Перейти до контенту

2

«КОЛГОСП ТВАРИН»
актуальні нині цитати

 
«Колгосп Тварин» — повість-антиутопія Джорджа Орвелла, написана у 1943—1944 роках, вперше видана 17 серпня 1945 року.
Нині, не просто актуальна, як перший твір, присвячений Голодомору й терору совєтських окупантів в Україні, але з огляду на події сьогодення, актуальність твору Орвелла є ще більш нагальною.
Читаючи вже клясичну повість «Колгосп Тварин», сучасний читач зможе побачити не лише сатиру на сталінізм та совєтський режим, але навіть зустріти такі знайомі нині для України елементи, як зелений прапор скотів з рогом і копитом, схожим на серп і молот, та й ім'я "найвеличнішого вождя" Наполеона нині звучить доволі знайомо!
Джордж Орвелл навіть не гадав, що напише свою казку «Колгосп Тварин» не лише про совєтський сталінізм, але й вгадає події, що відбудуться в далекому майбутньому, в Україні, у квітні 2019-го…

...продовжувати читання "«КОЛГОСП ТВАРИН» — актуальні нині цитати"

1

«КОЛГОСП ТВАРИН»
анімація і радіопостановка

 
«Колгосп Тварин» («Animal Farm») — повість-антиутопія Джорджа Орвелла, написана у 1943—1944 роках, вперше видана 17 серпня 1945 року.
Перший твір, присвячений Голодомору й терору совєтських окупантів в Україні, приніс Орвеллу світову славу й одразу став клясикою, ось тільки, не зовсім бажаною…
Дуже незручною виявилась ця повість-антиутопія як для Москви, так і для Західного Світу…
«Колгосп Тварин» — весь Світ ним спантеличений вже 75 років.

...продовжувати читання "«КОЛГОСП ТВАРИН» — анімація і радіопостановка"

5

George ORWELL
«КОЛГОСП ТВАРИН»

 
«Колгосп Тварин» — повість-антиутопія Джорджа Орвелла, написана у 1943—1944 роках, вперше видана 17 серпня 1945 року.
Нині, не просто актуальна, як перший твір, присвячений Голодомору й терору совєтських окупантів в Україні, але з огляду на події сьогодення, актуальність твору Орвелла є більш нагальною.

Перше видання українською мовою водночас було першим перекладом повісті на іншу мову. Його зробив Іван Чернятинський, а видало 1947 року видавництво «Прометей» в Мюнхені (за іншою інформацією в Ной-Ульмі). Український варіянт роману-антиутопії був адресований тисячам українських "переміщених осіб", що по завершенню Другої Світової війни опинилися на теренах окупованої Німеччини.

Під псевдонімом „Іван Чернятинський“ ховався відомий згодом професор Гарвардського університету, почесний голова Української Академії Мистецтв та Наук в США, Ігор Шевченко. Саме йому належить ідея перекладу й саме він запропонував Джорджу Орвеллу написати передмову до українського видання. До того ж Джордж Орвелл сам сплатив кошти за український наклад, який складав всього 2.000 примірників. З листування видавців стало відомо, що близько 1.500 примірників видання роману було конфісковано американською окупаційною владою в Мюнхені та за угодою передано совєтській окупаційній адміністрації в Німеччині.

До уваги Вельмишановного Панства, а особливо для юнацтва, «Порохівниця» публікує перший український переклад повісті «Колгосп Тварин» мовою ориґіналу з передмовою Джорджа Орвелла.
...продовжувати читання "George ORWELL — «КОЛГОСП ТВАРИН»"

Джордж Орвелл
та його подарунок Українцям

 
В західній окупаційній зоні Німеччини 1947 року американські військові затримали незвичайний вантаж: кілька тисяч свіжовидрукуваних примірників книж­ки незрозумілою їм мовою. На палітурках можна було побачити загрозливого вигляду свиню з батогом у ратиці, а також ім’я автора латиницею – George Orwell.
...продовжувати читання "Джордж Орвелл та його подарунок Українцям"

