Перейти до контенту

„Жечь Посполіта од можа до можа!“

„Жечь Посполіта од можа до можа!“

 

Схоже, Польща не робить висновків з уроків Історії...
Сьогодні, в чергові роковини совєтсько-нацистської окупації і розділу Польщі 17.09.1939, в самій Польщі дедалі популярнішою стає ідеологія польського шовінізму а-ля Дмовський...
„Жечь Посполіта од можа до можа!“
"Всходніє Креси", ватэта-ось-все...


 

Це обкладинка свіжої польської преси.
Вочевидь, польський "історичний" журнал, щоправда, з шовіністичним сморідом.
Втім, можна навіть не принюхуватись, достатньо просто глянути на обкладинку цього "історичного" журнальчіка.

Польско-шовіністична ідеологія Дмовського все більше витісняє Юзефа Пілсудського з арени ляшського цирку.
Польский всі розуміють?
Зауважте: "Євреї, Українці та Німці встромили Полякам ножа у спину"! (Євреїв вони все ще називають словом "жиди", то ж не дивуйтесь).

Варто трішки озирнутись в Історію.

Відроджена в 1918 році Польща, витягнута з під двох імперій, першим ділом почала не країну відроджувати, а повертати так звані "Сходні Креси"!
"Сходні Креси" — це західні етнічні терени Українців, Білорусів та Литовців. Бо ж, бачте, Поляки вважали, що Речь Посполита має відродитись в кордонах якогось там 1783 року, а ще краще, жеби "Жечь Посполіта від можа до можа!" — себто, від Балтійського до Чорного моря!
Це така імперсько-шовіністична болячка, як у житєлєй мокшанських багнищ — вологі мрії про "вялікую ампєрію"!
Тому вже у 1919 році Польща окупувала західні етнічні землі Білорусі та України. Зокрема, українські історико-етнічні землі: Волинь, Холмщину, Берестейщину (Підляшшя), Надсяння, Галичину, Гуцулію, Покуття, Бойковину, Лемковину. Ще хотіли й Буковину, та там Румунія вже лапу наклала.
Щоправда, після окупації виявилось, що зі сходу насувається орда большевиків та бєлоґвардєйцев з наміром повернути "в лоно імпєріі" народи, що розбігаються, в тому числі й Поляків.
Спочатку Поляки разом з московітами дружньо так добивали залишки Армії УНР, загнавши в Трикутник Смерті. А потім Юзеф Пілсудський запропонував "врятувати" залишки Українців в концтаборах інтернованих і запропонував "союз".

Совєтська окупація Європи могла відбутись ще у 1920-х, коли Лєнін вимагав "раздуть, тава`ґіщі, пламя всємі`ґнай `ґєвалюциі, утапіть в к`ґаві Євгопу, п`ґінєсті счастьє т`ґудящімся Ґє`ґманіі, іскупать к`ґасных канєй в Сєнє і абас`ґать Па`ґіж!"

Опинившись в 1920 перед загрозою совєтської окупації, Польща використала для свого захисту залишки Армії УНР, яку ще вчора вони самі ж спільно з "краснымі" та "бєлымі" добивали...
І Українці врятували Польщу від совєтської окупації!
І Польщу, і Європу!
Українці розбили "лєгєндарную конніцу Сємьёна Будённоґо" в Замості (командував генерал-хорунжий Армії УНР Марко Безручко — земляк з Токмака), Українці не пустили більшовиків на Варшаву. "Чудо над Віслою" — раділи Поляки! Марка Безручка хотіли нагородити найвищою нагородою, та Українець відмовився:
„Я воював за Україну, а не за Польщу!“ — наголосив Марко Безручко

Отже, Українці врятували Польщу від "красного террору"!
Як віддячів Юзеф Пілсудський? Повернув етнічні українські землі Українцям? Львів?
Дідька лисого!
Юзеф Пілсудський, який уклав угоди з УНР, БНР та Литвою, таємно укладає сепаратну угоду з Совєтською Россією, яка розчленувала території України, Біларусі та Литви на користь Польщі та СССР.
Рижська мирна угода закріпила нові кордони.
„Антанта — кривава згода проти України“

Польща "повернула" собі так звані "Сходні Креси"!
"Lwów Nasz!", "Wílno Nasz!"

