Більмак: чергова недолуга спроба реваншу

Більмак: чергова недолуга спроба реваншу

«Порохівниця» отримала лист від депутата Більмацької селищної ради пані Любов Вернигор. Пані Любов Михайлівна розповіла про подальші спроби реваншу купки подільників нардепа-коллабораціоніста з метою за будь-яку ціну розхитати ситуацію в селищі Більмак і Більмацькому районі, усунути чинного селищного голову Більмака та домогтися зрештою повторного перейменування декомунізованої назви Більмак, щоби поставити під сумнів рішення Держави Україна.

Для початку варто нагадати — остаточну крапку в питання назви Більмак поставив Дніпровський Апеляційний суд.

6.ХІІ.2017 в місті Дніпро відбулось слухання в апеляційному суді за апеляцією захисників декомунізованої назви Більмак щодо незаконних спроб повторного перейменування декомунізованого населеного пункту. Апеляційний позов суд задовільнив в повній мірі, визнавши, що немає жодних підстав для повторного перейменування декомунізованої назви Більмак.
Декомунізовану назву Більмак вдалось відстояти!
Більмак — перемога!

Варто нагадати, що перейменування в рамках декомунізації не вимагало фінансових витрат населення, вся документація з боку держави змінювалась і змінюється безоплатно, з бюджету витратились лише кошти на заміну печаток для держадміністрації, витрати були оприлюднені.
В разі ініційованого громадянами повторного перейменування всі пов'язані з цим фінансові витрати вже цілковито будуть лягати на населення: заміна документації, перерєстрація, тощо.
Тобто, якщо під час декомунізації витрати з боку Держави обійшлися в незначні майже три тисячі гривень бюджетних коштів, то у випадку, якби коллабораціоністи домоглись повторного перейменування — і з бюджету, і з насамперед з кишень мешканців району було би витрачено щонайменше півмільйона гривень, або ще більше, з урахуванням фактору місцевої корупції, яку миттєво очолили б все ті ж коллабораціоністи.
Ще б пак — ініціювати перейменування, а потім ще й нажитись на одурених мешканцях району! Чудова схема!
Але Держава все передбачила.

Тож, вкотре варто нагадати чинне законодавство:

ПОВТОРНЕ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ
ДЕКОМУНІЗОВАНИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
СУПЕРЕЧИТЬ ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВУ

Проте, рішення Держави Україна та чинне законодавство для нардепа-коллабораціоніста і його купки посібників нічого не варте.
Дізнавшись, що суд поставив остаточну крапку в питанні декомунізованої назви Більмак, яка відтепер остаточно і офіціно є на всіх мапах України й Світу, коллабораціоністи оскаженіли і поставили перед собою мету за будь-яку ціну розхитати ситуацію у прифронтовому регіоні.

Нагадаємо коротко перебіг подій.
Більмак і Більмацький район отримали сумнозвісну "славу" через істерику коллаборантів після декомунізації. Більмак за часів совєтської окупації називався "Куйбышево", відповідно, район мав назву "Куйбышевскій". Коли постало питання декомунізації совєтських окупаційних назв, "куйбышевскіє ватнікі воссталі" і здійняли бучу, що прокотилась ганебною луною, заплямувавши ганебною "славою" увесь Більмацький район. Втім, швидко з'ясувалось, що істерію зграйки ватніків роздмухує у вселенських масштабах нардеп-коллабораціоніст Бердянського виборчого округу, але натомість, переважна більшість громадян Більмацького району цілком спокійно сприйняли нову назву Більмак. І всі ватно-істеричні писанини в кишенькових газетках про "бєльмо на ґлазу" виявилися мильною булькою та ганебним посміховиськом. Адже все життя тут існує село Більманка й однойменна залізнична станція, і ніхто донедавна ніколи не асоціював ці топоніми з "бєльмом", яке нав'язував і буквально ліпив усім на очі два роки поспіль місцевий совєтський писака-редактор районної газетки.
Ще за місяць до офіційної декомунізації "Куйбышево" на Більмак, редактор місцевої газети "Рідний Край" давав прямі вказівки місцевим чиновникам, як протистояти рішенням Держави і як діяти на користь нардепа-коллабораціоніста, що зафіксовано в офіціному листі цього зрадника України до державних чиновників — лист міститься в публікації «Ренеґати заліплять вам очі ватою».
Цей лист є свідченням застосування адмінресурсу і роздмухування інформаційної кампанії проти назви Більмак з боку нардепа-коллабораціоніста та його посібників, в ньму викрито замовника топонімічної війни.

