Перейти до контенту

Артем Мирошниченко: що відомо по справі і до чого тут мова?

Артем Мирошниченко:
що відомо по справі і до чого тут мова?

 
Вбитий за українську мову Артем Мирошниченко, волонтер з Бахмута, не виходячи з коми, помер 6.ХІІ.2019…

Чи вбивали колись людей в Україні за російську мову? Як би потужно не працювала уся пропаґандистська машина кремля, переконуючи про "утиски російськомовних", але страшна реальність в тому, що в Україні вбили Українця за українську мову. Більше того, пізніше на суді адвокат обвинувачуваного показово говорила російською, а її підзахисний навіть вимагав перекладача з української!

Резонансне вбивство обурило Українців в усьому Світі, не лише в Україні.
Справа миттєво поляризувала суспільство в нашій країні і вже ворожа пропаґанда міркує, як використовувати українофобне вбивство в інформаційній війні проти України.
Українська аналітична спільнота «По той бік новин» аналізує справу вбивства Артема Мирошниченка…


«По той бік новин»

За ці кілька днів нас просто завалили повідомленнями з питанням: за що вбили волонтера з Бахмута Артема Мирошниченка. Чи справді напад був через мову чи, може, це маніпуляція і спроба створити "сакральну жертву".

За даними поліції — активіста вбили "безпричинно".
Родичі й друзі активіста наполягають — нападники били Артема через те, що він відповідав їм українською мовою.

Версію про напад на активіста через українську мову поширив «Український Тиждень». Після чого вона розлетілася десятками ЗМІ і дописами в соцмережах.

Артемівський суд називає інформацію про те, що цей злочин був скоєний на ґрунті ненависті до української мови та України — недостовірною.
"Поширена в багатьох публікаціях і соцмережах інформація ґрунтується на неправдивих даних. У ході закритого судового засідання, яке проводилось судом другого грудня, таких фактів не встановлено та не виявлено."
→ [посилання]

Головний редактор журналу «Український Тиждень» Дмитро Крапивенко у відповідь на критику на своїй фейсбук-сторінці звернув увагу на те, що джерела, з яких отримана інформація — достовірні.
„— Ми поспілкувалися з братом активіста, який переконаний, що на Артема напали через його проукраїнську позицію та українську мову.
Ми спробували зібрати докупи все, що є по цій справі. Остаточну крапку в цій історії поставить слідство.“
→ [посилання]

• Як усе було

6.ХІІ.2019 помер активіст волонтерської групи «Бахмут Український» Артем Мирошниченко…
За тиждень до цього хлопця жорстоко побили: перелом основи черепа. Артему провели складну операцію. Весь цей час він перебував у комі.

З матеріалів справи, озвучених на засіданні суду, стало відомо, що "на Мирошниченка напали два п’яних хлопці: 16-річний боєць змішаних бойових мистецтв і його 17-річний друг, торік судимий за пограбування".

Відеокамери з навколишніх будинків і відеореєстратор з машини зафіксували, що вони наздогнали Мирошниченка неподалік його дому. Один із них почав його гемселити руками й ногами. Коли Артем впав, нападник ударив його головою об бетонну плиту…
[посилання], [посилання], [посилання]

Непритомного чоловіка помітила продавчиня з кіоску неподалік. Вона його впізнала, але спочатку пішла до його родичів, які вже і викликали швидку та поліцію.
Старшого нападника затримали наступного ранку. Йому інкримінують умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть — карається позбавленням волі від 7 до 10 років.
Вирішується доля неповнолітнього, який в момент нападу "стояв поруч".
[посилання], [посилання], [посилання]

Водночас голова правління Центру прав людини Тетяна Печончик стверджує — на суді було встановлено, що до побиття активіста причетні обидва нападники.
[посилання]

Це нам підтвердив і брат Артема — Сергій Мирошниченко.
Ба більше — за його словами, спершу Артемові вдалося втекти.
Бити почали, коли наздогнали вдруге — тобто, його свідомо переслідували!
Щоправда, ані на сторінці поліції, ані на сторінці Артемівського суду про це не зазначено.

