Перейти до контенту

„Europe! Wake up!“

„Europe! Wake up!“

 
Велика Війна триває…
Здавалося б, на третій рік війни, після чисельних терактів та відвертих погроз з боку Москви, Європі вже час би було й прокинутись від летаргічного сну, яким Європа забулась після падіння Берлінського Муру, вважаючи, що з кінцем Холодної війни та з крахом Совєтського Союзу нарешті завершилось протистояння з Совєтською Імперією Зла.
Проте, Європа чи-то спить, чи-то осліпла та оглухла… Чи боїться…
Європейці, схоже, перебувають у світі усталених вже за останнє століття стереотипів та ілюзій:
"mystery russian soul, рашн зіма, рашн водка, міщька-балалайка, Москау, Путін і Распутін!"
Здається, Європа анітрішки не зробила висновків з уроків Історії…


 
Втім, про уроки Історії — це окрема, тривала й невичерпна тема для розмірковувань.
Поговорімо про сьогодення.

Отже, Європа спить, європейці перебувають в ілюзії відносної безпеки та не бачать для себе суттєвих загроз з боку Москви.
А дарма!

Ніхто у Світі, і зокрема в Європі навіть не замислився, чому Світ так змінився після терактів 9\11, коли в Кремлі з'явився, о, соупадєніє, "вєлікій чєкіст" Путін.
"Who is mr. Putin?" — зацікавлено запитували один у одного в усьому Світі.
"Смєлый чєкіст!" — підкреслював кремлядський карлік після нахабного теракту 9\11, зголосившись очолити "борьбу с тєррорізмом" та закликавши "мочіть в сортірах".

Все ще впевнені, що зухвалу атаку на Міжнародний Торговий Центр в Нью-Йорку та знищення двох хмарочосів — символів Америки — здійснили дикі таліби в драних штанцях з автоматами калашнікова? Ну-ну…
Згадайте, як "радовалось насєлєніє" пост-совка та захлинались тодішні "кісєлёвы"!
Здається, 9\11 було найбільш вдалою спецоперацією КҐБ-ФСБ…

А далі почалась ретельна підготовка до війни. До продовження Великої Війни!
"Мы міравой пожар войны раздуем!" — пригадуєте головне гасло большевіков і чєкістів 1917 року?

І непомітно цей "міравой пожар войны" роздмухався з початку ХХІ століття.
Та так, що вже й не питають тепер "Who is mr. Putin?"
Бо Українці вже знають, що то Хуйло звичайне, а Світ закляк з переляку!

Чом перелякались? Від несподіванки? У-ті, пусічки!
Так Кремль вже ось 100 років поспіль веде цю Велику Війну!
Саме Россійская Імпєрія роздмухала І Світову війну, СССР і Третій Райх разом почали ІІ Світову війну, Холодна війна…
А ще ж були Фінляндія, країни Балтії, окупація половини Європи після 1945, Угорщина, Чехо-Словаччина, купа локальних війн за участі СССР в усьому Світі протягом ХХ століття, від Африки до В'єтнаму, від Латинської Америки до колишньої Югославії…

Впав Берлінській Мур? Крах СССР? І що змінилось? Імперія Зла пощезла?
Низка локальних війн по периметру пост-совєтських кордонів: "Пріднєстровьє" в Молдові, "Абхазія" та "Южная Осєтія" в Грузії, Ічкерія, Карабах…
У 2008 році РФ (Россія Фашистська) напала на Грузію!
Вже стало зрозуміло, що Україна буде наступною…

Світ і Європа мовчали…

Україна і Сирія…
Європа мовчала... І знову мовчить…

Россійсько-фашистські терористи збивають пасажирський лайнер МН-17 над окупованими теренами сходу України, гинуть три сотні людей з усього Світу, в тому числі 80 дітей…
Європа і Світ мовчать…

Ядерні бомбардувальники РФ (Россії Фашистської) зухвало кружляють над Європою та погрожують.
Тиша — Європа мовчить!…

Низка терактів по всій Європі! Мігрантська криза.
Брюссель, Париж, Ніцца, Берлін, Стамбул…
Кривава бійня в Алеппо…

Європа і Світ мовчать…
Агов, час прокидатись!
Europe! Wake up!


