Перейти до контенту

✠ День Незалежності і Соборності України 2020

✠ День Незалежності і Соборності України ✠
2020

 
День Незалежності і Соборності України 2020 року сумний…
Ще рік тому Україна гідно відзначила дві найвеличніші державотворчі дати у своїй історії — 101 рік з Дня проголошення Незалежності України і 100-річчя Дня Соборності України…
Ще рік тому мало хто міг подумати, що історія повториться і вже 2020-го року, як і 100 років тому, Україна буде над прірвою втрати Державності й Незалежності…
2020 року два найголовніших державних свята просто проіґноровані!…


22 січня 1919 року збулась одвічна мрія Українців про возз'єднання українських земель в єдиній Соборній Україні — відбувся Акт Злуки Української Народньої Республіки й Західньо-Української Народньої Республіки.
Рівно на рік раніше — 22 січня 1918 — було проголошено Незалежність України.
Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянська Україна вийшла з Россійської Імперії, а Західна Україна — з Австро-Угорської Імперії — і возз'єднались Українці на своїй землі в єдиній Соборній Україні.
22 січня є справжнім Днем Незалежності України й Днем Соборності України!

22 січня 1919 року в першу річницю проголошення Незалежності України в Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких проголосили Універсал Директорії Української Народньої Республіки про Злуку із Західньо-Українською Народньою Республікою.

Проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві

«…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна Незалежна Українська Народня Республіка. Віднині Український Нарід увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, Незалежної Української Держави, на добро і щастя Українського Народу.»

Акт Злуки УНР і ЗУНР

Після урочистого проголошення Злуки на Софійській площі відбувся молебень, а потім — військовий парад під керівництвом полковника Івана Чмоли. Приймав парад полковник Євген Коновалець.

Докладно про Акт Злуки 22.І.1919 в публікації
✠ СОБОРНА УКРАЇНА — 100 років

II► Акт Злуки — День Соборності України

© «Wild Fox»

Свою першу річницю Незалежності, 22 січня 1919 року Українська Народня Республіка відзначила урочистим ухваленням Акта Злуки із Західно-Українською Народньою Республікою.
Соборна Україна майже відбулась, тривали перемовини щодо Злуки з Кубанью, але цьому завадила вже совєтська окупація…

І хоча Соборність України не вдалося утвердити донині, Акт Злуки залишився тією знаменною подією, що мала велике історичне значення для українського суспільства. Він задекларував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до постання сучасної Соборної Незалежної України.
Втім, варто зазначити, що за ці 100 років третину етнічних теренів Україна втратила…
Кубань, східна Слобожанщина, північна Сіверщина окуповані кацапами; Берестейщину Совєти "подарілі" Білорусі; південь Гуцулії і шматки української Буковини опинились в Румунії; південь Лемківщини опинилась в Словаччині, а ось поляки окупували такі Західні Терени України, як: північ Лемківщини, Надсяння, Холмщина, захід Берестейщини, Підляшшя…
Протягом кривавого ХХ століття кацапи й ляхи провели етнічну чистку на українських етнічних теренах і не лишили там корінного населення…
Не забуваймо про це, вельмишановне панство!

«Україна від Карпат і до Кавказу — одна, єдина, Соборна, неподільна!» — таким було гасло у Героїв Визвольних Змагань!

Саме тому на ілюстраціях втрачені українські етнічні терени позначаються закривавленими на стилізованій мапі Соборної України, включно з тимчасово окупованими теренами Донеччини і Криму.

В день 100-річчя Соборності України Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко зазначив у привітанні:

„Сьогодні ми відзначаємо сторіччя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР. Цей надзвичайно важливий документ, підписаний 22 січня 1919 року, став однією з історичних основ Акта проголошення Незалежності України у 1991 році.
Досвід національно-визвольної боротьби та українського державотворення початку ХХ століття має ще один важливий для нас вимір — тепер ми зобов'язані не повторити помилки наших попередників і зробити правильні висновки з уроків історії.
Тільки в єдності наша сила. Тільки в єдності наша перемога.
Вітаю Україну і Українців з Днем Соборності!
Слава Україні — соборній і неподільній!“

День Соборності України

Рівно сто років тому на Софійському майдані сталася одна з найбільших подій в історії України. Тут відбулося проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу. З того дня і навіки незалежність України означає її самостійність і соборність.У День Соборності звертаємося до наших земляків, які живуть в кордонах України, але на тимчасово окупованих територіях Криму, частини Луганської та Донецької областей. Ми ніколи про вас не забуваємо. Кожного дня працюємо, щоб наблизити день вашого звільнення від ворожого ярма.Для досягнення наших цілей нам потрібно берегти і зміцнювати єдність і соборність. А тому всім має бути чітко зрозуміло: Україна є унітарна держава, з однією державною мовою – так написано в Конституції. Жодних федерацій і спеціальних статусів. Єдина незалежна соборна Україна!