Барабаш і Баришок — прізвища вбивць Артема Мирошниченка.

• Мотиви нападу

Очільник поліції Бахмута Ярослав Меженний каже, що нападники "безпричинно" почали бити Артема. Потім хотіли його пограбувати, але за неуточнених причин "не змогли забрати сумку". Тож залишили побитого активіста і пішли додому.

Поліцейським нападники пояснили, що "просто хотіли потренуватись".
"Той, хто нападав, був більше п’яний. Він займається боксом і вирішив перевірити свої навички", — розповів Меженний.

Досудовим розслідуванням встановлено:
"Олександр Баришок (другий підозрюваний, якому обрали запобіжний захід – арешт без права застави) та Микола Барабаш (запобіжний захід – домашній арешт), проходили по вулиці Горького. Побачивши Артема, між ним та підозрюваними виникла бесіда: "Хто він та куди йде?". Їх розмову прервала жінка з собакою. Артем пішов далі, а Баришок запропонував побити його, Барабаш погодився. Артем прискорив хід і Баришок наказав Барабашу бігти за ним. Наздогнавши, Барабаш нанес перший удар і Артем впав, вдарившись головою об камінь…"
[посилання]

Потім обидва підозрюваних продовжували бити Артема, постійно кидаючи його головою то об камені, то об тротуар…

На судовому засіданні також зачитували показання одного з нападників — Миколи Барабаша, про те, що Артем Мирошниченко, мовляв, "перший до них звернувся, штовхнув, а потім вони його вдарили". Після побиття Артем, за словами нападника, "продовжував за ними йти", і вони нібито "хотіли віддати йому паспорт та телефон, але Артем не брав".

Тобто, за досудовим розслідуванням виходить, що нападник, котрий забивав до смерті людину — отримав …домашній арешт, а другий нападник, котрий "стояв поруч" — заарештований без права застави.
Дивина "артёмовскоґо суда"!
Ну і за версією досудового розслідування, нападники прямо "дон жуани" — спочатку побили, потім хотіли його пограбувати, але за неуточнених причин "не змогли забрати сумку", але тут же "хотіли віддати йому паспорт та телефон, а він не брав".

Інший підозрюваний Олександр Баришок заперечує, у нього є своя версія події (мовою ориґіналу):
"Когда мы увидели мужчину, я сразу заметил, что он с бородой. Коля предложил его побить, а я ему говорю: "Не надо, он же богослужитель". Но Коля меня не послушал, побежал за ним, я тоже стал бежать за ними. Когда догнал, начал просить его не бить, но он меня не слушал, а только становился агрессивным, на просьбы мужчины не трогать его тоже не реагировал. Потом Коля, взяв мужчину за руку, ударил, мужчина упал и ударился об асфальт. После первого удара, мужчина отключился, мы его облокотили о дерево. Я начал уходить, оборачиваясь, видел, что Коля, как будто отрабатывает на нем удары и лазил по карманам. Потом Коля меня догнал и мы пришли ко мне домой. Я готов ответить за свои поступки, но пусть не вешают на меня всю вину."
[посилання]
ПЕРЕКЛАД:
"Я одразу помітив, що Артем з бородою. Коля запропонував його побити, а я йому кажу: "Не треба, він же богослужитель". Але Коля мене не послухав, побіг за ним, я теж став бігти за ними. Коли наздогнав, просив його не бити, але він мене не слухав, а тільки ставав агресивним. На прохання чоловіка не чіпати його теж не реагував. Потім Коля, взявши чоловіка за руку, вдарив, чоловік впав і вдарився об асфальт.
Після першого удару чоловік відключився, ми його обперли об дерево. Я почав іти геть. Обертаючись, бачив, що Коля ніби відпрацьовує на ньому удари і лазить по кишенях. Потім Коля мене наздогнав і ми прийшли до мене додому. Я готовий відповісти за свої вчинки, але нехай не вішають на мене всю вину."