Ну, гаразд, європейські політики бояться розлютити "россійскоґо мєдвєдя", а частина європейських політиканів та всілякі праві й ліві партії взагалі відкрито співпрацюють з Кремлем.

А що ж самі Європейці?
Дозвольте, деякі власні спостереження.

Попри дійсно кривавий 2016 рік, наприкінці року було цікаво спостерігати, як на РФ (Россію Фашистську) потягнулись десанти європейців — музиканти, співаки, актори, художники та інші інтеллектуали.
Ні, мова не про марґінес на кшталт "народноґо артіста" Жоріка Пєрдієва чи реднека Стівена Сіґала з усілякими припудреними Софі Лорен та іншими любителями Москви, "таінствєнной русской души" та "русской зімы", тощо.
Бізнес, джаст бізнес!

Як відомо, для більшості музикантів, співаків та акторів "творчєство і музыка внє палітікі", і навіть якщо імперія-аґресор буде вбивати громадян їх країни пачками, ці "дєятєлі культуры", ці "ґлобалісти-конформісты" та "ґолубі міра" все одно будуть шастати до Москви, щоби похизуватись на сцені "Бальшоґо Крємлёвскоґо Дворца", отримати якийсь там "залатай самавар" чи ще якусь "калошу", а може навіть і нагороду з рук самого Плєшенфюрера!
Мабуть приблизно так до Третього Райху їздили десь у 1938 році…

І вже можна закрити очі на так званих "русскаґаварящіх укрАінскіх пєвцов", але ж вражає безпринципність та сліпота Європейців!

Як може відома нідерландська євроденс-група «2 Unlimited» після збитого кацапами МН-17 їхати з новорічними концертами до РФ, та ще й у Ростов-на-Дону, буквально під самісінькі окуповані терени України, буквально туди, де вбили сотні підданих Королівства Нідерландів ті, для яких цей "новоґодній концерт"?! Буквально в півсотні кілометрів від Ростова-на-Дону вже розташовані бази військ РФ, звідки перекидуються окупаційні війська РФ на окупований схід України! Буквально поруч той самий кордон України, де зовсім недавно війська РФ обстрілювали Україну, показуючи в першу чергу Європі "Вот так будєт і с вамі, ґєйропцы!"
Але ж ні, продюсери відомої й популярної чверть століття групи вирішили приїхати саме в Ростов-на-Дону, бо ж "в Россіі нас любят"! Краще б ви тур Латинською Америкою продовжували… Куміри дитинства зруйнували себе вщент після такого… На жаль, соліст «2 Unlimited» Рей Слеїнґаард не має принципів… (На щастя, солістка цього гурту Аніта Дот покинула його якраз перед цією ганьбою, не витримавши деспотії як з боку продюсера, так і з боку партнера, якого вважала другом.)

І це не один приклад.
Ціла когорта популярних у 80-90-ті роки минулого століття західних виконавців залюбки їдуть на РФ з концертними турами, попри те, що вже навіть ядерні бомбардувальники РФ кружляли над Європою!
Але ж їм чомусь важливо порозважати кацапів!
Dr.Alban взагалі не вилазить з РФ!
А «Scooter» та їх соліст-наркоша H.P.Baxter катаються в окупований Крим і наголошують що "Крим россійскій", бо Кремль по самі вуха завалив альбіноса Бакстера баксами і коксом!
І таких західних зірок можна довго перераховувати…

Натомість, Мадонна або Мобі з початком війни не їздять на РФ з концертами і постійно наголошують, що РФ це аґресор, котрий загрожує Світові, Лейн МакРей з «La Bousche» пише пости у себе в фейсбуці на підтримку України.
А шведський співак E-Type взагалі постійно троллить москалів: "— Privet, menya zovut E-Type! В кліпі „Russian lullaby“ я троллив россіян, показавши у дитячій книжечці негативного героя як россійського ведмедя, а позитивний герой був в українській вишиванці! І взагалі, українському борщу я присвятив пісню „Borsch“! А ще я придбав невеличку субмарину, в камбузі готую друзям український борщ і буду охороняти морський кордон Швеції від россійський підводних човнів, бо Россія це окупант! Na zdorovye!"
Але деяким "какая-разніца", "в Рассіі нас помнят і любят"
Що це, жага до грошей та спроба утримати сумнівну популярність серед кацапів?
Агов, чуваки, кацапи слухають "русцкій шансон"!