Отже, маємо справу з державними зрадниками України, яких необхідно негайно знайти і знешкодити! А це вже справа СБУ.

Свідомі Українці Більмаччини швидко усвідомили, що Більмак — ключ до “крымскоґо корідора”. А відтак, ті, хто хочуть здати цей ключ россійсько-фашистським окупантам — в першу чергу ставлять під удар мешканців Більмацького району! А люди не хочуть, щоб в наш рідний край прийшла війна. Люди не бажають, щоб сюди прийшов "русскій мір" лише тому, що купка коллаборантів прагне здійснити свій реванш "пшонноґо паханата"!
Тому, українська свідомість більманців прокинулась і почала стрімко зростати!

Депутат Більмацької селищної ради пані Любов Вернигор зверталась до противників декомунізованої назви відкритим листом через одну з місцевих газет, проте, марно...
Власне, саме про це пані Любов Михайлівна й розповідає в своєму листі, в якому підкреслюється, що всі попередні рішення щодо повторного перейменування декомунізованої назви Більмак скасовані, визнані опонентами в суді, закликає не збурювати людей в прифронтовому районі та наводить і те минулорічне звернення до посібників нардепа-коллабораціоніста.
Публікуємо лист пані Любові Вернигор.


Шановні мешканці Більмака і Більмацького району.
Минулого року відкритим листом було опубліковано звернення до ініціативної групи, що виступає проти назви Більмак.

„Чому Більмак?“ (2016)

Відповідь депутата Більмацької селищної ради Любов Михайлівни Вернигор ініціативній групі і усім тим хто за і хто проти нової назви нашого селища.

Шановні Кліценко Тетяна Василівна, Сергєєва Олена Михайлівна, Никоненко Лідія Кузьмівна, Зубенко Тамара Генадієвна, Хоменко Ганна Миколаївна.
З селищної ради я отримала Ваше звернення з приводу обурення новою назвою нашого селища, з яким уважно ознайомилась і над тим, що Ви виклали в своєму зверненні, глибоко замислилась, все проаналізувала та вирішила надати відповідь не тільки Вам, ініціаторам з цього питання, а й усім мешканцям нашого селища та району через газету, поки що зі старою назвою “Куйбишеве. Все Для всіх”.
           
Вже усім відомо, що селище Куйбишеве і район Куйбишевський Запорізької області перейменовані на селище Більмак, а район на Більмацький, що затверджено Постановою Верховної Ради України, яка набрала чинності в зв’язку її опублікуванням.
Що до мого ставлення до нової назви.
Скажу відверто. Спочатку мені, як і кожній жінці, якій до вподоби все прекрасне, ця назва в якусь мить також не дуже була до вподоби. Але ж коли добре подумала про історичне минуле, з глибоким тисячолітнім корінням, про безцінні археологічні знахідки, про природні багатства, які дарувала нам Більмак-Могила для розвитку нашого краю, то зрозуміла, що ця назва заслуговує особливого ставлення, яким варто пишатися і поважати, тим більше, що ця назва відповідає всім вимогам щодо географічних назв та не суперечить ніяким релігійним канонам.

Більмак-Могила, як історична, археологічна, геологічна пам’ятки, військова стратегічна точка, вже давно відображена на гербах нашого селища й району.
Вважаю, що поблизу немає, жодного такого історично-значимого об’єкту який би заслуговував, щоб на його честь було перейменоване наше селище, а ті всі інші назви, які пропонувалися раніше, були б на три щаблі нижче за ту, яку ми сьогодні маємо.             

Я пишаюсь своїми колегами: селищними депутатами, селищним головою, пишаюсь громадянами, корінними мешканцями, які вболівали та підтримали цю назву. Горда й тому, що мені і моїм дітям є і завжди буде про, що розповісти  онукам, дітям онуків і нашим правнукам й усім іншим поколінням про історичне далеке минуле нашого краю, про наших пращурів та їх добрі діла, що я вже й роблю, як бабуся. Розповідаю про те все своїм онукам, яких у мене поки що лише четверо, та які від моїх розповідей дуже задоволені, на що по-сучасному відповідають — ”КЛАС!” Вони ж ще діти, які нічим не заангажовані, не закомплексовані, як люди мого покоління, і я б хотіла та бажала, щоб нічого подібного ніколи не було в їхньому житті.