Досудовим розслідуванням встановлено, що вдома хлопців зустріла мати Баришка. Вона розповідала, що її син був тверезий, а Барабаш п’яний і його рука і берці були в крові. Вона почула розмову підозрюваних, коли Барабаш пропонував Баришку піти "добити" когось. Тобто, вона відразу зрозуміла, що сталося, і ніхто з них не звернувся ні до лікарні, щоб допомогти постраждалому, ні в поліцію, бо її син мав умовний строк. Вони стверджують, що дуже боялися Миколи Барабаша, тому промовчали.

Баришок три місяці навчався в Аграрному ліцеї та був відрахований.
Є доповідна записка, що на уроці української мови написав твір, що хоче бути кілером. Але Баришок говорить, що писав про службу в армії. Він зареєстрований у місті Ясинувата (тимчасово окупована територія "ДНР"), зараз мешкає у Бахмуті, офіційно не працює, періодично буває на непідконтрольній Україні окупованій території у місті реєстрації — в Ясинуватій.

Захисник просив домашній арешт, бо Баришок "доглядає за матір'ю, яка має третю групу інвалідності, один без батька", поки не з'ясовано, чи перебував він на лікуванні у Донецькій психіатричній лікарні та у Барабаша є підстави наговорювати на Баришка.

Похорон Артема Мирошниченка

Брат убитого Сергій Мирошниченко не вірить у версію поліції про випадковий напад і вважає, що на Артема напали через його проукраїнську позицію та україномовність зокрема.
„— Одна жінка чула крики нападників, коли вони почали чіплятися до брата. Той їм щось відповів і вони голосно запитали: "А ти можеш на нармальнам язикє ґаваріть?!"…“

За словами Сергія, ця жінка — єдиний свідок трагедії — пізніше відмовилася від своїх слів, у поліцію йти відмовляється, оскільки боїться помсти.
„— Немає сумнівів, що причиною нападу стала саме українська мова — підсудний забажав перекладача з української на першому засіданні. Це перший факт. Потім його захисниця сказала, що мову він знає, але сама говорила під час засідання весь час тільки російською…“

Слова Сергія підтверджує Оксана Болотюк, начальниця відділу Бахмутського бюро правової допомоги, керівниця ГО “Бахмутська ліга правозахисників”. Вона каже, якщо жінка все ж дасть показання, буде додана інша стаття.
„— Її показання кардинально вплинули б на цю справу. Ми би розуміли, як нам далі діяти. Для нас дуже принципово довести, що це напад саме на українців, які бережуть свою мову на Донбасі…“
[посилання], [посилання]

Олександру Баришку обрали запобіжний захід — 60 днів тримання під вартою. Вчора мало відбутися ще одне судове засідання, на якому мали обрати запобіжний захід Миколі Барабашу, але повідомили про "замінування зали суду", тому судове засідання перенесли.

Остаточну крапку у цій історії поставить слідство.
Наразі офіційні органи заперечують версію, що Артема Мирошниченка вбили через українську мову.

Проте, на цю версію вказують неофіційні джерела. Наразі Сергій Мирошниченко шукає свідків, які могли бачити його брата та нападників в день трагедії. Зокрема, йдеться про людей, які були в той час на зупинці (попередньо 4 людини), авто з відеореєстраторами, які стояли або їхали в в районі по вулиці Горького, в районі зупинки тролейбуса “вул.Шевченка", поштового відділення #7 близько 21:00.
[посилання]

© «По той бік новин»

Просто не вкладається в голові: ХХІ століття, Українця в Україні вбито за українську мову.
В якій країні Світу таке можливо?

„Вбиті за українську мову…“
Вбитий за українську мову…

1 коментар до “Артем Мирошниченко: що відомо по справі і до чого тут мова?

  1. Сповіщення: Вбитий за українську мову… – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.