Перейти до контенту

Історія, ґеоґрафія, ґеополітика — час вчити

Історія, ґеоґрафія, ґеополітика — час вчити

 
Історія — найважливіша наука людства! Географія — вірна помічниця Історії!
Історія і ґеоґрафія — дві найважливіші з гуманітарних наук людства, які доповнюють одна одну.
Започатковується цикл публікації на тему „Історія і ґеоґрафія“.
Україна крізь призму історичної ґеоґрафії.

Україна відроджується!
Відроджується справжня історія України. Відновлюючи по друзкам практично знищену совєтсько-кацапськими окупантами українську історію, неможливо оминути чисельні історичні ґеоґрафічні мапи. Ґеоґрафія найтісніше пов'язана з історією, бо доповнює історичні фактами картоґрафією.
Звісно, ґеоґрафія є набагато ширшою наукою, і включає в себе цілі сфери: історична ґеоґрафія, етноґрафія, демоґрафія, соціально-політична ґеоґрафія, економічна ґеоґрафія, фізична ґеоґрафія, тощо.
Але без ґеоґрафії неможлива історія, а без історії неможлива ґеоґрафія.
Дві тісно сплетені науки.
І звісно ж, ґеополітика.

Наочну історію України можна наживо побачити за допомогою історичних ґеоґрафічних мап.
Старовинні мапи корисні тим, що несуть в собі купу важливих доказів з різних історичних періодів.
Завдяки мапам початку ХХ століття ми можемо бачити, якою 100 років тому була Україна, яким був український етнічний ареал, яким був перебіг Перших Визвольних Змагань, як починалась Велика Війна і гібридні війни Кремля проти України 100 років тому, які терени Україна втратила за ці сто років...
Мапи є важливим історичним документом!
Ці мапи дають змогу відповісти на численні запитання, до яких зокрема належить і поняття „історичні землі“.
100 років тому укладались мапи України доволі високої якості, на яких фіксувався єдиний український етнічний простір, а згодом починали вимальовуватись і кордони Соборної України.

Безумовно, батьком української географії вважається Степан Рудницький.
Степан Рудницький — видатний український географ і картограф, основопорядник української політичної, соціально-економічної, етнографічної, фізичної та військової географії, геополітики і українознавства. Рудницький під час Першої Світової війни та після неї розробив наукові основи політичної географії та геополітики, як науки. Рудницький розробив ґеополітичну концепцію України ще у 1914 році. Рудницький першим представив Світові в наукових географічних працях, в інфоґрафіці та на мапах Україну як цілісну просторову одиницю.
Першу інфоґрафіку про Україну також створив Степан Рудницький, а далі ще більш розширені інфоґрафіки створював Ґеорґ де Гасенко — український ґеоґраф, дипломат, розвідник, поліглот, винахідник, письменник.
Володимир Кубійович продовжує справу становлення ґеоґрафії та укладає посібники «Ґеоґрафія українських і сумежних земель» і «Атляс України й сумежних країв» — чи не найважливіші українські ґеоґрафічні праці, після яких триває багаторічна робота над створенням фундаментальної «Енциклопедії українознавства» — «Encyklopedia of Ukraine».

В циклі публікацій „Історія і ґеоґрафія“ зібрано вельми значний шмат інформації для ознайомлення з дуже важливими і подекуди маловідомими широкому загалу історико-ґеоґрафічними доробками і науковими працями видатних українських ґеоґрафів.
І, між іншим, саме вшановуючи їх, слово "ґеоґрафія" пишеться так, як вимовлялось і писалось ними на початку ХХ століття.
Вельмишановне панство, кого цікавлять історія і ґеоґрафія, залюбки поринуть у світ мап та історичних подій, немов мандруючи машиною часу в ту складну, звитяжну й трагічну для України епоху...
Ласкаво просимо у світ історії і ґеоґрафії!


Мапи України початку ХХ століття
Інфоґрафіка про Україну початку ХХ століття
Володимир Кубійович
Ґеорґ де Гасенко
Степан Рудницький — ґеоґраф з Україною в серці
«Початкова ґеоґрафія для народніх шкіл» 1919
«Україна з погляду полїтичної ґеоґрафії» 1914
Географія — невивчений урок?
«Світовий мир на Україні!» 1919
1919: Україна на Паризькій мирній конференції
Україна від Карпат і до Кавказу!
Втрачена Українська Кубань
Метастази “русскаґо міра”

З великим інтересом збиралась звідусіль інформація стосовно життя й діяльності видатних Українців і ґеоґрафів — Ґеорґа де Гасенка, Степана Рудницького, Володимира Кубійовича — таких людей дійсно треба пам’ятати!

Цикл публікацій присвячено всім українським ґеоґрафам та історикам, які фіксували для нащадків Україну на ґеоґрафічних мапах та історичні події і часто — ціною свого життя... Кремль завжди вбивав тих свідомих Українців, які стояли на захисті України...
Цикл є присвятою світлій пам'яті таких видатних ґеоґрафів, як Степан Рудницький, Ґеорґ де Гасенко, Олекса Курінний...Історія України відроджується!
І жодні спроби совєтських окупантів за сто років кривавого терору стерти справжню українську історію та імена справжніх Українців не були вдалими. Українці все одно пам’ятають, шукають, знаходять і відроджують те, що так довго та ретельно знищувалось московськими окупантами.
Будуть відроджені Імена!
Буде відроджена Історія!
Буде відроджена Україна!
Одна, єдина, Соборна Україна — від Карпат і до Кавказу!

2017.ХІІ.
© Dmytro Dzüba
© «Порохівниця»