Перейти до контенту

„Більмак перейменують?“

„Більмак перейменують?“

 
На Запорожжі свідомий Українець похилого віку, захищаючи рішення Держави Україна, зіткнувся з прямими погрозами очільника ОДА і районних чиновників.
Коллабораціоністи запустили нову кампанію по перейменуванню декомунізованого райцентру Більмак — „Більмак: топонімічна війна по новому колу“ — що, власне, суперечить “Закону України про декомунізацію”.
Пан Віктор Вернигор — один з активістів, які постали на захист декомунізованої назви Більмак.
Зіткнувшись з прямими погрозами з боку чиновників, пан Віктор Вернигор звернувся до блоґ-майданчика «Порохівниця» з проханням опублікувати відкритого листа.


 

Більмак перейменують!
Чергова омана голови Запорізької ОДА К.І.Бриля

 

Віктор ВЕРНИГОР

Шановна “ПОРОХІВНИЦЯ”, я щиро вдячний за статтю “Більмак: топонімічна війна по новому колу” в якій досить докладно, обґрунтовано роз’яснено читачу та влучно відмічено, що коллабораціоністи вирішили знову підкинути багаття у вже зачахле вогнище топонімічної війни навколо десовєтізованої назви райцентру Більмак на Запорожжі.

Як відмітила “ПОРОХІВНИЦЯ” для роздмухування топонімічної війни, аби знову підкинути багаттячка у вогнище, можна знайти будь-яку причину.
Топонімічна війна навколо Більмака вельми важлива для місцевих коллабораціоністів, а особливо напередодні важливих і ключових президентських виборів, коли на кону буде стояти Майбутнє України.

До гіпотез та висновків вищезазначеного в ”ПОРОХІВНИЦІ” хочу додати, що це ще й не що інше, як PR-хід у зв’язку з виборами голови та депутатів щойноствореної Більмацької об’єднаної територіальної громади (ОТГ) які відбудуться 23 грудня 2018 року.

У зв’язку з виборами в ОТГ голова Запорізької ОДА К.І.Бриль терміново підшукує слухняних, кишенькових кандидатів на посаду голови ОТГ та депутатів громади, щоби в разі їх обрання безперешкодно вирішити питання будівництва вітрових електростанцій на земельних паях мешканців села Гусарка Більмацького району, які категорично проти висунутих умов будівництва.

Та чи не задешева ціна? “Ми вам змінюємо назву селища й району, а ви, новий голова та депутати громади, проголосуєте за виділення землі під будівництво вітряків та інше”. З цього питання під маркою журналіста в районі працює посланець, який мабуть і є головним піартехнологом по виборах від К.І.Бриля.

На мій погляд, саме для свого особистого рейтингу та за для корпоративних інтересів олігархів і запустив по новому колу цю топонімічну війну голова Запорізької ОДА К.І.Бриль через підпорядкований йому контактний центр облдержадміністрації, про що повідомляла газета сусіднього району “Пологівські ВІСТІ”:

“Під час проведення чергової прямої телефонної лінії контактного центру облдержадміністрації на звернення жителів області відповідала представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області Олена Демєнєва. Прикметність цього прямого зв’язку в тому, що переважна більшість дзвінків надійшла від жителів селища Більмак.
Уже другий рік поспіль жителі Більмака виборюють право на перейменування свого селища. Понад 100 звернень з цього приводу надійшло за цей час до обласного контактного центру.
На сьогодні депутати Запорізької обласної ради підтримали пропозицію громадян щодо перейменування смт. Більмак і Більмацького району та направили відповідне клопотання до Верховної Ради України, як того вимагає законодавство.
Крім цього, в липні 2018 року громадяни вже зверталися на пряму телефонну лінію до Олени Демєнєвої, яка порадила донести це питання до секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Сьогодні ці ж заявники знову телефонували, щоб дізнатися "долю" їх звернення. Олена Дємєнєва надала роз’яснення про те, що відкрито провадження по колективному зверненню від жителів смт. Більмак та декількох індивідуальних. Наразі триває перевірка.
Заявники дуже болісно реагують на будь-яку інформацію та попереджують про те, що перекриють трасу Запоріжжя – Маріуполь.
Це питання дійсно важливе для них, то ж шукають підтримку у всіх гілок влади. Адже зміна назви селища з Більмак на Кам’янку повинна зняти напругу в громаді та заспокоїти жителів усього району.”

