Перейти до контенту

Більмак — ключ до “крымскоґо корідора”, або Реванш “куйбышевських ватніків”!

Більмак — ключ до "крымскоґо корідора",
або Реванш “куйбышевських ватніків”!

 
Більмак — містечко на Запорожжі.
Гора Більмак — найвища гора Приазовської височини, найвища висота між Карпатами, Подольським плато, Кримськими горами і Донецьким плато.
Більмак — тюркський топонім, як і Токмак.
Більмак — водорозділ, кордон, головна вершина.

Топонім Більмак однаково шанувався як киримськими кочівниками, так і Запорожськими козаками, Українцями.
За козацькою легендою під горою оселився козак Більмак, котрий отримав прізвисько від назви гори.
Більмак — це Говерла на Запорожжі!


 

Минулого року «Порохівниця» публікувала матеріал «Більмак — бунт “куйбышевських ватніків”!»
Повідомлялось про зміну совєтської назви районного центру на Запорожжі "Куйбышево" на Більмак згідно закону про декомунізацію і десовєтізацію топоніміки.
Втім, активний спротив почали чинити місцеві коллабораціоністи.
Фактично, Більмак перетворився на запорожські Горішні Плавні.
Та попри активний спротив коллабораціоністів, совєтський топонім було змінено і містечко отримало назву Більмак, за назвою розташованої поруч найвищої висоти Приазовської височини Більмак-Могили.
 

Проте, через рік після перейменування пристрасті в Більмаку не лише не вщухли, але навпаки, роздмухались. Причому, такого навіженного спротиву декомунізації не спостерігається ніде в Україні, навіть в тих же Горішніх Плавнях, колишньому "Комсомольску".
 

Схоже, хтось поставив собі за мету будь-за що прибрати назву Більмак, затверджену рішенням Верховної Ради України, поставивши тим самим під сумнів постанови парламенту про перейменування населених пунктів на вимогу виконання Закону України "Про засудження коммуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки".
Власне, ці персоналії доволі відомі: редактор районної газети "Рідний Край" К.Причиненко, за яким стоїть нардеп Верховної Ради від округу №78 О.Пономарьов, за підтримки голови Запорізької ОДА К.Бриля, за спинами яких зрештою стоять Артьом Пшонка і Віктор Медведчук.

 

В цій публікації докладно розглянемо ситуацію навколо Більмака.
Це лише на перший погляд протистояння навколо Більмака здається проблемою місцевого масштабу, на яку мало хто звертає увагу. Втім, події відбуваються у прифронтовій зоні, неподалік лінії фронту і у ключовій області. Адже Більмак якраз і є тими "воротами" до того самого "кримского корідора"!
Тож, варто звернути увагу на події в Більмаку.
Ланка з Більмаком витягає цілий ланцюг доволі загрозливої для України ситуації, і якщо потягнути цей ланцюг, то витягнеться таке...
Мова йде про те, що Україна може втратити контроль над ключовою Запорізькою областю. Якщо вже не втратила...
 


 

Варто нагадати, що під час десовєтізації місцевим громадам надавався час для обрання назв, повернення історичних назв населеним пунктам, для обговорень та прийняття рішення громадою. Такий час мали і в тодішньому "Куйбышево". Звісно ж, як і в "Комсомольскє" та інших населених пунктах з совєтськими ідеологічними назвами, коллабораціоністи активізували всі зусилля для саботажу, опору десовєтізації, або для лоббіювання відверто промосковських назв. Найбільш проблемними були перейменування вже вищезгаданого "Комсомольска" на Горішні Плавні, "Кіровоґрада", в якому коллабораціоністи пропонували повернути россійсько-імперську назву "Єлізавєтґрад", також на всю Україну стало відоме і "Куйбышево" з відверто ватними істериками про "бєльмо".
"Куйбышевскіє житєлі" на чолі з редактором місцевої газети "Рідний Край" Константіном Прічінєнко активно просували одразу декілька назв, включно з "істарічєскім імєнєм Царє-Константіновка" (на честь россійського царя Константіна), роздмухавши істерику про "бєльмо на ґлазу", породжену хворою уявою коллабораціоніста Константіна Прічінєнка.
(Можна подумати "Куйбышево" не мало соромитницьких асоціацій, коли жартома казали "хуйбышево" — це вже точно було куди гірше вигаданого "бєльма"! Та й "царє-кан-сцантінавка" вже жартома асоціюється з інтернет-мемом про "сцані тряпкі" у декого з молоді. Саме таким ганчір'ям час вже гнати з Більмака Канстантіна Прічінєнка, як головного інформаційного підбурювача коллабораціонізму.)
 

Будь-які арґументи про те, що назва Більмак це не про "бєльмо", були марними.
Арґументи про те, що поруч є Токмак, що гори Більмак і Токмак є найвищими точками Запорожського краю, що Більмак перекладається як "головна гора", "кордон" (гора була умовною межою між землями запорожців та кочівників), "водорозділ" (бо саме з цієї висоти виходять в різні боки головні ріки Запорожскього краю) — всі ці арґументи жодним чином не діяли на купку ватніків. Не подіяв навіть арґумент про те, що тюркьский топонім Більмак однаково вшановували як кочівники, так і запорожські козаки та Українці, та згідно стародавньої козацької легенди під горою оселився козак, котрий і отримав своє прізвище від назви цієї головної гори — козак Більмак.
 

За півроку слухань "куйбишевська" громада пропонувала аж понад 130 варіантів нової назви, від відверто пророссіянських до абсурдних: Царє-Константіновка, Константіновка, Святотроіцкоє, Новокамєнск, Новокам'янка, Благопіль, Добропілля, Добродар, Азов, тощо.
Допоки півроку торгувались та перебирали назви, допоки свідомістю місцевого населення маніпулював редактор "районкі" на сторінках власної газети, збурюючі в першу чергу ненависть до України ("в Кієвє рєшают бєз нас"), в Українському Інституті Національної Пам'яті прийняли рішення — дати назву за топонімом найвищої висоти — Більмак.
12.V.2016 Верховна Рада України відповідно до Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» (закон № 317-VIII) приймає постанову №4468, згідно якої селище Куйбишево отримало назву Більмак, Куйбишевський район відповідно став Більмацьким районом.
 

