Перейти до контенту

Василь Вишиваний — невідомі раніше світлини

✠ Василь Вишиваний ✠
невідомі раніше світлини

 
Вільгельм фон Габсбурґ — Василь Вишиваний
10.Ⅱ.1895 — народився Василь Вишиваний (Австрійський Ерцгерцоґ Вільгельм Франц Йозеф Карл фон Габсбурґ-Лотрінґен) — неординарний учасник українського національно-визвольного руху.

Центральний державний архів вищих органів влади та управління України з цієї нагоди підготував до публікації цифрові світлини, відтворені з ориґінальних неґативів.
До уваги Вельмишановнього Панства — невідомі раніше світлини Ерцгерцоґа Австрійського Вільгельма фон Габсбурґа-Льотрінґена під час його побуту в Україні.ЦДАВО України припускає, що перші шість світлин зафіксували події кінця травня — початку червня 1919 року, про що згадував сам Василь Вишиваний у автобіоґрафії (ЦДАВО України. Ф. 1075. Оп. 4. Спр. 18а. Арк. 11).
Василь Вишиваний — МЕМУАРИ

Окрім Василя Вишиваного на світлинах можна розпізнати Петра Шекерика-Дониківа (фото 3-5), який супроводжував його під час перебування в Карпатах.
✠ Гуцульська подорож і Перша Світова війна Ерцгерцоґа Вільгельма фон Габсбурґа
❖ Найвидатніший Гýцул Петро Шекєрєк-Доників

На двох останніх світлинах зображені Василь Вишиваний та Всеволод Пéтрів під час огляду українських військ Головним Отáманом Симоном Петлюрою та Євгеном Петрушевичем з нагоди свята 1 листопада 1919 року в Кам’янці.

На жаль, неґативи не було атрибутовано та досі не встановлено їх належність до особового фонду Івана Огієнка. Тому ЦДАВО України просить дослідників підтвердити або спростувати ці припущення ([email protected]).
ЦДАВО України дякує за допомогу Державному центру збереження документів НАФ.

Першоджерело публікації:
© Центральний державний архів вищих органів влади та управління України
© ЦДАВО України