Перейти до контенту

Черговий скандал з підручниками історії від Міносвіти

Черговий скандал з підручниками історії
від Міносвіти

 
Нещодавно ренеґати виступили проти історії України… І вже незабаром так зване "міністерство освіти" готує до друку вочевидь ренеґатський "портновскій учєбнік історії".
Майбутній шкільний посібник транслює у голови учнів пропаґанду "русскоґо міра" і концепцію "новорóсіі""Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь і Севастополь"


Схоже, колаж в ілюстрації історико-освітнього майданчика «Порохівниця» виявився пророчим, хоча не минуло й двох тижнів з миті, коли ренеґат портнов зі своїм кишеньковим "судом" "запрєтілі" справжню Історію України та український правопис. Книженція "история малорóссии" в руці ренеґата портнова матеріалізувалась у вигляді нового "учєбніка історії" з "поглибленим рівнем" для учнів 8 клясів, котре готує до друку так зване "міносвіти".

Для початку варто усвідомити, що в Україні немає ніякого українського Міністерства Освіти, а є "міністєрства злокачіствєннава абразаванія"!
З часів совєтської окупації ця глибоко корумпована структура аніскільки не змінилась за чверть століття і не стала українською, хіба що має "укрáінскій" камуфляж, а по суті лишається все тим же "мінабразаванія УССР".
Щороку виникають подібні скандали з підручниками "рекомендованими міносвіти" через чисельні грубі помилки та відверто антиукраїнські бздури, закладені в ці "учєбнікі".
Особливо багато "зашкварів" у "міносвіти" було за часів кримінальної окупації України, коли ця структура позáочі звалась "мінабразаванія сабашнікова" — міністерством освіти керував злочинець дмітрій табачніков.
«Тиждень» 2013 рік — “Скандальні підручники: математика з 153 помилками, історія без Голодомору й букварі з дивними мапами”
Так, у 2013 році в "рекомендованих міносвіти" "учєбніках історіі" …заперечувався Голодомор, вилучались згадки про ОУН і УПА, про Помаранчевий Майдан та інші історичні події, "незручні" для промосковських кримінальних окупантів України (рєґіоналов), натомість в голови дітей насаджувались українофобія, термін "хохли", тези "русскоґо міра" і кремлядської пропаґанди, культ януковіча, тощо.

Власне, так зване "міносвіти" практично не змінилось.
Нині ця структура знову обслуговує інтереси своїх "хазяєв"-рєґіоналов.

УВАГА! Це НЕ підручник з історії України!Такий псевдонауковий "учєбнік історіі" НЕ МОЖНА брати до рук!

Епопея з "перлами" в підручниках для українських школярів триває.
Цього разу в книжках з історії України для учнів 8-х класів виявили відверту пропаганду "русскоґо мира".
У мережі бурхливо обговорюють новий підручник з історії України для учнів восьмих класів, котрий готує до друку Міносвіти.

Про це повідомляється в сюжеті "Сьогодні".

"Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь і Севастополь".
Думаєте, це посібник з історії Росії?
Ні, це майбутній підручник з історії України для учнів 8-х класів.

Цей шкільний посібник ще не надрукували і не видали, але він може потрапити до українських дітей вже наступного року.

Безліч помилок помітив професор і доктор історичних наук Віктор Брехуненко — один із восьми експертів, які надавали рецензії на підручник. Особливо його обурив уривок про часи освоєння Слобожанщини в XVII столітті:
"Українці вирушали туди на сезонні роботи, полювати, рибалити, пасічникувати тощо. Простір освоювали шляхом наближеного до первісних часів протистояння людини з природою".

Тобто Українці — засновники міст, які ще до Хрещення Русі мали писемність і перші у Європі університети — цей "підручник" описує немов дикі племена з первісних часів.

Подібне спотворення історичних фактів, що принижує націю, професор знайшов у більшості посібників, які наступного 2022 року можуть стати шкільними підручниками.

За його словами, підручники навіть на плагіат не перевірили, а його там — величезна кількість!

— Маса системних помилок, маса фактологічних помилок. Цей підручник транслює в голови учнів московські ідеологеми "русскоґо міра" і концепції "новорóсіі" , — скаржиться доктор історичних наук.

Однак такої думки дотримуються лише два експерти, що читали майбутні шкільні підручники з історії.
Але інші шість фахівців не помітили недостовірних фактів, тому Міносвіти ці підручники рекомендує.

Інші історики теж вважають такі упущення неприпустимими.

— Росіяни не засновували там міст. Вони будували фортеці для своїх гарнізонів, де не було жодних міських мешканців. Саме ці тези заснування росіянами українських міст, а не фортець із каменю — ця тенденція відома з часів Совєтського Союзу, — стверджує історик Олександр Алфьоров.

Чому автори допустилися таких огріхів, з'ясувати не вдалося — на дзвінки ніхто не відповідає.

Після розголосу в мережі Інститут модернізації змісту освіти, який і проводив конкурс, призначив додаткову перевірку підручників.
У разі, якщо недоліків не помітять, книги все ж можуть потрапити до шкільних бібліотек уже наступного 2022 року.

Однак це не перший скандал з навчальною літературою.
2020 року в підручнику "Захист Вітчизни" для 10-го класу автори замість однострою Збройних Сил України помістили фото з россійським обмундируванням і россійськими окупантами!
Крім того, в підручнику з історії розповідали, що Київ засновано в XIX столітті, а Софійський собор і Києво-Печерська лавра називали "пам'ятками того часу", хоча це було в XI столітті.

Наразі так зване "міносвіти" вже скотилось на рівень 2010-х років і дедалі сильніше нагадує "мінабразаванія сабашнікова"

Джерела інформації:
© «Сьогодні»
© «5 канал»
© «Тиждень»
© «Тиждень»

Укладач матеріялу:
℗ Dem'än Dzüba
2021.Ⅱ.17
℗ «Порохівниця» \ «Porohivnyçä»