Декомунізація й перейменування "Куйбышево" на Більмак ще більше скаламутило місцевих коллаборантів — "відітє, в Кієвє рєшили бєз нас, с людьмі нє савєтавалісь!".
І хвиля коллабораціонізму почала збурюватись з новою силою.
 

Варто усвідомлювати, що пібдурювачем настроїв місцевого населення не може бути лише один провінційний редактор сільської районної газети, чиї публікації про "забєльманіть район" чомусь на перших шпальтах публікували такі урядові й державні видання, як "Голос України", "Урядовий кур’єр", "Сільські вісті"! Окрім преси було задіяно і телебачення — не лише обласні телеканали, а й головні державні, наприклад, "1+1" маніпулювали телесюжетами про "масове повстання проти назви Більмак".
Щоб публікувати на перших шпальтах урядових видань публікації, що ставлять під сумнів рішення парламенту, щоби отримати десятихвилинні телесюжети у прайм-тайм на центральних телеканалах країни — треба мати неабияку впливову особу за спиною з потужним адмінресурсом.
 

За Константіном Прічінєнко стоїть бердянський олігарх, "рєґіонал" та діючий нардеп Верховної Ради Олександр Пономарьов, обраний від виборчого округу, в якому знаходиться Більмацький район. А за Пономарьовим стоїть Артьом Пшонка — син екс-генпрокурора Віктора Пшонки і "крєстнічєк" Януковича. Пономарьов щедро фінансується з Москви кланом Пшонок. Пономарьова також підтримує голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, котрий є наймолодшим тричі генералом СБУ, а також має репутацію "смотрящєґо хуйлокума" Віктора Медведчука. (до речі, теща Медведчука мешкає в сусідній Чернігівці).
Сам же Прічінєнко всього лише дрібний гвинтик, виконавець і підбурювач, котрий готовий одразу втекти на РФ (Россію Фашистську), де у нього в Новочєркасскє під Ростовом мешкає дочка. Це якщо "хазяєва" дозволять, звісно.
 

Нескладно скласти докупи мозаїку, лиш поглянувши на мапу півдня України.
Запорізька область поділена на виборчі округи. Бердянський округ фактично є власністю олігарха Пономарьова; Токмаківський округ все ще лишається "пшонним паханатом" клану Пшонки (туди Пшонка і Пономарьов відправили пономарьовського Валєнтірова); а всередині "пшонноґо паханата" знаходиться Мелітопольский виборчий округ, де "хазяіном" почувається нащакод НКВДіста і одного з ініціаторів Голодомору, Євґєній Баліцкій, котрий теж полюбляє рядитись "в уніформу НКВДіста" та завісив весь Мелітополь біллбордами в стилі совєтської пропагандистської плакатистики "23 фєвраля! Наш празднік!"
Якщо уважно прослідкувати за подіями останніх трьох років на Запорожжі, то саме в цих трьох виборчих округах на півдні Запорізької області відбуваються постійні хвилювання та найбільш активні коллабораціоністи.
З початку війни коллабораціоністи на місцях ретельно готують РФ-окупацію.
Запорожський край є ключовим на півдні України, і його втрата буде означати втрату Незалежності України і всього півдня! Запорізька область розташована рівно посередині між окупованими теренами України — на сході Донбас, на півдні Крим. Саме через південь Запорожжя Кремль планує "пробіть крымскій корідор", прихопивши на шляху Запорізьку АЕС та Каховську ГЕС для забезпечення водою і енергією окупованого Криму.
А тепер погляньте на мапу, подивіться, як чудово виборчі округи утворюють той самий "крымскій корідор"! РФ-окупантам не потрібно навіть Маріуполь та Бердянськ захоплювати — варто зайти через Більмак і Токмак, а далі розділитись на напрямки до Енергодару і Мелітополя, де розташовано ключовий і єдиний на півдні між окупованими теренами військовий аеродром.
Комиш-Зоря — ключовий залізничний вузол на цьому тратегічному напрямку, з розгалуженням на місто Запоріжжя і Мелітополь \ Крим. Далі йде залізничний вузол Верхній Токмак з розгалуженням на Бердянськ і сусідній залізничний вузол Пологи. Далі йде Токмак, де вже чекає свого часу підготована для окупаційних військ база, яку заздалегідь підготували пшонні смотрящіє міста. З Токмака наступ окупантів розділиться: на Енергодар др ЗАЕС та на Мелітополь і Крим, звідки буде назустріч наступати кримське угрупування окупаційних військ. Ось така картина малом вимальовується, і для цього не потрібно ніяких там експертів.
До того ж, місцеві депутати за командою Пономарьова не лише саботували будівництво укріплень з боку такої близької лінії фронту, але й наказали прибрати блокпости та укріплення з боку Розівки на кордоні з Донецькою областю.
У 2015 році OSINT-розвідка «Inform Napalm» зірвала плани по підгтовці РФ-окупації (розслідування: “ДНР тихо оккупирует Запорожье” та “Токмак: ползучая оккупация из "Новорoссии"”
У відповідь подільники Пшонки навіть зняли 40-хвилинний(!) відеосюжет з брехливими "оправданіямі", прикриваючись "заботой о старіках і мірных житєлях", розповсюджуючи потім відеоролик серед містян Токмака.
Але збудована в Токмаку базу для військ РФ, закамуфльована під "уґольный склад", тепер чекає свого часу...
Токмак, як і до Майдану, все ще в окупації клану Пшонки.
Тож епопея з Більмаком лише верхівка цієї навозної купи.
Ті, хто виступають проти назви Більмак та пританцьовують під "блатной шансон" Пономарьова, Бриля, Медведчука і Пшонки, навіть не усвідомлюють, на користь якої гри вони грають. Життя людей для цих недолюків нічого не варті, запам'ятайте це! Для наочного прикладу дивіться на Донбас!
Підрив складу боєприпасів у селі Вершина та підрив залізничного мосту на перегоні Комиш-Зоря — Розівка ще не забули? Отож...
Мешканці Більмака навіть не уявляють, як близько коло їх хат стоять танки РФ!..
 


 

25.ХІ.2016 Запорізька ОДА повідомила: Рішення про перейменування смт Більмак та Більмацького району Запорізької області розглядатиметься на черговій сесії Запорізької облради
 

15.ХІІ.2016 під час засідання 10-ої сесії Запорізької обласної ради депутати підтримали пропозицію про перейменування селища міського типу Більмак і Більмацкого району. Відповідне звернення обласної ради направлено до Верховної Ради України про перейменування селища Більмак в Кам'янку, а Більмацкого району — на Кам'янський район Запорізької області.
(Про це радісно повідомляють оперативні правки у вікіпедії).
 

