Перейти до контенту

❖ День Вишиванки 2020 — День родоводу

❖ День Вишиванки 2020 ❖
❖ День родоводу ❖

 
🇺🇦 Українці у всьому Світі традиційно вже відзначають День Вишиванки щороку у третій четвер травня.
Вишиванка є гордістю українського народу та символом етнічної приналежності кожного з нас до рідної землі та своєї історії.
2020 року День Вишиванки присвячується українській родині та родоводу.
Хоча, на жаль, цього року свято вишиванки відбувалось здебільшого у віртуальному просторі…


 

💙💛 ❖ З ДНЕМ ВИШИВАНКИ ❖ 💙💛
❖ Вишиванка — твій генетичний код! ❖

Орґкомітет Всесвітній День Вишиванки 2020 року присвятив вишиванкове свято українській родині та родоводу.

День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів Українців.
Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки третього четверга травня в знак єдності та підтримки одне одного.

Щороку цього дня вся Україна, а також кожен куток планети, де живуть Українці, перетворювались на фантастичну красу. Згадаймо школярів у вишиванках, підприємства та офіси — океан радісних фото. Згадаймо наших Захисників України, які одягають вишиті сорочки і вірять, що вони захистять від куль. Згадаймо себе і той піднесений внутрішній стан, коли йдеш вулицею, і тобі посміхаються незнайомі люди лишень тому, що вони теж у вишитих сорочках.

❖ День Вишиванки — це унікальний, потужний, колективний нáстрій і настрíй.

© «Україна. Згадати Все»

Цього року все буде по-іншому. Ми як засновники свята не проводитимемо масових заходів, а також дотримуватимемось всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Разом з тим вважаємо, що Українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому цьогоріч плануємо безліч онлайн акцій, про які повідомимо згодом, а вас закликаємо одягнути вишиванки за будь-яких умовах: вдома, якщо карантин триватиме, або на роботі в посткарантинний період.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо — турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного.

Закликаємо кожного присвятити карантинний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду — не тільки захоплива справа, це — вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу. Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, зросійщення, участь у визвольній боротьбі, репресіях, втратах родини під час голодоморів. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових — родичів, які насправді були героями свого часу.

Також День Вишиванки — День Родоводу присвячуємо видатним українським родинам, кілька поколінь яких робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки. Таким чином прагнемо заповнити пустку в інформаційному просторі і привернути увагу Українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна.

© Підприємство «Герольдмайстер»

Інформація про заходи до Дня Вишиванки на сторінці орґкомітету свята — Всесвітній день вишиванки.

День вишиванки — свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати Українців. Основна мета заходу — збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка — символ, який єднає Українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.
Вишиванка для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Це національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється Українець у багатомірному, багато-вбраному глобалізованому Світі.
День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

Українців з Днем Вишиванки також щиро вітали українські діяспоряни з Королівства Еспáнія — Українське товариство «Код Нації».
Вельмишановне Панство, читачі майданчика «Порохівниця», вже мали можливість потішитись неймовірною красою традиційних стрóїв Гуцýлії й Покýття, включно з останньою колекцією.
Позаяк Українське товариство «Код Нації» з сонячної Еспанії заворожують красою і майстерністю українських строїв та надають справжній приклад збереження української національної свідомості, то у День Вишиванки 2020 року варто було прийняти привітання від цього чудового колективу.

❖ Вишиванка — генетичний код Нації! ❖

Справжній Верховний Головнокомандувач і V Президент України Петро Порошенко та Перша Пані України Марина Порошенко також вітали Українців з Днем Вишиванки.

❖ Вишиванка — це унікальний дрес-код Українця. Данина традиції і історії, і у той же час — сучасне і завжди актуальне вбрання.
Вишита нитками чи принтована, передана у спадок від Мами або щойно куплена у крамниці. На Сході, Заході і навіть на іншому кінці Сіту вишиванка завжди символізує: я маю Україну у серці! 💙💛
Хай наш національний одяг єднає, надає нам сил і віри у перемогу.
Слава Україні! 🇺🇦
— Справжній Верховний Головнокомандувач і V Президент України
Петро Порошенко

Зараз, коли реванш стукає у двері нашого дому, потужні символи, що єднають, особливо цінні.
Прапор, герб, гімн, мова, вишиванка роблять нас єдиною нацією, є джерелом сили предків, символом нашої боротьби за світле майбутнє. Ми одягаємо вишиванку, щоб показати — ми єдиний сильний непереможний народ. У нашому серці — Україна. 💙💛 🇺🇦

Подільники Кремля не полишають надій повернути під вплив РФ Україну. Але я впевнений, єдність Українців та щира любов до України не дадуть ворогу розвернути нас до минулого.
У Міжнародний День вишиванки, Українці по всьому світу одягнуть свої улюблені вишиті сорочки та сукні. Давайте разом влаштуємо парад вишиванок у соціальних мережах.
Нехай вишиванка єднає Українців!
— Справжній Верховний Головнокомандувач і V Президент України
Петро Порошенко

II► „Два кольори“ — Дмитро Гнатюк, Дмитро Павличко

«Генетичний код» © Олег Шупляк

Джерела матеріялу:
© Всесвітній День Вишиванки
© Верховний Головнокомандувач і V Президент України Петро Порошенко
© Верховний Головнокомандувач і V Президент України Петро Порошенко
© Підприємство «Герольдмайстер»
© Українське товариство «Код Нації» — Мадрид, Королівство Еспáнія
© Олег Шупляк