„Історія України“
підручник для 10 класу
«Порохівниця» згадується в новому шкільному підручнику „Історія України“ для 10 класу, що рекомендований Міністерством освіти і науки України. В розділі „Культура в роки Другої Світової війни“ на 251 сторінці в посиланні на зовнішні інтернет-джерела міститься лінк на публікацію „Пісні Української Повстанської Армії“.
Вельми приємно бачити, що недарма створюється контент «Порохівниці».
Хочеться вірити, що в майбутній редакції шкільного підручника „Історія України“ для 10 класу будуть згадані й „Пісні Леґіону Українських Січових Стрільців“ — адже ці дві добірки патріотичних пісень національних Визвольних Змагань нерозривно пов'язані.
Окрім того, «Порохівниця» містить вдосталь інших цікавих освітніх і дослідницьких матеріялів на історичну тематику, позбавлених совєтсько-постсовєтських псевдоісторичних кліше. Тож, не соромтесь, вельмишановні укладачі підручників, педагоги, особливо вчителі історії — «Порохівниця» містить багато цікавих матеріялів і контент постійно поповнюється.
Деякі вчителі радо користуються матеріялами «Порохівниці» для дидактичних і методичних робіт, презентацій, рефератів і навіть для захисту аттестацій і дисертацій! Декілька обласних наукових бібліотек також рекомендують «Порохівницю» в списках рекомендованих просвітницьких інтернет-ресурсів історичної тематики, та використовують наші матеіряли навіть для виставок.
Вельмишановне панство, ласкаво просимо на «Порохівницю»!

«Порохівниця» знаходиться серед рекомендованих освітніх сайтів в електронній енциклопедії «Україніка» Національної Бібліотеки України імені В.І.Вернадського Національної Академії Наук України.
Також для освітян «Порохівниця» містить розділи Прислів'я і приказки та Цитати відомих Українців.
Хоча наш сайт лиш другий рік як започаткований, і він не лише освітній, а створювався як майданчик для висвітлення всього нашого рідного, українського, тому й має «Порохівниця» гасло „Свої для своїх про своє!“
Основна тематика публікацій — історія України.
Позаяк вдалось погортати підручник „Історія України“ для 10 класу, варто познайомити з ним вельмишановних читачів та рекомендувати електронну версію для домашнього онлайн\оффлайн навчання Ваших школяриків.
«Історія України»
(рівень стандарту)
підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти
• автори: І.О.Бурнейко, Г.М.Хлібовська, М.Є. Крижановська, О.В.Наумчук
• Видавництво: © ТОВ “Астон” Тернопіль
• Рік видання: 2018
• Сторінок: 256
• Формат файлу: pdf
➔ Електронна версія підручника „Історія України“ для 10 класу (pdf)
Підручник „Історія України“ для 10 класу, що перед вами, укладено відповідно до програми для роздільного вивчення курсів історії України та всесвітньої історії. Базовий текст підручника, його методичний апарат, добірка джерел, ілюстрацій тощо сформовані таким чином, щоб максимально сприяти впровадженню компетентнісного та різнорівневого підходів до навчання. Кожен параграф підручника розпочинається з теми, під якою вміщено завдання для актуалізації опорних знань. Його зміст згруповано за трьома пунктами. На початку кожного пункту розміщено базову інформацію. Вона написана в зручному для розуміння стилі й містить найсуттєвіші факти з історії. Під кожним пунктом розміщено репродуктивні запитання — по одному до всіх трьох абзаців пункту. Крім того, до кожного з пунктів підібрано матеріали, що, з одного боку, забезпечують поглибленіше вивчення теми, а з іншого — через систему аналітичних і творчих завдань (завдання, позначені зірочкою, — підвищеної складності) допомагають у реалізації компетентнісного підходу до навчання.
Робота з першоджерелами, біографічними довідками, картами із завданнями до них дасть змогу ефективніше готуватися до ДПА та ЗНО. Під час критичного аналізу минулого можна дійти різних висновків — головне, щоб вони мали під собою надійну основу з історичних фактів та обґрунтувань. В окремих параграфах є орієнтовні матеріали для практичних робіт. На початку таких параграфів, праворуч від теми вміщено відповідну піктограму: [р] , наприкінці параграфа поруч такої ж піктограми подано узагальнююче завдання до практичної роботи. Крім того, наприкінці параграфа є також рубрики „Коли в Україні“ із матеріалами для синхронізації знань про події з минулого України та інших країн світу, „інтернет“ („internet“) із адресами корисних інтернет-ресурсів та „Підсумуйте свої знання“ із запитаннями і завданнями на закріплення вивченого матеріалу.
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України
Право для безоплатного розміщення підручника в мережі Інтернет мають:
© Міністерство освіти і науки України
© Інститут модернізації змісту освіти
Джерела інформації:
© Інститут модернізації змісту освіти
© «Уроки онлайн»
© «Pick»