„Ми не знали про Голодомор…“

 
Фільм «Ґарет Джоунс» («Mr.Jones») розповідає про Голодомор в Україні 1932—1933 років. Він збирає повні зали навіть в останні дні показу у найвіддаленіших кінотеатрах Берліну.
Десять днів, від сьомого по сімнадцяте лютого, 69 Міжнародний фестиваль Берлінале намагався вивести тему гуманізму на світло прожекторів і вкотре показати свій характер всіма можливими екстравагантними способами та інструментами кіно. Вперше серед основної програми фестивалю було представлено кінострічку, яку співфінансувало Держкіно України.
„— Ми не знали про Голодомор в Україні…“ — кажуть актори Джеймс Нортон (роль Ґарета Джоунса) та Пітер Сарсґаард (роль Волтера Дюранті), які й будуть тепер розповідати про найстрашніший ґеноцид ХХ століття…
Героїзм і самопожертва валійського репортера Ґарета Джоунса та „Колгосп Тварин“ Джорджа Орвелла, як присвята сміливому і чесному репортеру — у кінострічці «Ґарет Джоунс» («Mr.Jones»)…

...продовжувати читання "„Ми не знали про Голодомор…“"

4

«Ґарет Джоунс»
«Mr.Jones»

 
У стрічці, заснованій на реальних подіях, йдеться про історію британського і валлійського журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Совєтського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.
Ґарет Джонс першим у західній пресі заявив під власним ім'ям про український Голодомор…
За це він заплатив власним життям…

...продовжувати читання "Фільм «Ґарет Джоунс» («Mr.Jones»)"

2

„Це — ХЛІБЧИК…“

 
100 років тому, в 1919-му, Україна почала втрачати свою Незалежність і остаточно втратила Державність в 1921-му, коли Соборна Україна була пошматована між Польщею і Совєтами з мовчазної згоди Антанти…
Вже у 1933-му Українці їли власних дітей…

„Це — ХЛІБЧИК…“ — показує пані Тетяна Корчинська сховані її Бабусею на горищі запаси покришених сухарів у бутилях, звертаючись до нинішнього електорату, чий "вибір" 19-го року знову поставив Україну над прірвою втрати Незалежності…

Після 19-го року завжди приходить 33-й…
...продовжувати читання "„Це — ХЛІБЧИК…“"

Заселення України після Голодомору

 
Історичний освітній ресурс «ПроСвіт» публікує матеріял про те, як одразу після Голодомору 1933 року окупаційний совєтський режим квазідержавного утворення СССР переселяв до вимореної голодом України москалів з центральних областєй РСФСР (головна совєтська квазі-"рєспубліка").
Нарешті історики оприлюднюють дані про те кого і в якій кількості переселяли після спустошених голодом 1932-1933 років у східні і південні регіони України.

...продовжувати читання "Заселення України після Голодомору"

2

Такою була Україна до Голодомору…

 
Такою була Україна до Голодомору…
Етноґрафічна мапа 1930-х років від Кубійовича і Кулицького ретельно зафіксувала етнічний ареал Українців станом на 1933-й рік… Вже на момент друку цієї мапи в "Атлясі України" Кубійовича вона застаріла, позаяк після Голодомору 1933-го етнічний ареал Українців зменшився на третину…

...продовжувати читання "Такою була Україна до Голодомору…"

«Голодний Дух»

 
Голодний Дух чорним мороком накрив Україну…
Спустошені, мертві села… Пусті хати… Надворі не видно ані людей, ані тварин, навіть птахів немає…
Лише пронизливий вітер свистить та гойдає зірвану з петель хвіртку й відчинені двері спорожнілої хати…
Голодний Дух тричі накривав мороком Україну й забирав з собою мільйони…
Сірий морок Голодного Духу…

...продовжувати читання "«Голодний Дух»"

„Ціна правди“
трейлер

 
Офіційний трейлер історичного фільму „Ціна правди“.
У стрічці, заснованій на реальних подіях, йдеться про історію британського і валлійського журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Совєтського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.
Ґарет Джонс першим у західній пресі заявив під власним ім'ям про український Голодомор…
За це він заплатив власним життям…

...продовжувати читання "„Ціна правди“ — трейлер"

„Ті, що блукають“

 
Напередодні Дня пам'яті жертв Голодомору та до виходу на широкі екрани фільму «Ціна правди» на станції Дорогожичі Київського метрополітену відбувся перформанс „Ті, що блукають“.
...продовжувати читання "„Ті, що блукають“"

Меморіял лісівникам, які загинули на війні
за Україну

 
21.ХІ.2019 у Калуші відбулося урочисте відкриття Меморіялу лісівникам, які загинули, захищаючи Незалежність України від окупантів РФ.
15 працівників лісової галузі України загинули на Сході України…

...продовжувати читання "Меморіял лісівникам, які загинули за Україну на війні"

Чергова українофобія від "кварталу"
Анти-гуцульська "реклама" в Київському метрополітені

