❄ РІЗДВО 2018

❄ РІЗДВО 2018 ❄

 
Українці, Захисники України! З Різдвом!
Різдвяна ніч за східним обрядом. Як і в ніч на 25 грудня, прийміть вітання з Різдвом!
«Порохівниця» Щиро вітає Вас з прийдешнім Різдвом та Новорічними й Різдвяними Святами!

Українці споконвіку шанували по-особливому Різдво.
Адже Різдво — народження надії на спасіння, надії на мир, надії на справедливість.
Нині Різдво, як і 100 років тому, опалене полум’ям Великої Війни…

Понад 100 років триває Велика Війна…
Четвертий рік поспіль триває нинішня війна...
Війна РФ (Росії Фашистської) проти України...
Думками ми сьогодні повинні бути з нашими Захисниками України — братами, синами, батьками, які захищають від одвічного ворога нас, нашу Батьківщину, нашу Україну!
Тож, це різдвяне привітання не буде тривіальним…

Не забуваймо про Захисників України...

Коли вночі у дім, квартиру, хату
Прийде Різдво, ялинка і вогні —
Згадай, хоч на хвилинку, про солдата,
Який в окопі мерзне на війні...

Згадаймо наших найперших Героїв нинішньої війни…
Герої Небесної Сотні… Діти Героїв Небесної Сотні зняли кліп „Колядка для Янголів“, заспівавши різдвяні пісні заради пам’яті про своїх загиблих батьків…

„— В мене в голові постійно була думка: як донести до людей пам’ять про Небесну Сотню? І я зрозуміла, що ми це зможемо зробити саме через дітей, через різдвяні свята. Ми звернулись до Міністра культури Євгена Нищука з пропозицією відзняти кліп про коляду, адже коляда — сокровенне і святе. Ті люди, яких немає з нами, стали янголами. Ми обдзвонили діток з Небесної Сотні, і всі, хто змогли, взяли участь у зйомках“, — розповіла Ірина Гурик, мати Романа Гурика, організаторка акції.
— „Янголи з неба пісні співають...“ Вони стежать за зірками, що падають з неба… Вони вірять, що душі їхніх батьків десь там, вгорі. Що їхні рідні і найближчі, хто не повернувся з Майдану, завжди зі своїми дітками. Ось так, з неба, охороняють їх ...
У Новий рік та Різдво людині властиво найбільш гостро відчувати самотність і печаль. Тож, не випадково діти та менші брати і сестри Героїв Небесної Сотні самі виявили ініціативу заспівати Колядку своїм Янголам-Охоронцям…

♪ II► «Колядка для Янголів»

Разом із дітьми Героїв Небесної Сотні співали вихованці спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.Лисенка під керівництвом Юлії Пучко.
„А перед тим в Івано-Франківську у Школі-ліцеї № 23 діти вивчали колядки і щедрівки, створювали ляльок-янголів з тканини та інших матеріалів, якими під час зйомок кліпу прикрашали ялинку біля народного меморіялу Героїв Небесної Сотні“, — повідомляє «Благодійний фонд „Майдан Гідності“»

«Колядка для Янголів» створена спільно Міністерством культури України та Благодійним Фондом "Майдан Гідності" за участі Камерного дівочого хору Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. Лисенка та дітей, а також молодших братів і сестер Героїв Небесної Сотні Проект створювався у Будинку звукозапису Українського радіо та на Алеї Героїв Небесної Сотні…

Українські Різдвяні Свята нині відроджуються і ми наново знайомимося з нашими українськими традиціями, з нашими українськими Різдвяними Святами! А вони дійсно чарівні й казкові! Певно, найчарівніші в Світі!.. Розваги й дітям, і дорослим!..
Стародавні, різдвяні традиції, що коріннями сягають сивої давнини...
Святий Миколай, калита на Андрія, Святий Вечір, дідух і кутя, Різдво, Щедрик і Щедрий Вечір, щедрівки й колядки, Меланка, Водохреща... Вертеп! Ялинка, звісно, смаколики й Різдвяні Дзвоники!..

«Ще́дрик, щедри́к, ще́дрівочка,
При́летіла ла́стівочка...»

Не дарма саме український «Щедрик» став відомим в усьому Світі як «Carol of the Bells» і наші різдвяні дзвоники лунають українським мотивом в усьому Світі — їх знає кожна дитина!

«Hark how the bells,
sweet silver bells...»

♫II► «Carol of the Bells» & «Щедрик»
♫II► Олег Скрипка та «Ле Гранд Оркестр» — «Щедрик» (мультфільм)

♫II► «Воплі Відоплясова» — «Щедрик»

На превеликий жаль, четвертий рік Різдвяні Свята у нас сумні, позаяк проти України триває війна і на фронті гинуть наші Захисники. Так звані "новорічні перемир’я" навпаки лиш спонукають ворога до збільшення аґресії. Маємо справу з дикунами і орками, тому всі ці "новорічні перемир’я" геть не такі, як шляхетне Різдвяне Перемир’я 1914 — ні про яке примирення з орками не може бути й мови! Відтак, Захисники України мужньо й звитяжно боронять Україну від москалів і часто ціною своїх життів роблять все, аби в тилу громадяни могли мирно зустрічати Новий Рік і святкувати Різдвяні Свята…

Захисники України на лінії фронту також святкують Різдво.
Різдвяна казка, відзнята на фронті навідником танку Юрієм Величко.
Приголомшливе враження...

♪ II► «Український Щедрик з лінії фронту»

Відваги, козацького здоров'я, янголів-охоронців їм та повернення з Перемогою в рідні хати!
Військової вдачі вам, Захисники України!
Вся Україна молиться за вас!!! Ви наші герої!
Повертайтесь живими!

❄ З РІЗДВОМ! УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ! ❄

Україна переможе!
Україна вже перемогла!
Слава Україні!
Героям слава!Різдвяні Свята завжди несли світло і казковий Дух Різдва ніс чудеса, особливо для дітей. На жаль, під час війн, Різдвяний Дух та Різдвяні Дзвоники не завжди можуть пробитись крізь темряву того зла, яке принесли лиходії, але для кожного з нас головне — зберегти всередині себе цей Дух Різдва, щоби вміти чути Різдвяні Дзвоники!


© «Порохівниця»
2018.I.7
© Dmytro Dzüba