Це рішення суперечить Закону про декомунізацію.
Український Інститут Національної Пам'яті також наголосив, що повторне перейменування декомунізованих населених пунктів суперечитиме чинному законодавству.
 

Національна Академія Наук України також зробила свій висновок щодо спроб перейменувати Більмак на Кам'янку.
 


 

НАН України підкреслює, що спроби певної групи осіб перейменувати Більмак на Кам'янку ґрунтуються на хибній уяві про те, що остання назва ніби є історичною, хоча це не так. Отже спроба певної групи осіб перейменувати Більмак є політичною акцією, котра має на меті поставити під сумнів рішення Верховної Ради України і рішення держави Україна.
 

Подальші події розгортались гаряче.
Після антизаконного рішення Запорізької ОДА від 15.ХІІ.2016 про повторне перейменування Більмака, що суперечить Закону про декомунізацію, події розгортались наступним чином.
 

22.ІІ.2017 в комітеті Верховної Ради відбувались слухання щодо перейменування Більмака. Серед запрошених був і селищний голова Більмака Павло Будник, і лише втручання очільника Українського Інституту Національної Пам'яті Володимира В'ятровича дало змогу надати слово селищному голові Більмака.
 

Виступ в комітеті Верховної Ради України селищного голови Більмака:

Шановні члени комітету, пані і панове!
Більмацький селищний голова, Будник Павло Іванович.
Маю двадцятирічний досвід керівництва промисловим підприємством, яке працює і сьогодні, головую третю каденцію, в тому числі, в найгарячішу фазу війни з Росією був головою райдержадміністрації.
Керуючись Законом вирішував питання будь-якої складності, в різних політичних умовах, знаходив переконливі аргументи і підтримку населення, інакше мабуть тричі не обирали б.
На ситуацію, що склалася з перейменуванням радикально вплинула інформаційна війна,про яку добре поінформоманий Інститут Національної Пам'яті.
На вістрі цього інформаційного торнадо були "більмо в оці", та "тюрки", на перший погляд очевидна нісенітниця, але вони дали свої результати. Звичайно, як водиться, без політичної складової тут не обійшлося, підтягнулася строката кампанія: "селищна рада вас не чує", як свого часу кричали на Донбасі, ми прийдемо і все перейменуємо.
Задля врегулювання ситуації, селищна рада прийняла, можливо і не зовсім виважене, рішення про повторне перейменування на Кам'янку, маючи на увазі глибше вивчити питання і, при необхідності, припинити процедуру на рівні області. Не склалося: на перших порах так і було, в облраді сказали: "підстав для перейменування немає", але потім популізм, відчуття безперервних виборів, "целєсообразность" та чиєсь вагоме слово переважили Закон. На сесії облради проїгнорували навіть зауваження управління юридичного супровіду про незаконність рішення.
А тепер по суті.
Назва Більмак, отримана в процесі виконання Закону про декомунізацію, як похідна від найвищої точки Приазовської височини, біля підніжжя якої розташоване селище, не викликає ніяких сумнівів ні з точки зору законності, ні з точки зору здорового глузду. Є середньовічні забобони частини населення, які вдало осідлали опоненти. Якщо на це звертати увагу, то в країні залишаться тільки Кам'янки, яких майже 200, Вишневі, Квіткові, та Яблуневі, зникне наш колорит та історія. А що ж тоді робити жителям Чорткова, Гадяча, Коростеня, Харкова, Херсона та сотень інших унікальних населених пунктів, також перейменовуватись? Їм і в голову не приходять подібні думки, а коли створимо прецедент може й захочеться! До речі кількість невдоволених Більмаком невпинно зменшується - за даними соціологічного опитування, яке проводилося в грудні науковцями, в рамках розробки стратегії розвитку території, таких зараз трохи більше третини, а за два місяці, що минули, їх точно стало ще менше. Хвиля несприйняття минула, йде буденне життя, вносяться зміни до державних реєстрів, нові назви отримують підприємства, організації, установи, жителі вносять необхідні зміни до документів і повторне перейменування принесе тільки нове невдоволення вже іншої частини населення та додаткові фінансові витрати. (Мені кажуть всі наступні перереєстрації доведеться проводити двічі - через Більмак) Хто ж нас назве розумними!
Окрім того, як зазначають у своїх висновках Український Інститут Національної Пам'яті, юристи та експерти, жодних законних підстав для перейменування немає, а ми все ж таки правова держава. Хотів би звернути увагу присутніх на п.3 ст.12 Указу Президії ВР УРСР який є чиним, хоч дехто каже, що цю норму не можна застосовувати, щодо повторюванності назв. Вона не стосувалася спеціального Закону про декомунізацію, а Указ стосується адмін-територіального устрою, тим більше, що з того часу він у нас не змінився, значить норма, в нашому випадку, повинна застосовуватися.
Викликає сумнів посилання на Закон «Про географічні назви» в частині підстави для перейменування як "необхідність повернення історичної назви", адже не проведений референдум, як того вимагає закон, а експертиза Держгеокадастру, є сумнівною, поскільки вона не врахувала цілий масив інформації.
Врешті виявилося - самої назви Кам'янка в історії населенного пункту, під сучасною назвою Більмак, не існувало. Про це у зверненні до шановного Голови Комітету Сергія Володимировича переконливо, з наданням відповідних копій документів, довели прихильники Більмака. (Копії цих документів ми можемо надати для огляду)
І останнє. Логічним і законним, було б прийняття рішення про відсутність підстав для повторного перейменування нашого селища саме Комітетом Верховної Ради. Це поставить остаточну крапку в нашому безглуздому протистоянні, заспокоїть жителів, та сприятиме налагодженню миру і спокою в громаді. Прошу врахувати, сьогодні в селищній раді зареєстровано звернення 17 з 26 депутатів, які усвідомлюють, що рішення про перейменування селища Більмак на Кам'янку прийнято з порушенням Закону і вимагають його скасування.
В цьому випадку, протистояння в селищі спалахне з новою силою, і буде продовжуватися ще довго.
Хіба зараз час для протистояння?
Дякую за увагу.

 

Наступне засідання комітету ВР щодо Більмака має відбутись 5 квітня 2017 року.
 

