Відкриття виставки
✠ „Українське військо: 1917—1921“ ✠
В День Збройних Сил України в столиці України запрацює виставка „Українське військо: 1917—1921“.
6 грудня 2019 о 13:00 Український Інститут Національної Пам’яті запрошує на відкриття виставки „Українське військо: 1917—1921“.
(Київ, вул. Хрещатик біля Головпоштамту)
Виставка „Українське військо: 1917—1921“ розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917–1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.
На відкриття виставки запрошені ветерани і волонтери, політики, культурні і громадські діячі.
Виставка „Українське військо: 1917—1921“ експонуватиметься протягом місяця.
Одним з найважливіших атрибутів Державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні Сили. Сьогодні Армія стримує ворога на сході України, а також Захисники України готові до виконання поставлених завдань скрізь, де в цьому виникне потреба.
100 років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим, адже молодій Державі — Українській Народній Республіці — з перших і до останніх днів існування доводилось боротися з аґресією сусідів. У вирі боротьби формувалося військо Української Революції 1917–1921 років. Дієва Армія Української Народньої Республіки увібрала в себе національні традиції минулих епох, але при цьому військо постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.
Детально про це розповідає нова виставка Українського Інституту Національної Пам’яті „Українське військо: 1917—1921“, яка відкривається:
6 грудня 2019
13:00
Київ, вул. Хрещатик біля Головпоштамту
✠ „Військова еліта Української Революції 1917—1921“
Виставка „Українське військо: 1917—1921“ розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.
„— Виставка переконливо демонструє, що під час Української Революції 1917—1921 років. Україна мала своє справжнє регулярне військо — з командуванням, офіцерськими кадрами, родами військ, одностроями, знаками розрізнення та всіма іншими необхідними атрибутами. Це спростовує старі та нові тези російської пропаганди, нібито в Україні воювали тільки сільські отамани і якісь "банди петлюрівців". Українське військо зберігало високу боєздатність, про що переконливо свідчить його участь у перманентних бойових діях протягом кількох років“, — говорить заступник Голови Українського Інституту Національної Пам’яті Володимир Тиліщак.
„— Символічно, що саме 6 грудня ми відкриваємо виставку „Українське військо: 1917—1921“. Адже в цей день ми не тільки відзначаємо День Збройних Сил України, але й ювілей 100-річної давнини — початок легендарного Першого Зимового походу Армії УНР. В ході якого впродовж п’яти місяців українське військо пройшло з боями близько 2,5 тисяч кілометрів, провівши близько 50 успішних боїв. Тож ця виставка є даниною пам’яті українським героям, які боролися за Незалежність України в 1917—1921 років, а також спрямована на вшанування сучасних захисників, які нині відстоюють Незалежність і територіальну цілісність України“, — відзначив керівник наукового управління Українського Інституту Національної Пам’яті Ярослав Файзулін.
На відкриття виставки запрошені ветерани і волонтери, політики, культурні і громадські діячі.
Зокрема:
— Володимир В’ятрович — історик, народний депутат України, Голова Українського Інституту Національної Пам’яті у 2014-2019 років;
— Євген Пінак — історик, автор виставки;
— Ярослав Файзулін — керівник Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Українського Інституту Національної Пам’яті;
— Володимир Тиліщак — заступник Голови Українського Інституту Національної Пам’яті;
— Артур Орленов — художник-баталіст, автор картин присвячених подіям Української Революції 1917—1921 років;
— Ігор Гордійчук — Герой України, генерал-майор, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна;
— Олег Грунтковський — генерал-лейтенант, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України;
— Олександр Терещенко — заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб;
— Володимир Бородянський — Міністр культури, молоді та спорту України;
— Руслан Стефанчук — Перший заступник Голови Верховної Ради України.
Виставка „Українське військо: 1917—1921“ експонуватиметься протягом місяця.
© Український Інститут Національної Пам’яті
Можливо, це остання державницька виставка Українського Інституту Національної Пам’яті, присвячена Першим Визвольним Змаганням і Українській Революції 1917–1921 років. Історія, як відомо, циклічна, тож, як і 100 років тому, Україна на порозі втрати Державності й Незалежності…
УІНП теж, вочевидь, зміниться.
Режим Зє-колаборантів наказом свого "кабміну" призначив новим керівником УІНП …дослідника міфології та "релігіознавця" Антона Дробовича.
Дробович вважає, що УІНП "має займатися не лише українцями, а і національними меншинами". Також доволі неоднозначною є його позиція щодо Другої Світової війни.
У 2015 Дробович виступав проти створення Українського інституту книги.
Одним словом, про національну пам‘ять можна забути. Україну знову штовхають в обійми "русскоґо міра".
Ймовірно, буде нанесено удар по декомунізації.
Скоріше за все будуть згорнуті всі програми по УПА та Українській Революції 1917—1921 років (Перші Визвольні Змагання).
Слід зазначити, що ексчільник Українського Інституту Національної Пам’яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook прокоментував призначення: "Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам'яті. Чергове неправильне кадрове рішення уряду в гуманітарній політиці. Це вже не помилка, а розворот в інший бік. В національній пам'яті може не лишитися місця для України та Українців".
Втім, Володимир В'ятрович буде одним з тих, хто відкриє виставку.