Щоправда, тішились Поляки своїм "кресам" недовго, до 1939 року...

Отже, СССР і Третій Райх напали на Польщу в 1939, а з огляду Поляків винні в цьому, виявляється, Євреї та Українці?!?
Schön, schön!
І саме тому, певно, у 1939 році Поляки замість того, щоб захищати свою країну від нацистсько-совєтських окупантів, швиденько поховалися. Бо для Поляків набагато приорітетнішим виявився не захист власної країни від окупантів, а антисемітизм, українофобія та шовінізм. Поляки швидко почали зпідтишка допомагати нацистам знищувати Євреїв, а згодом повилазили на Волині й почали вирізати українські села — вже в 1941 році особливо не приховуючись. Це у них називалось "пацифікація""умиротворення украйонців".
Українці мовчки терпіли, аж доки в 1943 році у деяких загонах УПА не луснуло терпіння і вони пішли мочити всіх підряд ляхів!
І правильно зробили, до речі.

Поляки однаково гарно знаходили спільну мову і з нацистами, і з совєтами в питанні знищення Українців та Євреїв...
Коли "красная армія" СССР почала "асвабаждать" Україну, Біларусь та Польщу, то Поляки не кинулись в бій проти нацистів в авангарді, а знову поховалися!
Адже набагато простіше винищувати беззбройних українських селян в тилу, аніж воювати з гарно озброєними військами Вермахту.
І допоки там СССР проводив "вісло-одерскіє опєрациі", буквально вичищаючи від Німців для Поляків Східну Пруссію, Померанію та Сілезію, — в глибокому тилу, на західних теренах українських земель, Поляки влаштували справжній геноцид Українців, вирізаючи цілі українські села!.. Це у них називалось "репатріація".
А по завершенню Другої Світової, за порадою Кремля й за підтримки НКВД СССР, Польща проводить Акцію "Вісла" — "остаточне вирішення українського питання" (нічого не нагадує?), як зазначено в офіційних повідомленнях ПНР.
Було насильно депортовано більше 500 000 Українців, було вбито більше 100 000 Українців...
Страшні історії колишніх українських сел моторошно читати: Павлокоми (вбито від 366 до 500 людей, включно з дітьми), Малі Куровичи (від 300 до 2000 жертв), Сагринь (від 600 до 1000 жертв), Верховина (близько 200, в тому числі 65 дітей), Березка, Горайці, Малковичі, Пискоровичі і ще сотні, тисячі сел та містечок так званого "Закерзоння"...

Польща постійно звинувачує Українців у "волинской-рєзнє", натомість приховуючи власні злочини!
Польща постійно голосить про "фашистов-бандеравцев", тоді, як сама Польща проти Українців задіяла всі свої ультраправі нацистські мілітарізовані угрупування, польських шуц-поліцаїв, що лишились після Третього Райху, чисельних шовіністів: "Баталіоне Хлопське", "Армія Людове" під проводом "Армія Крайова"...
Навіть згідно з офіційними даними ПНР, від рук УПА все одно загинуло у 20 разів менше Поляків, чим від рук Поляків вбито Українців...
Один з виконавців акції "Вісла" пізніше визнавав:
«Ми були гіршими за диких тварюк — ми були вояками Війська Польського!»
Поляки почали винищувати Українців з початком нацистскої окупації, в 1941 вже відкрито вирізали цілі села, в 1943 сталось обопільне взаємознищення — Волинська трагедія, в 1946 перша хвиля депортації, в 1947 — акція "Вісла"...

Поляки — такі ж "брати", як і кацапи!..

Впевнений, що якщо зараз квазідержавне утворення "РФ(россія-фашистская)" раптом почне широкомасштабні дії проти України по всьому кордону, і якщо ще й почне перемагати — Польща стане першим союзником РФ!!!
Бо ж "Сходні Креси" повернути ой як хочеться...

© Dem'än Dzüba
2016.ІХ.17
© «Porohivnyçä»

3 коментарі до “„Жечь Посполіта од можа до можа!“

  1. Сповіщення: Україну знову шматують… – ПОРОХІВНИЦЯ

  2. Сповіщення: 70-ті роковини акції “Вісла” – ПОРОХІВНИЦЯ

  3. Сповіщення: “Пацифікація” — початок польського геноциду Українців… – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.