Після виступу селищного голови Більмака там же, в комітеті Верховної Ради на Павла Будника напав нардеп, бердянський олігарх-реґіонал і коллабораціоніст О.Пономарьов, публічно ображаючи та принижуючи. Після погроз, уже в фойє парламенту, коллабораціоніст Пономарьов почав пропонувати підкуп, щоб "порєшать".
Пан Павло Будник мав честь не погодитись на ганебні пропозиції державного зрадника і коллабораціоніста Пономарьова.
 

21.ІІІ.2017 о 15 годині дня до Більмацької селищної ради увірвалась оголтіла зграя до 30 осіб і за підлим сценарієм голови районної держадміністрації та зрадниці секретаря селищної ради скоїли переворот. В злочинний спосіб усунули з посади Більмацького селищного голову за виступ в комітеті Верховної Ради України з приводу доцільності перейменування Більмака.
В зв’язку з цією неприпустимою, неправомірною акцією 22.ІІІ.2017 селищними депутатами доселищної ради була запрошена голова районної ради Ю.Симоненко, якій в присутності селищного голови висунули вимогу негайно припинити цю ініційовану особисто нею брудну, кампанію по перейменуванню Більмака та зупинити від протиправних дій по відношенню до селищного голови громадян, яких вона використовує для цієї провокації. Депутати також попередили районних посадовців,що в разі відставки селищного голови, вони також складуть свої депутатські повноваження. Ю.Симоненко заперечила свою участь в організаціїї цієї акції, публічно призвала селищного голову звернутися в поліцію з цього приводу, щоби публчно засвідчити ніби свою порядність. Отже, якщо держава нарешті зверне увагу на тривожні події в Більмаку і почне карати коллабораціоністів, то Ю.Симоненко та інші підбурювачі з впливовими особами за спинами легко зможуть вийти сухими з води, а ось до "масовкі тёток-учітєльніц" на чолі з Галиною Підручною держава може застосувати покарання за коллабораціонізм та сепаратизм з позбавленням волі від 8 до 15 років.
 


 

Селищний голова Більмака Павло Будник та небайдужі більманці звертались неодноразово з офіційними заявами до Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Голови комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С.Власенка з приводу незаконних подій в Більмаку.
Дозвольте навести ці звернення.
 


§ § §

Голові Верховної Ради України
А.В.Парубію
01008, г.Киев, вул. М. Грушевского, 5.
Голові комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування
С.В.Власенко
01008, г.Киев, вул. Садова, 3а
Голові Українського Інституту Національної Пам'яті
В.М. В’ятровичу
01021, м. Київ, вул. Липська, 1

від Депутата Більмацької районної ради.
Більмацького району Запорізької області
Корсуна Миколи Петровича,
голови районної партії “Батьківщина”
71001 вул.Смірнова 41б смт.Більмак, Більмацького району Запорізької області

Я з групою громадян нашого селища їздили до Києва, щоб на засіданні комітету Верховної ради України яке відбулося 22 лютого о 15 годині відстояти за висновками УІНП та науковців нашої області унікальну, неповторну в усій Україні, отриману в процесі декомунізації назву нашого селища Більмак, від спланованої та ганебної акції по його перейменуванню, що проводилась на той час по всій державі і яку припинили в таких містах як Дніпро, Кропівницький, Горішні Плавні Полтавської області, в селі Дельжилер Татарбунарського району Одеської області та інших, але чомусь, з чиєїсь подачі ця акція продовжується по зміні назви нашого селища Більмак на 201 Кам’янку, на що ми впевнені не має ніяких законних підстав. Саме про це в своєму виступі на комітеті доповів селищний голова смт.Більмак П.І.Будник.
Проте ми глибоко обурені брутальною поведінкою народного депутата нашого виборчого округу О.С.Пономарьова, який після виступу П.І.Будника дозволив собі принижувати та ображати його в залі комітету. А потім в фойє, куди вийшов селищний голова і ми, цей народний депутат став просити нас усіх якимось чином порішати питання з перейменуванням, домовитись з ним з цього приводу, обіцяючи нам усім допомогу і все, що ми забажаємо - тобто підкуп.
Цей народний депутат і посажені ним в районі голови районної ради та державної адміністрації, використовують адмінресурс, пресу, телебачення та невелику групу людей для дестабілізації, розколу в громаді, а також для підняття своїх рейтингів перед виборами.
Депутати Більмацької селищної ради припустились помилки при голосуванні за перейменування на Камянку щойно отримавшого нову назву в процесі декомунізації селища, що є районним центром Більмак, що затверджене Постановою Верховної Ради України, яку готові виправити скасувавши незаконне рішення селищної ради на сесії.
Про те як нам стало відомо, що голова районної ради Ю.С.Симоненко 27 лютого зібрала групу людей для блокування проведення сесії селищної ради, та ініціює процедуру імпічменту селищного голови, переслідуючи особисті цілі як претендент на голову громади яка буде створена в 2017 році.
Повідомляємо Вам, що селищний голова П.І.Будник втретє обраний виборцями на цю посаду, користується великим авторитетом за приведення нашого селища в одне з найкращих в Україні в питаннях життєзабезпечення людей.
Ця ганебна, штучно роздмухана епопея, пов’язана з повторним перейменуванням, глибоко обурює багатьох людей. В першу чергу підприємців, керівників установ і організацій в зв’язку з тим, що вже внесені зміни в назви цих об’єктів, адреси, печатки і всі установчі документи пов’язані з їх функціонуванням, а це гроші, нерви і час.
Переважна більшість населення підтримує назву селища Більмак, селище як жило так і живе спокійним життям, але ж ці провокатори роздмухують бурю в стакані.
Для ознайомлення і володіння ситуацією направляємо Вам звернення депутатів Більмацької селищної ради до селищного голови Про скликання позачергової сесії Більмацької селищної ради для прийняття рішення “Про скасування рішення від 07.07.2016 року №2 Більмацької селищної ради Більмацького району Запорізької області “Про пропозицію щодо перейменування смт.Більмак, Більмацького району, Запорізької області”, пояснювальної записки до цього рішення, та звернення до народного депутата О.Пономарьова про сприяння в перейменуванні селища”, які прийняті в супереч чинному законодавству України.
Вважаємо, що на сьогодні не має ніяких законних підстав для перейменування нашого селища. Прошу не змінювати назву нашого селища Більмак, яке затверджене Верховною Ради України і до якого вже звикли усі жителі селища.
Депутат Більмацької районної ради
Корсун М.П.