Від себе хочу зазначити, що телефонують уже не другий, а третій рік поспіль одні й ті ж особи, залучені до цієї провокації.

Мабуть у Пологах немає ніяких важливих проблем, тому “Пологівські ВІСТІ” взялися за вирішення проблем у сусідньому Більмацькому районі, де мешканці живуть спокійним життям, до нової назви селища звикли і цим не переймаються, бо більшість громадян розуміє та не звертає увагу на цю штучно створену піар-кампанію голови Запорізької ОДА К.І.Бриля, народного депутата Бердянського виборчого округу Пономарьова і голів Більмацької РДА та райради А.Попова, Ю.Симоненко.

Повідомляю мешканцям селища Більмак та Більмацького району, що я в складі делегації від захисників топоніму Більмак був присутній на сесії Запорізької обласної ради, коли приймалося рішення по перейменуванню Більмака, за яке проголосувало більшість обласних депутатів.
Рішення приймалось не зважаючи на неодноразове попередження депутатів під час сесії по мікрофону через гучномовець безпосередньо в залі обласної ради начальником управління юридичного забезпечення обласної ради про те, що відповідно до Законів України обласна рада не має повноважень на перейменування районного центру. З цього приводу є і письмовий висновок вказаного юридичного управління.
Окрім того, відповідно “Закону про декомунізацію”, будь-які рішення про перейменування декомунізованих топонімів суперечать “Закону про декомунізацію”.

У зв’язку з відсутністю доступу до нашої районної газети, для мешканців Більмака і Більмацького району активістами була випущена газета “Голос з Більмака” в якій публікувалась стаття “Договорняк в обласній раді — чергова дурилка для противників Більмака”.
Про це також публікувалось і в обласних газетах “Запорізька Правда” та “МіГ” за 8 грудня 2016 року.

В "брилівський контактний центр", та представнику з прав людини ОДА Олені Дємєнєвій телефонував і я. При цьому пояснив, що в профільному комітеті Верховної Ради України питання перейменування Більмака зняте з контролю, так як за постановою суду визнане не законним. Під час телефонної розмови я попрохав працівників центру, щоб передали головам ОДА, та облради, щоб ті заспокоїли наших районних керівників, які уже третій рік поспіль підігрівають цю штучно створену проблему в нашому районі.

У відповідь на мій дзвінок до контактного центру ОДА нещодавно, за підписом голови Бриля, я отримав, як на мій погляд, дивного листа з елементами погроз та залякування, в якому мені повідомляють про брехливу відповідь в ОДА з Більмацької РДА та райради, про непричетність їх голів до цієї провокації. В цьому ж листі мене, 64-річного пенсіонера, попереджають про "кримінальну відповідальність та покарання у вигляді виправних робіт, обмеження та позбавлення волі за надання неправдивої інформації", а також рекомендують в разі моєї незгоди з їхньою маячнею звертатися до правоохоронних органів, до суду чи в вищестоячи інстанції. А вищестояча інстанція — це що? Не ОДА?

З приводу цього листа я мав телефонну розмову з його виконавцями-фабрикантами з ОДА Смирновим та з головою Більмацької райради Симоненко, яка при розмові зі мною виказала себе тим, що вже знала про суть написаного в листі, який я тільки щойно отримав. Ця посадова особа при телефонній розмові пішла в наступ, що мовляв я, разом з селищним Головою Більмака, "оббрехали її в суді". Наведені мною аргументи про наявність письмових доказів та свідків її протиправних дій не хотіла й слухати, кинула телефонну слухавку. На мій повторний дзвінок та на моє запитання і наведення беззаперечного доказу навмисного порушення цією посадовою особою вимог декомунізаціонного Закону України, а саме, що при в’їзді в наш район й досі не змінені старі вказівники назви району на нові, з новою назвою Більмацький район, яку вже третій рік як своєю Постановою затвердила Верховна Рада України, на що Симоненко безглуздо відповіла, що це не її повноваження. Таке ж як під одну дудку заспівав і працівник ОДА Смирнов.