Щодо ініціативної групи, яка негативно сприйняла нову назву селища, та має наміри розпочати нову процедуру по його перейменуванню, в зв’язку з чим ходять по дворах, хапають за рукави кожного, збираючи підписи "Проти", загострюючи увагу на негативі, не даючи людині подумати й зробити свій вибір.
Будівлю селищної ради перетворили в скандальний балаган, чиєїсь іншої думки чути не хочуть, чинять тиск на селищного голову, на нас, депутатів, працівників селищної ради, погрожуючі ініціювати місцеві перевибори на прилеглій території, тим самим відволікаючи усіх нас рухатись далі для вирішення повсякденних, нагальних та запланованих важливих завдань.

Відомо, що не у всіх членів цієї групи щирі цілі та наміри.
Одна з активісток занадто проявляє активність, щоб відвернути увагу від всім відомого діяча-редактора, після того, як селищні депутати звернулись у відповідні державні органи щодо надання правової оцінки його діям під час кампанії по перейменуванню нашого селища.

Мені боляче й прикро за інших членів групи, яким дійсно, в наслідок особистих переконань нова назва селища не подобається, та згодом я надіюсь вони до неї звикнуть і також будуть поважати. Знаю й те, що таких людей серед мешканців селища не мало. Є в цій групі і такі, у яких життєвим кредо є супротив всьому і доброму й не доброму, та з цим нічого не вдієш, їх треба також поважати.
Знаю й про "сестер-близнючок", "рідних дочок" колишньої партії, "батько" якої втік за кордон, які як і по усій країні в цілому, так і в нашому районі, користуються нагодою з приводу перейменувань, щоб підняти свої рейтинги. Знаю і про тих  юристів, колишніх міліціонерів з немалими зірками на погонах, які тим партіям допомагають, а необізнаних людей вводять в оману. Ці ж юристи й склали це звернення, яке підписали близькі їм знайомі, бо інших вони не знайшли, так як селище живе своїм спокійним життям, але ж цим “патріотам” вигідно цей спокій порушити, внести розкол в громаді.

Скажу так.
Я в досить зрілому віці жінка, пенсіонерка, з великим життєвим досвідом як людина і як депутат. Вважаю, що на сьогодні в нашій селищній раді серед депутатів не має нікого, хто би всьоме був обраний виборцями тому, що люди вірять в мене і довіряють в вирішенні громадських справ. Мені довелось працювати з трьома попередніми селищними головами, і вже в третє з селищним головою Павлом Івановичем Будніком. Я пишаюсь з приводу того, що за всі ці довгі роки за моєю участю в нашому селищі багато зроблено доброго і позитивного. Весь цей час як і інші депутати я працювала й працюю не за гроші, а на громадських засадах, не за гроші виконую і всю організаційну, канцелярську роботу в ОСББ свого багатоквартирного будинку, вирішуючи повсякденні проблеми кожної людини, яка звертається до мене. За свої життєві принципи, вчинки мені ніколи не було соромно подивитись кожній людині в очі, як і ніколи й ніхто не вказав мені щось погане про мої вчинки.                       
Я не боюсь перевиборів, на які в останнє йшла безпартійною, як вільна жінка, а не кишеньковим депутатом якогось народного депутата О.Пономарьова, як це мені пропонували, — йшла зі своїми поглядами на життя та добрими намірами принести користь громаді. В разі перевиборів я гордо передам свій заслужено почесний мандат, як ту естафету молодим, які б несли його так достойно, як несла його я всі ці довгі роки.

А ініціаторам перейменування селища, моя відверта порада та відповідь про те, що в нашій Державі Україна, кожному громадянину дозволяється робити все те, що не забороняється Законом, але спокійно, без погроз і по-доброму завжди пам’ятаючи, що всі ми є людьми.

Як жінка, звертаюсь до усіх жінок селища і району, щоб кожна з них пам’ятала, що наше завдання оберігати свою оселю, сімейне вогнище, але не підливати масла в вогонь, не піднімати рейтинги партіям, які привели в нашу державу війну.
Любіть свою державу та малу Батьківщину і робіть все для того, щоб не сталося у нас такого лиха, яке прийшло в Крим та на Донбас.      
 
Люби. Шануй. То все твоє: ріка і гай з долиною.
Краса така у світі є, що зветься Україною...

З повагою та любов’ю до усіх Вас.                                   
Депутат селищної ради Любов Вернигор
(2016)

Свого часу моє звернення було опубліковано в названій вище газеті.
Проте почуття любові до Держави та малої Батьківщини, поняття оберігати свою оселю та сімейне вогнище, не підливати масла у вогонь до свідомості вказаних людей не дійшло.