Чому у вас, Європейці, не виникає бажання їздити з концертами до України?
Страшно? "У ніх вайна"? От бідося! А хто ж цю війну проти України веде? А як щодо підтримки України — благодійний концерт, кошти на допомогу пораненим Захисникам України, котрі прикривають собою не лише Україну, але й Європу!?
Ой, та про що це я…

Втім, як зазначено в епілозі, Європейці, схоже, перебувають у світі усталених вже за останнє століття стереотипів та ілюзій:
"mystery russian soul, рашн зіма, рашн водка, міщька-балалайка, Москау, Путін і Распутін!"

Інша цікава європейська подія, тісно пов'язана з історією та країною Совєтів.
В титульній ілюстрації цієї публікації на постері зображений Тінтін — легендарний юний репортер з Брюсселю.
88 років тому в Бельгії вийшов перший у світі комікс про пригоди юного брюссельского репортера Тінтіна і фоктер'єра Мілу.
Для Європи це значна подія, бо не одне європейське покоління виросло на коміксах Ерже «Пригоди Тінтіна».
А ось на пост-совєтському просторі Тінтін маловідомий, позаяк в СССР був суворо заборонений і Тінтін, і, власне, сам жанр коміксів. Це сталось опісля того, як свою першу пригоду юний репортер розпочав 10 січня 1929 року, рівно 88 років тому, з подорожі до Совєтської Росії. Перший альбом «Пригоди Тінтіна» — «Тінтін в Країні Совєтів» першим у Європі розповів дитячій і дорослій авдиторії про злочини більшовиків і сталінського режиму, зокрема, про Голодомор!…
Уявляєте!!!
Першим Європі про злочини чєкістів розповів мальований хлопчик-репортер! В дитячому журналі!
Москва так розлютилася, що решту життя художник Ерже був змушений постійно спростовувати звинувачення кацапів і кремлівських посіпак в "фашизмє, нацизмє, расізмє, антісємітізмє", а свого першого чорно-білого альбома «Тінтін в Країні Совєтів» Ерже взагалі зрікся й заборонив перевидавати за свого життя!
По завершенню ІІ Світової війни Кремль вимагав посадити художника за ґрати, звинувативши в нацизмі!
Кремль добряче попсував життя бельгійському ілюстратору…

Саме зараз в Бельгії відзначають вихід кольоризованого перевидання першого альбому Ерже «Тінтін в Країні Совєтів».
Хоча чорно-білий альбом таки був перевиданий у 1990-ті роки, проте з нього було видалено одну сторінку, на якій розповідалось про Голодомор! Цього разу всі сторінки на місці й кольоризовані.
Для Бельгії і Європи кольоризація і перевидання першої подорожі Тінтіна це справжня подія!

І в ці дні, так само, як і у 1930 році, коли було завершено публікацію пригоди в дитячому журналі, Брюссель влаштовує шоу з прибуттям репортера Тінтіна з Совєтської Россії додому. Для цього наймається актор, їдуть до Москви зробити декілька фотокарток для репортажів — а через 88 років це короткі відеозвіти, а далі створюється перформанс з прибуттям потягом на центральний вокзал Брюсселя, після чого герой рушає до Королівського Палацу на Ґранд Плаза Брюсселя звітувати перед шанувальниками про поїздку.

Іронія пригод Тінтіна в країні Совєтів полягає в тому, що за ці 88 років геть нічого не змінилось, і ситуації та світова атмосфера з застиглим дзвоном Великої Війни, геть не змінились!
Тінтін 1929 року відправився до потонувшої в крові Совєтської Росії.
Тінтін 2017 року відправився до РФ (Россії Фашистської), котра вже 100 років поспіль топить Світ в крові…
І, судячі з відеозвітів про поїздку сучасного Тінтіна до Москви, "красная сталіца" мало змінилась — той же Кремль, барел'єф Лєніна в метрополітені на всю стіну, густий дим труб з заводів над столицею Мордора, звичні нам мєнти в шапках-ушанках, совєтські "Жиґулі" на дорогах, хіба що додались деякі сучасні елементи…