З листа Бриля та з телефонної розмови з цими чиновниками я зрозумів, що всі вони — одного поля ягоди. А це наводить на думку що в нашій області утворилось близьке до злочинного, можливо, шпигунське угрупування, яке ставить під сумнів усі рішення нашої Держави, веде (разом з путіним) у прифронтовій зоні гібридну війну по розколу людей в нашому районі, який четвертували та довели по усім економічним показникам на передостаннє місце в області.

Далі за "розкрутку" по новому колу перейменування Більмака взялася з тих же Поліг районна газета “Районка”, яка в інтернет мережу вткнула майже півторагодинний телесюжет за участю усім відомої в нашому районі вчительки-шоуменки, хіміка-біолога Галини Підручної, яка на протязі всього часу телесюжету поносила Більмацького селищного Голову Павла Будника та городила усіляку маячню з приводу "незаконного перейменування" селища. Результат телесюжету був очікуваний. В його обговоренні прийняло участь лише біля шести осіб, підтримки від читача цей сюжет не отримав, бо ця катавасія з перейменування вже усім доволі набридла.

Нарешті 10 листопада на арену по боротьбі з Більмаком вийшов і головний противник назви нашого селища — це газетяр районної газети “Рідний Край” Констянтин Причиненко, який в 89 номері газети розмістив чергову оману К.І.Бриля — статтю під назвою “Відповідь голови облдержадміністрації” в останньому абзаці якої написано: "К.І.Бриль впевнений, що після завершення виборів до об’єднаної територіальної громади нове керівництво та депутати прикладуть максимум зусиль для того, щоб ви могли пишатися ім’ям вашої малої батьківщини". Тобто К.І.Бриль заздалегідь закликав нових, ще не обраних голову та депутатів громади в порушення чинного законодавства України приймати не законні рішення.

Це саме те, про що я неодноразово писав і вважаю, що це тільки початок цієї брудної кампанії.
Вважаю, що кожен виборець повинен подумати, чи будуть здатні вирішувати питання життєзабезпечення та благоустрою населених пунктів громади, а також повсякденні проблеми людей ті кандидати на посаду голови та кандидати в депутати Більмацької ОТГ (з нездійсненими обіцянками перейменувати селище Більмак), яких по чиємусь наказу пхатимуть на ці відповідальні пости?

Мене, як виборця особливо хвилює те, що через якогось обраного нами бевзя, щоб ми знову не залишилися без води, не потонули в купах сміття, болоті нечистот та не дихали нестерпним сморідом тих нечистот і сміття, що вже було у нашому райцентрі колись.

На останок пояснюю виборцям, що ці вибори розраховані на короткостроковий дворічний, проте дуже відповідальний термін, за який обрані новий голова та депутати ОТГ, як люди для яких все нове й не знайоме, просто не встигнуть освоїтись та проявити себе в своїй діяльності.

З огляду на те скільки зроблено в нашому районному центрі Більмак за останні роки, вважаю, що немає ніякого сенсу, як підказує мудре народне прислів’я — міняти коней на переправі.

© Віктор ВЕРНИГОР
Корінний мешканець Більмака

 

„Більмак перейменують?“

 

Як бачимо, в хід пішли вже погрози з боку чиновників.
Відкритий лист пана Віктора Вернигора — яскраве тому свідчення.
Ба більш того, надісланий скан з районної газетки “Рідний Край” зі статтею “Відповідь голови облдержадміністрації” прямо свідчить про те, що "ґєнєрал-ґубєрнатор" діє всупереч “Закону України про декомунізацію” і всіляко намагається поставити під сумнів рішення Держави Україна, а окрім того, ця "відповідь жителям" фактично свідчить про те, що рішення про вибори голови Більмацької ОТГ вже прийнято і навіть дано першу "настанову" — адже "прикласти максимум зусиль" якраз і означає, що вже фактично "обрані" до ОТГ очільник і "депутати" будуть виконувати накази "ґєнєрал-ґубєрнатора": "ми вам обіцяємо перейменування, а ви віддаєте нам землю під будівництво вітрової станції".
Наочний приклад застосування адмінресурсу.
Як в "стариє добриє врємєна пшонноґо паханата".
"Ґлавноє нє как проґолосують, а как підрахуют!"
А "підрахуїв" у нас вдосталь!
Тобто, вважайте, "вибори" в Більмацьку ОТГ вже "відбулись".
Решта — танці з бубном на публіку.

