Перейти до контенту

На могилі Джона МакКейна…

На могилі Джона МакКейна…

 
Верховний Головнокомандувач і Президент України разом з українською делегацією поклали квіти на могилу великого друга України, героя в'єтнамської війни і Сенатора Джона МакКейна Ⅲ

 

На завершення робочого візиту до США в четвер, 27 вересня, Президент України Петро Порошенко разом із Першою Пані Мариною вшанували пам’ять великого друга України, визначного американського політика, Сенатора та військового Джона МакКейна.

Українська делегація відвідала місце поховання Сенатора в місті Аннаполіс, штат Меріленд, та поклала вінок і квіти до його могили.
Сенатор Джон МакКейн Ⅲ похований на цвинтарі на території Військово-Морської Академії США.

„Великий друг України, Джон МакКейн був одним з найвідоміших вихованців Військово-Морської Академії США у Аннаполісі.
Разом з Мариною поклали квіти до могили справжнього героя не тільки американського, а й українського народу.“
Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко.

Командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко залишив на могилі Джона МакКейна пам’ятну відзнаку ВМСУ на знак великої поваги українських військових моряків та морських піхотинців до видатного американського політичного діяча, великого друга України.

Військово-Морська Академія США, де готують офіцерський склад ВМС Америки — найбільша з військових академій США, заснована в 1845 році морським міністром Джорджем Банкрофтом. На території Академії знаходиться військовий цвинтар, де поховані найвидатніші військові герої Америки, у величному мармуровому склепі тут похований найвідоміший американський адмірал Джон Пол Джонс, який не програв жодної битви.

Мармуровий склеп, в якому покоїться адмірал Джон Пол Джонс

„Академія в Аннаполісі вражає. Справжнє місто у місті. Стати курсантом цієї престижної військової академії нелегко — прийом курсантів відбувається за умови високих особистостних характеристик та рекомендацій від конґресменів і сенаторів. Після 15-ї години, коли офіційно закінчуються навчання, курсанти зобов’язані самостійно кілька годин займатись спортом, тож повз військовий цвинтар на галявину по доріжкам назустріч мчать хлопці і дівчата, качають прес прямо на галявинці, спортмайданчики зайняті командами.
Тут гостро відчуваєш, наскільки для виховання справжнього офіцера важливі традиція, відповідальність, дисципліна, взаємоповага, честь. Дуже хочеться, щоб ці принципи панували у всіх наших військових закладах…
До речі, в США військовий, навіть з героїчним бекґраундом, не може отримати звання генерала і адмірала, якщо він мав проблеми з нижчими по званню, принижував солдатів.
І ще одна важлива відмінність відразу кидається в очі — серед курсантів багато дівчат, які нарівні з однокурсниками мчать свій щоденний крос, опановують військову науку й точно впевнені, що вони можуть зробити кар’єру в ВМС США до найвищих посад і звань.“ — ділиться враженнями перша заступниця Голови Верховної Ради України пані Ірина Геращенко.

Саме цю престижну військовий Академію закінчив Джон МакКкейн…
Сенатор МакКейн заповів поховати його на цвинтарі Академії…

„Дуже важливо побувати тут і відчути, в якій атмосфері отримав освіту і загартував характер Джон МакКейн. Його правильно виховали — родина, країна і альма-матер. Й Він дійсно був великою Людиною, справжнім другом України. Дякуємо Вам за все, Сенаторе!…“ — пише на своїй сторінці пані Ірина Геращенко.Під час вшанування Героя Америки і друга України, Сенатора Джона МакКейна українською делегацією за американською військовою традицією зіграли сурми…

„Звук сурми, жалóбна мелодія. Всі курсанти зупиняються, вшановуючи пам’ять великого випускника Академії, Сенатора МакКейна. Це вражає. Це найбільш емоційний момент візиту української делегації до США…“ — пише на своїй сторінці перша заступниця Голови Верховної Ради України пані Ірина Геращенко.

Між іншим, один з сурмачів Військово-Морської Академії США, зафіксований на світлині ближче до глядача — офіцер з України.
 

Джон МакКейн — сенатор Америки і друг України

Сенатор Джон МакКейн Ⅲ — голова комітету Сенату США зі збройних сил, двічі кандидат у Президенти США від Республіканської партії, Сенатор від штату Арізона — був одним із тих американських політиків, хто найбільше лобіював військову допомогу Україні, був на Майдані та на ліній фронту россійсько-української війни…
Свій передостанній Новий рік Сенатор Джон МакКейн зустрів разом з Верховним Головнокомандуючим ЗСУ і Президентом України Петром Порошенком поблизу Маріуполя під россійсько-фашистськими обстрілами на узбережжі Озівського моря, на самісінькому передньому краї лінії фронту…

Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко був одним з тих політиків, кого Джон МакКейн особисто запросив на власні похорони, церемонію яких Сенатор особисто планував протягом останнього року, доки боровся зі смертельною хворобою.
Сенатор Джон МакКейн Ⅲ помер 25 серпня 2018 року…

Інформація з офіційних джерел:
© Верховний Головнокомандувач і Президент України Петро Порошенко
© Перша заступниця Голови Верховної Ради України пані Ірина Геращенко
Світлини: © Адміністрація Президента України