Перейти до контенту

✠ „Військова еліта Української Революції 1917—1921“

Військова еліта Української Революції
1917—1921

 
Український Інститут Національної Пам’яті підготував серію арт-постерів „Військова еліта Української Революції 1917—1921“.
12 постерів з видатними військовими діячами доби Визвольних Змагань були презентовані до Дня Захисника України 13 жовтня 2018 року в рамках фестивалю “Історія:UA” і є продовженням арт-серії „ВОЇНИ. Історія українського війська“.


 

До арт-серії входять 12 постерів із зображенням видатних Українців, легендарних старшин, які стояли біля витоків Української Армії доби Перших Визвольних Змагань. Серед них — представники всіх родів військ — від піхоти до кінноти, від військово-морської фльоти до військово-повітряної фльоти, що спільно пройшли горнило Визвольних Змагань:
Євген Коновалець, Петрó Болбочáн, Дмитро Вітовський, Марко Безручко, Всéволод Пéтрів, Олександр Удовиченко, Михайло Омелянович-Павленко, Олекса Алмáзів, Михайло Білинський, Петрó Франкó, Христина Сушкó, Василь Тютюнник.

„Військова еліта Української Революції 1917—1921“

Справжня Військова еліта ⅠВизвольних Змагань!

„Військова еліта Української Революції 1917—1921“
Український Інститут Національної Пам’яті
► ЗАВАНТАЖИТИ АРТ-СЕРІЮ ◄
„Військова еліта Української Революції 1917—1921“

Ідею арт-плакатів Український Інститут Національної Пам’яті втілив спільно з освітньою платформою “Експертний Корпус”.
Графічно портрети втілив художник Михайло Дяченко, відомий своїми роботами над серіями плакатів із зображенням сучасних військових, волонтерів та бранців Кремля.
Науковим консультантом серії виступив відомий реконструктор Владислав Куценко.

— “Ця ідея виникла від "безвиході". Можна досхочу розповідати про героїв Української Революції, але якщо ти не можеш показати, як вони виглядали, "бо не збереглися світлини", "немає якісних фото" — це марна справа в нашій супервізуальній ері. Усі постаті, які отримують популярність, мають своє сучасне візуальне втілення — чи то Людина-Павук, чи Микита Кожум’яка”, — пояснила одна з координаторів “Експертного корпусу” Настя Сніжна.

Дійсно, в сучасну добу будь-які герої фільмів і коміксів мають своє візуальне втілення. Нині все сприймається візуально.
Відтак, тим паче наші справжні Герої Визвольних Змагань мають бути візуально втілені, і ця арт-серія постерів є файним започаткуванням.
Героїв потрібно знати в обличчя!

Як інформує прес-служба УІНП, арт-плакати “Військова еліта Української революції 1917-1921 років” стали продовженням серії проектів Інституту, присвячених темі війська та військовим традиціям.
Раніше широкій громадськості була презентована арт-серія постерів „ВОЇНИ. Історія українського війська“, яка розповідає про історію військових формувань на теренах України від часів Київської Русі до сьогодення, та проводилась виставка постерів цієї арт-серії в столиці й по Україні. Крім того, друковані постери було поширено серед військових частин і навчальних закладів.
Нова серія так само створена для поширення серед військових частин і навчальних закладів.

Арт-серія „Військова еліта Української Революції 1917—1921“ безкоштовно розповсюджується серед шкільних і вищих та військових навчальних закладів, для цього необхідно звернутись до Українського Інституту Національної Пам'яті з відповідним запитом.
Постери можуть бути розміщені на стінах в клясах і авдиторіях навчальних закладів та використовуватись для виставок.
Арт-серія, на жаль, не для комерційного розповсюдження і тому в продажу її немає і не буде.
Постери мають упакування, також їх зручно розмістити в тубус для зберігання.

Презентація арт-серії „Військова еліта Української Революції 1917—1921“ відбулась в День Захисника України 13 жовтня 2018 року в Києві в рамках фестивалю “Історія:UA”.
Також у рамках фестивалю відбулась презентація дитячої настільної гри “УПА — відповідь нескореного народу”, книги “Усна історія українсько-російської війни”, світлового шоу “Історія українського війська” і проекту “Відеоісторія” (проекти “Як творилася держава. Українська Революція 1917-1921” та “За що боролася Українська Повстанська Армія”).

„Кожен громадянин має удосконалювати себе і свою країну“ — підкреслює Михайло Дяченко.

Вельми талановитий художник!

Серію „Хрещені вогнем“ можна переглянути на портфоліо художника:
„Хрещені вогнем“ — „Baptized in fire“
Наступна серія „Громовержці“, присвячена воякам Запорожської 55 окремої артилерійської бригади:
„Громовержці“
Також доволі цікавим є альбом, присвячений Україні:
„Ukraine“
Портфоліо Михайла Дяченка
Фейсбук Mykhailo Diachenko
Сторінка у Facebook «Mykhailo Diachenko Art»
 

7 листопада 2018 року Український Інститут Національної Пам’яті та “Експертний корпус” оприлюднили арт-серію „Військова еліта Української Революції 1917—1921“ для широкого загалу і надали можливість безкоштовного завантаження постерів у повній роздільності.
Завантажити арт-серію „Військова еліта Української Революції 1917—1921“ у якості для перегляду, друку та поширення можна за вказаним посиланням.

Організатор проекту: Український Інститут Національної Пам’яті.
Художник: Михайло Дяченко.
Історична консультація: Владислав Куценко, Володимир В’ятрович, Ярослав Файзулін, Сергій Рябенко.
Над серією працювали: Юлія Курилюк, Юлія Капшученко-Шумейко, Анастасія Швайко, Роман Кулик, Аліна Карбан, Тетяна Швидченко, Олена Халімон, Микола Веприк.

Матеріял укладався з відкритих джерел.
„Військова еліта Української Революції 1917—1921“ — Український Інститут Національної Пам’яті
© УІНП © Михайло Дяченко © ГО “Експертний корпус”
© Український Інститут Національної Пам’яті
© Український Інститут Національної Пам’яті

Титульний постер містить роботу художника Михайла Дяченка з арт-серії „Військова еліта Української революції 1917—1921“.
Титульний постер цієї публікації має ілюстративний характер без мети комерційного використання.
З ґречною вдячністю і повагою до творця чудових постерів.

 

Укладач матеріялу і постерів:
© Dem'än Dzüba
2018.Х.31
© «Porohivnyçä»