✠ 14 жовтня — День Захисника України

✠ 14 жовтня — День Захисника України ✠

 
«ПОРОХІВНИЦЯ» вітає наших славетних Захисників і Українців з Днем Захисника України!
14 жовтня Україна святкує низку надважливих свят: День Захисника України, День Української Повстанської Армії, День Українського Запорожського козацтва і Свято Покрови Пресвятої Богородиці!
Зі святами, Українці!
Україна переможе!

✠ ✠ ✠

✠ ✠ ✠

《До збруї!
До збруї, стрільці!
І рідну країну спасайте!
Повстаньте як вірні козацькі сини,
Героями в хату вертайте!..》

© Василь Вишиваний (Вільгельм фон Габсбурґ)

✠ ✠ ✠

✠ ✠ ✠

 

День Захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день покровительки Запорожських козаків Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського Запорожського козацтва.
День Захисника України вперше в історії Незалежної України було затверджено 14 жовтня 2014 року наказом Верховного Головнокомандувача і Президента України Петра Порошенка. З 2015 року День Захисника України святкується на загальнодержавному рівні під гаслом «Сила Нескорених», є державним святом і неробочим днем.
В день затвердження свята у 2014 році урочистості відбулися на острові Хортиця — в колисці української та козацької військової слави, де була розташована перша Запорожська Січ.
Також 14 жовтня традиційно відзначається як День Українського козацтва і день створення Української Повстанської Армії — військово-політичної формації Українського Визвольного Руху.

Захисники України довели, що є гідними нащадками славетних запорожських козаків, Захисників України доби І та ІІ Визвольних Змагань — повстанців ОУН УПА, і так само, звитягою та сміливістю, боронять Україну від ворогів в наші дні.
Головним військовим маршем України є «Запорожський Марш».

♪ II► «Запорожський Марш»

Звитяга Захисників України оспівана в чисельних піснях:
Пісні Української Повстанської Армії
Пісні Леґіону Українських Січових Стрільців.

День Захисника України — багатовікова традиція.
Доречно буде згадати цього дня славетну історію українського війська.
Український Інститут Національної Пам’яті представляє проект «ВОЇНИ. Історія українського війська».
Історія українського війська від часів Київської Русі і до сьогодення — від князівського дружинника Київської Русі ХІ століття, через реєстрове козацтво Гетьманщини часів Богдана Хмельницького, Леґіон Українських Січових Стрільців, повстанці УПА — і до вояка Збройних сил України у зоні АТО.

«ВОЇНИ. Історія українського війська»

✠ «ВОЇНИ. Історія українського війська» ✠

На підтримку наших Захисників України було створено і фотосерію «Сила Нескорених!»

«Сила-Нескорених»

Українці уклінно дякують всім Захисникам України за мужність, звитягу, сміливість і залізну стійкість, за захист України від россійсько-фашистської імперіалістичної аґресії, за мирне Небо, яке наші Захисники України тримають неймовірною ціною своєї крові, своїх життів...
Щирі вітання всім Захисникам України!
Велика честь жити в один час з тими, хто заради України готовий віддати свої життя!
Велика честь жити в один час з тими, хто змінює Історію і стоїть на захисті не лише України, але і Європи, і всього Світу!
Українці дякують з мир Захисникам України.
Ми уклінно вклоняємось Вам, наші вельмишановні Герої!
Ми пам'ятаємо всіх, хто пішов у Небо...
Вклоняємось перед Вами й дякуємо!

Нехай же покровителька українських воїнів Пресвята Богородиця захищає Вас Покровою своєю.
Свято Покрови вважається святом воїнів і їх рідних. Цього дня Матері, дружини та наречені Захисників України просять Богородицю захистити їх синів і коханих та вірять, що в цей день молитва особливо сильно оберігає й допомагає.
2018 рік є знаковим для України, адже до важливих свят, що припадають на 14 жовтня, вочевидь додається ще одне — Україна отримала Томос і канонічну Українську Автокефальну Помісну Церкву від Вселенського Патріархату Константинополя та звільнилась від 333-річного рабства самопроголошеного неканонічного "московскоґо патріархата РПЦ". Відтепер православні віряни України мають справжню, канонічну українську церкву, а не московську псевдоцеркву!
Вельми знаково, що ця надзвичайна історична подія сталась саме до 14 жовтня — дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського Запорожського козацтва, Дня Української Повстанської Армії і Дня Захисника України!
Цій історичній події радіють всі свідомі Українці, незалежно від релігійних конфесій, навіть атеїсти, позаяк виявилось, що у релігійному питанні пролягає неабиякий важливий фронт національно-визвольної боротьби України!

День Захисника України — свято, яке Українці вистраждали ціною неймовірних втрат.
Це справжнє свято, наше, українське!
Зі святом! З Днем Захисника Україні!

✠ ✠ ✠

✠ ✠ ✠

Слава Україні! Героям слава!
Слава Україні! Смерть ворогам!
Україна переможе!

✠ ✠ ✠

✠ ✠ ✠