 


§ § §

Голові Українського Інституту Національної Пам'яті
В.М. В’ятровичу
01021, м. Київ, вул. Липська, 1

від Депутата Більмацької районної ради.
Більмацького району Запорізької області
Корсуна Миколи Петровича,
голови районної партії “Батьківщина”
71001 вул.Смірнова 41б смт.Більмак, Більмацького району Запорізької області

Шановний Володимире Михайловичу!
На сьогодні ні у кого не має сумніву в тому, що наш районний центр смт.Більмак і район Більмацький на виконання Закону по декомунізації отримали законну унікальну, не повторну з тисячолітнім історичним корінням в Україні назву і змінювати її немає ніяких підстав для виконання будь чиїхсь забаганок в прушення Конституції та законів України.
Прошу Вашої допомоги в зупиненні спланованої та ганебної акції по перейменуванню населених пунктів, що проводилась в свій час по всій державі і яку припинили в таких містах як Дніпро, Кропівницький, Горішні Плавні Полтавської області, в селі Дельжилер Татарбунарського району Одеської області та інших, а тепер з подачі народного депутата О.С.Пономарьова та його ставлеників голови районної ради Ю.І.Симоненко та голови районної держадміністрації А.В.Попова ця протиправна акція в якій вони використовують до 30 в основній масі нахабних жінок, в підкилимний спосіб продовжується в нашому районі. Адмінресурс,тиск, шантаж, погрози є методами в досягнені їхньої цілі для підняття особистих рейтингів.
Ця ганебна, штучно роздмухана епопея, пов’язана з повторним перейменуванням, глибоко обурює багатьох людей. В першу чергу голову Більмацької селищної ради, про що свідчив його виступ на комітеті 22 лютого 2017 року, депутатів селищної ради, голів Комиш-Зорянскої, Смирновської об’єднаних громад Більмацького району до складу яких входить 9 селищних та сільських рад з 15 в районі, що складає 60% від загальної їх кількості, де проживає біля 80% населення та усіх в районі підприємців, керівників установ і організацій. Для підтвердження цього надсилаю виступ Більмацького селищного голови та оригінали відповідей голів Смирновської, Комиш-Зорянскої
об’єднаних громад на мій запит, які просять не змінювати назву смт.Більмак, яку затвердила Верховна Рада України.
Прошу Вас, донести це до голови комітету ВР України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С.В. Власенка,а то на мій погляд, про всі звернення громадян нашого району, з цього приводу, йому не повідомляють.
З повагою до Вас
Депутат Більмацької районної ради
Корсун М.П.
16.03.2017

 


§ § §

Голові комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональноїполітики та місцевого самоврядування
С.В.Власенко
01008, г.Киев, вул. Садова, 3а

від Депутата Більмацької районної ради.
Більмацького району Запорізької області
Корсуна Миколи Петровича,
голови районної партії “Батьківщина”
71001 вул.Смірнова 41б смт.Більмак, Більмацького району Запорізької області

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» 12 травня 2016 року Верховною Радою України була прийнята Постанова № 1353-VIII «Про перейменування деяких населених пунктів» відповідно до якої проведено перейменування смт. Куйбишеве Куйбишевського району Запорізької області на смт. Більмак та Куйбишевського району відповідно на Більмацький район. Зазначена постанова набрала чинності 21 травня 2016 року після оприлюднення в газеті «Голос України».
Як Вам уже повідомлялось, що назва селищу надана на честь найвищої точки Приазовської височини Більмак-Могили, гори, яку на степовому плато створила природа, геологічної, історичної, археологічної пам’ятки. Ця назва отримала достойну оцінку у всіх колах науковців, як нашої області так і України, авторитет яких не підлягає сумніву, які в своїх експертних висновках (висновки Вам надсилалися) засвідчили, що сучасна назва «Більмак» найповніше відображає історичні, географічні, культурні особливості нашого регіону, а тому вказана назва відповідає вимогам Закону України «Про географічні назви».
Голові Верховної Ради України А.В.Парубію за підписом директора інституту української археографії та джерелознавства національної академії наук України Г.В.Папакіна наданий експертний висновок, “Щодо спроб перейменувати смт.Більмак на смт.Кам’янка” за №302/112від 17.03 2017р. Експертним висновком інституту спростовується назва нашого селища Камя’нка як історична, вказується, що посилатися на назву Кам’янка як історичну немає підстав. Це робить взагалі недоцільним плановане перейменування, яке виглядає суто політичним кроком, спрямованим на те, щоб поставити під сумнів всі ухвалені Верховною Радою постанови про перейменування населених пунктів України на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» (експертний висновок додається).
Під тиском, погрозами, залякуванням, шантажем селищного голови та депутатів з боку опозиційних сил району та їх активістів до 30 осіб Куйбишевська (на даний час Більмацька) селищна рада Куйбишевського (Більмацького) району Запорізької області на пленарному засіданні сесії 07 липня 2016 року прийняла рішення №2 «Про пропозицію щодо перейменування смт. Більмак Більмацького району Запорізької області», відповідно до якого, селищна рада вирішила надати згоду на перейменування селища міського типу Більмак Більмацького району Запорізької області на селище міського типу Кам’янка як історичну, що не відповідає дійсності(архівні довідки і експертні висновки науковців Вам надсилалися). Надалі такі ж безпідставні рішення приняті районною,та обласною радами які не відповідають ні Закону України “Про географічні назви” ні Положенню про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР, затвердженого Указом президії Верховної Ради УРСР від 12 березня 1981 року №1654.
Під таким же тиском тієї ж групи активістів під керівництвом голови районної ради Ю.С.Симоненко, колишньої регіоналки, на сьогодні голови районної партії “Наш край”, яка особисто та інші особи погрозами змусили частину депутатів відкликати свої підписи від поданої заяви про скасування на позачерговій сесії незаконного рішення від 07 липня 2016 №2. «Про пропозицію щодо перейменування смт. Більмак Більмацького району Запорізької області», тим самим позачергова сесія селищної ради була зірвана. Як пояснила секретарь селищної ради Н.П.Суржик, що у відсутність селищного голови, який знаходиться у відпусті, її під такими ж погрозами примусили надіслати листи до Верховної ради, комітету Верховної Ради та в УІНП про перейменування смт.Більмак на Кам’янку.
На сьогодні в очолюваному Вами комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування стоїть питання про перейменування смт. Більмак на смт.Кам’янку, на наше звернення від 17.01.2017року за підписом 55 громадян про недопущення цього не законного перейменування Комітет відповіді не надав.
22 лютого 2017р. ми приїздили до Києва і були присутні на засіданні комітету при розгляді питання по перейменуванню нашого селища, реєструвались для виступів(виступи в комітет надіслані), щоб довести безпідставність перейменування та свою позицію з цього приводу на комітеті доповів Більмацький селищний голова. Нас здивувала заява народного депутата О.О.Гончаренка який заявив “так хочуть люди” і вважає, що це є приводом для порушення Законів України.
Ми глибоко вдячні Вам за припинення розгляду питання з перейменування на комітеті з метою проведення об’єктивних консультацій .
Громадяни селища й району глибоко занепокоєні тим, що на даний час існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам жителів Більмацької територіальної громади та Більмацького району, які виступають за збереження неповторної в Україні, історично значимої, з тисячолітнім історичним корінням назви нашого селища Більмак. Зазначаємо, що смт.Більмак це не рядове село, а районний центр, зміна назви якого негативно вплине на процеси економічного розвитку інших громад нашого району, про що заявляють їх голови і які в своїх зверненнях просять не перейменовувати наше селище і район (копії звернень додаються).
Згідно ст. 19 Конституції України, ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.
В зв’язку з цим громадянами селища та району 10.03.2017 р. подана позовна заява до Куйбишевського районного суду Запорізької області про визнання протиправним та скасування рішення Куйбишевської селищної ради Запорізької області від 07 липня 2016 року№ 2 «Про пропозицію щодо перейменування смт. Більмак Більмацького району Запорізької області»
Прошу Вашої допомоги в зупиненні спланованої та ганебної акції по перейменуванню населених пунктів, що проводилась в свій час по всій державі і яку припинили в таких містах як Дніпро, Кропівницький, Горішні Плавні Полтавської області, в селі Дельжилер Татарбунарського району Одеської області та інших, а тепер з подачі голови районної ради Ю.І.Симоненко та голови районної держадміністрації А.В.Попова ця протиправна акція, в якій вони використовують до 30 в основній масі нахабних жінок, в підкилимний спосіб продовжується в нашому районі. Адмінресурс,тиск, шантаж, погрози є методами в досягнені їхньої цілі для підняття особистих рейтингів.
Знявши з розгляду питання перейменування смт.Більмак, назву якого затвердила Верховна Рада України, дозволить поставити крапку у перейменуванні населеного пункту, зніме напругу в громаді, заспокоїть жителів всього району, ще більше об’єднає мешканців для вирішення питань соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальної одиниці.
З повагою до Вас
Депутат Більмацької районної ради
Корсун М.П.
20.03.2017

