Захисники України мужньо й звитяжно боронять Україну від москалів і часто ціною своїх життів роблять все, аби в тилу громадяни могли мирно зустрічати Новий Рік і святкувати Різдвяні Свята…

Захисники України на лінії фронту також святкують Різдво.
Різдвяна казка, відзнята на фронті навідником танку Юрієм Величко.
Приголомшливе враження…

♪ II► «Український Щедрик з лінії фронту»

Відваги, козацького здоров'я, янголів-охоронців їм та повернення з Перемогою в рідні хати!
Військової вдачі вам, Захисники України!
Вся Україна молиться за вас!!! Ви наші герої!
Повертайтесь живими!

Україна переможе!
Україна вже перемогла!

Слава Україні!
Героям слава!

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

 
 

Вперше Україна святкує Різдво 25 грудня разом з усім Світом офіційно, на державному рівні. Маленький, але важливий крок, що віддалив нас від кривавої імперії з совєтскім новоґоднім олів’є та всілякими іроніямі с лёґкім паром. Нарешті Україна почне належно святкувати Українські Різдвяні Свята — а вони у нас дійсно найчарівніші!

Різдвяні Свята завжди несли світло і казковий Дух Різдва приносив казкові дива, особливо для дітей. На жаль, під час війн, Різдвяний Дух та Різдвяні Дзвоники не завжди можуть пробитись крізь темряву того зла, яке принесли лиходії, але для кожного з нас головне — зберегти всередині себе цей Дух Різдва, щоби вміти чути Різдвяні Дзвоники!


❄ З РІЗДВОМ! ❄
❄ УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ! ❄

Публікація містить матеріяли з відкритих джерел.
Відео: © Міністерство Культури України, © Олег Скрипка, © Юрій Величко
© «Україна. Згадати Все» — «Ukraine Total Recall»
Зі щирими вітаннями — укладач матеріялу і автор постерів:
© Dem'än Dzüba
© «Porohivnyçä»