На сьогодні у поведінці вище названих ініціаторів та ще у близько десятка осіб в переважній більшості жінок процвітають: агресія, злоба, нахабство, ненависть до захисників Більмака. Вони готові громити все на своєму шляху задля досягнення своєї мети. За будь-яку ціну, заради своєї примхи, прагнуть незаконно перейменувати селилище Більмак!
Ця група вже давно б припинила свою абсурдну діяльність якби не підтримка цієї провокації народним депутатом О.Пономарьовим та призначених за його сприяння голів райдержадміністрації А.Попова, райради Ю.Симоненко та їх вірного слуги — редактора районної газети К.Причиненка, які заради своїх рейтингів йдуть на що завгодно, навіть на порушення чинного законодавства України. Вищеназвані керівники своїми діями внесли розкол серед людей, і що дивує та викликає сміх — ці забобонні люди навіть не вітаються з прихильниками назви Більмак.

В соціальній мережі facebook коллабораціоністами створено групу під назвою "ПротиБільмака", де періодично публікуються посібники нардепа-коллабораціоніста.
Звідти інформацію поширюють на власні аккаунти. Так, на своїй сторінці Тетяна Кліценко поділилась публікацією А.Підручного.

Мова йде про довідку Більмацької селищної ради про кошти, які селишна рада витратила для свого функціонування в зв’язку з її перейменуванням на Більмацьку згідно декомунізаційного закону, а в іншій довідці вказано про отримання грошей селищним головою на оздоровлення в зв’язку з його відпусткою.
Та чомусь немає довідки про гроші, які отримують і ця купка посібників коллабораціоністів і їхні господарі-коллабораціоністи для ведення топонімічної війни з непереможним Більмаком.
Вочевидь, Т.Кліценко разом з Ю.Симоненко були на профільному Комітеті ВР України, та мабуть через ваду слуху Т.Кліценко не почула, як представник УІНП вказав на те, що кошти на повторне перейменування селища Більмак будуть значно вищими, чим за Законом № 317-VIII від 09.04.2015 по декомунізації.
Оскільки смт Більмак є районним центром Більмацького району це означає, що на перейменування усіх селищних, сільських рад, об’єднаних громад, усіх населенних пунктів розташованих на їх територіях, установ, організацій, підприємств, медичних, освітніх, дитячих, культурних закладів, приватних підприємців, фермерів та багато інших об’єктів Більмацького району будуть не доцільно витрачені мільйони гривень з чим не згодні Комиш-Зорянський, Смирновський голови об’єднаних громад, Більмацький селищний голова та керівники вище названих об’єктів.
Гадаю, А.Підручний і Т.Кліценко свідомо маніпулюють фактами та рахують чужі гроші. Облити брудом людину, обдурити, обікрасти, оббрехати, відкусити шмат чужого — це їхнє життєве кредо. Ці "кам’янські ман’яки" вже більше року заважають селищній раді займатися справами життєзабезпечення селища. Наприклад, 14.12.2017 під час чергової сесії селищної ради, п’ятеро посібників нардепа-коллабораціоніста, одній із яких вже за 80, двом під 80 а іншим трьом більше 50 років, прийшли на засідання, перервали сесію і знову несли свою маніакальну маячню щодо повторного перейменуванню селища Більмак, що за медичним терміном може вказувати вже на таке захворювання як шизофренія.

Наголошується!
В епопеї перейменування смт Більмак судом поставлена крапка.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06.12.2017 (cправа №319/308/17(2-а/319/8/2017) (872/11656/17)(07)) відповідно до апеляційної скарги від 03.11.2017, постанова Куйбишевського районного суду Запорізької області від 26.10.2017, якою відмовлено в задоволенні адміністративного позову про визнання протиправним та скасування рішення Куйбишевської (нині Більмацької) селищної ради Куйбишевського (Більмацького) району Запорізької області від 07.07.2016 №2 "Про пропозицію щодо перейменування смт Більмак Більмацького району Запорізької області" та зазначене рішення селищної ради — с к а с о в а н і в повному обсязі, як такі, що не відповідають вимогам Конституції та законам України, а також інтересам суспільства.
Позов судом задоволений в повному обсязі, представником відповідача - визнаний.

Будь ласка, заспокойтеся та не колотіть людей.

Війна, загибель наших воїнів, мирного населення, злиденне становище людей через економічні негаразди в Державі, на сьогодні для них - не головне.
Та як кажуть у народі — на брехні та беззаконні далеко не заїдеш.
Так сталося, що попри із усіх запропонованих 130 чи 150 назв по перейменуванню нашого селища, саме нова назва Більмак отримала підтримку та затверджена Постановою Верховної Ради України.

