Філателія до 100-річчя ЗУНР

Філателія до 100-річчя ЗУНР

 
До 100-річчя Західньо-Української Народньої Республіки у Станіславові, нині це Івано-Франківськ, проводилось погашення кореспонденції спеціяльним поштовим штемпелем „Західньо-Українська Народня Республіка — 100 років“.

 

Гнат Стефанів (1886 — 1949) — один з чільних організаторів Листопадового Зриву, командант Начальної Команди Української Галицької Армії

На жаль, філателічний захід було зірвано, і замість презентації кувертів та лімітованої серії поштових марок до 100-річчя ЗУНР із їх погашення спеціяльним поштовим штемпелем „Західньо-Українська Народня Республіка — 100 років“, вдалося презентувати й погасити лише три екземпляри кувертів до 100-річчя ЗУНР.

Про це повідомляє спільнота „Ukrainian Philatelic and Numismatic Society“ з посиланням на користувача Eugene Kogut.

1 листопада 2018 року на поштамті Івано-Франківська проводилось погашення кореспонденції спеціальним штемпелем „Західньо-Українська Народня Республіка — 100 років“. На відміну від Львова і Тернополя, дозвіл на проведення спецпогашення у Івано-Франківську було дано за тиждень до 100-річчя ЗУНР. Українофоби з Редакційно-художньої ради зробили все можливе, аби не випустити до такого ювілею поштову марку. У видавництві „Місто НВ“ до 100-річчя ЗУНР випущено 3 конверти. На двох конвертах зображені марки одного з трьох "станиславівських" випусків. Їх здійснили у 1919 році шляхом надруків на марках польової пошти Австро-Угорщини, доплатних марках Боснії та австрійських стандартах.

Як бачимо, українське 100-річчя добряче корчить корчами українофобів на всіх рівнях.
Не є таємницею, що в усіх сферах життя нас оточують відкриті й приховані українофоби, коллабораціоністи та сепаратисти різного штибу, кожен з котрих намагається встромити бодай-яку палку в колесо українізації.
Яскравим прикладом є відзначення на державному рівні ключових історичних дат українського 100-річчя, що мало би відбуватись згідно наказу Верховного Головнокомандувача. Втім, гідного державного святкування чи відзначення 100-річних дат фактично не відбувається, всі ці сторіччя проходять в затишші та інформаційному вакуумі.
Не виключенням стало й 100-річчя Листопадового Чину.
З якихось невідомих причин УІНП змістив акцент з цієї надзвичайно значущої в історії України події на сусідські стосунки з Польщею.
Позаяк УІНП фактично усунулись від організації на державному рівні гідного вшанування 100-річчя Листопадового Чину, свята пройшли лише у Львові, та й то, не беж ложки дьогтю.
Хоча у Львові урочисто відкрили Меморіял героям ЗУНР та УГА, проте виставку до 100-річчя ЗУНР не включили до програми урочистостей...
Такі дрібниці, як невідремонтована дорога до одного з ключових музеїв Львова, де якраз проводилась вищезгадана виставка, вже можна не згадувати.

Ну і черговим випадком, про який стало відомо 5 листопада поточного року, став цей прикрий випадок в Івано-Франківську.
Здавалося б, це всього лише друк обмеженої серії поштових марок, виключно для колекціонерів. Здавалося б, традиційний для пошти захід спецпогашення, який зацікавить хіба що любителів філателії. Але навіть в такому питанні знайшлись українофоби, котрі зірвали друк поштових марок, вочевидь зірвали друк кувертів, позаяк друковано всього три макети, а вочевидь передбачалось вшанування не лише одного команданта Гната Стефаніва...
Але українофоби з якоїсь "Редакційно-художньої ради" зробили все можливе, аби не випустити до 100-річчя ЗУНР поштову марку.

І так в усьому і всюди у нас...

Джерела інформації:
© „Ukrainian Philatelic and Numismatic Society“ © Eugene Kogut