Перейти до контенту

У Дніпрі українофоби цькують вчительку, вдову загиблого Захисника України

У Дніпрі українофоби цькують вчительку,
вдову загиблого Захисника України

 
Українофоби й сепаратисти поздіймали свої голови й дедалі зухваліше розкривають свої чорні пельки проти Українців, Української мови і України. Бо безкарність породжує вседозволеність!
Черговий мовний скандал в Дніпрі.
У передмісті Авіаторське в школі №137 деякі батьки вимагають прибрати українську вчительку за те, що пані Вікторія Жукова, вдова полеглого Захисника України, розповідає учням 2 кляси про війну проти України, про експансію ворожої мови окупантів і, власне, викладає саме те, що передбачено чинною шкільною програмою МОН України.
За це українську вчительку назвали "бандеровская тварь"

[ілюстративна світлина]

Про черговий мовний скандал в Дніпрі повідомляє «Файне місто Дніпро»

"Бандеровская тварь": у Дніпрі батьки учнів та депутати цькують проукраїнську вчительку, чоловік якої загинув в АТО.

У Дніпрі в школі №137 спалахнув скандал: батьки учнів вимагають відсторонити від роботи вчительку за її проукраїнську позицію.
Так, за словами батьків, педагог розповідає дітям про те, що Росія — країна-аґресор, а россіянє, себто, кацапи вбивають Українців. Також, вчителька правильно вчить, що сталін — кровопивця, а росіян завезли в Україну. Жінка викладає виключно українською та вчить, що потрібно спілкуватися українською, адже російська — це мова ворогів і вбивць наших співвітчизників.
Що ж тут не так? Вчителька ж говорить правду!
Але деякі батьки школярів так не вважають. Вони звинувачують педагога в "нацизмє" і називають "бандеровская тварь" … Окрім того, "активісти" впевнені, що у 2-му класі дітям взагалі "не можна" розповідати про "такі речі", а до викладання українською дітей потрібно "плавно адаптувати".

Скаргу "невдоволених батьків" опублікувала в групі "Освіта Дніпра — соціальна взаємодія, правозахист, обговорення" одна з адмінок цієї групи, вона ж депутатка Обласної ради від реґіональської "партії" коллаборанта заґіда краснова "Громадська сила" єлєна зєєва і закликала керівництво "підтримати обидві сторони".
Тоді як профільний департамент вже відповів "невдоволеним батькам", що нічого протиправного педагог не здійснила. Важливо, що зєєва розмістила лише "жахастики" від батьків, а вчителю слова не дала!
(Допис вже видалила, нижче будуть скріншоти).Власне, що за адміни, континґент і контент в групі "Освіта Дніпра…" — можна побачити щойно відкривши цю групу.
Лиш за українською мовою можна визначити Українців, й натомість українофоби всі пишуть виключно своїм "язиком" окупантів!


Місцеві мешканці "воєнноґо ґородка" Авіаторське поширюють чисельні публікації антиукраїнських ЗМІ про інцидент і відкрито називають вдову загиблого Захисника України "бандеровская тварь"

Втім, далеко не всі батьки хочуть відсторонення вчителя. Наприклад, мама одного з учнів Юлія Аухім каже, що після того, як пані Вікторія Жданова зайнялася класом, рівень знань у дітей відчутно зріс. Більш того, викладач, незважаючи на те, що деякі батьки вкрай вороже ставляться до неї, продовжує займатися з їх дітьми й робить це із задоволенням.
— Вчителька нормально вчить дітей. У порівнянні з першим класом, у другому вони підтягнулися дуже добре. Незважаючи на те, що батьки пішли проти неї, вона із задоволенням займається з їхніми дітьми, інший учитель просто б сказав "так ну його", — говорить в коментарі «Суспільне. Дніпро» Юлія Аухім. Вона також додала, що це вже третій класний керівник для дітей. Дві попередні пішли в декрет. Мама вважає, що подальша зміна викладачів стане для дитини стресом.