Організатори шоу, звісно ж, дотримуються здебільшого того пригодницького духу, створеного художником Ерже 88 років тому, але знову ж, відчувається ось цей притаманний європейцям романтизм та ілюзії щодо Росії!
Організатори подорожі сучасного Тінтіна навіть не намагаються зробити хоч який акцент на тому, що герой знову потрапляє у все ту ж криваву імперію Совєтів, і ніякого романтизму в цьому немає. На першому відеозвіті помітно, як перелякано виглядає юнак-актор, якого привезло в Москву, як хлопець дивиться на тої їх кацапський бруд навколо та похмурі морди кацапів…
Юнака відверто жаль…

Проте, чисельні масс-медія та фан-сторінки «Пригод Тінтіна», схоже, зовсім втратили той акцент, який передавав художник Ерже у своєму першому альбомі — юний репортер потрапив у відверто ворожу і небезпечну для всього Світу країну! Тінтіна постійно намагались вбити, навколо юнак бачив лише горе, страждання, зубожіння і вмираючих з голоду дітей…

Організовуючи шоу на честь перевидання першого альбому, у 88 річницю виходу та до сотої річниці початку значних історичних подій, можна було акцентувати увагу на незмінній кровожерливій політиці Кремля, на незмінних загрозах Світові від кривавої Імперії Совєтів і передати те, що зміг 88 років тому передати Ерже!
А не захоплюватись "Москау, ля Русіа" та "романтíк"…
Ох, ці франкомовні бельжí…

Після терактів в Брюсселі теж висновків не зробили…

Може, все ж таки з'явиться нарешті справжній Тінтін і розповість знову Світові та Європі за злочини Кремля?
І, може, все ж таки, Європа нарешті прокинеться?
Тим часом Велика Війна триває…

© Dem'än Dzüba
2017.І.10
© «Porohivnyçä»

6 коментарів до “„Europe! Wake up!“

 1. Сповіщення: «Тінтін в Країні Совєтів» або Тінтін — бельгійський Бандера – Порохівниця

 2. Jewgenia Komarova

  Скажу теж з власного досвіду : європейці, по-перше, більш за все бояться війни. Вони не хочуть і не будуть воювати не те що за "якусь" Україну, про існування котрої до початку останнього Майдану навіть не здогадувалися, але й самі за себе...В чому російська пропаганда має рацію, так це в тому, що ніяких "загальнолюдських" цінностей у сьогоденній Європі не існує, а існують тільки цінності суто матеріальні та егоїстичні. По-друге, "класична" Західна Європа завше домовлялалася з "російським ведмедем" через голови та за рахунок "другосортних", тобто східних, піденних та центральних європейців. По-третє, антиамериканізм в Європі розповсюджений не менше, ніж у Росії, і росте він на тому самому грунті, що й російський : ненависть до благодійника та заздрощі...Коротше кажучи : український спротив європейців дратує не менше, ніж росіян, бо заважає їхньому спокою та вигідному бізнесу с Росією. Україна потрібна Європі лише як "буферна зона" між нею та Росією - навзамін Польщі, яка відігравала цю трагічну та невдячну роль на протязі двох минулих сторіч. Українці мають усвідоміти, що друзів у них немає - ні на сході, ні на заході, ні на півдні, на на півночі...

  1. Andriy

   Але самотужки з такою великою імперією як Раша, при тому що частина населення окацапчена, Україна без союзників, самотужки не витягне.

   1. Dmytro Dzyuba

    Цілком згоден!
    Зараз Історія циклічно повторюється, тож, у нас попереду те, що ми вже проходили сотню років тому, з поправкою на час та епоху.
    Ось тільки сто років тому на теренах України було всього мільйон кацапів, а зараз до 11 мільйонів, і половина Українців скацаплені! Як за таких умов протистояти кацапській імперії самотужки, коли свідомих Українців не так і багато — невідомо...

 3. Сповіщення: Велика Війна триває… – ПОРОХІВНИЦЯ

 4. Сповіщення: «Порохівниця» — 2017 – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.