 
Днями «Порохівниця» публікувала неймовірний фоторепортаж Пóказ гуцульських стрóїв в Еспáнії — дивовижно кольоритні гуцульські строї неймовірної краси, симпатичні Українці, які дивували сонячну Еспанію нашими українськими гуцульськими строями та знайомили Еспанців з культурою Гуцулії й Покуття.
Тим часом в самій Україні триває українофобна анти-гуцульська кампанія, котру постійно веде українофобний "95 квартал" у своїх з дозволу сказати "фільмах і сєріалах".
Огидна по своїй суті українофобна анти-гуцульська "социальная рєклама" з'явилась в столичному метрополітені!
Доки Українці в діяспорі різних країн намагаються зберегти українську ідентичність, в окупованій Україні триває масштабна українофобна кампанія, скерована проти всіх свідомих Українців в цілому й мешканців Західної України зокрема.

...продовжувати читання "Чергова українофобія від “кварталу”: анти-гуцульська “реклама” в Київському метро"

Віче на Майдані в Запорожжі
21.ХІ.2019

 
Запорожці вийшли на мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.
21.ХІ.2019 на Майдані Героїв в місті Запорожжя відбулось Віче на Майдані з нагоди річниці початку Революції Гідності. Запорожці зібралися не лише з болем у серці згадати героїв Небесної Сотні, але й через нові виклики, які стоять перед Україною.
По завершенню Віче на Майдані сотні запорожців пройшлись Ходою Гідності проспектом Соборним, скандуючи патріотичні гасла.
«Forpost» оприлюднив фоторепортаж.

...продовжувати читання "Віче на Майдані в Запорожжі 21.ХІ.2019"

День Гідності та Свободи
✠ 2019 ✠

 
🇺🇦 День Гідності та Свободи…
2019 року важко написати привітання з Днем Гідності і Свободи…
Найважчі п'ять років війни ми, Українці, мали впевненість у власній Гідності й Свободі.
Українці змінили хід Історії, зрушивши глобальні тектонічні процеси, і Майдан був лише початком.
Українці показали всьому Світові приклад гідності, звитяги та прагнення до Свободи.
Україною захоплювався і пишався увесь Світ!…

...продовжувати читання "✠ День Гідності та Свободи — 2019"

7

Пóказ гуцульських стрóїв в Еспáнії

 
17.ХІ.2019 Мадрид, Еспáнія 🇺🇦 🇪🇸 Madrid, España
17.ХІ.2019 Столиця Королівства Еспáнія Мадрид сі тішив пóказом традиційних стрóїв Гуцýлії й Покýття з колекції майстрині народньої творчості пані Мирослави Кавацюк.
Пóказ відбувся в Музеї Одягу (Museo del Traje) у Мадриді в рамках ініційованого пані Мирославою Кавацюк проєкту „Збереження Національної Свідомості“.
Про цю подію повідомила Амбасада України в Королівстві Еспáнія.

...продовжувати читання "❖ Пóказ гуцульських стрóїв в Еспáнії"

1

«ТНМК»
Історія України за 5 Хвилин

 
Гурт «Танок на майдані Конґо» представляє новий виднограй, в якому вся історія України викладається буквально за п’ять хвилин: від великого вибуху — до сьогодення, транзитом через найвизначніші події у нашій історії.
Виднограй вартий уваги, особливо для юнацтва!

...продовжувати читання "«ТНМК» – Історія України за 5 Хвилин"

„Історичні прогульки по Запорожжю“
Осередки українства в Запорожжі
у добу Перших Визвольних Змагань

 
Осередки українства в Запорожжі у добу Перших Визвольних Змагань.
Трійко знакових історичних будинків міста Запорожжя.
Народний Дім, Дім Бадовського та вчительська семінарія.

...продовжувати читання "„Історичні прогульки по Запорожжю“: Осередки українства в Запорожжі"

4

Віктор Рог в Запорожжі
про ієрархію національних пріоритетів

 
17.ХІ.2019 до козацької столиці Запорожжя завітав громадський діяч, публіцист, історик, автор книг і численних публікацій з ідеології українського націоналізму, головний редактор часопису ОУН (б) «Шлях Перемоги» пан Віктор Рог для презентації знакової книги «Ієрархія національних пріоритетів», яку можна вважати абеткою сучасного націоналізму та "бронебійним набоєм" в інформаційній війні.
Журналістам запорожського видання «Forpost» вдалося поспілкуватись з Віктором Рогом більш детально. Говорили про його публіцистичну діяльність та політичну оцінку сьогодення, ризики, россійську аґресію.

...продовжувати читання "Віктор Рог в Запорожжі про ієрархію національних пріоритетів"