 


§ § §

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5
Голові комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування
Власенку С.В.
01008, м. Київ, вул. Садова, 3а

Групи депутатів Більмацької селищної рад
71001, вул. Центральна, 56, смт Більмак, Більмацький район, Запорізька область

Звернення
про обурення протиправними діями районних посадовців та припинення спланованої ними провокації по перейменуванню смт. Більмак та Більмацького району Запорізької області

Шановні Андрію Володимировичу та Сергію Володимировичу!

21.03.2017 група громадян, біля 30 осіб, яку використовують в компанії по перейменуванню нашого селища голови районної ради Симоненко Ю.І. та районної держадміністрації Попов А.В., в будівлі селищної ради вчинили протиправні дії щодо Більмацького селищного голови Будника П.І., а саме: брутально, під тиском та погрозами, принижуючи, обмежуючи свободу пересування шляхом заблокування його в одному з приміщень, змусили подати заяву про складання своїх повноважень як селищного голови. До цього ці ж громадяни і особисто голова районної ради під тиском і тих же погроз змусили деяких депутатів відкликати свої підписи в зверненні до селищного голови про скликання позачергової сесії селищної ради для скасування раніше прийнятого не законного рішення від 07.07.2016 №2 «Про пропозицію щодо перейменування смт Більмак Більмацького району Запорізької області», (копія звернення додається) тим самими зірвали проведення сесії . При цьому двоє депутатів селищної ради в знак протесту проти такого свавілля подали заяви про складання своїх депутатських повноважень.Під таким же тиском приймалось вище зазначене рішення в 2016 році.
В зв’язку з цією неприпустимою, неправомірною акцією 22.03.2017 нами, селищними депутатами, до селищної ради була запрошена голова районної ради Симоненко Ю.І., якій ми в присутності селищного голови висунули вимогу негайно припинити цю ініційовану особисто нею брудну, протиправну кампанію по перейменуванню нашого селища, застерегти від протиправних дій громадян та зупинити їх і не використовувати для цієї провокації. Про це, в той же день, ми попередили і голову райдержадміністрації Попова А.В.
Зазначаємо, що смт. Більмак це не рядове село, а районний центр, зміна назви якого негативно вплине на процеси економічного розвитку не тільки районного центру, а й інших об’єднаних громад нашого району, про що заявляють їх голови в своїх зверненнях і прохають не перейменовувати наше селище і район.
На сьогодні ні у кого не має сумніву в тому, що наш районний центр смт Більмак і район Більмацький, на виконання Закону по декомунізації, отримали законну назву і змінювати її немає ніяких законних підстав.
Компанія по перейменуванню смт. Більмак та Більмацького району є спланованою провокацією, суто політичним кроком, спрямованим на те, щоб поставити під сумнів всі ухвалені Верховною Радою постанови про перейменування населених пунктів України на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».
Просимо Вас зняти з розгляду питання про перейменування смт Більмак, назву якого затвердила Верховна Рада України, що дозволить поставити крапку у перейменуванні населеного пункту, зніме напругу в громаді, заспокоїть жителів всього району, ще більше об’єднає мешканців для вирішення питань соціально-економічного розвитку нашого району.

З повагою до Вас
Депутати Більмацької селищної ради
27 березня 2017 року

 


З офіційними зверненнями до Більмацької районної ради (котра все ще називає себе "куйбишевська") звернулися громади сусіднього селища Комиш-Зоря і Смирнівська сільрада. Люди просять не робити повторного перейменування, позаяк це ставить під загрозу інвестиційні проекти, скеровані на розвиток громад і навантажить вдруге і без того бідні місцеві бюджети, адже доведеться знову переоформити всю документацію. А це значні для села фінансові витрати.
 