Варто зауважити, що ключова прифронтова область фактично не контролюється Державою — в області міцно засіли кримінальні окупанти доби "донбасской крімінальной окупациї" — клани ахмєтова, пшонки, тощо. З початку війни вони мріють про реванш "Пшонноґо Паханата". Ще до війни клани пшонки, клюєва і азарова зробили ставку на "зелену енергетику", підлаштували законодавство під свої потреби, щоби "зелена енергетика" не оподатковувалась Державою і мала пільги. Відтоді на теренах Запорожжя немов гриби почали зростати сонячні та вітрові електростанції, кінцевими бенефіціарами котрих є кримінальні клани пшонок, клюєвих та азарових. Також варто зауважити, що артём пшонка поклав око і на газові родовища Озівського моря та прибережжя, і у 2004 році була заснована компанія "Газ Украины-2004", якій належали всі газові родовища на Запорожжі. Йому ж фактично належать і Ботєвська вітрова електростанція та сонячна електростанція "Токмак Солар Енерджі", хоча, звісно, зареєстровані ці фірми на інших осіб і проведені через низку закордонних оффшорних фірм-"прокладок".
Отримуючи кошти західних інвесторів, ці "зелено-енергетичні" компанії, не сплачуючи податків Держави і користуючись всілякими пільгами, банально виводять мільярди з Держави в оффшори. Звісно, ніякої отриманої електроенергії в Україні не залишається, позаяк вся вона експортується на вигідних для власників умовах.
Запитайте у мешканців Токмака, міста обласного значення, в якому звечора до ранку вимикається вуличне освітлення і темно немов у льосі, чи багато місту дала зареєстрована на донецького екс-СБУшника сонячна електростанція артёма пшонкі "Токмак Солар Енерджі"? А цього року, всупереч протестам місцевих мешканців, в Токмаку розпочато будівництво біоТЕЦ "под патронатом" нардепа валєнтірова (шістка нардепа-коллабораціоніста пономарёва), місцевого мера іґоря котєлєвскоґо (уродженець РФ) і номінального власника "Токмак Солар Енерджі" рєпкіна — це одні з осіб клану пшонкі. Фінансовою стороною питання вочевидь керує "ґлавная смотрящая" крєстніка януковіча артёма пшонкі, "сєрая кардінальша партіі рєґіонав" юлія ковалєвская (ляховіч) — керівниця анти-українського проекту "жінки за мир".

Тож, не дивно, що під Більмаком зібрались будувати чергову вітрову електростанцію. Адже прикривати свою злочинну і антидержавну діяльність "зеленою енергетикою" — це так зручно!
І не дивно, що "ґєнєрал-ґубєрнатор" бріль так активно у цьому задіяний.
Не дивно, позаяк за останні роки майже всі медія, від провідних національних до місцевих та маловідомих писали про злочинну діяльність "ґєнєрал-ґубєрнатора" бріля — від участі у вбивстві Чорновола до бракон'єрства на Озівському морі і майново-земельних оборудок. На цій особі тавра ніде ставити — яким чином така особа очолює ключову прифронтову область?
Питання риторичне...

Тепер стосовно перейменування декомунізованої назви Більмак.

Топонімічна війна навколо маленького райцентру Більмак, що хвилями вирує вже як третій рік, роздмухується штучно нардепом-коллабораціоністом і бердянським олігархом пономарёвим, чия діяльність вочевидь фінансується все тим же артёмом пшонкою.
Початкова мета — поставити під сумнів рішення Держави Україна.
Кінцева мета — "пробіть" омріяний в Кремлі "крымскій коррідор"!
"Крымскій коррідор" — це шлях суходолом з окупованого Донбасу в окупований Крим із захопленням важливо ключових для забезпечення окупованого Криму водою і електроенергією Запорізької АЕС і Каховської ГЕС. Ну і вітрові та сонячні електростанції пшонкі теж стануть в нагоді "хазяєвам-асвабадітєлям".
А Більмак — ключ до “крымскоґо коррідора”!

