Перейти до контенту

„Останній український принц — Вільгельм Габсбурґ“

„Останній український принц
Вільгельм Габсбурґ“

 
До 125-річчя з Дня Народин Ерцгерцоґа Австрійського Вільгельма фон Габсбурґа — полковника Леґіону Українських Січових Стрільців Василя Вишиваного, у Відні наприкінці січня 2020-го найстаріша скавтська організація «Пласт» в рамках свого проєкту „Історія Пласту“, спільно з «PLAST — Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich» презентували видання книги „Останній український принц. Вільгельм Габсбург. Василь Вишиваний: незвична доля непересічної людини“, що вийшла у „Книгозбірні ім. Прижмуреного Ока“.
Часопис „Історія Пласту“ знайомить Вельмишановне Панство з книгою і пропонує придбати видання.


У 2020 році відзначатимемо 125 років з дня народження Ерцгерцоґа Австрійського Вільгельма фон Габсбурґа, який обрав для себе українську національну ідентичність і увійшов у нашу історію як Василь Вишиваний.
Хто він? Вояк, поет, політик, людина зі складним характером і карколомною біоґрафією. Знайомство з нею нагадує сценарій блокбастера, де є місце і трагедії, і драмі, і пригодам. Досхочу в них бойових епізодів, політичних інтриґ і комічних ситуацій — від прибуття на фронти Першої Світової війни до смерті у київській в’язниці совєтських окупантів України…

Презентуємо вам видання “Останній український принц. Вільгельм Габсбург. Василь Вишиваний: незвична доля непересічної людини”, що вийшло у „Книгозбірні ім. Прижмуреного Ока“ в Ужгороді (видавництво „Ґражда“).

Замовити Останній український принц. Вільгельм Габсбург

▼ ЗАМОВИТИ ▼
„Останній український принц — Вільгельм Габсбурґ“

Упорядник — Іван Гоменюк, куратор проекту “Книгозбірні” — Андрій Ребрик.
Видання вийшло у співпраці з Пластовим музеєм у Клівленді, США.

Творча команда пластового проєкту “Книгозбірні” свідомо не заглиблювалася в усі нюанси біоґрафії Вільгельма фон Габсбурґа. Останніми роками вона широко висвітлюється в науковій пресі та періодиці, стає предметом особливого зацікавлення істориків та дослідників. Рекомендуємо, зокрема, такі праці про цю постать як „Червоний Князь“ Тімоті Снайдера та „Український патріот з династії Габсбурґів“ Юрія Терещенка і Оксани Осташко.

У цій збірці ми вирішили обмежитися знайомством з власною творчістю Ерцгерцоґа Вільгельма фон Габсбурґа — його „Автобіографією” (1919) та збіркою поезій „Минають дні…“ (1921), а також навести невеликий за об’ємом, але вельми цінний через свою унікальність спогад про Вільгельма фон Габсбурґа авторства Северина Левицького — видатного педагога та пластового діяча.

Збірка спогадів і публіцистики Северина Левицького буде в пластовій „Книгозбірні“.

Книга „Шляхами Сірого Лева. Від окопів Першої Світової до ватр "Нового Сокола"“ побачить світ у 2020 році та буде присвячена 130-літтю від дня народження Северина Левицького.
Северин Левицький — (пластове псевдо — Сірий Лев) — Верховний Отаман Пласту (1924—1930), Начальний пластун (1947—1962). Член 1-го куреня УПС ім. С. Тисовського. Старшина Леґіону УСС та УГА, активний творець Листопадового Чину. Відзначений бойовими нагородами.

Северин Левицький в УСС. Підслуховуюча станція, Кірлібаба.
Світлина з архіву Пластового музею, США

▼ ЗАМОВИТИ ▼
Історично-пластовий календар на 2020 рік

Пряма мова від героя книги — Ерцгерцоґа Вільгельма фон Габсбурґа та спогад про нього очевидця тих буремних років будуть, на нашу думку, найкращим інструментом для розуміння думок і вчинків сторічної давності, коли "у лунах кривавих, під громом гармат, у важкій боротьбі" кувалася Незалежна Українська Державність.

Видання можна буде замовити та отримати після 29 січня 2020 року, надіславши запит на [email protected]

Перші примірники вже відправлені першим замовникам.

Першоджерело матеріялу:
© «Історія Пласту»
© «Історія Пласту»

1 коментар до “„Останній український принц — Вільгельм Габсбурґ“

  1. Сповіщення: „Від окопів Першої Світової до ватр ‘Нового Сокола’“ — Шляхами Сірого Лева – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.