 

Окрім недоцільності повторного перейменування, громади Більмацького району звертають увагу на те, що в області є вже Кам'янський район і місто Кам'янка-Дніпровська, що принесе зайву плутанину, до того ж, всі вже звикли за рік до назви Більмак і сприймають цю назву цілком позитивно. Топоніми Більмак і Токмак співзвучні, обидві вершини є найвищими на Запорожжі, місто Токмак є сусідом для селища Більмак, річка Токмак бере початок від однойменної гори, котра є сусідньою для гори Більмак. Окрім того, довкола на Запорожжі безліч топонімів тюркського походження, то що, все переназвати може одразу на масковскій манєр?
 

А що ж місцеві мешканці?
Чи насправді переважна більшість мешканців Більмака і Більмацького району так категорично не сприймають назву Більмак? Чи справді таки прямо так як намагаються розповідати вустами коллабораціоніста Прічінєнка "житєлі пґт вассталі"?
 

Як видно з оприлюднених вище офіційних заяв і звернень селищного голови Більмака, депутатів Більмацької райради, селищних і сільських громад — роздмухана в медіа істерія про "бунт житєлєй протів забєльманіванія" — фікція!
 

В коментарях під чи не єдиною публікацією на захист назви Більмак на блоґ-майданчику «Порохівниця» від 14.VII.2016 «Більмак — бунт “куйбышевських ватніків”!» чисельні свідчення місцевих мешканців Більмака і Більмацького району постійно оприлюднює патріот України і небайдужий мешканець Більмака Віктор Вернигор. Селяни, здебільшого пенсіонери, не мають інших можливостей передати свої думки для широкого загалу, позаяк не вміють користуватись інтернетом, та й немає часу на селі стирчати у цих ваших соцмережах, бо господарство, земля. Тож люди передають свої думки сільському інтелектуалу та патріоту рідного краю, і пан Віктор постійно додає ці думки людей з сел Більмацького району в коментарі під єдиною публікацією на захист Більмака, котру в більманських краях вже, певно, читав кожен.
Також пан Віктор вже рік поспіль у віршованій формі постійно розповідає там же в коментарях до минулорічної публікації про поточні події навколо епопеї з перейменуванням Більмака.
Як бачимо, рішення України підтримують місцеві мешканці, пенсіонери, селяни, котрі чудово розуміють, хто стоїть за цими "куйбишевскімі бунтамі" та не сприймають цього ватного коллабораціонізму. Люди не розуміють, чим назва Більмак гірша за сусідній Токмак, чому ніколи раніше назви Більмак-Гори, села Більманка, залізничної станції Більманка та річечки Більманка не викликали дурних асоціацій з "бєльмом", а зараз раптом у деяких повилазило оте "бєльмо" на очах? Ватою очі заліпило? Так вмиватись частіше треба, таваріщі ватнікі!
Одним словом, протистояння і суперечки хоч і виникають інколи у місцевих мешканців щодо назви, проте ініціаторами таких розмов зазвичай виступають "нєсаґласниє житєлі с бєльмом на ґлазах". Здебільшого ж люди просто втомилися від цього вже майже дворічного шабашу купки ватних колабораціоністів і намагаються не чипати навіжених ватних невігласів.
 

Мешканці Більмака і Більмацького району загалом живуть собі спокійно, багато людей в селищі і в районі вболівають за назву Більмак.
Бучу здіймає лише невеличка купка коллабораціоністів на чолі з одіозним просовєтським редактором районної газети Прічінєнком, котрий зібрав навколо себе з десяток найбільш нахаблих та чорноротих совєтських тьоток.
"12 травня буде річниця як перейменували селище, але ж районні посадовці та 7 нахальних жінок і ще зо два десятки яких їм підкидають для провокацій, роблять бурю в стакані, та в Києві цього не знають чи не хотять знати можливо через договорняк, як і в облраді" — зазначає більманець Віктор Вернигор.
 

Як вже зазначено вище, за Прічінєнком стоїть бердянський олігарх Пономарьов, котрий щедро фінансується з Москви кланом Пшонок. Пономарьова також підтримує голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, котрий є наймолодшим генералом СБУ, та має репутацію "смотрящєґо хуйлокума" Віктора Медведчука. А в сусідніх виборчих округах всі важелі влади належать таким же зрадникам і коллабораціоністам, як Пономарьов.
Всі ці впливові нардепи насправді прості пішаки, якими керують з Москви клани Пшонок, Азарова, Клюєва, зі свого лісу дає накази кум плєшенфюрера Медведчук, і все готується до того, щоб Запорожський край перетворився на "ТВД" за кремлядсбкою термінологією — театр бойових дій.
Кремлю потрібен суходольний коридор на Крим!
Більмак — ключ від цього коридору!
 

То може варто навчитись бачити далі свого носу і дивитись ширше на події, що відбуваються в самому прифронтовому краї і навколо?
Бо як сказано у все тій же східній мудрості: «Коли мудрець показує зірки на небі, дурник дивиться не на зірки, а на палець.»
 

Варто за три роки війни РФ (Россії Фашистської) навчитись вже розрізняти друзів від ворогів, патріотів України від псевдопатріотів, вміти розпізнавати перефарбованих лисів, вчитись аналізувати події і складати мозаїки, уважно спостерігаючи водночас і кожну деталь, і загальну ситуацію. Складати паззли та мозаїки з цілком очевидних речей набагато простіше, аніж скласти з чотирьох кубіків із літерами "Ж", "О", "П", "А" слово "новороссия".
Варто вже усвідомити нам тут в прифронтовій зоні, що триває війна, і наш край наступний за розрахунками ворогів, а важелі влади на нашому Запорожжі зараз в руках у ворожих аґентів, які після Майдану ніде не поділись, а просто змінили назви своїх політичних "партій" за змінили імідж на "патріотів", подекуди вдягнувши вишиванку чи закутавшись в українські прапори по самі вуха.
І не варто підспівувати та пританцьовувати впливовим коллабораціоністам! Вони від війни не постраждають, їх хати не накриє рашистський "Град", вони спокійно вилетять на свої вілли в теплі тропіки чи втечуть до Ростова та Москви, а ваші хати, вельмишановні запорожці, вже під прицілом!
 