Задіяна в топонімічній війні купка місцевих мешканців Більмака грає роль "житєлєй, чьё мнєніє важно!" Фактично, реалізовується такий же сценарій, як і з "житєлямі донбасса", тільки в масштабах райцентру. Ось тільки результат буде такий же, як на Донбасі — зрештою прийдуть россійсько-фашистські танки.
Ця купка корисних дурників спочатку активно противилась декомунізації, зубами чіпляючись то за совєтську назву "куйбишево", то за россійсько-імперську "царєконстантіновка", то понавигадували 150 безглуздих варіантів для нової назви — все робилось, щоби зірвати процес десовєтізації.

Декомунізація відбулась. Новою назвою райцентру став топонім Більмак — на честь найвищої висоти на Запорожжі, прославленої ще за часів Запорожської Січі епосом та легендою про козака Більмака.

Відтоді коллабораціоністи активно виступають проти назви Більмак, вигадуючи нісенітниці про якесь "бєльмо", хоча раніше за все життя нікого не напружували ані назва гори Більмак, ані назва залізничної станції Більманка, ані назва села Більманка — ніхто ніякого "бєльма" не вбачав у цих топонімах.

Потім почали чіплятись до "тюркського походження".
Топоніми Більмак і Токмак дійсно мають тюркське походження, але на Запорожжі половина топонімів мають тюркське походження, включно з назвою річки Берда. То що, Бердянськ перейменовувати? (А варто, до речі, повернути українську назву Бердянка).

Нині театр абсурду вимагає "повернути історичну назву Кам'янка".
Щоправда, це теж россійсько=імперська назва, і її повернення закріпить россійсько-імперську тезу про "Дікоє Полє", згідно якої до появи россійських військ не було ніякої Запорожської Січі та зимівників запорожських козаків у цих степах Лукомор'я між Великими Луками і Озівським морем, а було лиш "дікоє полє".
Назву "Камєнка" на короткий час отримав один з хуторів россійських поселенців перед тим, як царським наказом було названо це поселення "царєконстантіновка" на честь чергового царського цесаревича.

Про це свідчить висновок Національної Академії Наук України, у якому зазначено, що топонім Кам'янка ніколи не був у цього населеного пункту, так в народі називався один з хуторів.
Ось справжній висновок Національної Академії Наук України.

НАН України підкреслює, що спроби певної групи осіб перейменувати Більмак на Кам'янку ґрунтуються на хибній уяві про те, що остання назва ніби є історичною, хоча це не так. Отже спроба певної групи осіб перейменувати Більмак є політичною акцією, котра має на меті поставити під сумнів рішення Верховної Ради України і рішення держави Україна.

Топонімічні ігри: Хто і навіщо намагається перейменовувати декомунізоване — в цьому огляді можна ознайомитись, де ще окрім Більмака намагаються "вєрнуть всё взад" та поставити під сумнів рішення Держави Україна.

Власне, перебіг епопеї топонімічної війни навколо Більмака можна вивчити в циклі публікації за теґом Більмак

Будь-які рішення про перейменування декомунізованих топонімів суперечать “Закону України про декомунізацію”.
Український Інститут Національної Пам'яті наголошує: повторне перейменування декомунізованих населених пунктів суперечитиме чинному законодавству.

Але жодні висновки НАН України, жодні судові рішення про заборону перейменування декомунізованого райцентру, жодні застереження з боку Держави та УІНП — нічого не зупиняє анти-державницьку діяльність "ґєнєрал-ґубєрнатора" бріля, нардепа-коллабораціоніста пономарёва та дрібних місцевих коллабораціоністів.
Вони все одно всіляко намагаються перейменувати декомунізований і унікальний топонім Більмак.
Про мету цих дій вже зазначено вище.
У своєму арсеналі коллабораціоністи мають потужний адмінресурс, кишенкові ЗМІ районного і обласного рівня, а за потреби привозять в Більмак для зйомок замовних репортажів "журналістів" з коломойського "1+1" і ахмєтовського ТРК"УРКАина", і потім ці довжелезні телесюжети з кричущими назвами "Райцентр постав проти назви Більмак" транслювались у прайм-тайм вечірніх новин, що, власне, недешеве задоволення, позаяк власники телеканалів просто так у прайм-тайм час не дають для якогось там маленького райцентру.