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 22 січня 2019 р.

 
✠ Верховний Головнокомандувач і Президент України з нагоди 100-річчя Дня Соборності України і проголошення Акту Злуки

2020 року в День Незалежності і Соборності України справжній Верховний Головнокомандувач і V Президент України Петро Порошенко з самого ранку віншує Українців!

„Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені…
…Цими словами свого пророка Тараса Шевченка Українці відреагували на лжепророчий заклик "какая разница"!
🇺🇦 Нам не однаково, яка мова, тому що українська об’єднує і консолідує.
🇺🇦 Нам не однаково, які пам’ятники.
🇺🇦 Нам не однаково, яка церква, і тому ми вибороли Томос.
🇺🇦 Більшості Українців не однаково, вступимо ми до НАТО, будемо частиною Європи, чи повернемося до сфери россійського впливу.
Хороші дороги по всій країні це, безумовно, важливо. Але нації цементуються не асфальтом, а спільними цінностями.
Дорогі Українці!
Вітаю вас із Днем соборності від себе особисто і від усієї команди «Європейської Солідарності».
Слава Україні!“

 

Позаяк Україна вже майже рік фактично без Президента, залюбки приймаємо вітання від справжнього Верховного Головнокомандувача і V Президента України Петра Порошенка.

✠ З Днем Незалежності й Соборності України! — з радістю вітала «Порохівниця» Вельмишановне Панство ще рік тому.
Хоча, торік здавалось, що два найважливіших державотворчих світа відзначаються не так широко, як хотілося би.
Як і 100 років тому, це подвійне свято проходило тихо й непомітно…
На превеликий жаль, на 5 рік війни в нашій парляментсько-президентській Державі парламентарі Верховної Ради так і не спромоглись зробити офіційним державним святом найважливіший в історії України день — День Незалежності й Соборності України!
Навіть на 100-річчя проголошення Незалежності у 2018 році, навіть на 100-річчя Соборності України — 22 січня лишалось і лишається все ще звичайним "робочим днем", коли всі знаходяться на роботі і не мають змоги прийняти участь в тих чи інших заходах. Зате статус "державних свят" мають "8 марта", "1-2 мая", "9 мая"
Й гадки не було, що вже за рік Україна буде окупована кремлядськими зє-колаборантами і в умовах війни Держава буде фактично без Верховного Головнокомандувача і Президента України, а блаЗєнь-маріонетка буде плазувати перед плюгавим чєкістом десь в Ізраїлі, замість того, аби організувати гідне відзначення подвійного головного державного свята в Україні 22 січня 2020 року.
Втім, "ватэта нє іх празднікі", на щастя, тож, може, воно й на краще, що блазні не спаплюжили своїми огидними лапами День Незалежності і Соборності України!

Можливо, дочекаємось державного свята Незалежності й Соборності України після перемоги у національно-визвольній війні?…
Хоча, треба не сидіти сиднями й чекати манни небесної, а діяти!
Чин і дія досягають мети!

„…Бо плач не дав нікому ще свободи,
Хто борець — той здобуває Світ!“

♪ II► „Зродились ми великої години…“ — „Марш Нової Армії України“

Сучасна россійсько-українська війна для Українців є продовженням столітньої боротьби за державну Незалежність. Під час нинішньої Національно-Визвольної війни — Третіх Визвольних Змагань, українські військові, так само, як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють не лише Незалежність, а й Соборність України. В лавах Збройних Сил України за цілісність нашої Держави борються вояки, що походять з усіх її куточків.
Герої Перших і Других Визвольних Змагань пишались би нинішніми Захисниками України!

Ми повинні боротися і перемагати!
Наша мета — не лише зберегти Незалежність України, але й відновити повну Соборність України!
Вільна, неподільна, Соборна Україна!

Україна переможе!
Україна вже перемогла!

Слава Україні!
Героям слава!

✠ ✠ ✠
✠ ✠ ✠

 
З ПОВАГОЮ
публіцист сайту «ПОРОХІВНИЦЯ» — Дмитро ДЗЮБА
℗ Dem'än Dzüba
© «Porohivnyçä»
2020.І.22