Зрештою, варто просто поглянути на мапу України і усвідомити, ДЕ знаходиться Запорожський край, і згадати мрію плєшенфюрера Хуйла про "крымскій корідор".
Більмак — це ворота для цього "крымскоґо корідора", і зараз від більманців та від вищіх посадових осіб в Києві залежить, чи потраплять ключі від цих воріт в руки ворогам і зрадникам, чи ні.
Чи більманці зможуть утримати свій і наш Більмак, підтвердивши, що з сивої давнини ця сива кордон-гора запорожців була неприступною фортецею-захисницею, чи дозволять більманці здати цей кордон купці ватних колабораціоністів? Кацапські танки ближче, ніж здається, і вже дихають пекельним диханням у вікна сільских хат...
Більманці, здімайтесь на захист!
Більмак — це кордон!

 


 

Провід Українського Визвольного Руху Запорожжя дякує блоґ-майданчик «Порохівниця» за можливість публікації
Матеріял підготовано
© Макс Довгаль, Більмак
© Степан Бондаренко

© Український Визвольний Рух Запорожжя
2017.IV.1
 

15 коментарів до “Більмак — ключ до “крымскоґо корідора”, або Реванш “куйбышевських ватніків”!

 1. Stepan BondarenkoStepan Bondarenko

  Заява з приводу ініційованого повторного перейменування селища Більмак Запорізької області

  Більмак — це ворота для цього "крымскоґо корідора", і зараз від більманців та від вищих посадових осіб в Києві залежить, чи потраплять ключі від цих воріт в руки ворогам і зрадникам, чи ні.

  Спроба певної групи осіб перейменувати Більмак є політичною акцією, котра має на меті поставити під сумнів рішення держави Україна та активізувати процес РФ-окупації Запорожського краю.
  Ініціаторами повторного перейменування декомунізованого населеного пункту Більмак є народні депутати та можновладці з вельми сумнівною репутацією та коллабораціоністськими пророссійськими поглядами, котрі фінансуються з Москви Артемом Пшонкою — це нардеп від округа 78 О.Пономарьов, голова Запорізької ОДА К.Бриль, котрий має репутацію "смотрящєґо" В.Медведчука.
  За Пономарьовим стоїть Артьом Пшонка — син екс-генпрокурора Віктора Пшонки і "крєстнічєк" Януковича. Пономарьов щедро фінансується з Москви кланом Пшонок. Пономарьова також підтримує голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, котрий є наймолодшим тричі генералом СБУ, а також має репутацію "смотрящєґо хуйлокума" Віктора Медведчука. (до речі, теща Медведчука мешкає в сусідній Чернігівці).

  Акція з незаконним повторним перейменуванням є епізодом цілої низки колабораціоністських дій в Запорізькій області, насамперед у виборчих округах південної частини Запорізької області, котрі складають так званий "кримський коридор" — це округи з центрами в Бердянську, Токмаку і Мелітополі.
  Варто нагадати, що Мелітополь є ключовим містом, в якому розташовано ключовий і єдиний військовий аеропорт на півдні України між окупованими теренами Криму і Донбасу, окрім того, метою окупації також є Запорізька АЕС та Каховська ГЕС (для забезпечення окупованого Криму водою і енергією).

  Депутати від виборчих округів Запорізької області не приховують своїх пророссійських поглядів і не секрет, що вони фінансуються з Москви кланом Пшонки, Азарова та Януковича.
  Тож, всі дії таких коллабораціоністів, як Пономарьов, Валєнтіров, Баліцкій скеровані на підрив державного устрою та національної безпеки України і погрожуть розширенням бойових дій на територію Запорізької та Херсноської областей з метою "пробивання кримського коридору".
  Ситауція з Більмаком може стати стартовим ключем для коллабораціоністів.

  © Український Визвольний Рух Запорожжя
  2017.IV.1

 2. Сповіщення: Реванш Пшонноґо Паханата 2017 – Порохівниця

 3. Сповіщення: Втратимо Запорожжя — втратимо Україну! – Порохівниця

 4. Віктор

  5 квітня з виступу в комітеті Верховної Ради від нардепа Пономарьова прозвучало, що він привласнив частину території держави Україна. Це як розуміти? Тепер ми всі, як за царя, пономарьовські кріпаки? Тепер нас, з селища із гордою назвою Більмак, хочуть як худобу перегнати, як і в царські часи, в пономарьовську 201-шу Кам'янку, де він посадив своїх, "смотрящіх" над нами чужинців. Чи не пора Більмачанам з камяними душами прокинутись від дурману, яким їх напоїли "районка" і ці "смотрящі", що використовують одурманених людей для розколу в громаді, сіють невдоволення, яке на руку нашому ворогу, відволікаючи народ від більш важливих питань, які треба вирішувати для покращення нашого життя. Сьогодні кожен повинен вирішити для себе, чи бути пономарьовським бидлом, худобою, чи жити вільними козаками в селищі з унікальною, неповторною в Україні, з тисячолітнім історичним корінням назвою нашого селища Більмак.

 5. Сповіщення: Більмак – Порохівниця

 6. Віктор

  Татьяна Землянова (Сур) ответила Николаю
  12:53
  Вы лучше с местными властями боритесь, а то схватились за название.Отличное название . Поверните звой взгляд на историю , а не ищите медицинский диагноз. Я родилась и выросла в Бельманке , мне никогда не было стыдно за это. А вы стыдитесь своей родины и истории. Желаю здорвья.

  Вы и 1

 7. Сповіщення: Більмак — історія знищення – Порохівниця

 8. Сповіщення: Боротьба за Більмак: реванш коллабораціоністів – ПОРОХІВНИЦЯ

 9. Сповіщення: Хроніки колабораціонізму на Запорожжі – ПОРОХІВНИЦЯ

 10. Сповіщення: Більмак — топонімічна війна триває – ПОРОХІВНИЦЯ

 11. Сповіщення: Вершина Друга — свідоме українське село на Запорожжі – ПОРОХІВНИЦЯ

 12. Сповіщення: Більмак — чергова недолуга спроба реваншу – ПОРОХІВНИЦЯ

 13. Сповіщення: „Міняймо дірявого бриля на мазепинку“ – ПОРОХІВНИЦЯ

Коментарі закриті.