Ну а тепер в хід пішли й погрози тим поодиноким активістам, які виступають на захист назви Більмак.
В осціальних мережах, наприклад, вже задіяні щойностворені безімені фейк-аккаунти, з котрих знущаються із захисників топоніму Більмак, принижують, троллять, тощо.
Як поводиться навіжена купка оскаженілих противників назви Більмак, наочно можна побачити під відео газетки "Районка" — оскаженіла юрба нападає на будь-кого, хто виступає на захист назви Більмак, захищаючи рішення Держави про декомунізацію.
А ось приклад нападу найманця з фейкового аккаунту на пана Віктора Вернигораукраїнофобна риторика про "вишиватніков" в коментарі від фейк-аккаунту яскраво свідчить, чиї вуха стирчать з-під цього щойноствореного фейк-аккаунту.
Довелось захищати вже пана Віктора!


До речі, пане Вікторе, Вам варто пишатись легендарним прізвиськом Більмак, як у того самого легендарного козака Більмака, хоча "куйбишевскіє ватнікі" вважають, що цим прізвиськом ображають Вас.
Нині ви фактично наодинці дієте проти ворогів України, точно так, як колись на горі Більмак діяв козак Більмак, зупиняючи окупантів зі сходу в нерівній битві...

Також купка вищезгаданих "житєлєй", що постійно виступають проти назви Більмак, не лише в реальності псують дорожні вказівники з новим топонімом Більмак, але й в соцмережах активно поширюють нісенітниці про топонім Більмак, спотворюючи й нівелюючи цю назву, створюючи негативний імідж для цього топоніму. Так завжди діяли лише окупанти і вороги України, котрі завжди паплюжили й спотворювали українські назви, топоніми, перероблюали їх на свій лад (замість Бердянки "Бєрдянск", наприклад). Чи діяльність "куйбишевскіх ватніков" відрізняється від діяльності окупантів України? Хіба лиш тим, що в даному випадку проти України діють звичайні покручі без історичної пам'яті, які є маріонетками в руках нардепа-коллабораціоніста.
І вся ця оскаженіла юрба, немов тітушня, нападає на тих свідомих Українців, які не побоялися встати на захист рішення Держави Україна!

Варто зазначити, що окрім місцевих мешканців Більмака цей унікальний топонім намагаються захистити також деякі чиновники, зокрема, селищний Голова Більмака пан Павло Будник, більмацькі депутати пані Олена Бузало і Світлана Боркун (принаймі, публікації «Порохівниці» з циклу про захист топоніму Більмак активно репостять у соцмережах). Також є інші мешканці Більмака, які виступали відкритим листом на захист назви Більмак — Звернення громадян селища Більмак.
Нещодавно вкотре звертався відкритим листом на захист Більмака селищний Голова пан Павло Будник через сайт «Порохівниці», позяк (парадокс) Голова райцентру не має можливості звернутись через місцеві ЗМІ зі зверненням до мешканців, бо місцеві ЗМІ відмовляються публікувати звернення селищного Голови!

Вкотре «Порохівниця» стає єдиним майданчиком, на якому захисники Більмака можуть висловити свої заклики на захист унікальної назви, або ж розповісти про погрози їм за те, що вони виступають на захист рішень Держави!

Лист пана Віктора Вернигора свідчить про дуже погану тенденцію розвитку ситуації навколо Більмака.
Так все починалось і на Донбасі, між іншим... Більшість мовчки спостерігали, як чиновники-коллабораціоністи знищують про-українських активістів і свідомих Українців, а завершилось все зрештою окупацією і війною...

Будемо сподіватись, Держава нарешті зверне увагу на кричущу ситуацію навколо Більмака!
Якщо з таким завзяттям і настирливістю хтось намагається перейменувати маленький райцентр, розташований в ключовому місці, то це не просто так. Ситуація навколо Більмака зрештою може мати серйозні наслідки не лише для Запорожжя, але й для всієї України...

1 коментар до “„Більмак перейменують?“

  1. Сповіщення: „Токмак — штучна депресивність“ – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.