Відтепер і головна вершина Більмак, і районний центр смт Більмак своєю новою назвою ще раз підкреслюють, що в районі є головним.
Мабуть цьому сприяла та сакральність, закладена більше ніж п’ять тисячоліть тому саме в цій назві. Тому не дивлячись на шалений опір назві Більмак, вона вистояла і залишиться назавжди для майбутніх поколінь які будуть вдячні людям, які надали цю назву селищу, боролися і відстояли її.

Депутат Більмацької селищної ради Любов Вернигор.


ЛЮДИ ЯКІ БОРОЛИСЯ ТА ВІДСТОЮВАЛИ НОВУ НАЗВУ БІЛЬМАК

Бідна Ольга Юхимівна — Більмак, вчитель-пенсіонер, корінна мешканка;
Бідний Володимир Іванович — Більмак, інженер-електрик, пенсіонер;
Боркун Світлана Іванівна — село Новоукраїнка, депутат Більмацької районної ради, директор Більмацького районного центру зайнятості;
Будник Павло Іванович — селищний голова селища Більмак;
Вернигор Любов Михайлівна — Більмак, депутат Більмацької селищної ради, пенсіонер;
Вернигор Віктор Володимирович — Більмак, пенсіонер;
Гнатуша Ігор Вікторович — селище Комиш-Зоря, голова Комиш-Зорянської об’єднаної громади;
Горпинич Тетяна Миколаївна — Більмак, корінна мешканка, пенсіонерка;
Губрієнко Юрій Миколайович — Більмак, корінний мешканець, колишній директор школи, вчитель–пенсіонер;
Дорошевич Віктор Дмитрович — Більмак, корінний мешканець, колишній директор школи, вчитель–пенсіонер;
Дорошевич Дмитро Вікторович — Більмак, корінний мешканець, депутат Більмацької селищної ради, приватний підприємець;
Коротенко Валентина Іванівна — Більмак, медична сестра Більмацької ЦРЛ;
Коротенко Володимир Кирилович — Більмак, лікар-пенсіонер;
Корсун Микола Петрович — Більмак, корінний мешканець, пенсіонер, голова районного ВО "Батьківщина", депутат Більмацької районної ради, колишній голова колгоспу, голова районної ради, голова районної державної адміністрації;
Корсун Тетяна Андріївна — Більмак, корінна мешканка, пенсіонерка;
Ляшенко Сергій Ігоревич — Більмак, корінний мешканець, директор КП Більмацької друкарні;
Марченко Ігорь Володимирович — Більмак, корінний мешканець, приватний підприємець;
Мисак Микола Павлович — Більмак, військовий пенсіонер, голова Більмацької районної спілки офіцерів;
Романюк Олександр Ярославович — село Смирнове, голова Смирновської об’єднаної громади;
Романщак Андрій Володимирович — Більмак, корінний мешканець, фельдшер швидкої допомоги Більмацької ЦРЛ;
Романщак Володимир Терентійович — Більмак, санітарний лікар Більмацької ЦРЛ;
Романщак Тетяна Андріївна — Більмак, лікар-епідеміолог Більмацької ЦРЛ;
Рябовол Леонід Микифорович — Більмак, корінний мешканець, вчитель-пенсіонер;
Скрибець Василь Іванович — село Смирнове, голова громадського об’єднання «Берда», кандидат юридичних наук, пенсіонер МВС;
Усик Володимир Васильович — Більмак, корінний мешканець, радіоінженер, пенсіонер;
Федюн Генадій Іванович — Більмак, корінний мешканець, пенсіонер;
Шевчук Сергій Павлович — село Шевченківське, вчитель історії, пенсіонер, відомий запорожський краєзнавець;
Шипко Володимир Олександрович — Більмак, корінний мешканець, депутат Більмацької селищної ради, приватний підприємець;
Червяк Станіслав Іванович — Більмак, корінний мешканець, пенсіонер;
та багато інших небайдужих людей.

Блоґ-майданчик «Порохівниця» має цикл матеріялів про епопею навколо Більмака:
«Більмак — бунт “куйбышевських ватніків”!»
«Більмак — епопея перейменування»
На захист Більмака — більманці проти россійських коллабораціоністів на Запорожжі
«Більмак — ключ до "крымскоґо корідора", або Реванш “куйбышевських ватніків”!»
«Втратимо Запорожжя — втратимо Україну!»
«Реванш Пшонноґо Паханата 2017»
Більмак: комітет ВР відклав перейменування
Звернення громадян селища Більмак
«Боротьба за Більмак: реванш коллабораціоністів»
«Боротьба за Більмак — топонімічні війни»
«Більмак — історія знищення»
«Більмак — топонімічна війна триває»
«Ренеґати заліплять вам очі ватою»
Більмак — перемога!

Це Україна! І це Більмак!