Пані Вікторія Жданова

У коментарі виданню «49000.com.ua» директорка НВК № 137 пані Ірина Гайдар каже: до викладача претензій з професійної точки зору немає. Навчальний процес організований правильно. Вона на своїх уроках дотримується державної політики і нічого не порушує.
— Що учитель каже неправильно? Хто буде заперечувати, що у нас сьомий рік йде війна? На сході досі стріляють і гинуть герої. Те, що викладач прищеплює любов до української мови, я вважаю, це плюс, — розповідає пані директорка.

З точки зору пані Ірини Гайдар, конфлікт виник не між вчителькою й дітьми, але між вчителькою й батьками. При цьому, не всі батьки в класі проти методів викладання Вікторії Жданової. Проте, частина з них прийшли 12.І.2021 до директора з вимогою відсторонити вчительку.

— Аргументація була: пусть наши дети вырастут и сами выберут на каком языке им любить Украину. Ось яких громадян ми виховаємо таким чином? — слушно питає директорка школи пані Ірина Гайдар.

За підсумком, директорка розібралася в ситуації, поспілкувалася з викладачкою й попросила виправити деякі недоліки. Мова йшла не про методи, а щодо того, що пані Вікторія почала коментувати політичні погляди батьків своїх учнів в месенджері Viber.У свою чергу, ватяні "родітєлі" написали звернення у департамент гуманітарної політики міськради Дніпра, який відповідає за школи міста, і, вочевидь, одна з чиновниць, вищезгадана адмінка вищезгаданої групи й депутатша сєпар-партії, виклала цю "жалобу" ватяних "родітєлєй" заради роздмухування мовного скандалу.

"Мы очень обеспокоены тем, что на уроках классный руководитель очень много времени уделяет политическому воспитанию вместо того, чтобы идти по реальной программой НУШ (Новая украинская школа). Она учит, что русский язык — это язык врагов, разговаривать на русском — поддерживать убийц украинцев, что в Украине существует только один украинский язык, и только одна титульная украинская нация. Много еще чего рассказывали другие дети, например, что в Крыму — враги, в России — враги, что россияне убивают украинцев."

У свою чергу, Аліна Кирпале, другий адміністратор вищезгаданої групи "Освіта", де був опублікований резонансний пост, записала відеозвернення і заявила, що зєєва (перший адмін) не повинна була виставляти це звернення. Свою позицію вона арґументувала тим, що діти, навіть у другому класі, повинні розуміти реалії сьогоднішнього дня.

Росія напала на Україну і відібрала Крим, розв'язала агресивну війну на Донбасі. Українська — їхня рідна мова.
Більш того, це все прописано в рекомендаціях Міністерства освіти.

Вчительку підтримала Дніпровська міська організація партії “ЄС”.

Конфліктна ситуація, що триває наразі між вчителькою молодших класів однієї з дніпровських шкіл та нечисельною групою батьків, є ганебною й неприйнятною в сучасній Україні та цивілізованому світі.

Як єдина реально проукраїнська опозиційна сила Дніпровський міський осередок політичної партії “Європейської Солідарності” на чолі з Тетяною Ричковою вважає подібне ставлення до педагога обурливим і неприпустимим. А цькування в соцмережах — ганебним виявом неповаги до своєї країни і людей, які поклали за неї своє життя в російсько-українській війні.
Ми висловлюємо свою підтримку людині, яка щодня докладає титанічних зусиль, намагаючись донести до дітей інформацію, що замовчувалася десятиліттями, прищепити любов до своєї мови і культури, розповісти правду про сучасну історію.

Мова є фундаментом існування нації і держави, одним із факторів національної безпеки. І хоча українська сьогодні захищена законом, наше спільне завдання — боронити її від зазіхань ворогів, від утисків і знущань.
Прищеплювати любов до рідної мови змалечку, розповідати правду про ворогів країни та її історію — лише так формується морально здорове й освічене суспільство.

