Перейти до контенту

Галісія і Галіція — перші кроки співпраці Іспанії та України

Галісія і Галіція — перші кроки співпраці Іспанії та України

 
Україна і Королівство Іспанія продовжують зміцнювати взаємні союзницькі стосунки, закладені під час минулорічного візиту Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка до Королівства Іспанія. Зокрема, Президент України під час офіційного візиту навідався до Галісії — найзахіднішої автономої спільноти Королівства, й підкреслював, що варто дві Галіції пов'язати стосунками.
Нині дипломати України поглиблюють союзницькі стосунки наших Держав.


 

12-13 лютого 2019 року відбувся регіональний візит Амбасадора України в Іспанії пана Анатолія Щерби до автономної спільноти Галісія (Comunidad Autónoma de Galicia), в ході якого були поведені зустрічі з Головою Уряду Галісії (La Junta de Galicia) сеньйором Альберто Нуньєсом Фейхоо та представниками ділових кіл Галісії з метою обговорення питань поглиблення двосторонньої співпраці, зокрема на міжрегіональному рівні, проаналізовані перспективи залучення іспанських інвестицій в економіку України.

Іспанська сторона виявила неабияку зацікавленість до розвитку економічних проектів в агропромисловому секторі, легкій промисловості, у галузях інфраструктури та утилізації відходів, а також обмінів у культурно-гуманітарній сфері.
За підсумками зустрічей домовлено продовжити опрацювання питань щодо налагодження прямих зв'язків між Галісією та регіонами України, зокрема Галичиною (Львівською областю).
Що ж, дійсно, символічно започатковувати дружні стосунки між Україною та Іспанією саме з дружніх та ділових стосунків між співзвучними історичними регіонами наших Держав — Галісією і Галіцією! Обидві історичні області є своєрідними для своїх Держав, обидві є західними, обидві мають співзвучні історичні назви.
Окрім того, Уряд Галісії, як вже помітив можливо який допитливий читач, зветься La Junta de Galicia — Хунта де Галісія. А ми ж теж Хунта, бандерівці? 🙂
До речі, прапор іспанською — Bandera 🙂

За матеріялами джерела:
© Embajada de Ucrania en el Reino de España
© Амбасада України в Королівстві Іспанія