У департаменті гуманітарної політики міськради Дніпра заявляють, що навчальні установи автономні й викладач, з урахуванням методичних рекомендацій, має право вести урок як вважає за потрібне.
У нашій країні кожен може сам вибирати, якою мовою розмовляти в побуті і на вулиці. Але, в той же час, є Закон, який визначає, що навчання має бути державною українською мовою. Визнання Росії аґресором — рішення українського парламенту та міжнародної спільноти. Також як і засудження політики репресій сталіна. Це все є в українських підручниках і рекомендаціях Міністерства освіти і науки. Відповідно, ніяких законних підстав відсторонювати Вікторію Жданову немає, що підтверджують і директор школи, і департамент гуманітарної політики Дніпровського міськради.

Міськрада Дніпра підтримала вчительку Вікторію Жданову, яку цькували батьки за її проукраїнську позицію

“Портал мовної політики” повідомляє, що про це в коментарі “Новинарні” повідомила речниця міської ради Дніпра Анастасія Поповська.

— Вчительку звільняти не будуть. Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради та директор школи підтримали її у скандалі, що розгорівся у ЗМІ, але провели бесіду, щоб заздалегідь вона вела уроки та бесіди зі школярами у м‘якішій формі, зважаючи на вік дітей.

За підсумком, виходить так, що група батьків, у яких виник конфлікт з викладачем, влаштувала мало не цькування української вчительки Вікторії Жданової, яка, по суті, виконувала свою роботу і розмовляла з дітьми українською, як того вимагає закон. Як результат, в соцмережах почали з'являтися образливі пости і коментарі на адресу вчительки.

Разом з тим, багато висловилися в підтримку пані Вікторії та вважають її позицію цілком правильною.

Як зазвичай, доволі швидко з'ясувалось, хто з "батьків" влаштував це ганебне цькування за українську мову і патріотизм вдови Захисника України, української вчительки.

Не дивно що ініціювала цькування така собі алєксандра лобанова — сепаратистка й біженка з Луганську. Про це також повідомляє дніпровський ресурс «49000.com.ua».

Ватниця алєксандра лобанова

Ватниця алєксандра лобанова переконує, що "её сын запуґан, із-за тоґо, что в сємьє разгґоварівают на русском"!
"Сын говорит, я его цитирую: "Наша учительница учит нас, что русский язык — это язык врагов". И знаете, он на меня смотрит и говорит: "Мама, мама говорит, я не враг?" Я говорю: "Нет ребенок, ты не враг". А он говорит: "Я не хочу, чтобы отец был врагом, чтобы ты была врагом". То есть понимаете ребенок запуган."

ФСБук-еккаунт сєпарки лобановой чудово висвітлює її вподобання та приналежність до "русскоґо міра":

Коментарі зайві!
Нині прихильники совка і "русскоґо міра" кажуть, щоб другокласникам ще рано знати про війну і ворогів. А самі з ностальгією згадують совєтське виховання, де з дитсадка діти хором славили лєніна, сталіна і "октябрьскую лєварюцию" та з першого класу не питаючи вішали "звёздочкі октябрят", далі шиї школярів затягували у ярмо "піонєрскоґо ґалстука", і увесь час готували до війни "за мір" — за "русскій мір"!…
Тішить одне: ватяні "родітєлі" нині скаржаться, що "діти вимагають від нас спілкуватися українською, інакше ми — вороги".

Яка чудова вчителька!
Навіть другокласникам зуміла донести такі важливі речі — а батьки так і не зрозуміли. Варто направити їх на уроки разом з дітьми — може й до них "дійде".

За матеріялами відкритих джерел:
© «Файне місто Дніпро»
© «Файне місто Дніпро»
© «Файне місто Дніпро»
© «49000.com.ua»
© «49000.com.ua»
© Дніпровська міська організація партії “ЄС”
© “Портал мовної політики”
© “Новинарні”